Рішення № 58734968, 30.06.2016, Господарський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
30.06.2016
Номер справи
909/410/16
Номер документу
58734968
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 червня 2016 р. Справа № 909/410/16

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Фрич М. М., секретар судового засідання Вакалюк А. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Крихівецької сільської ради,

вул. Крихівецька, 79, с. Крихівці, м. Івано-Франківськ, 76493

до відповідача: Приватного акціонерного товариства "Авто"

вул. Автоливмашівська, 5, м. Івано-Франківськ, 76018

про визнання укладеним договорів про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Крихівці

за участю:

від позивача: ОСОБА_1 - представник, (довіреність б/н від 13.11.2015 р.);

від відповідача: не з'явився.

ВСТАНОВИВ:

Крихівецька сільська рада подала позов до Приватного акціонерного товариства "Авто" про визнання укладеним договорів №1-2015 та №2-2015 від 16.02.2015 р. про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Крихівці.

Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 16.05.2016 року порушено провадження у справі та призначено до розгляду в судовому засіданні на 02.06.2016 року. Ухвалою суду від 02.06.2016 року розгляд справи було відкладено на 14.06.2016 року. Ухвалою суду від 14.06.2016 року відкладено розгляд справи на 30.06.2016 року.

В судове засідання представник позивача з'явився, просив суд позов задоволити. Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив. З цього приводу слід вказати таке.

Відповідно до підпункту 3.9.1. постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 року "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК. За змістом зазначеної статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом (рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (вх.№6023 від 15.06.2016).

Відповідно до ч. 3 ст. 22 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходи до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.

За таких обставин, згідно ст. 75 ГПК України та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд вважає за можливе розглянути справу без участі повноважного представника відповідача за наявними в ній матеріалами, запобігаючи, одночасно, безпідставному затягуванню розгляду спору.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив таке.

25.10.2011 року на підставі рішення Крихівецької сільської ради від 13.10.2011 року між Крихівецькою сільською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю "Івано-Франківський комерційний центр" було укладено Договір оренди земельної ділянки по вулиці Довженка, 29, площею 0,8078 га.

04.05.2012 року на підставі заяви ТзОВ "Івано-Франківський комерційний центр" та Публічного акціонерного товариства "Авто", Крихівецькою сільською радою було прийнято рішення надати дозвіл ТзОВ "Івано-Франківський комерційний центр" на передачу орендованої земельної ділянки по вул. Довженка, 29, площею 0,8078 га, цільове призначення якої для будівництва житлових будинків із приміщеннями громадського призначення, в суборенду ПАТ "Авто". На підставі вказаного рішення між Крихівецькою сільською радою, ТзОВ "Івано-Франківський комерційний центр" та ПАТ "Авто" було укладено Договір суборенди землі від 08.05.2012 року.

За словами позивача, у зв'язку з отриманням інформації про наявність будівництва багатоквартирного житлового будинку другого та третього пускового комплексу першої черги будівництва, замовником якого було ПАТ "Авто" та отриманих декларацій про готовність об'єкта до експлуатації від 11.07.2013 року №ІФ143131920883, від 17.01.2014 року №ІФ143140170606, від 11.07.2014 року №ІФ143141920321, 13.02.2015 року Крихівецькою сільською радою на 65 сесії 6-го демократичного скликання прийнято рішення про нарахування пайового внеску замовнику будівництва ПАТ "Авто".

Позивач стверджує, що вказане рішення та розроблені на його основі примірні Договори №1-2015, №2-2015 від 16.02.2015 року "Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Крихівці" у 2-ох екземплярах кожного договору направлено на юридичну адресу ПАТ "Авто" разом з супровідним листом №170 від 17.02.2015 року.

За словами позивача, відповідач повністю проігнорував дане звернення Крихівецької сільської ради про необхідність укладення договорів та відповідно направлені договори не було підписано та не сплачено передбаченого пайового внеску у розвиток соціальної інфраструктури с. Крихівці.

09.07.2015 року за вих. №651 Крихівецька сільська рада направила листа-претензію на адресу ПАТ "Авто". Позивач стверджує, що у відповідь відповідач повідомив, що претензія не підлягає до задоволення через введення комплексів вказаного будівництва в експлуатацію, а вимога про укладення договорів після введення об'єкта будівництва в експлуатацію, на переконання відповідача, не є обов'язковою.

Позивач переконаний, що дії відповідача не відповідають вимогам чинного законодавства, суперечать будь-яким звичаям ділового обороту та свідчать про необґрунтоване ухилення відповідача від укладання договору про пайову участь.

Таким чином позивач просить суд визнати Договір №1-2015 про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Крихівці від 16.02.2015 року, Договір №2-2015 про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Крихівці від 16.02.2015 року між Крихівецькою сільською радою та приватним акціонерним товариством "Авто" укладеними у редакції позивача.

Відповідач з позовними вимогами не погоджується, подав суду відзив вих№3005 від 30.05.2016 року (вх.№7508/16 від 30.05.2016) у якому вказує на те, що відповідно до ч.9 ст.40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

За словами відповідача, декларації про готовність об'єкта до експлуатації на багатоквартирний житловий будинок з приміщеннями громадського призначення в с.Крихівці по вул. Довженка, 29 реєструвалися 11.07.2013 року (перша черга будівництва), 17.01.2014 року (перша черга будівництва, другий пусковий комплекс), 11.07.2014 року (перша черга будівництва, третій пусковий комплекс).

Відповідач стверджує, що враховуючи приписи ст.187 Господарського комплексу та ч.9 ст.40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", спір про зобов'язання до укладення відповідного виду договорів може розглядатися судом за умови звернення сторони з вимогою про укладення договору в межах встановленого законом терміну, оскільки в цьому періоді діє обов'язок по укладенню договору, встановлений законом. За словами відповідача, за межами цього терміну договірний спір може розглядатися в суді тільки при наявності згоди сторін, що в спірному випадку відсутнє.

Відповідач вважає вимоги позивача щодо укладення договорів безпідставними і тому просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Виходячи з матеріалів справи та керуючись вимогами діючого законодавства, суд дійшов в спірному випадку наступних висновків.

Відповідно до ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частиною 4 вказаної статті передбачено, що у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обовязки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Частиною 1 ст. 14 Цивільного кодексу України встановлено, що цивільні обовязки виконуються у межах встановлених договором або актом цивільного законодавства.

Згідно із ч. 2. ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Підпунктом 5 п. а) ч. 1 ст. 28 Закону України "Про місцеве самоврядування" передбачено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: залучення на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих на відповідній території, та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об'єктів соціальної і виробничої інфраструктури та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища.

Відповідно до ч. ч. 1 - 3 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

Як встановлено судом, відповідач є особою, на яку Законом покладено обов'язок взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту.

Згідно із ч. ч. 5, 8, 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами.

У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.

Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.

Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Істотними умовами договору є: 1) розмір пайової участі; 2) строк (графік) сплати пайової участі; 3) відповідальність сторін.

Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Відповідно до п.6.2.- 6.3 Положення про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно транспортної та соціальної інфраструктури села затвердженого рішенням 23 сесії Крихівецької сільської ради від 04.05.12, договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села укладається між Виконавчим комітетом сільської ради в особі сільського голови та замовником будівництва, який скріплюється печатками двох сторін. Договір укладається не пізніше пятнадцяти робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до введення обєкта в експлуатацію.

Таким чином, обовязок звернутись до органу місцевого самоврядування з заявою про укладення договору пайової участі у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту законом покладено саме на замовника такого будівництва. Ухилення замовника від укладення договору пайової участі до прийняття обєкту нерухомого майна до експлуатації, є порушенням зобовязань та вимог, які прямо передбачені законом та встановленим органом місцевого самоврядування порядком.

Виходячи з приписів Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту є обовязковою для замовника будівництва у відповідному населеному пункті, що обумовлює право відповідного органу місцевого самоврядування вимагати від замовника будівництва виконання обовязку щодо пайової участі.

Крім того, листом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово комунального господарства України № 23-11/6294/0/6/11 від 22.07.11 "Про пайову участь забудовників у створенні та розвитку інфраструктури населених пунктів" визначено, що нормами абзацу першого частини дев'ятої статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено строки, протягом яких укладається договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту - не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника будівництва щодо його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Тобто, замовник будівництва має звернутись до відповідного органу місцевого самоврядування зі зверненням щодо укладення договору про пайову участь не пізніше ніж за 15 робочих днів до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію з тим, щоб протягом зазначеного часу таким органом було підготовлено необхідний розрахунок величини пайової участі та проект договору про пайову участь, який замовник після ознайомлення має підписати з дотриманням вимоги щодо строку - до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Також, згідно з Листом Державної архітектурно будівельної інспекції України №40-12-2518 від 09.04.12 зазначено, що процедура прийняття об'єктів в експлуатацію носить суто технічний характер і полягає в тому, що саме об'єкт будівництва, його стійкість, міцність, надійність є предметом при перевірці його готовності до експлуатації, а тому перевірка сплати пайової участі суперечить ідеології самої процедури прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.

Крім того, Положенням про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженим Указом Президента України від 08.04.2011 № 439, не передбачено повноваження щодо здійснення контролю за перерахуванням замовником коштів до відповідного місцевого бюджету для створення і розвитку інфраструктури.

Також, Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" та постановами Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461 і № 466 при реєстрації декларації про початок виконання підготовчих робіт /декларації про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність об'єкта до експлуатації/ (далі - декларація) не передбачено надання будь-яких інших документів, окрім двох примірників зазначеної декларації.

Таким чином, при реєстрації декларації Державна архітектурно-будівельна інспекція або її територіальний орган не має права вимагати додаткові документи.

Відтак, потрібно зазначити, що при прийнятті обєкта в експлуатацію Державна архітектурно-будівельна інспекція не перевіряє наявність укладеного договору про пайову участь та факт сплати замовником пайового внеску.

Зважаючи на наведене, суд зазначає, що приписами статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено обов'язок замовника будівництва прийняти пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, який реалізується шляхом укладення відповідного договору в порядку, визначеному Законом та деталізованому актом органу місцевого самоврядування.

Разом з цим, в матеріалах справи відсутні докази звернення замовника до органу місцевого самоврядування щодо укладення договорів про пайову участь на обєкти, а саме багатоквартирний житловий будинок з приміщенням громадського призначення (I черга) другого та третього пускового комплексу, загальною площею 1016, 0 кв. м., що знаходиться за адресою с. Крихівці, вул. Довженка, 29 Г та загальною площею 2581,40 кв. м. за адресою с. Крихівці, вул. Довженка, 29 Г. Вказані об'єкти введено в експлуатацію відповідно до декларацій про готовність об'єкта до експлуатації №ІФ143131920883 та №ІФ143140170606.

Правовий аналіз частин 8 та 9 ст.40 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності" у сукупності з іншими положеннями цієї статті Закону дозволяє дійти висновку про те, що обов'язок щодо ініціювання укладення такого договору покладено саме на замовника будівництва, оскільки пов'язується з його зверненням до органу місцевого самоврядування. Такий договір має бути укладеним в обов'язковому порядку, в межах строку, встановленого ч. 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Неукладення договору свідчить про недотримання вимог законодавства і має наслідком порушення прав та інтересів відповідної територіальної громади, тому у даному випадку необхідним є зясування причини його неукладення.

Також необхідно зазначити, що, як зазначено вище, органи місцевого самоврядування знаходяться поза межами процедури прийняття об'єктів будівництва в експлуатацію та позбавлені можливості контролювати момент його здійснення, відтак неукладення такого договору з підстав невиконання замовником обов'язку щодо звернення до органу місцевого самоврядування з відповідною пропозицією свідчить про його ухилення від укладення договору та може бути оскаржено в судовому порядку, у тому числі і після прийняття об'єкту будівництва в експлуатацію (постанова ВГС України від 20.04.16 у справі №909/946/15).

З матеріалів справи вбачається, що будівництво є завершеним, а об'єкти - багатоквартирний житловий будинок з приміщенням громадського призначення (І черга) другого та третього пускового комплексу, загальною площею 1016, 0 кв. м., що знаходиться за адресою с. Крихівці, вул. Довженка, 29 Г та загальною площею 2581,40 кв. м. за адресою с. Крихівці, вул. Довженка, 29 Г - готові до експлуатації, однак в порушення вимог законодавства, ПАТ "Авто" не взяло участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Крихівці шляхом укладення відповідних договорів.

Згідно з частиною третьою статті 179 ГК України укладення господарського договору є обовязковим для сторін, зокрема, якщо існує пряма вказівка закону щодо обовязковості укладення договору.

Разом із тим, частиною першою статті 648 ЦК України встановлено, що зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обовязкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту.

В спірному випадку, відповідач не надав суду жодних доказів про вжиття ним заходів з метою виконання обовязку щодо укладення договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту.

За таких обставин суд, дослідивши подані позивачем докази і на підставі цих доказів з урахуванням обставин по справі та діючого законодавства дійшов до висновку про обґрунтованість вимог позивача.

Згідно зі ст. 32 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Статтею 43 ГПК України встановлено, що господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

Згідно ст. 44 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи.

В силу статті 49 ГПК України, судові витрати слід покласти на відповідача.

Керуючись ст.19 Конституції України, ст.ст. 11, 14, 648 Цивільного кодексу України, ст. 28 Закону України "Про місцеве самоврядування", ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", ст.179 Господарського кодексу України, ст. ст. 32, 43, 44, 49, 82 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задоволити.

Визнати укладеним договір №1-2015 від 16.02.2015р. про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Крихівці від 16.02.2015 року в редакції запропонованій Крихівецькою сільською радою, а саме:

Договір №1-2015

про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку Інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Крихівці

село Крихівці « 16».02. 2015р.

Виконавчий комітет Крихівецької сільської ради в особі ОСОБА_2 (далі - Виконавець), що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з однієї сторони, та ПрАТ «Авто» ОСОБА_3 (далі - Замовник), що діє на підставі Статуту перереєстрованого Івано-Франківським МВК 04.04.2003 року , з іншої сторони, на підставі рішення сільської ради від 65 сесії сільської ради від 13.02.2015 р.. уклали цей договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Крихівці (далі-Договір) про наступне:

1. Предмет Договору

1.1. Відповідно до умов цього Договору Замовник зобов'язується в порядку та на умовах, визначених даним Договором прийняти пайову участь у розвитку соціальної інфраструктури с. Крихівці та перерахувати на рахунок Виконавця грошові кошти в розмірі, визначеному даним Договором та додатках до нього.

1.2. Місце розташування об'єкта будівництва с.Крихівці. вул. Довженка,29 Г

1.3. Загальна площа об'єкта будівництва 1016 кв. м., в т.ч. нежитлова - 1016 кв. м.

2. Права та обов'язки Сторін

2.1. Відповідно до цього Договору Замовник зобов'язується:

2.1.1. взяти пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Крихівці Крихівецької сільської ради Івано-Франківської міськради у встановленому розмірі;

2.1.2. перерахувати грошові кошти в сумі, зазначеній у п. 3.2 цього Договору та Розрахунку у порядку встановленому графіком платежів, але до прийняття об'єкта в експлуатацію, шляхом перерахування грошових коштів на відповідний банківський рахунок Виконавця:

2.1.3. представити Виконавцю всі необхідні документи передбачені пунктом 4.2. Положення про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Крихівці;

2.1.4. у випадку зміни площі об'єкта будівництва вказаної в раніше представлених документах негайно про це повідомити Виконавця для складення уточнюючого розрахунку суми пайової участі Замовника та оформлення додаткової угоди до Договору;

2.1.5. представити на затвердження виконавчого комітету сільської ради технічні умови інженерного забезпечення об'єкта будівництва;

2.1.6. повідомити Виконавця про зміну замовника будівництва у п'ятиденний строк.

2.2. Відповідно до цього Договору Замовник має право:

2.2.1. на отримання інформації щодо використання коштів сплачених за цим договором.

2.3. Відповідно до цього Договору Виконавець зобов'язується:

2.3.1. кошти отримані від Замовника, як пайова участь у розвитку інфраструктури села Крихівці, використовуються виключно для створення і розвитку інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури села Крихвці.

2.4.Відповідно до цього Договору Виконавець має право:

2.4.1. проводити розрахунок пайової участі замовника будівництва та контрі виконання умов Договору Замовником;

2.4.2. вимагати від Замовника своєчасної та у повному обсязі сплати пайової участі щодо розвитку інфраструктури села Крихівці.

2.5. Замовник несе відповідальність за достовірність наданої інформації щодо об'єкта будівництва.

2.6. Сторони також мають інші права та обов'язки, визначені законодавством України.

3. Розмір пайового внеску

3.1. Розрахунок розміру пайового внеску здійснюється у порядку визначеному розділом 5 «Положення про пайову участь замовників будівництва у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Крихівці» (надалі по тексту «Положення»), затвердженого рішенням 50 сесії Крихівецької сільської Івано-Франківської міської ради від 29.11.2013 року.

3.2. Розмір пайової участі Замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури складає 285 648, 20 грн. (двісті вісімдесят п'ять тисяч шістсот сорок вісім грн. 20 коп.), а саме 6 (шість) відсотки від загальної кошторисної вартості будівництва об'єкту (для вбудовано-прибудованих приміщень) складає 285 648, 20 грн. (двісті вісімдесят п'ять тисяч шістсот сорок вісім грн. 20 коп.) у відповідності до розрахунку, що є невід'ємною частиною договору (Додаток І).

3.3. У випадку зміни площі об'єкта будівництва визначених у представлених Замовником документах сторони зобов'язані укласти додаткову угоду до Договору, в якій затвердити уточнений розрахунок пайової участі замовника будівництва у інфраструктурі населеного пункту та порядок сплати або повернення коштів з врахуванням уточнень щодо розміру площі об'єкта будівництва.

4. Строки та порядок здійснення розрахунків по Договору

4.1. Пайова участь сплачується у безготівковій формі на розрахунковий рахунок зазначений у Договорі.

4.2. Кошти пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Крихівці сплачується в повному обсязі до прийняття обєкта в експлуатацію.

4.3. Замовник будівництва сплачує пайовий внесок в порядку та строки визначені в графіку платежів, що є невід'ємною частиною Договору (Додаток 2).

4.4. У випадку складання уточнюючого розрахунку сплати пайового внеску він оформляється додатковою угодою до Договору та повинен містити порядок та строки сплати чи повернення коштів з урахуванням змін площі, які були проведені.

5. Строк дії Договору

5.1. Даний Договір набуває чинності з моменту його підписання та діє до повного виконання його умов Сторонами.

6. Відповідальність Сторін

6.1. У випадку порушення зобов'язання, передбачених даним Договором, Сторони несуть відповідальність, визначену даним Договором та (або) чинним законодавством України.

6.2. Порушення Договору є його невиконання або неналежне виконання, тобто виконання з порушенням умов, визначених змістом даного Договору.

6.3. У разі порушення умов договору Замовник сплачує суму боргу з врахуванням офіційно встановленого індексу інфляції, 3% річних від суми заборгованості, а також пеню у розмірі 120% річних облікової ставки НБУ, що діє у період, за який нараховується пеня, від суми заборгованості за кожен день прострочення платежу.

6.4. У разі невиконання або несвоєчасного виконання Замовником зобов'язань визначених даним Договором, Виконавець вправі здійснює заходи щодо примусового стягнення коштів передбачених Договором.

7. Інші умови

7.1. Внесення змін та/або доповнень стосовно сплати коштів пайової участі частинами або відстрочення сплати пайової участі до даного Договору здійснюється у письмовій формі, за взаємною згодою Сторін, шляхом внесення змін у вигляді додаткової угоди, що є невід'ємною частиною цього Договору. Згодою запереченням Сторін на внесення змін та/або доповнень до цього Договору вважається письмове оформлення додаткової угоди із підписом сторін.

7.2. Всі суперечки між Сторонами вирішуються шляхом переговорів або у судовому порядку згідно з чинним законодавством.

7.3. Одностороння зміна умов або одностороння відмова від цього Договору не допускається.

7.3. Взаємовідносини Сторін, не врегульовані цим Договором, регулюються чинним законодавством України.

7.4. Цей Договір складено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу одному для кожної із Сторін.

7. Адреси та реквізити Сторін:

ВИКОНА В ЕЦЬ: ЗА МО ВН И К:

Крихівецька сільська рада ПАТ «АВТО»

Івано-Франківської міської ради

с. Крихівці, вул. Крихівецька, 79 76019, Івано Франківська область

тел. 75-30-03,77-42-22 місто ІваноФранківськ

Одержувач платежу: вул.Промислова,2Б

Крихівецька сільська рада код ЄДРПОУ 13656222

Банк ГУДКУ м. Івано-Франківська

р/р 31519921700004

МФО 836014

Код 04356248

Код надходжень 24170000

Призначення платежу:

Пайова участь у розвитку

інфраструктури населеного пункту

Сільський голова ___В.М. ОСОБА_2 Директор_____Б.Д. ОСОБА_3

Додаток до договору №1-2015

Від « 16».02.2015 р.

Про пайову участь замовника

Будівництва у створенні і розвитку

інженерно транспортної та

соціальної

інфраструктури села

ПрАТ «Авто»

Розрахунок розміру пайового внеску згідно декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 11.07.2013 р. будівництва багатоповерхового житлового будинку з приміщеннями громадського призначення (І черга)

Показник опосередкованої вартості

спорудження 1 м. кв. об'єкту будівництва

в Івано-Франківській області (без ПДВ) ___ 4685,83 грн___

Площа об'єкта будівництва в м. кв.

(нежитлові вбудовано-прибудовані приміщення 1016,0

Відсоток, що встановлений для об'єкта

на підставі рішення сесії сільської ради

(згідно Положення) 6

4685,83 х 1016,0 х 6% = 285 648.20 грн.

Розмір пайового внеску 285 648, 20 грн.

Голова депутатської комісії

з питань визначення пайової

участі замовників будівництва

у створенні і розвитку

інженерно-транспортної та соціальної

інфраструктури села ______ ОСОБА_4

Визнати укладеним договір №2-2015 від 16.02.2015р. про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Крихівці в редакції запропонованій Крихівецькою сільською радою, а саме:

Договір №2-2015

про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку Інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Крихівці

село Крихівці « 16».02. 2015р.

Виконавчий комітет Крихівецької сільської ради в особі ОСОБА_2 (далі - Виконавець), що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з однієї сторони, та ПрАТ «Авто» ОСОБА_3 (далі - Замовник), що діє на підставі Статуту перереєстрованого Івано-Франківським МВК 04.04.2003 року , з іншої сторони, на підставі рішення сільської ради від 65 сесії сільської ради від 13.02.2015 р.. уклали цей догові) про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Крихівці (далі-Договір) про наступне:

1. Предмет Договору

1.1. Відповідно до умов цього Договору Замовник зобов'язується в порядку та на умовах, визначених даним Договором прийняти пайову участь у розвитку соціальної інфраструктури с. Крихівці та перерахувати на рахунок Виконавця грошові кошти в розмірі, визначеному даним Договором та додатках до нього.

1.2. Місце розташування об'єкта будівництва с. Крихівці. вул. Довженка, 29 Г

1.3. Загальна площа об'єкта будівництва 2 581, 40 кв. м., в т.ч. житлова - 1 908, 1 кв. м., нежитлова - 673,3 кв. м.

2. Права та обов'язки Сторін

2.1. Відповідно до цього Договору Замовник зобов'язується:

2.1.1. взяти пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Крихівці Крихівецької сільської ради Івано-Франківської міськради у встановленому розмірі;

2.1.2. перерахувати грошові кошти в сумі, зазначеній у п. 3.2 цього Договору та Розрахунку у порядку встановленому графіком платежів, але до прийняття об'єкта в експлуатацію, шляхом перерахування грошових коштів на відповідний банківський рахунок Виконавця:

2.1.3. представити Виконавцю всі необхідні документи передбачені пунктом 4.2. Положення про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Крихівці;

2.1.4. у випадку зміни площі об'єкта будівництва вказаної в раніше представлених документах негайно про це повідомити Виконавця для складення уточнюючого розрахунку суми пайової участі Замовника та оформлення додаткової угоди до Договору;

2.1.5. представити на затвердження виконавчого комітету сільської ради технічні умови інженерного забезпечення об'єкта будівництва;

2.1.6. повідомити Виконавця про зміну замовника будівництва у п'ятиденний строк.

2.2. Відповідно до цього Договору Замовник має право:

2.2.1. на отримання інформації щодо використання коштів сплачених за цим договором.

2.3. Відповідно до цього Договору Виконавець зобов'язується:

2.3.1. кошти отримані від Замовника, як пайова участь у розвитку інфраструктури села Крихівці, використовуються виключно для створення і інженерно транспортної та соціальної інфраструктури села Крихівці.

2.4.Відповідно до цього Договору Виконавець має право:

2.4.1. проводити розрахунок пайової участі замовника будівництва та контрі виконання умов Договору Замовником;

2.4.2. вимагати від Замовника своєчасної та у повному обсязі сплати пайової участі щодо розвитку інфраструктури села Крихівці.

2.5. Замовник несе відповідальність за достовірність наданої інформації щодо об'єкта будівництва

2.6. Сторони також мають інші права та обов'язки, визначені законодавством України.

3. Розмір пайового внеску

3.1. Розрахунок розміру пайового внеску здійснюється у порядку визначеному розділом 5 «Положення про пайову участь замовників будівництва у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Крихівці» (надалі по тексту «Положення»), затвердженого рішенням 50 сесії Крихівецької сільської Франківської міської ради від 29.11.2013 року.

3.2. Розмір пайової участі Замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури складає 546 939,45 грн. (п'ятсот сорок шість тисяч дев'ятсот тридцять дев'ять грн. 45 коп.), а саме 6 (шість) відсотки від загальної кошторисної вартості будівництва об'єкту ( для вбудовано-прибудованих приміщень та приміщень комерційного призначення) складає 189 298,16 грн. (сто вісімдесят дев'ять тисяч двісті дев'яносто вісім грн. 16 коп.), 4 (чотири) відсотка від загальної кошторисної вартості будівництва обєкта ( для житлових приміщень) складає 357 641, 29 грн. (триста п'ятдесят сім тисяч шістсот сорок одна тисяча грн. 29 коп.) у відповідності до розрахунку, що є невід'ємною частиною договору (Додаток І).

3.3. У випадку зміни площі об'єкта будівництва визначених у представлених Замовником документах сторони зобов'язані укласти додаткову угоду до Договору, в якій затвердити уточнений розрахунок пайової участі замовника будівництва у інфраструктурі населеного пункту та порядок сплати або повернення коштів з врахуванням уточнень щодо розміру площі об'єкта будівництва.

4. Строки та порядок здійснення розрахунків по Договору

4.1. Пайова участь сплачується у безготівковій формі на розрахунковий рахунок зазначений у Договорі.

4.2. Кошти пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Крихівці сплачується в повному обсязі до прийняття обєкта в експлуатацію.

4.3. Замовник будівництва сплачує пайовий внесок в порядку та строки визначені в графіку платежів, що є невід'ємною частиною Договору (Додаток 2).

4.4. У випадку складання уточнюючого розрахунку сплати пайового внеску він оформляється додатковою угодою до Договору та повинен містити порядок та строки сплати чи повернення коштів з урахуванням змін площі, які були проведені.

5. Строк дії Договору

5.1. Даний Договір набуває чинності з моменту його підписання та діє до повного виконання його умов Сторонами.

6. Відповідальність Сторін

6.1. У випадку порушення зобов'язання, передбачених даним Договором, Сторони несуть відповідальність, визначену даним Договором та (або) чинним законодавством України.

6.2. Порушення Договору є його невиконання або неналежне виконання, тобто виконання з порушенням умов, визначених змістом даного Договору.

6.3. У разі порушення умов договору Замовник сплачує суму боргу з врахуванням офіційно встановленого індексу інфляції, 3% річних від суми заборгованості, а також пеню у розмірі 120% річних облікової ставки НБУ, що діє у період, за який нараховується пеня, від суми заборгованості за кожен день прострочення платежу.

6.4. У разі невиконання або несвоєчасного виконання Замовником зобов'язань визначених даним Договором, Виконавець вправі здійснює заходи щодо примусового стягнення коштів передбачених Договором.

7. Інші умови

7.1. Внесення змін та/або доповнень стосовно сплати коштів пайової участі частинами або відстрочення сплати пайової участі до даного Договору здійснюється у письмовій формі, за взаємною згодою Сторін, шляхом внесення змін у вигляді додаткової угоди, що є невід'ємною частиною цього Договору. Згодою запереченням Сторін на внесення змін та/або доповнень до цього Договору вважається письмове оформлення додаткової угоди із підписом сторін.

7.2. Всі суперечки між Сторонами вирішуються шляхом переговорів або у судовому порядку згідно з чинним законодавством.

7.3. Одностороння зміна умов або одностороння відмова від цього Договору не допускається.

7.3. Взаємовідносини Сторін, не врегульовані цим Договором, регулюються чинним законодавством України.

7.4. Цей Договір складено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу одному для кожної із Сторін.

7. Адреси та реквізити Сторін:

ВИКОНА В ЕЦЬ: ЗА МО ВН И К:

Крихівецька сільська рада ПАТ «АВТО»

Івано-Франківської міської ради

с. Крихівці, вул. Крихівецька, 79 76019, Івано Франківська область

тел. 75-30-03,77-42-22 місто Івано Франківськ

Одержувач платежу: вул. Промислова,2Б

Крихівецька сільська рада код ЄДРПОУ 13656222

Банк ГУДКУ м. Івано-Франківська

р/р 31519921700004

МФО 836014

Код 04356248

Код надходжень 24170000

Призначення платежу:

Пайова участь у розвитку

інфраструктури населеного пункту

Сільський голова ___В.М. ОСОБА_2 Директор_Б.Д. ОСОБА_3

Додаток до договору №2-2015

Від « 16».02.2015 р.

Про пайову участь замовника

Будівництва у створенні і розвитку

інженерно транспортної та

соціальної

інфраструктури села

ПрАТ «Авто»

Розрахунок розміру пайового внеску згідно декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 17.01.2014р. будівництва багатоповерхового житлового будинку з приміщеннями громадського призначення (І черга) третій пусковий комплекс

Показник опосередкованої вартості

спорудження 1 м. кв. об'єкту будівництва

в Івано-Франківській області (без ПДВ) 4685,83 грн.

Площа об'єкта будівництва в м. кв.

(нежитлові вбудовано-прибудовані приміщення

та приміщення комерційного призначення) 673.3

Відсоток, що встановлений для об'єкта

на підставі рішення сесії сільської ради

(згідно Положення) 6

4685,83 х 673,3 х 6% = 189 298.16 грн.

Площа об'єкта будівництва в м. кв. 1908,1

(житлова площа)

Відсоток, що встановлений для об'єкта

на підставі рішення сесії сільської ради

(згідно Положення) 4

4685,83 х 1908,0 х 4% =357 641, 29 грн.

Розмір пайового внеску 546 939,45 грн.

Голова депутатської комісії

з питань визначення пайової

участі замовників будівництва

у створенні і розвитку

інженерно-транспортної та соціальної

інфраструктури села _______Н.Я.Фотуйма

Стягнути з ПАТ «АВТО» (76019, Івано Франківська область, місто Івано Франківськ, вул.Автоливмашівська, 5, код ЄДРПОУ 13656222) на користь Крихівецької сільської ради ( 76493, с.Крихівці, м. Івано Франківськ, код ЄДРПОУ 04356248) 2 756, 00 грн. (дві тисячі сімсот пятдесят шість грн.) судового збору.

Видати наказ після вступу рішення в законну силу.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 04.07.16

Суддя Фрич М. М.