Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 червня 2016 р. Справа № 805/1666/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Тарасенка І.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом філії Українського інституту експертизи сортів рослин Донецького обласного державного центру експертизи сортів рослин до Красноармійської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії щодо звільнення від сплати єдиного внеску,
В С Т А Н О В И В:
Філія Українського інституту експертизи сортів рослин Донецького обласного державного центру експертизи сортів рослин звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Красноармійської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії щодо звільнення від сплати єдиного внеску.
Адміністративним позов обґрунтовують тим, що, 12 квітня 2016 року Філія Українського інституту експертизи сортів рослин Донецький обласний державний центр експертизи сортів звернулась до Красноармійської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області із заявою про застосування спеціального порядку звільнення платника від виконання своїх обов’язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», на підставі пп. «б» п. 8 ч. 4 ст. 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» в редакції від 02.09.2014 року та від 04.03.2015 року, які діяли на момент виникнення фінансових санкцій.
Вважають, що діями Красноармійської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області, а саме відповіддю на вищевказану заяву в якій на думку представника позивача не пояснено причин відмови у застосуванні спеціального порядку звільнення платника від виконання свої обов’язків порушені їх права.
Просили визнати протиправною бездіяльність Красноармійської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області в частині не застосування до Філії Українського інституту експертизи сортів рослин Донецький обласний державний центр експертизи сортів рослин спеціального порядку звільнення платника від виконання своїх обов’язків, визначних ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», на підставі пп «б» п. 8 ч. 4 ст. 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» в редакціях від 02.09.2014 року та від 04.03.2015 року, які діяли на момент виникнення фінансових санкцій. Зобов’язати Красноармійську об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Донецькій області застосувати до Філії Українського інституту експертизи сортів рослин Донецький обласний державний центр експертизи сортів рослин спеціальний порядок звільнення платника від виконання своїх обов’язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», на підставі пп. «б» п. 8 ч. 4 ст. 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» в редакціях від 02.09.2014 року та від 04.03.2015 року, які діяли на момент виникнення фінансових санкцій.
Представник позивача через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Представник відповідача до судового засідання не з’явився, про місце, дату та час розгляду справи повідомлений належним чином. Надав через канцелярію суду заперечення в яких вказав, що платники єдиного внеску – роботодавці зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20-го числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць. Вважать, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Просили відмовити у задоволенні адміністративного позову та розглядати справу за відсутності представника відповідача.
Згідно ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, на підставі ст. 128 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, суд встановив.
Філія Українського інституту експертизи сортів рослин Донецький обласний державний центр експертизи сортів рослин зареєстроване як юридична особа, включене до ЄДРПОУ за номером 38316269 перебуває на обліку в Красноармійській об’єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області.
12 квітня 2016 року Філія Українського інституту експертизи сортів рослин Донецький обласний державний центр експертизи сортів звернулась до Красноармійської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області із заявою про застосування спеціального порядку звільнення платника від виконання своїх обов’язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», на підставі пп. «б» п. 8 ч. 4 ст. 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» в редакції від 02.09.2014 року та від 04.03.2015 року, які діяли на момент виникнення фінансових санкцій.
У своїй відповіді від 19.04.2016 року за № 7872/10/05-16-13-02-13-2 Красноармійська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Донецькій області відмовила у застосуванні до позивача спеціального порядку звільнення платника від виконання своїх обов’язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», на підставі пп. «б» п. 8 ч. 4 ст. 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» в редакції від 02.09.2014 року та від 04.03.2015 року.
03 грудня 2015 року рішенням Красноармійської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області від № 003041706 «Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску» вирішила застосувати до Донецької ОДЦЕСР штраф у розмірі 11122,98 грн. та 28416,23 грн. за період з 22.10.2013 року до 14.08.2015 року за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також нарахувати пеню у розмірі 33691,09 грн. Загальна сума штрафних санкцій складає 73230, 30 грн.
Нормативно-правовим документом, що визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464).
Згідно ст. 4 Закону 2464 платниками єдиного внеску, зокрема, є роботодавці підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Філія Українського інституту експертизи сортів рослин Донецького обласного державного центру експертизи сортів рослин в даних правовідносинах виступає в якості платника єдиного внеску, визначеного п.1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464. Пунктом 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 на платника єдиного внеску покладений обов'язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно з ч.8 ст. 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
У відповідності до ч. 12 ст. 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Частиною 6 ст. 25 Закону № 2464 передбачено, що за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Як вбачається з матеріалів справи та заперечується сторонами по справі, позивач перейшов з Костянтинівської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області до Красноармійської ОДПІ у Донецькій області – 27.08.2015 року. У зв’язку із цим, особовий рахунок за 203-2014 роки страхувальника відсутні. За даними особового рахунку платника станом на 01.01.2015 року заборгованість з єдиного внеску складала – 100068, 28 грн.
Згідно ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон України № 2464), за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсоток суми недоплати за кожний день прострочення.
Розрахунок фінансових санкцій здійснюється на підставі даних особових рахунків платників згідно Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України 20 квітня 2015 року № 449.
Враховуючи вищенаведене, на підставі ч. 10 п. 2 ч. 11 статті 25 Закону України № 2464 Красноармійської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області до Донецького обласного державного центру експертизи сортів рослин були застосовані штрафні санкції у розмірі 10% і 20% та нарахована пеня у розмірі 0,1% на суми недоїмки за кожен день прострочення платежу та виставлене рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 03.12.2015 року № 003341706, яке вручено платнику 08.12.2015 року, згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
Проаналізувавши встановлені обставини справи та норми законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає позовну заяву такою, що не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до п.п. 41.1.1 п.41.1 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби є органи державної податкової служби.
Відповідно до п. 31 ст. 1 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» органи доходів і зборів – центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи.
Таким чином, відповідач у справі - суб’єкт владних повноважень, на якого чинним законодавством покладені владні управлінські функції стосовно контролю у сфері податкових взаємовідносин.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) – консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Пунктом 10 зазначеної норми Закону визначено, що страхувальники – роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є роботодавці – підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Тобто, позивач в розумінні зазначених норм Закону є страхувальником та на нього покладений обов’язок нараховувати та сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Пунктом 1 частини 2 статті 6 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» на платника єдиного внеску покладений обов’язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Статтею 9 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначені порядок обчислення і сплати єдиного внеску, зокрема, сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування.
Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Указом Президента України від 14.04.2014 року № 405/2014 введене в дію рішення РНБО України від 13.04.2014 року «Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України» та розпочате проведення Антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей.
Тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення визначає Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».
Абзацом 2 статті 1 зазначеного Закону визначено, що територія проведення антитерористичної операції – територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Статтею 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» визначено, що на час проведення антитерористичної операції забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики з 14 квітня 2014 року громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися у період з 14 квітня 2014 року з населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, а також юридичним особам та фізичним особам – підприємцям, що провадять (провадили) свою господарську діяльність на території населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція.
Розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» доповнено пунктом 93 такого змісту:
платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов’язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», документом, що підтверджує настання непереробної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов’язань, є сертифікат Торгово – промислової палати України.
Суд зазначає, що якщо платники єдиного внеску перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, де проводилась АТО або було об’явлено військовий чи надзвичайний стан, продовжують здійснювати господарську діяльність, нараховувати, обчислювати та сплачувати заробітну плату, то вони зобов’язані виконувати всі встановлені Законом України № 2464 функції.
Станом на теперішній час Сертифікат Торгово – промислової палати України про настання обставин непереробної сили (форс-мажору) страхувальником Філія Українського інституту експертизи сортів рослин Донецького обласного державного центру експертизи сортів рослин до Красноармійської ОДПІ не надавався. Крім того суд зазначає, що даний факт не спростовувався і представником позивача.
Процедуру подання та розгляду органами фіскальної служби скарг на рішення про нарахування пені та накладення штрафу, передбачених частинами десятою, одинадцятою ст. 25 Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначає порядок розгляду органами доходів і зборів скарг на вимоги про плату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу, затвердженого наказом Міндоходів України від 09 вересня 2013 року № 452.
Відповідно до Закону України № 2464 страхувальник має право оскаржити рішення про нарахування пені та накладення штрафу після отримання відповідного рішення.
Про подання скарги до вищого органу або суду платник зобов’язаний одночасно повідомити територіальний орган фіскальної служби, рішення якого оскаржується.
Відповідно до п. 2.3. розділу ІІ Порядку розгляду органами доходів і зборів скарг на вимоги про плату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу, скарга подається до органів фіскальної служби вищого рівня або суду протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання рішення територіальних органів ДФС про нарахування пені (накладенні штрафу).
Згідно рішення Головного управління ДФС у Донецькій області від 30.12.2015 ркоу № 12908/10/05-99-10-03 прийнято за розглядом скарги страхувальника на рішення Красноармійської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 03.12.2015 року № 003041706 на суму 73230,30 грн., скаргу залишено без задоволення.
Згідно рішення ДФС від 21.03.2016 № 6074/6/99-99-10-01-07-25, прийнятого за розглядом скарги страхувальника на рішення Красноармійської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 03.12.2015 року № 003041706 на суму 73230,30 грн., скаргу залишено без розгляду.
Відповідно до п.п. 7,8 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» списанню підлягає борг (недоїмка) зі сплати єдиного внеску у разі: повної ліквідації юридичної особи – платника єдиного внеску, коли борг (недоїмка) із сплати єдиного внеску залишилися непогашеними у зв’язку з недостатністю майна такого платника або майна засновників чи учасників, якщо вони несуть повну чи додаткову відповідальність за зобов’язанням платника; смерті фізичної особи, оголошення померлою, визнання її у судовому порядку безвісно відсутньою або недієздатною.
Згідно ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Суд вважає, що надані Позивачем докази та доводи щодо правомірності своїх дій, не є такими, що підлягають розгляду у розрізі діючого законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.
На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Податковим кодексом України, Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення АТО», ст. 2, ст. 7 - 15, ст. 17-20, ст. 69-72, ст. 86, ст. 94, ст. 122 - 154, ст. 158 - 163, ст. 167, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні адміністративного позову філії Українського інституту експертизи сортів рослин Донецького обласного державного центру експертизи сортів рослин до Красноармійської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії щодо звільнення від сплати єдиного внеску – відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до адміністративного суду апеляційної інстанції через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Тарасенко І.М.