Постанова № 58823667, 01.07.2016, Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
01.07.2016
Номер справи
310/3981/16-а
Номер документу
58823667
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 310/3981/16-а

2-а/310/581/16

ПОСТАНОВА

Іменем України

01 липня 2016 року м. Бердянськ

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області в складі:

головуючого - судді..........Дністрян О.М.,

при секретарі…………..…Буюклинській К.О.,

за участю позивача, представника відповідача - Смирнової Н.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Бердянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -

В с т а н о в и в :

ОСОБА_4 звернувся до суду із позовом до Бердянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні, мотивуючи свої вимоги тим, що він є одержувачем пенсії за вислугу років, призначеної йому з 07.04.2005р. на підставі ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру». Також зазначив, що в органах прокуратури Донецької області він працював з 1981 року по 2005 рік та набув право на пенсію за вислугою років з посади заступника прокурора м. Тореза Донецької області. Ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, яка діяла на час призначення пенсії, було передбачено, шо працівники прокуратури зі стажем роботи не менше 20 років, у т.ч. зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80% від суми місячної заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2%, але не більше 90% від суми місячного (чинного) заробітку, без обмеження її максимального розміру. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язка з підвищенням заробітної плати. Перерахунок пенсій проводиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, що йде за місяцем у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії (ч.ч. 13, 17, 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру»). Згідно матеріалів пенсійної справи його страховий стаж на дату призначення пенсії складав 36 років 4 місяці 27 днів, з них на роботах, які дають право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» - 23 роки 3 місяці 10 днів. Пенсію йому було обчислено в розмірі 90% від суми місячного заробітку без обмеження її максимального розміру. Також позивач зазначив, що з 01.07.2014р. він перебуває на обліку у Бердянському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області. Оскільки відповідно до постанови КМУ № 1013 від 09.12.2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» працівникам прокуратури підвищена заробітна плата, тому позивач вважає, що у нього виникло право на перерахунок раніше призначеної пенсії за вислугу років. 29.02.2016 р. прокуратурою Донецької області йому була видана довідка № 18-57-185 про розмір заробітної плати для перерахунку пенсії з 01.01.2016 року. 21.03.2016 року він звернувся до відповідача з відповідною заявою щодо перерахунку пенсії, але відповідач неправомірно відмовився виконати дії щодо перерахунку пенсії на підставі наданої ним довідки, мотивуючи тим, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» з 1 червня 2015 року були скасовані норми щодо пенсійного забезпечення, зокрема, працівників прокуратури, у зв'язку з чим раніше призначені пенсії не перераховуються. Вважає що відповідач діяв неправомірно, оскільки у згаданому відповідачем Законі взагалі не йде мова про перерахунок пенсій, а тільки про їх призначення в майбутньому, але призначення пенсій і їх перерахунок - це різні речі, крім того, відповідно до Конституції України закони та інші нормативно-иравові акти не мають зворотньої дії у часі, при прийнятті нових законів або внесенні змін до діючих законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Просив суд визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугу років, зобов'язати відповідача відповідно до постанови КМУ від 09.12.2015р. № 1013, здійснити йому перерахунок пенсії за вислугу років на підставі довідки прокуратури Донецької області від 29.02.2016р. № 18-57-195, виходячи з розрахунку 90% від суми місячної

заробітної плати, без обмеження її максимального розміру, та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії з 01 січня 2016 року, а також просив стягнути з відповідача на його користь судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 551,20 грн.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити.

Представник відповідача - Смирнова Н.І. (довіреність № 1423/14 від 27.01.2016р.) - в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, крім того, надала письмові заперечення, в яких зазначила, що з 1.07.2014 р. позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Бердянському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області та отримує пенсію за вислугу років призначену відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру». Він звернувся до них із заявою про здійснення перерахунку його пенсії за вислугу років у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорсько-слідчим працівникам, відповідно до постанови КМУ "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" від 09.12.2015 року за № 1013. Також позивачем для здійснення вказаного перерахунку було надано довідку № 18/57-185, видану Прокуратурою Донецької області. Листом № 25/Ш-4 від 30.03..016 року ними було відмовлено в проведенні перерахунку пенсії, оскільки вважають, що у зв'язку з набранням чинності 15.07.2015р. Законом України "Про прокуратуру" втратили чинність положення стаття 50-1 Закону України "Про прокуратуру", якою було передбачено здійснення перерахунків пенсій працівникам прокуратури у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" № 213-УІП від 02.03.2015 року, у разі неприйняття до 01.06.2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах, з 01.06.2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються, зокрема, відповідно до Закону України "Про прокуратуру". Також зазначила, що з 01.01.2015р. набрав чинності Закон України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» № 76 від 28.12.2014р., яким внесено зміни до ст.50-1Закону України "Про прокуратуру", згідно якої пенсія прокурорам та слідчим призначалась в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної заробітної плати. До того ж в статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" (в редакції, чинній до 01.01.2015р.) зазначалось, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховувались у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію. При визначенні розміру відсотка суми заробітної плати, з врахуванням якого здійснювався перерахунок пенсії, застосовувались норми ч.1 ст.50-1, оскільки інших норм, які б регулювали порядок перерахунку пенсій, призначених за даним Законом, не передбачено. Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначались Кабінетом Міністрів України, але рішення Кабінету Міністрів України щодо проведення перерахунків пенсій працівникам прокуратури станом на 01.06.2015 року прийнято не було. Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №911-УІ11 від 24.12.2015 року, внесено зміни до ч.15 ст.86 Закону України "Про прокуратуру", тимчасово, у період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень. Відповідно до п.5 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015р № 213 з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначалось відповідно до спеціальних законів, в тому числі до Закону України "Про прокуратуру". Тому з 01.06.2015 року не здійснюються ні призначення, ні перерахунки пенсій відповідно до спеціального законодавства, в тому числі Закону України "Пре прокуратуру", оскільки скасовано норми, які регулювали питання пенсійного забезпечення осіб, на яких поширюється дія цього закону. Також зауважила, що ст.86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-У1І від 14.10.2014р., яка регулює питання пенсійного забезпечення працівників прокуратури, мала набрати чинності з 25.04.2015р. (через 6 місяців після опублікування цього Закону), водночас, Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо відтермінування набрання чинності" №335-УІІІ від 21.04.2015р. змінив дату набрання чинності з 25.04.2015р. на 15.07.2015р. Крім того зазначила, що враховуючи призначення позивачеві пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" до 01.06.2015 р., позивач не має права на перерахунок пенсії після 01.06.2015 р.. Просила суд відмовити в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_6

Суд, вислухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає що позов підлягає задоволенню за наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_4 отримує пенсію за вислугу років з 07.04.2005 року, яка обчислювалась в розмірі 90%, призначеної відповідно до Закону України «Про прокуратуру», загальний стаж роботи складає 36 років 4 місяці 27 днів, на посадах в органах прокуратури 23 роки 3 місяці 11 днів.

З 01.07.2014 року по теперішній час перебуває на обліку в Бердянському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

21.03.2016 року позивач звернувся до Бердянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області з заявою щодо здійснення перерахунку його пенсії згідно довідки про заробітну плату від 29.02.2016р. №18-57-185, виданої прокуратурою Донецької області.

Листом № 25/Ш-4 від 30.03.2016 року відповідач відмовив позивачу у задоволені вказаної заяви про перерахунок його пенсії, посилаючись на те, що згідно п.20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам визначаються Кабінетом Міністрів України. Відповідно до п.5 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015р № 213, у зв'язку з неприйняттям до 01 червня 2015 року були скасовані норми щодо пенсійного забезпечення, зокрема, працівників прокуратури, у зв'язку з чим раніше призначені пенсії відповідно до Закону України «Про прокуратуру» не перераховуються.

Суд вважає вказані дії відповідача по відмові у здійснені перерахунку пенсії позивачу протиправними, зважаючи на наступне.

Відповідно до ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Відповідно до ч.1 ст.50-1 Закону України від 05 листопада 1991 року N 1789-XII "Про прокуратуру" (у редакції, чинній на час призначення пенсії - 2005 рік), прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугою років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної(чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

З 1 жовтня 2011 року положення частини першої статті 50-1 Закону N 1789-XII щодо призначення прокурорам і слідчим пенсії за вислугу років у розмірі не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку зазнали змін у зв'язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом N 3668-VI.

Разом з тим підстави та порядок перерахунку пенсій прокурорам регулюють частини тринадцята, вісімнадцята статті 50-1 Закону N 1789-XII, положення яких, щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям Закону N 3668-VI, змін не зазнали (змінилася лише нумерація частин цієї статті).

Так, відповідно до частини тринадцятої статті 50-1 Закону N 1789-XII обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно з частиною вісімнадцятою статті 50-1 Закону N 1789-XII призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій проводиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Згідно Конституції України, що є основним законом держави і нормою прямої дії: права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними, конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Статею 46 Конституції України проголошено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до ст.58 Конституції України закони та інши нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Крім цього, відповідно до рішення Конституційного Суду України №1-рп/99 від 09.02.1999 у справі щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів), надання зворотної дії в часі нормативно-правовим актам може бути передбачено шляхом прямої вказівки про це в законі або іншому нормативно-правовому акті.

Пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213 передбачено, що у разі неприйняття до 01.06.2015 року закону щодо призначення пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015 року скасовує норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «;Про прокуратуру», «;Про судоустрій і статус суддів», «;Про статус народного депутата України», «;Про Кабінет Міністрів України», «;Про судову експертизу», «;Про національний банк України», «;Про службу в органах місцевого самоврядування», «;Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника - консультанта народного депутата України.

Згідно ст.86 Закону України від 14.10.2014 року №1697-VІІ «Про прокуратуру» передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначається Кабінетом Міністрів України.

Виходячи з принципу незворотності дії законів у часі, суд вважає, що зазначені положення п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» стосуються порядку призначення пенсії прокурорам у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Положення ст.86 Закону України від 14.10.2014 року №1697-VІІ «Про прокуратуру», що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначається Кабінетом Міністрів України стосуються перерахунку пенсій призначених після набрання чинності даного Закону.

Тому суд вважає, що скасування порядку нарахування пенсій за спеціальними законами з 1 червня 2015 року та подальше призначення таких пенсій на загальних підставах, не впливає на можливість проведення перерахунку пенсії, призначеної раніше, у відповідності до діючих на час її призначення норм Закону України від 05 листопада 1991 року N 1789-XII "Про прокуратуру" (у редакції, чинній на час призначення пенсії).

Аналогічна правова позиція зі спірного питання вже була висловлена Верховним Судом України у постановах від 10 грудня 2013 року у справі N 21-348а13, від 17 грудня 2013 року у справі №21-445а13, від 06.10.2015 (справа №127/11720/14-а).

Верховний Суд України у постанові від 10 грудня 2013 року роз'яснив, що виходячи з висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносини щодо їхнього пенсійного забезпечення виникають на момент звернення за призначенням пенсії.

Згідно зі ст. 244-2 КАС України висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Крім того, Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист та неприпустимість обмеження конституційного права громадян на додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, яким пенсія призначена за спеціальними законами (в тому числі і Законом України «Про прокуратуру»). (Рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року N 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року N 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

Необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни тощо. Порядок проходження служби врегульовано спеціальними нормативно-правовими актами, що покладають на громадян, які перебувають на такій службі, додаткові обов'язки і відповідальність.

Зокрема, громадяни України, які працюють в органах прокуратури, зобов'язані виконувати свої професійні обов'язки і в неробочий час або поза службою. Крім того, до працівників прокуратури, у випадках, передбачених Конституцією України, у законодавчому порядку запроваджено певні обмеження окремих конституційних прав і свобод. Працівники органів прокуратури: не можуть бути членами політичних партій та громадських організацій, які мають політичну мету - ч.2 ст.6 Закону України «Про прокуратуру»; обмежені у правах на підприємницьку діяльність, працю - ч.5 ст.46 Закону України «Про прокуратуру».

Таким чином, визначений законами України відповідно до положень Конституції України комплекс організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення соціального захисту працівників органів прокуратури, зумовлений особливістю професійних обов'язків та певним обмеженням конституційних прав і свобод, у тому числі права заробляти матеріальні блага для забезпечення собі і своїм сім'ям рівня життя, вищого за прожитковий мінімум. Тобто соціальні гарантії працівників прокуратури випливають з характеру покладених на них службових обов'язків у зв'язку з виконанням ними державних функцій.

Відповідно до правової позиції Конституційного Суду України деякі преференції, встановлені Законом України « Про прокуратуру», є не пільгами, а гарантіями та іншими засобами забезпечення професійної діяльності окремих категорій громадян, ефективного функціонування відповідних органів.

Крім того, відповідно до ст.ст. 22, 64 Конституції України, право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України (в тому числі і Законом України «Про прокуратуру»), є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню.

Конституційний суд України у рішенні № 8-рп/2005 від 11.10.2005 чітко визначив критерії, за якими можливо встановити, чи відбулося таке звуження, а саме: звуження обсягу прав та свобод - це зменшення кола суб'єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав та свобод, тобто їх кількісні характеристики.

Також, Конституційний суд України у своєму рішенні №6-рп/2007 від 09.07.2007 зазначив, що невиконання державою взятих на себе соціальних зобов'язань порушує принцип соціальної, правової держави. Встановлення певних соціальних пільг, компенсацій та гарантій є складовою конституційного права на соціальний захист і юридичними засобами здійснення цього права.

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 2 Постанови Пленуму Верховною Суду України № 9 від 01.11.1996 «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя», оскільки Конституція України, як зазначено в статті 8 має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії, суди при розгляді конкретних справ мають оцінювати законність того чи іншого нормативно-правового акту, з точки зору його відповідності Конституції та у всіх необхідних випадках застосовувати Конституцію, як акт прямої дії.

Судові рішення повинні ґрунтуватись на Конституції, а також на чинному законодавстві, яке не суперечить їй. Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 8 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ч. 3 ст. 8 КАС України, звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України - гарантується.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач повинен був здійснити перерахунок пенсії позивача за вислугу років з 01.01.2016 року виходячи з розрахунку 90 відсотків від суми заробітної плати, визначеної у довідці прокуратури Донецької області від 29.02.2016 року № 18-57-185 відповідно до статті 50-1 Закону України від 5 листопада 1991 року N 1789-XII "Про прокуратуру".

За таких підстав суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетніх асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступає стороною у справі. За таких підстав з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в розмірі 551,20 грн. (квитанція № 4 від 09.06.2016р.).

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про прокуратуру», Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», статтями 10-11, 71, 86, 94, 100, 160-163, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П о с т а н о в и в :

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Бердянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо відмови ОСОБА_4 у перерахунку пенсії за вислугу років.

Зобов'язати Бердянське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_4, виходячи з розрахунку 90 % від суми місячної заробітної плати, визначеної у довідці прокуратури Донецької області від 29.02.2016 року № 18-57-185, та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії з 01 січня 2016 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Бердянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області на користь ОСОБА_4 витрати зі сплати судового збору у розмірі 551,20 грн.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Бердянський міськрайонний суд Запорізької області.

Особи, які брали участь у розгляді справи, але не були присутніми при проголошенні постанови суду, можуть оскаржити постанову протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.М.Дністрян