Копія
Справа № 822/747/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2016 року м. ХмельницькийХмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіПольового О.Л. при секретаріБачок О.В. за участі:представників сторін та представника третьої особирозглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СЛАВУТАТРАНСАВТО" до Хмельницької обласної державної адміністрації , третя особа на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Приватне акціонерне товариство "Шепетівське автотранспортне підприємство 16807" про визнання протиправним та скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду із позовом Хмельницької обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що ПАТ "Шепетівське АТП 16807" подало для участі у конкурсі з перевезення пасажирів, який проведено Хмельницькою обласною державною адміністрацією 16.04.2015 року документи, що містять недостовірну інформацію стосовно наявності не менш як трьох працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічними станом транспортних засобів.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити адміністративний позов в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Представник третьої особи в судовому засіданні проти позову заперечив.
Заслухавши пояснення представників сторін, представника третьої особи, дослідивши докази, які знаходяться в матеріалах справи, суд дійшов наступних висновків.
Суд встановив, що ТОВ "Славутатрансавто" та ПАТ "Шепетівське АТП 16807" приймали участь у конкурсі з перевезення пасажирів у звичайному режимі руху на автобусних маршрутах загального користування, який проведено Хмельницькою облдержадміністрацією 16.04.2015 року на об'єкті конкурсу № 9, маршрут Славута-Яблунівка 669/770, 773, 774, 837/838.
Переможцем конкурсу визнано ПАТ "Шепетівське АТП 16807".
В документах, які подавались третьою особою для участі у конкурсі зазначено, що на посадах механіків з виконання обов'язків диспетчера по випуску автомобілів на лінію працюють ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5.
Позивач вважає, що ПАТ "Шепетівське АТП 16807" подало недостовірні відомості стосовно кількості працюючих механіків, а тому звернувся з відповідним позовом до суду.
Вирішуючи спір по суті позовних вимог, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.3 ст.7 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року № 2344-III (далі - Закон № 2344-III) на приміських і міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Автономної Республіки Крим чи області (внутрішньообласні маршрути), забезпечення організації пасажирських перевезень покладається на Раду міністрів Автономної Республіки Крим або обласні державні адміністрації.
Згідно ч.3 ст.35 Закону № 2344-III перевезення пасажирів автобусами в режимі регулярних пасажирських перевезень здійснюють автомобільні перевізники на автобусних маршрутах загального користування на договірних умовах із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
В силу ст.43 Закону № 2344-III визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.
Об'єктом конкурсу можуть бути: маршрут (кілька маршрутів), оборотний рейс (кілька оборотних рейсів).
На конкурс виносяться маршрути із затвердженими паспортами.
Відповідно до ст.44 Закону № 2344-III організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Для підготовки та проведення конкурсу органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування утворюють конкурсний комітет, до складу якого входять представники відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України, відповідальних за безпеку дорожнього руху, а також громадських організацій у сфері автомобільного транспорту.
Для організації забезпечення і підготовки матеріалів для проведення засідань конкурсного комітету органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування на конкурсних умовах за договором залучають підприємство (організацію), що має фахівців та досвід роботи не менше трьох років з питань організації пасажирських перевезень. Конкурс проводиться із залученням представників відповідних органів виконавчої влади, а також представників громадських організацій. Залучене для проведення засідань конкурсного комітету підприємство (організація) готує матеріали щодо умов конкурсу, паспортів автобусних маршрутів, аналізу одержаних пропозицій та їх оцінки, договорів з переможцями конкурсу та інші матеріали.
Порядок проведення конкурсів визначає Кабінет Міністрів України.
На виконання вказаних положень Кабінет Міністрів України постановою № 1081 від 03.12.2008 року затвердив "Порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування" (далі - Порядок № 1081).
Згідно п.37 Порядку № 1081 достовірність інформації, викладеної у заяві та документах, визначених пунктом 29 цього Порядку, перевіряється організатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу.
Відповідно до п.42 Порядку № 1081 у разі участі в конкурсі двох або більше перевізників-претендентів конкурсний комітет визначає кращого з використанням бальної системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів відповідно до цього Порядку та Закону України "Про автомобільний транспорт".
Сумарна кількість балів, одержаних кожним перевізником-претендентом згідно з додатком 4, є підставою для визначення переможця конкурсу.
Згідно ч.3 додатку 4 до Порядку № 1081 претенденту нараховується 5 балів за наявності не менш як трьох працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів. Бали нараховуються у разі якщо працівники, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів працюють на повну ставку та перебувають у штаті підприємства не менш як один рік до дати оголошення конкурсу.
Відповідно до ч.2 ст.45 Закону № 2344-III до участі в конкурсі не допускаються автомобільні перевізники, які подали до участі в конкурсі документи, що містять недостовірну інформацію.
Суд встановив, що до дати оголошення конкурсу, тобто до 07.03.2015 року у ПАТ "Шепетівське АТП 16807" не було в штаті не менш як трьох працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів, а саме перебували тільки два працівники на посадах механіків з виконанням обов'язків диспетчера по випуску автомобілів на лінію які працювали не менше як один рік до дати оголошення конкурсу, тобто ОСОБА_6, та ОСОБА_7, оскільки ОСОБА_5, прийнятий на роботу тільки 01.01.2015 року, і до цієї дати на підприємстві не працював, а ОСОБА_8 був звільнений з роботи 01.01.2015 року.
Також суд враховує ту обставину, що постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 17.02.2016 року по адміністративній справі № 822/6219/15 встановлено, що трудова книжка ОСОБА_5, зберігається у позивача, ОСОБА_5, працює на повну ставку, перебуває у штаті підприємства, тому його основним місцем роботи необхідно вважати роботу на посаді механіка у ТОВ "Славутатрансавто".
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що ПАТ "Шепетівське АТП 16807" подало недостовірні відомості щодо наявності не менш як трьох працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та працюють на підприємстві не менше як один рік до дату оголошення конкурсу, тому відповідач неправомірно допустив ПАТ "Шепетівське АТП 16807" до участі у конкурсі.
Таким чином, суд вважає, що необхідно визнати протиправним та скасувати рішення обласного конкурсного комітету Хмельницької обласної державної адміністрації, оформлене протоколом № 9 від 16.04.2015 року, в частині допущення до участі в конкурсі щодо об'єкту конкурсу № 9 на маршруті Славута - Яблунівка 669/770, 773/774, 837/838 ПАТ "Шепетівське АТП 16807" м. Шепетівка, Хмельницької області.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 ст.71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З аналізу вищенаведених норм вбачається, що обов'язок доказування покладається на відповідача. Оскільки останній довів правомірності рішення, оформленого протоколом № 9, тому позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат у справі вирішується судом відповідно до вимог ч.1 ст.94 КАС України.
Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення обласного конкурсного комітету Хмельницької обласної державної адміністрації, оформлене протоколом № 9 від 16.04.2015 року, в частині допущення до участі в конкурсі щодо об'єкту конкурсу № 9 на маршруті Славута - Яблунівка 669/770, 773/774, 837/838 ПрАТ "Шепетівське автотранспортне підприємство 16807" м. Шепетівка, Хмельницької області.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СЛАВУТАТРАНСАВТО" (код ЄДРПОУ 39018556, Хмельницька область, місто Славута, вулиця Острозька, 90) 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн. 00 коп. судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань Хмельницької обласної державної адміністрації.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови складено 21 червня 2016 року
Суддя/підпис/О.Л. Польовий"Згідно з оригіналом" Суддя О.Л. Польовий