УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
02 липня 2016 року№ 876/4597/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Гінда О.М., перевіривши апеляційну скаргу Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 27 травня 2016 року у справі № 161/6178/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання протиправними дій та зобов'язання до вчинення дій,-
встановив:
постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 27.05.2016 позов задоволено повністю.
Із цією постановою не погодився відповідач та подав на неї апеляційну скаргу.
Однак, така подана без додержання вимог частини 5 статті 187 КАС України, згідно якої апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше.
Частиною 3 статті 56 КАС України визначено, що представники беруть участь в адміністративній справі на основі договору або закону.
Згідно частини 7 цієї статті, законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Згідно ч. 2 ст. 58 КАС України повноваження законних представників, зокрема, підтверджуються документами, які стверджують займану ним посаду.
Як вбачається із матеріалів справи, апеляційна скарга від імені Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області підписана в.о. начальника ОСОБА_2, однак не долучено документа про підтвердження повноважень цього представника.
Крім цього, апеляційна скарга подана без додержання вимог ч. 6 ст. 187 КАС України, так як до неї не долучено документ про сплату судового збору у розмірі визначеному законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).
З 01.09.2015 набули чинності зміни внесені до Закону № 3674-VI Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VIII.
З урахуванням цих змін, ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, базою визначення ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на судове рішення, є ставка, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI (в редакції на час подання позовної заяви), ставка судового збору за подання фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру, ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» станом на 1 січня цього року мінімальна заробітна плата становить 1378 грн.
Як вбачається із матеріалів справи, предметом спору у цій справі є зобов'язання провести перерахунок пенсії, що свідчить про немайновий характер спору, а відтак ставка судового збору, яка підлягала сплаті при поданні позовної заяви становила 551,2 грн (1378 * 0,4).
Отже, розмір судового збору, який підлягає сплаті при поданні цієї апеляційної скарги, становить 606,32 грн (551,2*1,1).
Враховуючи те, що апеляційна скарга подана без додержання вимог ч.ч. 5, 6 ст. 187 КАС України, у відповідності до ст.ст. 108, 189 КАС України, таку слід залишити без руху та надати 10-денний строк, з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунуті шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги документа про підтвердження повноважень в.о. начальника ОСОБА_2, а також оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 606,32 грн за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007573, Банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, Код банку отримувача (МФО) - 825014, рахунок отримувача - 31219206781004, Код класифікації доходів бюджету - 22030001, Призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ - 38007573.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя -
ухвалив:
апеляційну скаргу Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 27 травня 2016 року у справі № 161/6178/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання протиправними дій та зобов'язання до вчинення дій - залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки особі, яка подала апеляційну скаргу слід усунути в 10-денний строк з дня отримання копії цієї ухвали.
Копію ухвали направити особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів, з дня набрання нею законної сили, може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя О.М. Гінда