Справа № 581/504/16-а
Провадження № 2-а/581/14/16
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
08 липня 2016 року суддя Липоводолинського районного суду Сумської області Кузьмінський О.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Роменської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області,
про оскарження рішення субєкта владних повноважень,
в с т а н о в и в :
6 липня 2016 року ОСОБА_1 звернулася до суду із адміністративним позовом, у якому просить:
- визнати незаконним та скасувати наказ №190 від 22 квітня 2016 року про притягнення її до дисциплінарної відповідальності;
- визнати незаконним та скасувати наказ №28-о від 6 червня 2016 року про звільнення з займаної посади;
- поновити на посаді головного державного інспектора Липоводолинського відділення Роменського ОДПІ з 7 червня 2016 року;
- зобовязати Роменську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Сумській області виплатити суму середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу.
Дослідивши матеріали, вважаю що позовна заява підлягає поверненню позивачу з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю субєкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби (ч. 2 ст. 17 КАС України).
Пунктом 2 ч. 1 ст. 3 КАС України передбачено, що адміністративний суд - суд загальної юрисдикції, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
- адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;
- усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
- усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;
- адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті;
- адміністративні справи щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; затримання іноземців та осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні.
В той же час ч. 2 ст. 18 КАС України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні, зокрема, адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до Положення про Роменську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Сумській області, затвердженого наказом ДФС від 22 квітня 2016 року №355, вказана інспекція є територіальним органом Державної фіскальної служби України, який підпорядковується ДФС та Головному управлінню ДФС у Сумській області. Основними завданнями Роменської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області є забезпечення реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, валютного та іншого законодавства, тощо.
Виходячи з викладеного, Роменська обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Сумській області є органом державної влади, а справи, однією із сторін якої є орган державної влади, підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи вищевикладене, позовну заяву необхідно повернути позивачеві, оскільки справа не підсудна Липоводолинському районному суду Сумської області, а підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду (м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 159, 40021).
Керуючись ст.ст. 17, 18, 108 КАС України, суддя,
у х в а л и в :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Роменської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області про оскарження рішення субєкта владних повноважень повернути позивачеві.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу невідкладно.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Липоводолинський районний суд Сумської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О. В. Кузьмінський