Постанова № 58659664, 16.06.2016, Виноградівський районний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
16.06.2016
Номер справи
299/1167/16-а
Номер документу
58659664
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Виноградівський районний суд Закарпатської області

_____________ Справа № 299/1167/16-а

Номер рядка звіту 1

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.06.2016 м.Виноградів

Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі: головуючого - судді Левко Т.Ю., при секретарі - Роман К.С., за участі позивачки ОСОБА_1, представника позивачки ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Виноградів адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Великокопанської сільської ради щодо оскарження бездіяльності Великокопанської сільської ради та зобов'язання до вчинення дій,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду із адміністративним позовом до Великокопанської сільської ради щодо оскарження бездіяльності Великокопанської сільської ради та зобов'язання до вчинення дій.

Позовні вимоги мотивовано тим, що 19.01.2016 року вона, позивачка ОСОБА_1, звернулася до відповідача із запитом на надання публічної інформації, а саме надання копій документів, які є в розпорядженні відповідача - Великокопанської сільської ради. Відповідь на інформаційний запит Великокопанська сільська рада надала у п'ятиденний термін, але в задоволенні запиту відмовила, не зазначивши підставу відмови та порядок оскарження. 04.04.2016 року позивачка знову звернулася до відповідача з інформаційним запитом щодо надання інфорамції з окремих питань, однак відповіді на запит позивачці у встановлений термін надано не було, як ненадано повну відповідь про запитувану інформацію. У зв'язку з цим, позивачка посилаючись на норми статтей 19, 20, 22, 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» вважає, що бездіяльність відповідача, яка виразилася у ненаданні їй інформації порушує її право на отримання інформації, тому просить визнати протиправною бездіяльність Великокопанської сільської ради щодо ненадання публічної інформації за запитом від 04.04.2016 року та відмові в задоволенні запиту на інформацію на запит від 19.01.2016 року, зобов'язати відповідача невідкладно надати належну обґрунтовану відповідь та копії документів на інформаційні запити.

Відповідач Великокопанська сільська рада подала суду письмове заперечення, де вказано, що ОСОБА_1 неодноразово на протязі 2012-2016 років зверталась у Великокопанську сільську раду з приводу належності будинку та майна за адресою АДРЕСА_1 (де на даний час проживає), та їй вчасно надавались обґрунтовані відповіді. Однак з наданими відповідями сільської ради щодо запитів ОСОБА_1 була незгідна та вимагала надати їй документи щодо права власності її на будинок за адресою АДРЕСА_1, який її померлий чоловік ОСОБА_4 згідно заповіту №34 від 05.04.2004 року передав онуку, тобто документи якими сільська рада не володіє. Вважає, що позовна заява ОСОБА_1 є безпідставною та необґрунтованою і в задоволенні позовних вимог просить відмовити.

Позивачка ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 в судовому засіданні позов підтримали з мотивів, що викладені в позовній заяві та просили суд позов задоволити.

Розгляд справи проведено у відсутність відповідача Великокопанської сільської ради відповідно до ст.128 КАС України.

Заслухавши пояснення позивачки та її представника, дослідивши матеріали справи та заперечення і додані до нього матеріали, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що 19.01.2016 року позивачка ОСОБА_1 подала до Великокопанської сільської ради запит на надання публічної інформації, а саме надання інформації про постійне місце проживання ОСОБА_1, що обліковувалась у погосподарських книгах сільської ради, довідку про склад сім'ї за адресами проживання, та копії правововстановлюючих документів, зареєстрованих на її ім'я.

Розглянувши отриманий запит, Великокопанська сільська рада листом від 25.01.2016 року № 02-10/43 повідомила позивачку ОСОБА_1 про її зареєстроване місце проживання, надала довідку про склад сім'ї, в задоволенні решти інформаційного запиту відмовила через відсутність у сільської ради даних про запитувані копії документів.

Законом України «Про доступ до публічної інформації» регламентований порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Зокрема, ст.3 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначені гарантії забезпечення права на доступ до публічної інформації, відповідно до якої право на доступ до публічної інформації гарантується: обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом; визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє; максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації; доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством; здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації; юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про доступ до публічної інформації» доступ до публічної інформації здійснюється на принципах: прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень; вільного отримання та поширення інформації, крім обмежень, встановлених законом; рівноправності, незалежно від ознак раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.

Частиною 1 ст. 13 цього Закону визначено перелік розпорядників публічної інформації, якими зокрема є суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання.

Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Відповідно до ст. 14 Закону розпорядники інформації зобовязані надавати достовірну, точну та повну інформацію.

Частиною 1 статті 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", визначено, що розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Відповідно до ч.3 ст.22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характеру діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача.

У свою чергу Великокопанська сільська рада не дотрималась вимог ч.3 ст.22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», не направила поданий інформаційний запит належному розпоряднику,та не повідомила про це запитувача інформації - позивачку ОСОБА_1

04.04.2016 року позивачка ОСОБА_1 подала до Великокопанської сільської ради запит на надання публічної інформації з окремих питань, а саме про її зареєстроване місце проживання, як громадянина України, інформацію про склад сім'ї, відомості про документи, зареєстровані на ОСОБА_4 та ін.

Листом від 13.04.2016 року № 02-10/276 Великокопанська сільська рада відмовила позивачці в наданні запитуваної інформації, обґрунтовуючи свою відмову неодноразовими зверненнями позивачки із запитами до сільської ради із одним і тим же змістом та з одних і тих же питань, що суперечить законодавству про звернення громадян.

Суд приходить до висновку, що така відповідь Великокопанської сільської ради є порушенням вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації", оскільки позивачка подавала до відповідача саме інформаційний запит у розумінні Закону України «Про доступ до публічної інформації».

З врахуванням вищенаведеного, оцінюючи належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок у їх сукупності та враховуючи те, відповідачем не доведено обставин щодо належного розгляду інформаційних запитів позивачки та своєчасного надання відповіді на такі в розумінні Закону України «Про доступ до публічної інформації», суд приходить до висновку про підставність та обґрунтованість позовних вимог ОСОБА_1

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 7, 18, 19, 71, 160, 161, 162 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Великокопанської сільської ради щодо оскарження бездіяльності Великокопанської сільської ради та зобов'язання до вчинення дій - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Великокопанської сільської ради, яка полягала у ненаданні відповіді у встановлений термін на інформаційний запит ОСОБА_1 від 04.04.2016 року та відмові в задоволенні запиту на інформацію на запит від 19.01.2016 року.

Зобов'язати Великокопанську сільську раду невідкладно надати належну обґрунтовану відповідь та копії документів на інформаційні запити ОСОБА_1 від 19.01.2016 року та від 04.04.2016 року.

Стягнути з Великокопанської сільської ради на користь ОСОБА_1 сплачений нею судовий збір у розмірі 551 грн. 20 коп.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у скороченому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий Т. Ю. Левко