ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
14 червня 2016 року м. Київ К/800/13426/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Заїка М.М., перевіривши можливість розгляду касаційної скарги Калуського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 квітня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.Калуші та Калуському районі Івано-Франківської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,
в с т а н о в и в :
У липні 2015 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі Івано-Франківської області про визнання відмови управління Пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі Івано-Франківської області від 18 червня 205 року № 218/я-15 у перерахунку пенсії з урахуванням періоду роботи позивача з 28 лютого 2012 року по 24 травня 2015 року водієм автобуса на регулярних міських пасажирських маршрутах в 5-ому філіалі автобусного парку ГУП «Мосміськтранс» Російської Федерації незаконною та зобов'язати відповідача провести такий перерахунок пенсії за вказаний період.
Постановою Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 16 липня 2015 року позов ОСОБА_1 було задоволено. Визнано відмову управління пенсійного фонду України в місті Калуші та Калуському районі щодо перерахунку пенсії з урахуванням періоду роботи ОСОБА_1 з 28.02.2012 до 24.05.2015 водієм автобуса на регулярних міських пасажирських маршрутах в 5-му філіалі автобусного парку ГУП «Мосміськтранс» Російської Федерації неправомірною та зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м.Калуші та Калуському районі провести даний перерахунок пенсії за вказаний період.
Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції дійшов висновку, що згідно п.п. 2,3 ст.6 Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992 для встановлення права на пенсію, в тому числі пенсію на пільгових умовах і за вислугу років, громадянам держав - учасниць Угоди враховується трудовий стаж, набутий на території будь-якої з цих держав, а також на території колишнього СРСР за час до набуття чинності цією Угодою. Обчислення пенсій проводиться з заробітку (доходу) за періоди роботи, які зараховуються до трудового стажу.
У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія.
Згідно Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", до заяви про перерахунок пенсії у зв'язку з урахуванням страхового стажу та заробітної плати після призначення пенсії, у зв'язку із зміною кількості членів сім'ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами "б", "в", "т" пункту 7, пунктом 13. Згідно підпункту «в» пункту 7 особи, яким пенсія призначається відповідно до міждержавних Договорів (Угод) в галузі пенсійного забезпечення, надають документи про стаж, визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу, та довідку згідно з додатком 1.
Оскільки, позивачем такі документи було надано, то управлінням ПФУ протиправно було відмовлено у здійсненні даного перерахунку.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 квітня 2016 року рішення суду першої інстанції було скасовано та ухвалено нове рішення, яким позовні вимоги задоволено частково. Визнано відмову управління Пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі Івано-Франківської області щодо перерахунку пенсії з урахуванням періоду роботи ОСОБА_1 з 28 лютого 2012 року по 25 липня 2012 року, з 18 вересня 2012 року по 12 липня 2013 року, з 10 жовтня 2013 року по 09 червня 2014 року, з 29 серпня 2014 року по 24 травня 2015 року водієм автобуса на регулярних міських пасажирських маршрутах в 5-му філіалі автобусного парку «Мосміськтранс» Російської Федерації неправомірною та зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі Івано-Франківської області провести даний перерахунок за вказаний період. В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.
Скасовуючи рішення суду першої інстанції та частково задовольняючи позовні вимоги, суд апеляційної інстанції погодився з висновком суду першої інстанції, що дії управління пенсійного фонду України в місті Калуші та Калуському районі щодо відмови у перерахунку пенсії з урахуванням періоду роботи позивача до 24 травня 2015 року водієм автобуса на регулярних міських пасажирських маршрутах в 5-му філіалі автобусного парку ГУП «Мосміськтранс» Російської Федерації необхідно визнати неправомірними.
Проте, зазначено, що судом першої інстанції залишено поза увагою те, що згідно трудової книжки позивача, копія якої міститься в матеріалах справи, ОСОБА_1 працював водієм автобуса на регулярних міських пасажирських маршрутах в 5-му філіалі автобусного парку ГУП «Мосміськтранс» Російської Федерації з 28 лютого 2012 року по 25 липня 2012 року, з 18 вересня 2012 року по 12 липня 2013 року, з 10 жовтня 2013 року по 09 червня 2014 року, з 29 серпня 2014 року по 24 травня 2015 року (а.с. 5-6), а не безперервно - з 28 лютого 2012 року по 24 травня 2015 року.
У касаційній скарзі Калуське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, посилаючись на допущені судом порушення норм матеріального і процесуального права, просить скасувати судове рішення апеляційної інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.
В обгрунтування касаційної скарги зазначає, що стаж, набутий на території будь-якої з держав-учасниць Угоди, та заробітна плата за цей період, враховується лише при призначенні пенсій. Тому проведення перерахунку пенсії відповідно до п.11 Постанови Кабінету Міністрів України №530 від 28.05.2008 особам, які після призначення пенсії продовжували працювати за межами України не проводиться.
У відкритті касаційного провадження необхідно відмовити з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Обставини, які зазначені скаржником у касаційній скарзі, досліджувалися та перевірялися судом попередньої інстанції з наданням їм належної правової оцінки. Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваного судового рішення, касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що судом неправильно застосовано норми матеріального або процесуального права.
З огляду на викладене та керуючись статтями 211, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в :
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Калуського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 квітня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.Калуші та Калуському районі Івано-Франківської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії.
Копію ухвали разом з доданими до скарги матеріалами направити скаржнику.
Ухвала може бути переглянута Верховним Судом України в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
Суддя М.М. Заїка