Ухвала суду № 58757421, 29.06.2016, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.06.2016
Номер справи
810/5412/15
Номер документу
58757421
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А

про відмову у задоволені подання про зміну способу

і порядку виконання судового рішення

29 червня 2016 року Справа №810/5412/15

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Сакевич Ж.В., розглянувши у порядку письмового провадження подання Літинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області №2400/02-27 від 07.06.2016 про зміну способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецтранссервіс» про застосування заходів реагування,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецтранссервіс» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації АГЗП ТОВ "Спецтранссервіс" за адресою: Вінницька область, Літинський район, смт.Літин, провулок 1-й Радянський, 8 шляхом відключення від джерел електроживлення, накладення печаток на розподільчі електрощитки та вхідні двері операторної, до повного усунення порушень законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, вказаних у позові.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 04.01.2016 адміністративний позов задоволено у повному обсязі. Застосовано до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецтранссервіс» (ідентифікаційний код 31626517, місцезнаходження: 08296, Київська обл., місто Ірпінь, смт.Ворзель, вул. Семенівська, будинок 3) заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації АГЗП ТОВ "Спецтранссервіс", що знаходиться за адресою: Вінницька область, Літинський район, смт. Літин, провулок 1-й Радянський, 8, шляхом відключення від джерел електроживлення, накладення печаток на розподільчі електрощитки та вхідні двері операторної, до повного усунення порушень законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, вказаних в акті перевірки №78 від 30.10.2015.Покладено на Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області обов'язок щодо забезпечення виконання цієї постанови.

21.03.2016 Київським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист в адміністративній справі №810/5412/15.

14.06.2016 на адресу Київського окружного адміністративного суду надійшло подання Літинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області №2400/02-27 від 07.06.2016 про зміну способу і порядку виконання судового рішення у справі №810/5412/15, в якому заявник просить замінити спосіб виконання виконавчого листа №810/5412/15, виданого 21.03.2016 Київським окружним адміністративним судом про застосування до ТОВ "Спецтранссервіс" заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації АГЗП ТОВ "Спецтранссервіс", що знаходиться за адресою: Вінницька область, Літинський район, смт. Літин, провулок 1-й Радянський, 8, шляхом відключення від джерел електроживлення, накладення печаток на розподільчі електрощитки та вхідні двері операторної, до повного усунення порушень законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, вказаних в акті перевірки №78 від 30.10.2015 на "застосувати до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтрассервіс" (ідентифікаційний код 31626517, місцезнаходження: 08296, Київська обл., місто Ірпінь, смт.Ворзель, вул. Семенівська, будинок 3), або до будь-якої іншої особи, яка використовує на будь-яких правах та в будь-який спосіб автомобільний газозаправний пункт, що знаходиться за адресою: Вінницька область, Літинський район, смт. Літин, провулок 1-й Радянський, 8, заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації автомобільного газозаправного пункту, що знаходиться за адресою: Вінницька область, Літинський район, смт. Літин, провулок 1-й Радянський, 8, шляхом відключення від джерел електроживлення, накладення печаток на розподільчі електрощитки та вхідні двері операторної, до повного усунення порушень законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, вказаних в акті перевірки №78 від 30.10.2015".

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.06.2016 подання Літинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області №2400/02-27 від 07.06.2016 про зміну способу і порядку виконання судового рішення у справі №810/5412/15 призначено до розгляду в судовому засіданні 29.06.2016.

В обґрунтування подання Літинський районний ВДВС зазначає, що 21.04.2016 до підпорядкованого відділу від ТОВ "Спецтранссервіс" надійшов лист, яким останнє надало відповідь на постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 14.04.2016, винесену на підставі виконавчого листа №810/5412/15, виданого 21.03.2016 Київським окружним адміністративним судом та повідомило, що ТОВ "Спецтранссервіс" припинило діяльність на території Літинського району Вінницької області та розірвало договір оренди з власником майна, що орендувалось у ФОП ОСОБА_1.

Також Літинський районний ВДВС зазначає, що 22.04.2016 державним виконавцем здійснено виїзд за адресою: смт. Літин, провулок 1-й Радянський, 8 Літинський район, Вінницька область для перевірки виконання постанови про відкриття виконавчого провадження та було встановлено, що боржником рішення суду щодо зупинення експлуатації АГЗП ТОВ "Спецтранссервіс" не виконано, також було встановлено, що на даний час територію, на якій розташований АГЗП, орендує ТОВ "ЛА-ВІЯ", згідно договору оренди №22/02-2016-О від 22.02.2016, про що складено акт державного виконавця.

Таким чином Літинський районний ВДВС зазначає, що державний виконавець не може застосовувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації АГЗП до іншої особи, окрім ТОВ "Спецтранссервіс", в той же час Літинським районним ВДВС встановлено, що ТОВ "Спецтранссервіс" АГЗП не використовує, а такий АГЗП використовується іншою особою, що свідчить про неможливість виконання виконавчого листа №810/5412/15 від 21.03.2016, а тому на думку Літинського ВДВС наявні обставини для зміни способу і порядку виконання судового рішення.

Представник Літинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області в судове засідання 29.06.2016 не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином, однак направив до суду клопотання про розгляд подання без участі представника Літинського ВДВС.

Представник ГУ ДСНС у Вінницькій області у судове засідання 29.06.2016 не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином, однак направив до суду клопотання про розгляд подання без участі представника позивача.

Представник ТОВ "Спецтранссервіс" у судове засідання 29.06.2016 не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідно до ч. 2 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Розглядаючи подання Літинського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області №2400/02-27 від 07.06.2016 про зміну способу і порядку виконання судового рішення по суті суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про виконавче провадження" №606-XIV від 21.04.1999 (далі - Закон №606) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до ч. 1 ст. 36 Закону №606 за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання.

Згідно з ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Під встановленням або зміною способу чи порядку виконання рішення слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленим судом.

Разом з тим, під обґрунтованими підставами слід розуміти наявність виключних обставин, які є об'єктивно непереборними, тобто такими, що ускладнюють або унеможливлюють виконання рішення суду у раніше встановлений судом спосіб. Наявність таких обставин має бути підтверджено належними та допустимими доказами.

Водночас, суд, змінюючи або встановлюючи порядок чи спосіб виконання рішення, не змінює змісту резолютивної частини та не змінює спосіб захисту порушеного права, обраний судом при вирішенні справи.

Так, Літинський ВДВС просить суд змінити порядок та спосіб виконання постанови Київського окружного адміністративного суду від 04.01.2016 року, а саме "застосувати до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтрассерві" (ідентифікаційний код 31626517, місцезнаходження: 08296, Київська обл., місто Ірпінь, смт.Ворзель, вул. Семенівська, будинок 3), або до будь-якої іншої особи, яка використовує на будь-яких правах та в будь-який спосіб автомобільний газозаправний пункт, що знаходиться за адресою: Вінницька область, Літинський район, смт. Літин, провулок 1-й Радянський, 8, заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації автомобільного газозаправного пункту, що знаходиться за адресою: Вінницька область, Літинський район, смт. Літин, провулок 1-й Радянський, 8, шляхом відключення від джерел електроживлення, накладення печаток на розподільчі електрощитки та вхідні двері операторної, до повного усунення порушень законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, вказаних в акті перевірки №78 від 30.10.2015", оскільки боржник у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа Київського окружного адміністративного суду №810/5412/15 від 21.03.2016 - ТОВ "Спецтрассервіс" не використовує автомобільний газозаправний пункт, що знаходиться за адресою: Вінницька область, Літинський район, смт. Літин, провулок 1-й Радянський, 8, а такий АГЗП використовується іншою особою.

Разом з тим, суд приходить до висновку, що задоволення подання Літинського ВДВС про зміну способу та порядку виконання постанови Київського окружного адміністративного суду від 04.01.2016 у справі №810/5412/15 у спосіб, визначений заявником, призведе до зміни змісту резолютивної частини зазначеної постанови.

Також суд зазначає, що зміна способу та порядку виконання постанови суду у спосіб, викладений в поданні Літинського ВДВС, веде до зміни складу учасників та покладення юридичної відповідальності на особу, яка взагалі не була учасником спору, не є правонаступником відповідача, а отже не може відповідати за порушення, допущенні відповідачем.

За обставин, що склались, а саме у зв'язку зі зміною орендаря АГЗП, позивачем має бути проведена нова перевірка об'єкту.

Враховуючи вищенаведене, суд не вбачає правових підстав для задоволення подання Літинського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області №2400/02-27 від 07.06.2016 про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Керуючись статтями 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні подання Літинського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області №2400/02-27 від 07.06.2016 про зміну способу і порядку виконання судового рішення - відмовити.

2. Копію ухвали видати (надіслати особам) які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення, а в разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Кушнова А.О.