Ухвала суду № 58733607, 23.06.2016, Вінницький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.06.2016
Номер справи
822/206/16
Номер документу
58733607
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 822/206/16

Головуючий у 1-й інстанції: Шевчук О.П.

Суддя-доповідач: Мельник-Томенко Ж. М.

23 червня 2016 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Мельник-Томенко Ж. М.

суддів: Сторчака В. Ю. Ватаманюка Р.В. ,

за участю:

секретаря судового засідання: Коваль К.В.,

позивач: ОСОБА_2

представник позивача: ОСОБА_3, представник на підставі довіреності

представник відповідача:Приліпко Володимир Васильович, представник на підставі довіреності

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Кам'янець-Подільської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 07 квітня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В :

У лютому 2016 року ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до Кам'янець-Подільської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області, в якому просила визнати протиправними дії Кам'янець-Подільської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області щодо не проведення індексації заробітної плати за 2013-2015 роки та позбавлення її надбавки за спеціальне звання, як посадовій особі органів державної податкової служби, яка має спеціальне звання "Інспектор податкової служби першого рангу" за період з 27.06.2013 року по 31.12.2013 року; позбавлення її виплати винагороди за вислугу років, як посадової особі органів Державної податкової служби, яка має спеціальне звання за період з 27.06.2013 року по 31.12.2013 року та зобов'язати відповідача провести нарахування та виплатити: індексацію заробітної плати за період з 01.01.2013 року по 04.12.2015 року включно в сумі 21980 грн.; надбавки за спеціальне звання "Інспектор податкової служби першого рангу" з розрахунку 100 грн. в місяць за період з 27.06.2013 року по 31.12.2013 року включно; винагороди за вислугу років як посадовій особі органів державної податкової служби, яка має спеціальне звання "Інспектор податкової служби першого рангу" в розмірі 30%, - з розрахунку 374,10 грн. в місяць за період з 27.06.2013 року по 30.09.2013 року та з розрахунку 400,50 грн. в місяць за період з 01.10.2013 року по 31.12.2013 року включно.

Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 07 квітня 2016 року позов задоволено частково, а саме: визнано протиправною бездіяльність Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Хмельницькій області щодо не проведення індексації заробітної плати ОСОБА_2 за період з 01.01.2013 року по 04.12.2015 року включно, а також зобов'язано Кам'янець-Подільську об'єднану державну податкову інспекцію головного управління ДФС у Хмельницькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_2 індексацію заробітної плати за період з 01 січня 2013 року по 04 грудня 2015 року включно. В задоволені інших позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить суд скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі. В апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, порушення судом першої інстанції норм матеріального права, що є підставою для скасування постанови суду першої інстанції.

В судовому засіданні позивач та його представник заперечили проти задоволення апеляційної скарги.

Представник відповідача підтримав вимоги викладені в апеляційній скарзі та просив їх задовольнити.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін, з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що наказом Кам'янець-Подільської ОДПІ №115-о від 03.12.2015 року головного державного ревізора-інспектора відділу перевірок платників податків управління податкового аудиту Кам'янець-Подільської ОДПІ ОСОБА_2 звільнено з посади у зв'язку із скороченням штатної чисельності, на підставі п.1ст.40 Кодексу законів про працю України.

21 грудня 2015 року позивач звернулась до Кам'янець-Подільської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області з заявою про проведення нарахування та виплати індексації заробітної плати за період з 01.01.2013 року по 04.12.2015 року включно; надбавки за спеціальне звання "Інспектор податкової служби першого рангу" за період з 27.06.2013 року по 31.12.2013 року включно; винагороди за вислугу років як посадовій особі органів державної податкової служби, яка має спеціальне звання "Інспектор податкової служби першого рангу" в розмірі 30%, за період з 27.06.2013 року по 30.09.2013 року та за період з 01.10.2013 року по 31.12.2013 року включно.

Листом Кам'янець-Подільської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області від 19.01.2016 року №418/К/22-09-05-047 позивача повідомлено, що спеціального звання позивача не позбавлено, винагороду за вислугу років встановлено наказом Кам'янець-Подільської ОДПІ №37-о від 27.06.2013 року відповідно до Закону України "Про державну службу", щодо нарахування та виплати індексації заробітної плати за період з 01.01.2013 року по 04.12.2015 року зазначено, що індексація не нараховувалась в зв'язку з проведенням реорганізації та постійними змінами базового місяця.

Позивач, вважаючи такі дії Кам'янець-Подільської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області протиправними, звернулась за захистом своїх прав до суду.

Вирішуючи справу по суті та частково задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з часткової обґрунтованості позовних вимог та відповідно, з часткової неправомірності дій відповідача.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 195 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Колегія суддів зазначає, що спірні відносини врегульовано Законом України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991 року № 1282-XII, постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення" від 17.07.2003 року №1078.

За визначенням ст.1 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг; індекс споживчих цін - показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання; поріг індексації - величина індексу споживчих цін, яка надає підстави для проведення індексації грошових доходів населення.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України, і які не мають разового характеру, у тому числі й оплата праці (грошове забезпечення).

Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Індекс споживчих цін обчислюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях (ст.3 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення").

Згідно зі статтею 4 вказаного Закону індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка.

Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону, у встановленому законом порядку здійснюється перегляд розмірів: заробітної плати; пенсій; державної соціальної допомоги; стипендій, що виплачуються студентам державних та комунальних вищих навчальних закладів.

Перегляд зазначених у частині першій цієї статті гарантій здійснюється у розмірах, що визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін.

З метою реалізації Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2003 року №1078 був затверджений Порядок проведення індексації грошових доходів населення, яким визначені правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення (далі - Порядок № 1078).

Згідно з п.10 2 Порядку № 1078 (в редакції згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2012 року № 526 "Про внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення") для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць. У разі коли сума збільшення заробітної плати більша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць, такий місяць вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації.

З матеріалів справи встановлено, що постановою Кабінету Міністрів України №229 від 20.03.2013 року "Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів" утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства доходів і зборів, шляхом реорганізації приєднання до відповідних територіальних органів Міністерства доходів і зборів територіальні органи Державної податкової служби та Державної митної служби, в т.ч. Кам'янець-Подільську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області.

Таким чином, у зв'язку із реорганізацією шляхом приєднання Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області Державної податкової служби до Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області ОСОБА_2 переведено на посаду головного державного ревізора-інспектора відділу контрольно-перевірочної роботи доходів і зборів з фізичних осіб управління доходів і зборів з фізичних осіб, що підтверджується записом №22 трудової книжки позивача.

27 червня 2013 року позивачу присвоєно тринадцятий ранг державного службовця.

Відповідно до ст.36 КЗпП України, у разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується.

Пунктом 19 Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику розгляду судами трудових спорів" від 06.11.1992 року № 9 роз'яснено, що розглядаючи трудові спори, пов'язані зі звільненням, суди зобов'язані з'ясувати, чи дійсно у відповідача мали місце зміни в організації виробництва і праці, зокрема, ліквідація, реорганізація або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників, чи додержано власником або уповноваженим ним органом норм законодавства, що регулюють вивільнення працівника, які є докази щодо змін в організації виробництва і праці, про те, що працівник відмовився від переведення на іншу роботу або що власник або уповноважений ним орган не дав можливості перевести працівника з його згоди на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, чи не користувався працівник переважним правом на залишенні на роботі та чи попереджувався він за 2 місяці про наступне вивільнення.

Враховуючи встановлені обставини справи, та те що з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 13 червня 2012 року №526 "Про внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення" було врегульовано питання проведення індексації для працівників, яких переведено в інші установи, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення позовних вимог в частині бездіяльності відповідача щодо не проведення індексації заробітної плати позивача у період починаючи з 01.01.2013 року по 04.12.2015 року включно.

На підставі вищенаведеного, приймаючи до уваги, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду першої інстанції доводами апелянта не спростовані, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для зміни або скасування постанови суду.

Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

апеляційну скаргу Кам'янець-Подільської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області залишити без задоволення, а постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 07 квітня 2016 року - без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст. 212 КАС України.

Ухвала суду складена в повному обсязі 04 липня 2016 року.

Головуючий Мельник-Томенко Ж. М. Судді Сторчак В. Ю. Ватаманюк Р.В.