Ухвала суду № 58461290, 21.06.2016, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.06.2016
Номер справи
823/4993/15
Номер документу
58461290
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 823/4993/15 Головуючий у 1-й інстанції: Мишенко В.В. Суддя-доповідач: Вівдиченко Т.Р.

У Х В А Л А

Іменем України

21 червня 2016 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Вівдиченко Т.Р.

Суддів: Борисюк Л.П.

Петрика І.Й.

За участю секретаря: Хмарської К.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційними скаргами Черкаської районної державної адміністрації Черкаської області та Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервіс Авто - 2005» на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 05 квітня 2016 року у справі за адміністративним позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 до Черкаської районної державної адміністрації в особі конкурсного комітету районної державної адміністрації з підготовки та проведення конкурсів на перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі району, третя особа: ТОВ «Сервіс Авто - 2005» про визнання неправомірними дій та часткове скасування рішення,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач - фізична особа-підприємець ОСОБА_4 звернулась до суду з позовом до Черкаської районної державної адміністрації в особі конкурсного комітету районної державної адміністрації з підготовки та проведення конкурсів на перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі району, в якому просить:- визнати неправомірними дії відповідача щодо допущення до участі в конкурсі товариство з обмеженою відповідальністю «Сервіс-Авто 2005»; - визнати незаконним та скасувати рішення відповідача від 16.09.2013 року, оформлене протоколом № 2 в частині допущення ТОВ «Сервіс Авто 2005» до участі в конкурсі.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 05 квітня 2016 року адміністративний позов задоволено.

Не погодившись з постановою суду, відповідач та третя особа звернулися з апеляційними скаргами, в яких просять скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги задоволенню не підлягають, з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, Черкаською районною державною адміністрацією в газеті «Сільські обрії» від 16.08.2013 року № 32 (12362) розміщено оголошення про відкритий конкурс на перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі району. Кінцевий строк для подачі документів встановлено - 30 серпня 2013 року.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Сервіс-Авто-2005» та ФОП ОСОБА_5 подано заяви на участь у конкурсі за об'єктом конкурсу № 8 ( № 162 «с.Червона Слобода - с.Руська Поляна» №124 «м.Черкаси - с.Яснозір'я»).

На засіданні конкурсного комітету районної державної адміністрації з підготовки та проведення конкурсів на перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі району, оформленого п. 3.18 протоколу № 2 від 16.09.2013 року прийнято рішення про допуск до участі в конкурсі двох претендентів: ТОВ «Сервіс-Авт-2005» та ФОП ОСОБА_5, які виявили бажання обслуговувати об'єкт конкурсу № 8. Також, 16.09.2013 року відбулося голосування щодо переможця і відповідно до протоколу № 2 за обох претендентів голосували: «ЗА» - 0, «ПРОТИ» - 0, «УТРИМАЛИСЬ» - одноголосно. Конкурсним комітетом прийняте рішення винести об'єкт № 8 на новий конкурс.

У листопаді 2013 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Сервіс-Авто-2005» звернулось до суду з позовом до Черкаської районної державної адміністрації в особі Конкурсного комітету районної державної адміністрації з підготовки та проведення конкурсів на перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району про визнання неправомірними дій, скасування рішень, зобов'язання вчинити дії.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 26.12.2013 року по справі № 823/3629/13-а визнано дії Черкаської районної державної адміністрації в особі конкурсного комітету районної державної адміністрації з підготовки та проведення конкурсів на перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі району, щодо допущення до участі в конкурсі фізичної особи-підприємця ОСОБА_4, неправомірними, визнано незаконним та скасовано рішення Черкаської районної державної адміністрації в особі конкурсного комітету районної державної адміністрації з підготовки та проведення конкурсів на перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі району, від 16.09.2013 року, оформлене протоколом засідання № 2 в частині допущення фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 до участі в конкурсі, визнано незаконним та скасовано рішення Черкаської районної державної адміністрації в особі конкурсного комітету районної державної адміністрації з підготовки та проведення конкурсів на перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі району, від 16.09.2013 року, оформлене протоколом засідання № 2, в частині винесення об'єкту № 8 приміський автобусний маршрут № №162 «с.Червона Слобода - с.Руська Поляна (дитячий санаторій)» (Червона Слобода, м.Черкаси, с.Руська Поляна) та приміський автобусний маршрут № 124 «м.Черкаси - с.Яснозір'я», на новий конкурс.

Також, постановою Вищого адміністративного суду від 13.08.2015 року у справі № 823/72/14 ухвалено рішення щодо визнання протиправним і скасування розпорядження Черкаської районної державної адміністрації від 4 жовтня 2013 року № 294 щодо винесення на новий конкурс об'єкта № 8 по приміських автобусних маршрутах № 124 та №162. При цьому, суд висловив позицію, що в рішеннях Конкурсного комітету від 16.09.2013 року № 2, від 25.09.2013 року № 3 та в розпорядженні Черкаської РДА від 04.10.2013 року № 294 про винесення на новий конкурс об'єкта № 8: автобусні маршрути № 124 та №162 не вказано причин не визначення переможця конкурсу, що відбувся, які були б пов'язані саме з цим об'єктом, та підстави проведення нового конкурсу за незакінченого попереднього. У зв'язку з цим, суд першої інстанції з урахуванням преюдиціального значення постанови Черкаського окружного адміністративного суду від 26.12.2013 року у справі № 823/3629/13-а, обґрунтовано визнав протиправними дії і скасував рішення Конкурсного комітету, розпорядження Черкаської РДА, пов'язані з проведенням нового конкурсу за оголошенням від 18 жовтня 2013 року, результати якого визначені 9 і 10 січня 2014 року, та на законних підставах зобов'язав відповідача визначити переможця конкурсу на об'єкті № 8 по автобусних маршрутах № 124 і № 162 на підставі оцінки пропозицій претендентів і поданих ними документів станом на 30 серпня 2013 року.

Надаючи правову оцінку обставинам справи та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначені в Законі України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 року № 2344-III.

Відповідно до ч. 1 ст. 43, ч.ч.1-4, ч.ч.9, 12 ст. 44 Закону № 2344, визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.

Організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Обов'язковими умовами конкурсу на перевезення пасажирів є визначена органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування обґрунтована структура парку автобусів, що працюватимуть на маршруті загального користування, за пасажиромісткістю, класом, технічними та екологічними показниками, а також державні соціальні нормативи у сфері транспортного обслуговування населення.

У разі відсутності в перевізників-претендентів автобусів, що відповідають умовам конкурсу, вони мають право подавати до конкурсного комітету заяву на участь у конкурсі та документи, що містять характеристику наявних автобусів, які перевізник-претендент пропонує використовувати на даному маршруті, а також інвестиційний проект-зобов'язання щодо оновлення парку автобусів на цьому маршруті на визначений період до п'яти років.

У разі відсутності перевізників-претендентів, які мають автобуси, що відповідають умовам конкурсу, конкурс проводиться серед претендентів, які пропонують використовувати на даному маршруті автобуси, що відповідають вимогам безпеки, але не відповідають умовам конкурсу за класом, пасажиромісткістю, параметрами комфортності, з урахуванням поданих інвестиційних проектів-зобов'язань щодо оновлення парку автобусів, які будуть повністю відповідати всім вимогам, у термін до п'яти років.

Для підготовки та проведення конкурсу органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування утворюють конкурсний комітет, до складу якого входять представники відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України, відповідальних за безпеку дорожнього руху, а також громадських організацій у сфері автомобільного транспорту.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1081 від 03.12.2008 року затверджений порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автомобільному маршруті загального користування (далі Порядок № 1081), яким визначена процедура підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування (далі - конкурс).

Відповідно до п.п.1, 10, 12, 40, 41 Порядку № 1081 визначено процедуру підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування і є обов'язковим для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами (організаціями), залученими на договірних умовах для організації забезпечення проведення конкурсів, конкурсними комітетами та автомобільними перевізниками.

Організатор затверджує умови конкурсу, в тому числі обов'язкові, відповідно до ст. 44 Закону. Крім обов'язкових, організатор може затверджувати додаткові умови конкурсу (наявність у перевізника GPS-системи, встановленої на транспортних засобах, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, тощо). Організатор встановлює вимогу щодо забезпечення роботи на об'єкті конкурсу, який включає міські та приміські автобусні маршрути загального користування, не менш як одного транспортного засобу, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника, який: 1) подав до участі в конкурсі неналежним чином оформлені документи чи не в повному обсязі, а також такі, що містять недостовірну інформацію; 2) визнаний банкрутом або щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство (за винятком того, стосовно якого проводиться процедура санації), або який перебуває у стадії ліквідації; 3) не відповідає вимогам ст. 34 Закону; 4) не має достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень, затвердженої обов'язковими умовами конкурсу, та перевезень, які повинні виконуватися відповідно до чинних договорів (дозволів). Достатня кількість транспортних засобів визначається як кількість автобусів, необхідних для виконання перевезень, та кількість резервних транспортних засобів, яка становить 10 відсотків для міського, приміського сполучення та 20 відсотків для міжміського сполучення; 5) має несплачені штрафні санкції, накладені Укртрансінспекцією, або водії якого мають несплачені штрафи, накладені відповідно до ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неоскаржені у судовому порядку (що були накладені не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення конкурсу); 6) подав конкурсну пропозицію, що не відповідає обов'язковим та додатковим умовам конкурсу, крім випадків, передбачених ч. 3 ст. 44 Закону.

Під час проведення конкурсу конкурсний комітет розглядає пропозиції перевізників-претендентів виключно за такими показниками: наявність достатньої кількості автобусів, які відповідають умовам конкурсу за класом та пасажиромісткістю (категорія, пасажиромісткість, наявність багажних відділень, додаткового обладнання); наявність, характеристика та кількість резерву автобусів для заміни рухомого складу в разі виходу техніки з ладу; наявність транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями; наявність свідоцтва відповідності автобуса параметрам комфортності (для міжміського перевезення); строк експлуатації автобусів (рік виготовлення, строк фактичної експлуатації); наявність сертифіката відповідності послуг з перевезення пасажирів автобусами ліцензійним умовам; наявність та характеристика виробничої бази; умови підтримання належного технічного та санітарного стану рухомого складу; умови контролю технічного стану транспортних засобів перед виїздом; умови виконання регламентних робіт з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів; досвід роботи перевізника-претендента; наявність та тяжкість порушень безпеки дорожнього руху, транспортного законодавства, ліцензійних умов; якість роботи автомобільного перевізника на даному маршруті (у разі обслуговування на умовах договору (дозволу), укладеного (наданого) на підставі попереднього конкурсу; інвестиційний розвиток суб'єкта господарювання та соціальний ефект від його діяльності; умови контролю за станом здоров'я водіїв.

Під час проведення конкурсу представники організатора та органів державного контролю, які входять до складу конкурсного комітету, відповідно до їх компетенції надають інформацію про діяльність перевізника-претендента.

Відповідно до ст. 45 Закону, у конкурсі на визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування можуть брати участь автомобільні перевізники, які мають ліцензію на той вид послуг, що виносять на конкурс, на законних підставах використовують у достатній кількості сертифіковані автобуси відповідного класу, відповідають вимогам, викладеним у ст. 34 цього Закону.

Пунктом 37 порядку № 1081 передбачено, що достовірність інформації, викладеної у заяві та документах, визначених пунктом 29 цього Порядку, перевіряється організатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу.

До участі в конкурсі не допускаються автомобільні перевізники, які подали до участі в конкурсі документи, що містять недостовірну інформацію.

Згідно з пунктом 29 Порядку №1081, для участі у конкурсі автомобільний перевізник подає на кожний об'єкт конкурсу окремо заяву за формою, визначеною згідно з додатками 1 або 2, і такі документи: 2) нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезень пасажирів (може подаватися в одному примірнику, якщо перевізник-претендент бере участь у кількох конкурсах, які проводяться на одному засіданні); 3) перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті, із зазначенням марки, моделі, пасажиромісткості (з відміткою «з місцем водія/без місця водія»), VIN-коду транспортного засобу, державного номерного знака, року випуску транспортного засобу;4) копії ліцензійних карток на кожний автобус, який пропонується до використання на автобусному маршруті; 5) документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі, із зазначенням дати проведення конкурсу; 6) копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів або тимчасових реєстраційних талонів автобусів, що пропонуються до використання на маршруті; 7) копію документа, що підтверджує проведення процедури санації (за умови проведення санації); 8) перелік транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, або письмова інформація про їх відсутність; 9) анкету відповідно до пункту 32 цього Порядку; 10) копію штатного розпису, податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) за останні повні два квартали.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Сервіс Авто 2005» була подана довідка форми -1-ДФ за два останні квартали 2013 року та анкета до заяви про участь у конкурсі, оголошеному в газеті «Сільські обрії» № 32 від 16.08.2013 року, у пункті № 2 якої зазначені відомості щодо середньооблікової кількості працівників за період протягом року до дати оголошення конкурсу з окладом за штатним розписом із заробітною платою не менше встановленого законодавством мінімуму, що працюють на повну ставку, осіб. Зокрема, ТОВ «Сервіс Авто 2005» зазначено 86 осіб.

Згідно форми 1ДФ отриманої з ДПІ у м. Черкаси, загальна кількість працівників склала 97 осіб.

Так, TOB «Сервіс-авто» було виставлено на конкурс автобуси, зокрема, ПАЗ 4234 днз НОМЕР_10, який обслуговує маршрут Черкаси-Новомиргород. Також, інші автобуси, які виставлені на конкурс TOB «Сервіс-Авто-2005» є задіяними на маршрутах Черкаси-Чигирин, Черкаси-Біла Церква та Черкаси-Канів, що вбачається з відповіді ПАТ «Черкаське обласне підприємство автобусних станцій» на адвокатський запит представника позивача.

Публічне акціонерне товариство «Черкаське обласне підприємство автобусних станцій» повідомило, що станом на 16.08.2013 року ТОВ «Сервіс-авто-2005» використовувало:

1) Богдан А09214, державний номер НОМЕР_1 на маршруті «Черкаси-Чигирин»; 2) БАЗ А07923, державний номер НОМЕР_2 на маршруті «Черкаси-Чигирин»; 3)Богдан А09214, державний номер НОМЕР_3 на маршрутах «Черкаси-Біла Церква» та «Черкаси-Канів»;4) Богдан А09214, державний номер НОМЕР_4 на маршруті «Черкаси-Умань»;5) БАЗ А07924, державний номер НОМЕР_5 на маршрутах «Черкаси-Канів» та «Черкаси-Чигирин»;6) Богдан А09214, державний номер НОМЕР_6 на маршруті «Черкаси-Канів» та «Черкаси-Чигирин»; 7) Neoplan N4416, державний номер НОМЕР_7 не задіяний;8)Богдан А09312, державний номер НОМЕР_8 на маршрутах «Черкаси-Новомиргород» та «Черкаси-Умань»;9)Ataman А09312, державний номер НОМЕР_9 на маршрутах «Черкаси-Канів», «Черкаси-Біла Церква»;10) Ataman A09314, державний номер НОМЕР_9 на маршруті «Черкаси-Чигирин»;11)ПАЗ 4234, державний номер НОМЕР_10 на маршруті «Черкаси-Новомиргород».

На підтвердження використання згаданих автобусів на вказаних маршрутах, ПАТ «Черкаське ОПАС» надало копії договорів та дозволів замовників перевезень.

Згідно переліку транспортних засобів TOB «Сервіс-Авто-2005», в яких мається частка власності або видавались згідно договору оренди тимчасові реєстраційні талони на право користування станом на 16.08.2013 року, вбачається, що згідно договорів оренди тимчасові реєстраційні талони на право користування ТЗ були видані станом на 16.08.2013 року в кількості 50 ТЗ, однак, в анкеті до заяви про участь у конкурсі, оголошеному в газеті «Сільські обрії» в п. 1 TOB «Сервіс-Авто-2005» зазначило наявність орендованих ТЗ в кількості 51.

Крім того, судом першої інстанції вірно встановлено, що автобуси Neoplan НОМЕР_12 та НОМЕР_7, які зазначені в анкеті до заяви про участь у конкурсі взагалі відсутні серед переліку транспортних засобів TOB «Сервіс-Авто-2005» в яких мається частка власності або видавались, згідно договору оренди тимчасові реєстраційні талони на право користування станом на 16.08.2013 року.

Відповідно до інформації територіального сервісного центру № 7141 РСЦ МВС в Черкаській області (реєстраційних карток транспортних засобів), співвласником, яких станом на 29.08.2013 року було TOB «Сервіс-Авто-2005», або мало інше право користування, станом на 29.08.2013 року TOB «Сервіс-Авто-2005» орендувалось ТЗ в кількості 40 шт.

Проаналізувавши викладене вище, встановлено, що TOB «Сервіс-Авто-2005» подало на конкурс недостовірну інформацію, як щодо середньооблікової кількості працівників, так і щодо кількості автобусів для перевезення.

Також слід зауважити, що згідно спірного протоколу № 2 Комісією не здійснювалося жодних заходів щодо перевірки достовірності зазначеної інформації в анкеті учасником - претендентом TOB «Сервіс-Авто-2005».

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку про те, що відповідач в частині допуску TOB «Сервіс-Авто-2005» до участі в конкурсі діяв всупереч вимогам порядку № 1081, а тому позовні вимоги щодо визнання неправомірними дій та визнання незаконним та скасування рішення відповідача, оформлене протоколом № 2 в частині допущення TOB «Сервіс-Авто-2005» до участі в конкурсі правомірно задоволено судом.

Колегія суддів погоджується з позицією суду першої інстанції також і в частині зобов'язання Черкаської районної державної адміністрації в особі конкурсного комітету районної державної адміністрації з підготовки та проведення конкурсів на перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району провести новий конкурс по приміському автобусному маршруту 162 «с.Червона Слобода - с.Руська Поляна (Дитячий санаторій)» (Червона Слобода, м.Черкаси, с.Руська Поляна) та приміському автобусному маршруту №124 «м.Черкаси - с.Яснозір'я (АС2 м.Черкаси, с.Будище, с.Мошни, с.Байбузи, с.Яснозір'я), оскільки жодного претендента-учасника по об'єкту №8, з урахуванням рішення суду, немає.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (ч.2 ст.71 КАС України).

При цьому, доводи викладені в апеляційних скаргах, не спростовують висновки суду першої інстанції та не знайшли свого належного підтвердження в суді апеляційної інстанції.

Відповідно до ст.159 КАС України, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

З підстав вищенаведеного, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.

Відповідно до ст.200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст.160, 167, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційні скарги Черкаської районної державної адміністрації Черкаської області та Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервіс Авто - 2005» залишити без задоволення.

Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 05 квітня 2016 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення в повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя: Вівдиченко Т.Р.

Судді: Борисюк Л.П.

Петрик І.Й.

Повний текст ухвали виготовлено 22.06.2016 року

Головуючий суддя Вівдиченко Т.Р.

Судді: Борисюк Л.П.

Петрик І.Й.