Ухвала суду № 58702119, 02.07.2016, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.07.2016
Номер справи
815/3143/16
Номер документу
58702119
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/3143/16

УХВАЛА

02 липня 2016 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В., вивчивши адміністративний позов ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Одеської області, Державної реєстраційної служби Одеської міської ради, третя особа ОСОБА_2, про скасування рішення державного реєстратора,-

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Одеської області, Державної реєстраційної служби Одеської міської ради, третя особа ОСОБА_2, в якому позивач просить скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 27.06.2013 року, індексний номер 3478618, номер запису про право власності:1443113 щодо реєстрації за ОСОБА_3 права власності на ? частки житлового будинку, що в цілому складається з житлового будинку літ.А загальною площею 282 кв.м, житловою площею 66.3 кв.м, розташованого за адресою м. Одеса, вул. Золотий берег,6/8.

Відповідно до вимог статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) позивача; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з ч.4і 5 ст. 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, а також документ про сплату судового збору.

Проте поданий адміністративний позов викладеним вимогам не відповідає.

Позивач не зазначив номерів засобів зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі відомі відповідачів. Крім того, відповідно до вимог ст.106 КАС України в разі подання позову до декількох відповідачів позов повинен містити зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Позивач, предявивши вимогу про скасування рішення державного реєстратора, зазначив двох відповідачів, при цьому вимоги до кожного з них не викладені, позивач не висвітлив своєї позиції. Між тим, згідно розпорядження КМУ від 25.12.2015 року №1395-р припиняють надання послуг у сферах державної реєстрації на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці органи державної реєстрації, утворені Міністерством юстиції, з дня набрання чинності рішенням Кабінету Міністрів України (01.01.2016 року). Позивач не висвітлює передачу функцій саме такому органу як Державна реєстраційна служба Одеської міської ради.

Позивач просить скасувати рішення державного реєстратора ОСОБА_4 Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державний реєстратор самостійно приймає рішення за результатом розгляду заяв про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. Втручання, крім випадків, передбачених цим Законом, будь-яких органів влади, їх посадових осіб, юридичних осіб, громадян та їх обєднань у діяльність державного реєстратора під час проведення державної реєстрації прав забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом. Тобто державний реєстратор є самостійним субєктом владних повноважень.

Проте позивач предявивши вимоги про скасування рішення державного реєстратора, процесуального статусу цього державного реєстратора не визначає.

Позивач не надає копії оскаржуваного ним рішення, не зазначає причин не можливості його надання.

Суд звертає увагу позивача, що ст.71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд сприяє вказаному обовязку сторони лише якщо сторона не може самостійно надати докази з зазначенням причин неможливості їх надання, що співвідноситься зі ст.106 КАС України щодо вимог до позовної заяви. Проте позивач не навів жодного обґрунтування з наданням відповідних доказів щодо неможливості виконати свій обовязок (копії запитів, звернень до відповідних установ, їх відповіді на вказані запити, звернення).

Крім того, відповідно до статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, крім іншого, подано адміністративний позов у строк установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження у справі.

Статтею 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Статтею 100 КАС України визначено, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позивач не зазначає, коли саме дізнався про прийняття оскаржуваного рішення, враховуючи, коли звертався до державного реєстратора щодо реєстрації зо собою права власності на підставі рішення суду, яку відповідь отримав.

Позивач надає витягзє Державного реєстру речових прав, який сформований станом на 27.06.2013 року. Копія Витягу неналежної якості.

Позивачу необхідно надати відомості щодо обєкта нерухомості та його власників станом на час звернення до суду. В залежності від наявності цих відомостей та осіб, які є власниками, співвласниками нерухомого обєкта визначити процесуальний статус вказаних осіб, зазначити їх місце проживання, надати копію позову з додатками.

Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом належного оформлення адміністративного позову, викладення позовних вимог відповідно до положень ст.105,106 КАС України, наданням відповідних доказів, надання копій позову з додатками відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.

При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.

Керуючись ст. 105, 106, 108 КАС України, суддя -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Одеської області, Державної реєстраційної служби Одеської міської ради, третя особа ОСОБА_2, про скасування рішення державного реєстратора - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність в строк до 12 липня 2016 року усунути недоліки та розяснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачам.

Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом пяти днів з дня отримання ухвали.

Суддя Катаєва Е.В.