Постанова № 58794139, 07.07.2016, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
07.07.2016
Номер справи
243/5055/16-а
Номер документу
58794139
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

243/5055/16-а

2-а/243/146/2016

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 липня 2016р. Слов'янський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого судді Гусинського М.О.,

при секретарі Мірошниченко В.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні у залі № 12 Слов'янського міськрайонного суду у місті Словянську адміністративний позов ОСОБА_2 до Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання рішення протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

22.06.2016 року до Слов'янського міськрайонного суду звернувся ОСОБА_2 із адміністративним позовом до Слов'янського об'єднаного управління ПФУ в Донецькій області про визнання рішення протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, у зв'язку із підвищенням заробітної плати працівникам прокуратури відповідно до статті 50-1 Закону України від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ «Про прокуратуру» (далі - Закон № 1789-ХІІ) виходячи з розміру 90 відсотків від суми заробітної плати і зобов'язати відповідача виплатити різницю недоплаченої пенсії за останні 12 місяців, обґрунтовуючи свої вимоги наступним: з 12.05.1985р. по 29.01.2016р. він працював в органах прокуратури Донецької області, має стаж роботи в органах прокуратури 30 років 8 місяців 17 днів. З 01.12.2005р. йому призначено пенсію за вислугу років на підставі ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ. До початку АТО він був зареєстрований у м. Донецьку, а після початку АТО він перереєструвався як вимушений переселенець до м. Слов'янська де і став на облік в УПФУ. У зв'язку із звільненням з органів прокуратури 02.06.2016р. прокуратурою Донецької області йому було видано довідку про суму заробітної плати для перерахування пенсії за відповідною посадою відповідно до ч. 18 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ. 09.06.2016р. він звернувся до УПФУ м. Слов'янськ із заявою про перерахунок пенсії на підставі вищезазначеної довідки від 02.06.2016р., але відповідачем рішенням № 74 від 10.06.2016р. йому було відмовлено у здійсненні перерахунку. Вважає, що відмова відповідача здійснити йому перерахунок пенсії є протиправною і не ґрунтується на законі, так, як п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» (№213-VІІ від 02.03.2015р.) стосовно скасування норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким призначена пенсія відповідно до Закону № 1789-ХІІ у разі неприйняття спеціального закону до 01.06.2015р. не стосуються тих осіб, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності Закону України від 08.07.2011р. № 3668- VІ «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи». Частиною 18 ст. 50-1Закону № 1789-ХІІ передбачено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку із підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсії проводиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існувала на день його звільнення з роботи. Отже, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому внесені Законом №3668-VІ зміни до ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначено механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам є ч.ч. 13, 18 ст. 50 Закону № 1789-ХІІ, які змін у зв'язку із прийняттям Закону №3668-VІ не зазнали.

Просив суд визнати протиправними дії та рішення Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області № 74 від 10.06.2016р про відмову йому у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років на підставі довідки прокуратури Донецької області № 18-57-1037 з розрахунку 90% від заробітної плати від 02.06.2016р. відповідно до ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ у редакції, що діяла станом на 01.12.2005р.; зобов'язати Словянське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити йому перерахунок пенсії за вислугу років згідно з довідкою прокуратури Донецької області від 02.06.2016р. №18-57-1037 про заробітну плату, відповідно до ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ у редакції, що діяла станом на 01.12.2015р. з розрахунку 90% від суми місячного заробітку 16417,38 грн. без обмеження суми пенсійної виплати, а також виплатити різницю в пенсії за останні 12 місяців починаючи з 09.06.2015р.; допустити до негайного виконання рішення суду в частині зобов'язання Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити йому перерахунок та виплату пенсії за вислугу років у межах суми стягнення за один місяць з розрахунку від суми місячного заробітку 16417,38 грн. без обмеження суми пенсійної виплати та покласти судові витрати на відповідача.

В судове засідання позивач ОСОБА_2 та його представник ОСОБА_3 не з'явилися, але надали заяви про розгляд справи за їх відсутністю, на задоволені позовних вимог наполягали.

Представник відповідача Удалих І.С. в судове засідання не з'явився, але надав заяву про розгляд справи за його відсутністю та письмові заперечення проти позову, в яких зазначив наступне: позивач ОСОБА_2 з 01.12.2005р. перебуває на обліку в УПФУ в Донецькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991р. 09.06.2016р. ОСОБА_2 звернувся до Слов'янського ОУПФУ із заявою №2983 про перерахунок пенсії по заробітку. 13.06.2016р. Словянським ОУПФУ прийняте рішення № 74 про відмову в перерахунку пенсії по заробітку через відсутність підстав, так, як відповідно до п.2 ст. 86 ЗУ «Про прокуратуру» від 14.10.2014р. №1697-VІІ пенсія призначається в розмірі 60% від суми місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. Пунктом 20 Закону №1697-VІІ встановлено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначається Кабінетом Міністрів України. На теперішній час не визначено порядок перерахунку пенсій у разі зміни структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівника органів прокуратури. Частиною 15 ст. 86 Закону України №1697-VІІ передбачено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень…)не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1.01.2016р. по 31.12.2016р. максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10,740 грн. Пунктом 5 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015р. №213-VІІ встановлено, що у разі неприйняття до 01.06.2015р. закону щодо призначення пенсій, у тому числі і спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015р. скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії … призначаються відповідно до закону «Про прокуратуру». З урахуванням того, що до 01.06.2015р. відповідний закон не прийнято, з 01.06.2015р.пенсії в порядку та умовах, визначених Законом України «Про прокуратуру» не призначаються, а раніше призначені пенсії не перераховуються. Просив суд у задоволені позовних вимог ОСОБА_2 відмовити у повному обсязі.

Таким чином, відповідно до ч. 2 ст. 71, ч. 3 ст. 72 КАС України, предметом доказування по даній адміністративній справі є правильність відмови відповідачем позивачеві рішенням № 74 від 10.06.2016р. здійснити перерахунок пенсії відповідно до довідки прокуратури Донецької області від 02.06.2016р. №18-57-1037, інші позовні вимоги є похідні.

З наданих сторонами письмових доказів слідує наступне:

З довідки від 14.11.2014р. № 1429003809, виданої УПтСЗН Словянської міської ради, слідує, що ОСОБА_2, який постійно проживав у АДРЕСА_1, перемістився з тимчасово окупованої території (району проведення АТО) в АДРЕСА_2 (а.с. 5).

11.01.2006р. Пенсійним фондом України ОСОБА_2 видане пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1 (а.с. 6).

Наказом в.о. Генерального прокурора України від 29.01.2016р. № 19к ОСОБА_2 був звільнений з прокуратури за п. 1 ст. 40 КЗпП України (а.с. 6 зворот).

З довідки № 18-57-1037 від 02.06.2016р., виданої ОСОБА_2 прокуратурою Донецької області слідує, що сума заробітної плати ОСОБА_2 для нарахування пенсії відповідно до розміру отриманої ним заробітної плати за період з 01.02.2011р. по 31.01.2016р. складає 16417,38 грн. (а.с. 7-8).

Рішенням № 174 від 13.06.2016р. Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області відмовлено ОСОБА_2 в обчисленні пенсії згідно до довідки № 18-57-1037 від 02.06.2016р. у зв'язку з тим, що відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015р. № 213 у разі неприйняття до 1 червня 2015р. закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі і спеціальних , на загальних підставах з 01.06.2015р. скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, якими пенсії … призначаються відповідно до Закону України … «Про прокуратуру», раніше призначені пенсії не перераховуються (а.с.12).

22.06.2016р. ОСОБА_2 за подання цього позову до суду сплачено судовий збір в сумі 551,20 грн. (а.с. 1).

Розглядаючи справу суд виходить з наступного чинного законодавства України:

У частині першій статті 1 Закону України «Про оплату праці» № 108/95ВР від 24.03.1995р. встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону України визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаійні виплати.

Частиною 2 статті 33 Закону України «Про державну службу» передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Крім того, статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 р. № 1788-ХІІ врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону України до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які, відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997р. № 400/97-ВР нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-ІV визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Статтею 50-1 Закону України від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ «Про прокуратуру» передбачені наступні деякі умови пенсійне забезпечення прокурорів і слідчих:

Прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років не менше: по 30 вересня 2011 року - 20 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років.

Розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за класні чини, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат на 60. Коригування зазначених виплат проводиться із застосуванням коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу, надбавок до нього за класний чин. Посадовий оклад, надбавки за класний чин і вислугу років під час призначення пенсії враховуються в розмірах, установлених на дату звернення за пенсією.

Обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Положення цієї статті поширюються також на пенсіонерів з числа працівників прокуратури, яким до набрання чинності цим Законом призначена пенсія за віком, вислугою років або за інвалідністю безпосередньо з прокурорсько-слідчих посад і посад у науково-навчальних закладах, незалежно від часу виходу на пенсію, за умови наявності у них стажу роботи, передбаченого цією статтею.

При вирішенні спору суд виходить з правової позиції Верховного суду України, викладеній в постанові від 15 грудня 2015 року у справі № 21-4289а, яка відповідно до ст. 2442 КАС України є обов'язковою для застосування в судовій практиці, і зазначає наступне:

Відповідно до частини другої статті 87 Закону № 1788-XII суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.

Буквальне тлумачення наведеної норми права дає підстави вважати, що ця норма закону стосується вже нарахованих сум пенсій за минулий час, однак не виплачених з вини ПФУ.

Таке ж правило закріплене частиною другою статті 46 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у якій йдеться про те, що нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Таким чином, положення наведених норм права регулюють виплату за минулий час уже нарахованих пенсій, однак не виплачених з вини ПФУ.

Водночас згідно з частиною другою статті 99 КАС для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Відповідно до статті 100 КАС адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Отже, спори у справах, пов'язаних з пенсійними виплатами, мають розглядатися у межах звернення до адміністративного суду, тобто в межах шестимісячного строку.

Як встановлено судом, 09 червня 2016 року ОСОБА_2 звертався до управління ПФУ з заявою про перерахунок їй пенсії відповідно до вимог законодавства, проте 10 червня 2016 року відповідач відмовив йому у задоволенні заяви, тому 22.06.2016 року ОСОБА_2 оскаржив вказану відмову управління ПФУ в суді.

Ураховуючи наведене, суд вважає, що позивач не пропустив шестимісячний строк звернення до суду, визначеного частиною другою статті 99 КАС, що підтверджується матеріалами справи.

Разом з тим при розгляді цієї справи слід застосовувати положення спеціальних норм, а саме Закону № 1789-ХІІ в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин.

Так, у частині вісімнадцятій статті 50-1 цього Закону передбачено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

За наведених обставин суд вважає, що положення статті 87 Закону № 1788-XII не підлягають застосуванню до заявлених позовних вимог ОСОБА_2, адже приписи цієї норми регулюють виплату за минулий час уже нарахованих пенсій, однак не виплачених з вини ПФУ. Натомість застосуванню підлягає частина вісімнадцята статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, оскільки у справі, що розглядається, право позивача на перерахунок пенсії відповідач не визнав, що і стало підставою звернення до суду.

ОСОБА_2 право на підвищення пенсії набув з 1 липня 2012 року, як це визначено у постанові Кабінету Міністрів України від 30 травня 2012 року № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», а звернувся до управління ПФУ з заявою про перерахунок пенсії 09 червня 2016 року, а отже у зв'язку з обмеженням терміну виплати нормами спеціального закону виплата має бути здійснена за 12 місяців до дня звернення ОСОБА_2 до органу ПФУ за перерахунком пенсії, а саме з 09 червня 2015 року.

Таким чином, у разі, якщо би ОСОБА_2 просив би здійснити йому перерахунок пенсії тільки у зв'язку з тим, що йому був здійснений неправомірний розрахунок пенсії у вигляді 80 відсотків від розміру заробітної плати, то потрібно було би зобов'язувати відповідача здійснити йому виплату недоотриманої суми пенсії і за проміжок часу 12 місяців до звернення до відповідача із заявою про здійснення перерахунку.

ОСОБА_2 просив 09.06.2016р. здійснити відповідача йому перерахунок пенсії у зв'язку із іншими розмірами складових частин заробітної плати, яка йому виплачувалася в період з 01.02.2011р. по 31.01.2016р. включно, що само по собі унеможливлює здійснення перерахунку пенсії до 01.02.2016р., так, як неможливо здійснювати перерахунок пенсії із урахуванням майбутніх, ще не виплачених розмірів заробітної плати.

Обставини для перехування розміру пенсії ОСОБА_2 настали після його звільнення з поспади 29.01.2016р., а у зв'язку з тим, що відповідно до ст. 50-1 Закону України № 1789-ХІІ перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, тому відповідачеві СОУПФУ потрібно було здійснити зазначений перерахунок пенсії позивачеві ОСОБА_2 з 01.02.2016р.

Таким чином, з урахуванням усього викладеного, суд приходить до висновку про необхідність часткового задоволення позовних вимог, а саме: визнання протиправними дії та рішення Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області № 74 від 13.06.2016р про відмову ОСОБА_2 у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років на підставі довідки прокуратури Донецької області № 18-57-1037 з розрахунку 90% від заробітної плати від 02.06.2016р.; зобов'язання Словянське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити ОСОБА_2 перерахунок пенсії за вислугу років згідно з довідкою прокуратури Донецької області від 02.06.2016р. №18-57-1037 про заробітну плату, відповідно до ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ з розрахунку 90% від суми місячного заробітку 16417,38 грн., а також зобов'язати Словянське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Донецькій області виплатити ОСОБА_2 різницю в пенсії за період з 01.02.2016р.

Станом на час розгляду справи в суді ОСОБА_2 отримує пенсію, її розмір складає 6531,82 грн. на місяць, що значно перевищує прожитковий мінімум для осіб відповідного віку, тому суд приходить до висновку про відсутність підстав для негайного виконання постанови.

Суд, відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір» та ст. 94 КАС України, також приходить до висновку про відсутність підстав для звільнення відповідача Словянське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від сплати судового збору та про необхідність відшкодування відповідачем понесених позивачем витрат по його сплаті.

Інші позовні вимоги задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.17,18,69,71,94,158-163,171 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги ОСОБА_2 до Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання рішення протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області № 74 від 13.06.2016р про відмову ОСОБА_2 у проведенні перерахунку пенсії.

Зобов'язати Словянське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити ОСОБА_2 перерахунок пенсії за вислугу років згідно з довідкою прокуратури Донецької області від 02.06.2016р. №18-57-1037 про заробітну плату, відповідно до ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ з розрахунку 90% від суми місячного заробітку 16417,38 грн., починаючи з 01.02.2016 року.

Зобов'язати Словянське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Донецькій області виплатити ОСОБА_2 різницю в пенсії за період з 01.02.2016р. по день здійснення фактичного перерахунку.

Стягнути зі Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84112, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, буд. 3, Код ЄДРПОУ 37803258) на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНПП НОМЕР_2, який мешкає за адресою: 84112, АДРЕСА_2, понесені ним витрати по сплаті судового збору у сумі 551 гривен 20 коп. (П'ятсот п'ятдесят одна гривна 20 копійок).

Усі інші позовні вимоги залишити без задоволення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького Апеляційного Адміністративного суду через Слов'янський міськрайонний суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення.

Суддя Слов'янського міськрайонного суду М. О. Гусинський