КРИНИЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 178/960/16-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 липня 2016 року Криничанський районнй суд Дніпропетровської області в складі:
головуючої судді Берелет В.В.,
секретаря Кирсань Ю.В,,
за участю прокурора Резніченка І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Кринички справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, яка народилася в смт.Кринички Криничанського району Дніпропетровської області, громадянки України, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, будучи депутатом Криничанської селищної ради Криничанського району Дніпропетровської області, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, в зв'язку з можливістю виконання таких функцій, 25 березня 2016 приймала участь у засіданні 8 сесії Криничанської селищної ради Криничанського району Дніпропетровської області VII скликання, за адресою: 52300, Дніпропетровська область, Криничанський район, смт. Кринички, вул. Нагірна, 2, та голосуванні за проект рішення «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок» під № 7-8/VII, який в тому числі стосувався її та близької їй особи - чоловіка ОСОБА_2, який зареєстрований та мешкає за адресою: Дніпропетровська область, Криничанський район, с. Чернече, вул. Зайвого, буд. № 14.
Відповідно до протоколу до голосування про прийняття за основу та в цілому рішення № 7-8/VII 8 сесії Криничанської селищної ради Криничанського району Дніпропетровської області VII скликання ОСОБА_1 проголосовано позитивно «ЗА» за прийняття даного рішення та надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, відповідно до п. 10 ч. 1 рішення собі - ОСОБА_1 з земель сільськогосподарського призначення орієнтованою площею 2,0 га по вул. Стуса с. Чернече - для ведення особистого селянського господарства та відповідно до п. 11 ч. 1 рішення близькій особі - своєму чоловіку ОСОБА_2 з земель сільськогосподарського призначення орієнтованою площею 2,0 га по вул. Стуса с. Чернече - для ведення особистого селянського господарства.
Однак, ОСОБА_1 ні до початку проведення засідання сесії, а ні під час її проведення, не вжила заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів і негайно не доповіла про наявність реального конфлікту інтересів Криничанській селищній раді Криничанського району Дніпропетровської області, який виник під час голосування за вищевказане рішення, яким їй особисто та близькій особі - чоловіку надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, чим порушила вимоги ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст. 8, 18, Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» відповідальність за що передбачена ч.І ст. 172 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1, згідно постанови Криничанської селищної виборчої комісії Криничанського району Дніпропетровської області № 31 від 27.10.2015 «Про результати виборів та визнання обраними Криничанськими селищними депутатами», на підставі ст. 85 Закону України «Про місцеві вибори» визнано обраними Криничанськими селищними депутатами, які одержали більшість голосів виборців , які взяли участь у голосуванні відносно інших кандидатів та відповідно до 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» наділено повноваженнями депутата селищної ради, а отже відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», вона є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Згідно із записом акта про одруження № 08 від 18.04.2001 ОСОБА_1 уклала шлюб із ОСОБА_2, тобто є його дружиною.
На черговій 8 сесії VII скликання Криничанської селищної ради Криничанського району Дніпропетровської області, яка відбулась 25.03.2016 серед інших розглядалося питання, згідно порядку денного, «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земель-ділянок».
Зокрема, ставився на голосування проект рішення Криничанської селищної ради Криничанського району Дніпропетровської області № 7-8 VII до якого було включено питання (п. 10) про надання дозволу ОСОБА_1 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з земель сільськогосподарського призначення орієнтованою площею 2,0 га по вул. Стуса с. Чернече - для ведення особистого селянського господарства та питання (п. 11) про надання дозволу ОСОБА_2 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з земель сільськогосподарського призначення орієнтованою площею 2,0 га по вул. Стуса с. Чернече - для ведення особистого селянського господарства.
Відповідно до протоколу № 8 пленарного засідання сесії Криничанської селищної ради Криничанського району Дніпропетровської області VII скликання, за результатами розгляду вказаного питання депутатами селищної ради, а саме, з 26 обраних депутатів були присутні на сесії 22 депутати, включаючи ОСОБА_1 за прийняття рішення № 7-8 VII одноголосно проголосувало 22 депутати, проти - 0, утримались - 0.
Таким чином, з 08 год. 00 хв. по 16 год. 45 хв. 25 березня 2016 року ОСОБА_1, будучи депутатом Криничанської селищної ради Криничанського району Дніпропетровської області, тобто особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка відповідно до пункту п.п. б п.1 ч.І ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, перебуваючи в приміщенні Криничанської селищної ради Криничанського району Дніпропетровської області та її виконавчих органів, розташованої за адресою: 52300, Дніпропетровська область, Криничанський район, смт. Кринички, вул. Нагірна, 2, достовірно знаючи, що, у своїх особистихих інтересах та в тому числі інтересах близької їй особи - чоловіка ОСОБА_2 приймається рішення селищної ради № 7-8/ VII «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок», пунктами 10 та 11 якого їй особисто надається дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з земель сільськогосподарського призначення орієнтованою площею 2,0 га по вул. Стуса с. Чернече - для ведення особистого селянського господарства, а також надається дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з земель сільськогосподарського призначення орієнтованою площею 2,0 га по вул. Стуса с. Чернече - для ведення особистого селянського господарства її чоловіку - ОСОБА_2, не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час засідання ради, на яке розглядались відповідні питання, тобто вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, чим навмисно порушила вимоги ст.ст. 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції», 8, 18, Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При цьому, моментом виявлення правопорушення є 21 червня 2016 року, тобто дата складання протоколу, оскільки саме у цей момент уповноважений на виявлення корупційного правопорушення спеціально уповноважений суб'єкта, оцінюючи зібрані матеріали доходить висновку про наявність чи відсутність складу правопорушення.
Вказаними діями депутат Криничанської селищної ради Криничанського району Дніпропетровської області ОСОБА_3 вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
Прокурор, обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак корупційних діянь, передбачених ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 яка визнала свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП, пояснивши, що не знала законодавства; прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП підтверджується:
протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ст.172-7 ч.1 КУпАП № 10 від 21 червня 2016 року, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції» (а.с.1-7); поясненнями ОСОБА_1 (а.с.8-9); актовим записом про шлюб ОСОБА_1 (а.с.11);; повним витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб (а.с.12-13); листом № 335/02-16/20 від 30 травня 2016 року Криничанської селищної ради Криничанського району Дніпропетровської області (а.с.17-18); постановою № 31 від 27 жовтня 2015 року про результати виборів та визнання обраними Криничанським селищними депутатами (а.с.19-21); рішенням від 11 листопад 2015 року «Про рішення Криничанської селищної виборчої комісії про підсумки виборів депутатів Криничанської селищної ради та про визнання їх повноважень» (а.с.21); посвідченням № 25 від 09 листопада 2015 року депутата Криничанської селищної ради (а.с.22-23); заявами про надання дозволу на розробку проекту землеустрою (а.с. 24, 27); витягами з кадастрової карти земельної ділянки (а.с.26, 30); рішенням Криничанської селищної ради Криничанського району 8 сесії 7 скликання „Про надання дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність (а.с.31-34); протоколом від 25 березня 2016 р. Криничанської селищної ради Криничанського району 8 сесії 7 скликання (а.с.36-41).
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, пом'якшуючою відповідальність обставиною суд визнає щире розкаяння ОСОБА_1, відсутність обтяжуючих обставин, тому вважає, що на неї слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Керуючись ст.ст. 221,284 КУпАП, ст.ст.4,12 Закону України «Про запобігання корупції», суд -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП, та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, 275, 60 грн. судового збору на користь держави, отримувач коштів Криничанське управління казначейства (Криничанський район) 22030101, Банк отримувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО 805012, рахунок отримувача 31215206700117, код платежу 22030101 "Судовий збір", ОКПО 38052097.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з дня ухвалення постанови або з дня отримання її копії.
Суддя:
ОСОБА_4