Постанова № 58427970, 25.05.2016, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.05.2016
Номер справи
810/1194/16
Номер документу
58427970
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 травня 2016 року 810/1194/16

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудіна С.О. розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Миронівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Богуслав Керамік» про стягнення заборгованості.

Суть спору: Миронівська обєднана державна податкова інспекції Головного управління ДФС у Київській області звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Богуслав Керамік» про стягнення податкового боргу в сумі 100 000, 00 грн., а саме: податку на додану вартість у розмірі 68 160,45 грн., з яких: 23 173,49 грн. основного боргу, 29 057, 10 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 15 929, 86 грн. пені; податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 14 405, 67 грн., з яких: 552,00 грн. основного боргу, 7 669, 65 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 6 184, 02 грн. пені; рентної плати за користування надрами у розмірі 17 433, 88 грн., з яких:13 422,05 грн. основного боргу, 1 515, 70 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 2 496, 13 грн. пені.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не сплачує у встановлений законодавством строк грошові зобов'язання щодо сплати податків, у звязку з чим виникла податкова заборгованість на загальну суму 100 000,00 грн., яку позивач просить стягнути у примусовому порядку.

25.05.2016 на адресу суду від представника позивача надійшло клопотання б/н б/д (вх. № 8446/16 від 25.05.2016) про долучення документів до матеріалів справи.

Позивач, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, що підтверджується рекомендованим повідомленням з відміткою про вручення, у судове засідання не зявився, про причини неявки суду не повідомив.

Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, про що свідчить інформація з веб-сайту Українського державного підприємства поштового звязку «Укрпошта», явку представника в судове засідання не забезпечив, письмових заперечень суду не надав, про причини неявки суду не повідомив.

Враховуючи обмежені строки розгляду справи, недопущення їх порушення та безпідставного затягування вирішення спору, приймаючи до уваги, що наявні в матеріалах справи докази в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи, що учасники судового процесу були належним чином проінформовані про дату, час і місце судового розгляду, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Згідно з п.10 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.

Вищий адміністративний суд України в п. 11 Листа від 30.11.2009 р. № 1619/10/13-09 зазначив, що під час вирішення справи у порядку письмового провадження його фіксування за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, оскільки в такому разі не проводиться судове засідання і, відповідно, справа розглядається без участі секретаря.

На підставі цього, справа розглядається без проведення судового засідання.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Богуслав Керамік» зареєстровано як юридична особа та як платник податків, зборів та інших обовязкових платежів і перебуває на податковому обліку в Богуславському відділені Миронівської обєднаної державної податкової інспекції ДФС у Київській області.

Як вбачається з матеріалів справи, станом на 28.03.2016 за відповідачем рахується податковий борг у загальному розмірі 100 000,00 грн., який виник з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідачем було подано до Богуславського відділення Миронівської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області податкову декларацію з податку на прибуток за 2014 рік від 27.02.2015, в якій самостійно визначено суму податкового зобовязання з податку на прибуток підприємства у розмірі 552,00 грн.

За твердженням контролюючого органу самостійно узгоджене податкове зобовязання відповідачем у встановлені строки сплачено не було.

З матеріалів справи вбачається, що 23.02.2015 Богуславським відділенням Миронівської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області було проведено камеральну перевірку податкової декларації ТОВ «Богуслав Керамік» з податку на прибуток підприємства, за результатами якої було складено акт №33/15-00/32167927 від 23.02.2015.

Перевіркою було встановлено порушення ТОВ «Богуслав Керамік» вимог п. 57.1 ст. 57 та п.203.2 ст. 203 Податкового кодексу України у вигляді несвоєчасної сплати самостійно визначених сум грошових зобовязань з податку на прибуток приватних підприємств.

На підставі акта перевірки Богуславським відділенням Миронівської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області було винесено податкове повідомлення-рішення від 23.02.2015 № НОМЕР_1, яким відповідачу нарахований штраф у розмірі 2 635,20 грн.

Вищевказане податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 26.02.2015, що підтверджується рекомендованим повідомленням з відміткою про вручення.

26.10.2015 Богуславським відділенням Миронівської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області було проведено камеральну перевірку податкової декларації ТОВ «Богуслав Керамік» з податку на прибуток підприємства, за результатами якої було складено акт №136/15-00/32167927 від 26.10.2015.

Перевіркою було встановлено порушення відповідачем вимог п. 57.1 ст. 57 та п.203.2 ст. 203 Податкового кодексу України у вигляді несвоєчасної сплати самостійно визначеної суми грошового зобовязання з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 552,00 грн.

На підставі акта перевірки Богуславським відділенням Миронівської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області 26.10.2015 було прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.10.2015 № НОМЕР_2, яким відповідачу нарахований штраф у розмірі 5034,45 грн.

Вищевказане податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем власноруч 26.10.2015, про що свідчить відмітка про отримання на корінці вказаного податкового повідомлення-рішення.

За твердженням податкового органу, загальна сума грошового зобовязання з податку на додану вартість дорівнює 8221,65 грн. та в добровільному порядку сплачена не була, що стало підставою для звернення до суду.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем було подано до Богуславського відділення Миронівської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області наступну податкову звітність з податку на додану вартість:

- податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2014 року від 18.10.2014, в якій самостійно визначено суму податкового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 11 779,00 грн.;

- податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2014 року від 19.11.2014, в якій самостійно визначено суму податкового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 1 454,00 грн.;

- податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2014 року від 20.12.2014, в якій самостійно визначено суму податкового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 4 902,00 грн.;

- уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітний (податковий) період січень 2012 року від 14.01.2015, в якій відповідачем визначено суму податкового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 8000,00 грн.;

- податкова декларація з податку на додану вартість за грудень 2014 року від 19.01.2015, в якій самостійно визначено суму податкового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 5 218,00 грн.

Крім того, судом встановлено, що 27.10.2014 Богуславським відділення Миронівської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області було проведено камеральну перевірку податкової звітності ТОВ «Богуслав-Керамік» з податку на додану вартість, за результатами якої було складено акт № 173/15-00/32167927 від 27.10.2014.

Як вбачається з вказаного акта перевірки, контролюючим органом встановлено, що ТОВ «Богуслав Керамік» порушено вимоги п. 57.1 ст. 57 та п.203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, у звязку з чим відповідачем було несвоєчасно сплачено самостійно визначену суму грошового зобовязання з податку на додану вартість на загальну суму 91 967, 00 грн.

На підставі вказаного акта перевірки податковим органом було винесене податкове повідомлення-рішення від 27.10.2014 № 0012690, яким відповідачу нарахований штраф у розмірі 18 393, 44 грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення було отримано представником відповідача за довіреністю, про що свідчить рекомендоване повідомлення з відміткою про вручення 31.10.2014.

27.02.2015 Богуславським відділенням Миронівської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області було проведено камеральну перевірку податкової звітності ТОВ «Богуслав Керамік» з податку на додану вартість, за результатами якої було складено акт № 34/15-00/32167927 від 27.02.2015.

Зі змісту вказаного акта вбачається, що відповідачем, всупереч вимогам п. 57.1 ст. 57 та п.203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, не було своєчасно сплачено грошове зобовязання з податку на додану вартість у сумі 51 161, 00 грн.

На підставі вказаного акта перевірки, податковим органом було винесене податкове повідомлення-рішення від 27.02.2015 № НОМЕР_3, яким відповідачу нарахований штраф у розмірі 1 600,00 грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення в день його винесення було отримано відповідачем, про що свідчить відповідна розписка директора товариства.

11.11.2015 Богуславським відділенням Миронівської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області було проведено камеральну перевірку податкової звітності Товариства з обмеженою відповідальністю «Богуслав Керамік», за результатами якої складено акт № 152/15-00/32167927.

Як вбачається з вказаного акта перевірки, контролюючим органом встановлено, що ТОВ «Богуслав Керамік» порушено вимоги п. 57.1 ст. 57 та п.203.2 ст. 203 Податкового кодексу України у вигляді несвоєчасної сплати самостійно визначеної суми грошового зобовязання з податку на додану вартість на загальну суму 43 268, 30 грн.

На підставі вказаного акта перевірки контролюючим органом було винесено податкове повідомлення рішення від 11.11.2015 № НОМЕР_4, яким відповідачу нарахований штраф у розмірі 8 653, 66 грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 11.11.2015, про що свідчить підпис його представника на корінці податкового повідомлення-рішення.

20.01.2016 Миронівською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих в податковій звітності з ПДВ Товариства з обмеженою відповідальністю «Богуслав Керамік» (код ЄДРПОУ 32167927) за листопад 2015, за результатами якої було складено акт № 14/150/32167927 від 20.01.2016.

Зі змісту вказаного акта вбачається, що відповідачем було порушено вимоги п.п. 49.18.1 п.49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, у звязку з чим ТОВ «Богуслав Керамік» не було подано податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2015 року.

З матеріалів справи вбачається, що на підставі вказаного акта перевірки, позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення від 05.02.2016 № НОМЕР_5, яким позивачу нараховані штрафні (фінансові) санкції в сумі 170,00 грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 09.02.2016, що підтверджується рекомендованим повідомленням з відміткою про вручення.

За твердженням позивача, із загальної суми нарахованих грошових зобовязань з податку на додану вартість в розмірі 60410,10 грн. відповідачем було сплачено 8179,51 грн., що призвело до утворення податкового боргу зі вказаного податку в сумі 52230,59 грн., яку позивач просить стягнути примусово.

Крім того, матеріали справи свідчать, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Богуслав Керамік» було подано до Миронівської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області наступні податкові розрахунки з плати за користування надрами для видобування корисних копалин:

- за ІІ квартал 2013 року від 06.08.2013, в якому самостійно визначено суму податкового зобовязання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі 3 854,22 грн.;

- за ІІІ квартал 2013 року від 06.11.2013, в якому самостійно визначено суму податкового зобовязання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі 6 585, 14 грн.;

- за ІІ квартал 2014 року від 11.08.2014, в якому самостійно визначено суму податкового зобовязання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі 3 423,65 грн.;

- за ІІІ квартал 2014 року від 05.11.2014, в якому самостійно визначено суму податкового зобовязання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі 5 980, 33 грн.;

Судом встановлено, що 10.09.2014 Миронівською обєднаної державною податкової інспекцією Головного управління ДФС у Київській області було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковому розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин ТОВ «Богуслав Керамік» (ЄДРПОУ 32167927) за ІІ квартал 2014 року, за результатами якої було складено акт № 136/150/32167927.

Як вбачається зі змісту вказаного акта, посадовими особами контролюючого органу під час проведення перевірки встановлено, що ТОВ «Богуслав Керамік» було порушено положення п.п. 263.6, 263.7 ст. 263 Податкового кодексу України, у звязку з чим відповідачем було занижено суму податкового зобовязання з оплати за користування надрами для видобування корисних копалин за ІІ квартал 2014 року у розмірі 514,30 грн.

На підставі вказаного акта перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_6 від 01.10.2014, яким позивачу нараховане грошове зобовязання з плати за користування надрами місцевого значення на суму 642, 88 грн., у тому числі податкове зобовязання у розмірі 514,30 грн. та штрафні (фінансові) санкції у сумі 128, 58 грн.

З матеріалів справи вбачається, що Богуславським відділенням Миронівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області було проведено камеральну перевірку податкової звітності Товариства з обмеженою відповідальністю «Богуслав Керамік» з плати за користування надрами для видобування корисних копалин, за результатами якої було складено акт № 36/15-00/32167927 від 27.02.2015.

Як вбачається з вказаного акта перевірки, відповідачем було порушено вимоги п. 57.1 ст. 57 та п.257.5 ст. 257 Податкового кодексу України, у звязку з чим ТОВ «Богуслав Керамік» було порушено терміни оплати самостійно визначеного грошового зобовязання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі 6 935,60 грн.

На підставі зазначеного акта перевірки Миронівською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області було винесено податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_7 від 27.02.2015, яким відповідачу нарахований штраф у розмірі 1 387, 12 грн.

Вказана податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 27.02.2015, про що свідчить корінець відповідного податкового повідомлення-рішення з підписом представника ТОВ «Богуслав Керамік» про отримання.

Контролюючий орган стверджує, що із загальної суми нарахованих грошових зобовязань з плати за користування надрами для видобування корисних копалин в розмірі 21873,34 грн. відповідачем самостійно сплачено 6935,59 грн., у звязку з чим сума боргу складає 14937,75 грн., яку він також просить стягнути примусово.

Судом під час розгляду справи були перевірені картки особових рахунків відповідача із зазначених вище податків та встановлено, що за період з 31.12.2014 по 30.04.2016 сума недоїмки з податку на прибуток приватних підприємств становить 8 221, 65 грн.

За період з 31.12.2014 по 30.04.2016 відповідачем було частково сплачено грошове зобовязання з ПДВ на суму 8 179,51 грн., у звязку з чим заборгованість щодо сплати податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) складає 52 230, 59 грн.

За період з 31.12.2014 по 29.02.2016 відповідачем було частково сплачено грошове зобовязання з рентної оплати за користування надрами на суму 3 935,59 грн. Отже, заборгованість відповідача зі сплати рентної плати за користування надрами становить 14 937,75 грн.

Враховуючи викладене, податковий борг відповідача перед бюджетом з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), податку на прибуток підприємства та плати за користування надрами становить 75 389,99 грн.

Несплата відповідачем податкового боргу на суму 75 389, 99 грн. стала підставою для звернення Миронівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області з адміністративним позовом про стягнення суми податкового боргу з відповідача.

Крім того,внаслідок несвоєчасної сплати узгоджених грошових зобовязань позивачем була нарахована пеня, яку він також просить примусово стягнути з відповідача:

- з податку на прибуток в сумі 6184,02 грн.;

- з податку на додану вартість в сумі 15929,86 грн.;

- з рентної плати за користування надрами в сумі 2496,13 грн.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно з п. 38.1 ст. 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Відповідно до п. 6.1 ст. 6 цього Податкового Кодексу податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Пунктом 133.1 ст. 133 Податкового кодексу України встановлено, що платниками податку на прибуток підприємств є субєкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами.

Згідно з п. 137.1 Податкового кодексу України податок на прибуток підприємств нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною статтею 136 цього Кодексу, від бази оподаткування, визначеної згідно зі статтею 135 цього Кодексу.

Пунктом 180.1 ст. 180 Податкового кодексу України платником податку на додану вартість є будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку.

Відповідно до п.п. 263.1.3 п. 263.1 ст. 263 Податкового кодексу України платниками плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб'єкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об'єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами (далі - спеціальний дозвіл) в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об'єктах (ділянках) надр.

Згідно з п.п. 263.12.1 п. 263.12 ст. 263 Податкового кодексу України платник плати за користування надрами для видобування корисних копалин та уповноважена особа, визначена відповідно до підпункту 263.1.4 пункту 263.1 статті 263 цього Кодексу, протягом десяти календарних днів після закінчення граничного строку подання податкового розрахунку за податковий (звітний) період сплачують податкові зобов'язання у сумі, визначеній в розрахунку з плати, поданому ними контролюючому органу: за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України; за місцем обліку платника у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.

Згідно з приписами п.п. 16.1.3 та 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового Кодексу України платник податків зобовязаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 31.1 ст. 31 Податкового кодексу України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Згідно з п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з п. 58.1 ст. 58 Податкового кодексу України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт:невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації; завищення розміру задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу; заниження або завищення суми податкових зобов'язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.

Відповідно до п. 58.2 ст. 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності. У разі зменшення (збільшення) контролюючим органом суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платнику податків надсилаються (вручаються) окремі податкові повідомлення-рішення.

Пунктом 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України передбачено, що податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Відповідно до п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.

Таким чином, нарахування позивачем пені на суми узгоджених, але не сплачених податкових зобовязань, є правомірним.

Згідно з п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

З матеріалів справи вбачається, що позивачем було направлено відповідачу податкову вимогу №24 від 12.10.2012 на суму 2 842, 26 грн., яка була отримана відповідачем 12.10.2012, що підтверджується підписом представника відповідача про отримання на корінці вказаної вимоги.

Відповідно до п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України).

Відповідно до пп. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно з пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Таким чином, враховуючи підтвердження матеріалами справи наявності податкового боргу відповідача та дотримання податковим органом законодавчо встановленої процедури стягнення податкового боргу, суд дійшов висновку щодо правомірності вимог позивача.

Оскільки в порядку ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості з податку на прибуток приватних підприємств, податку на додану вартість та плати за користування надрами, сума заборгованості підлягає стягненню з відповідача.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з рахунків в банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «Богуслав Керамік» ( 09700, Київська область Богуславський район, місто Богуславка, вулиця Богуславка, будинок 119, ідентифікаційний код 32167927), в дохід державного бюджету заборгованість в сумі 100 000 (сто тисяч) грн. 00 коп., у тому числі:

- податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 14 405 (чотирнадцять тисяч чотириста пять) грн. 67 коп. на р/р 3114009700080 в УДКСУ в Богуславському районі, код 37556042, банк ГУ ДКСУ в Киїіській області, МФО 821018);

- податковий борг з податку на додану вартість в сумі 68160 (шістдесят вісім тисяч сто шістдесят) грн. 45 коп. на р/р 31116029700080 в УДКСУ в Богуславському районі, код 37556042, банк ГУ ДКСУ в Киїіській області, МФО 821018);

- податковий борг з рентної плати за користування надрами в сумі 17433 (сімнадцять тисяч чотириста тридцять три) грн. 88 коп. на р/р 31411507700081 в УДКСУ в Богуславському районі, код 37556042, банк ГУ ДКСУ в Киїіській області, МФО 821018).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Дудін С.О.