
У Х В А Л А
4 липня 2016 року м. Київ
Суддя Верховного Суду України Прокопенко О.Б., розглянувши заяву Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області (далі - Інспекція) про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 6 квітня 2016 року в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Домобуд Інвест» до Інспекції про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
в с т а н о в и в:
Інспекція подала до Верховного Суду України заяву про перегляд Верховним Судом України з підстави, з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), ухвали Вищого адміністративного суду України від 6 квітня 2016 року у вищевказаній справі та клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Ухвалою Верховного Суду України від 9 червня 2016 року у задоволенні клопотання відмовлено, а заяву Інспекції залишено без руху, оскільки до заяви не додано документ про сплату судового збору у розмірі, передбаченому Законом України від 8 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір». У зв'язку з наведеним заявнику надано строк до 4 липня 2016 року для усунення недоліків заяви.
На виконання ухвали Верховного Суду України від Інспекції надійшло повторне клопотання про відстрочення сплати судового збору посилаючись на обмежене фінансування установи, складність та тривалість процедури узгодження сплати судового збору з вищестоящими органами Державної фіскальної служби України.
Проте підстав для задоволення повторного клопотання про відстрочення сплати судового збору не вбачається, оскільки пунктом 2 розділу ІІ Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», яким серед іншого скасовано встановлені раніше для органів державної фіскальної служби пільги щодо його сплати, Кабінет Міністрів України було зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів.
Отже недоліки, які були визначені в ухвалі Верховного Суду України, станом на 4 липня 2016 року Інспекція так і не усунула.
Таким чином, оскільки заяву подано без додержання вимог статей 239, 2391 КАС та заявник не усунув її недоліки протягом установленого Верховним Судом України строку, то заява відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 2392 цього Кодексу <http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/ed_2014_04_27/pravo1/T052747.html?pravo=1> підлягає поверненню заявнику.
Із урахуванням наведеного та керуючись статтею 2392 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Верховного Суду України
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області відмовити.
Заяву Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 6 квітня 2016 року повернути заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Верховного Суду України О.Б. Прокопенко