ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
"10" червня 2016 р. м. Київ К/800/15580/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Мойсюк М.І., перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2015 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 31 травня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Лутковської Валерії Володимирівни, третя особа - Верховна Рада України про зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
Касаційна скарга на рішення суду апеляційної інстанції не відповідає вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому підлягає залишенню без руху, оскільки скаржником, всупереч вимог частини 5 цієї статті, не додано документ про сплату судового збору.
Водночас, скаржником заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору з посиланням на пункт 6-1 частини 1 статті 5 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір", (далі Закон № 3674-VI), яким передбачено, що від сплати судового збору звільняються: позивачі - за подання позовів щодо спорів, пов'язаних із дискримінацією.
Разом з тим, зі змісту касаційної скарги і оскаржуваного судового рішення не вбачається, що даний позов стосується спору пов'язаного із дискримінацією, а тому підстави для звільнення позивача від сплати судового збору відсутні.
Згідно з приписами частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
1 вересня 2015 року набув чинності Закон України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" (далі Закон № 484-VІІІ).
За правилами підпункту 3 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір", в редакції Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" (далі Закон № 3674-VI) ставка судового збору за подання до адміністративного суду касаційної скарги апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
За змістом частини 1 статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
У даному випадку, касаційна скарга подана у 2016 році.
Станом на 1 січня 2016 року, розмір мінімальної заробітної плати складав 1378 гривень, а тому, з урахуванням вимог вищезазначених норм Закону № 3674-VI, розмір ставки судового збору, за подання до адміністративного суду цієї касаційної скарги становить 1378 гривень.
Враховуючи викладене, скаржнику необхідно сплатити судовий збір у розмірі, встановленому чинним, на час подання касаційної скарги, законодавством та надати до суду документ про оплату такого.
Одночасно, надаємо реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - УДКCУ у Печерському р-ні, рахунок отримувача: 31210255700007, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030105 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)", призначення платежу - 101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), - Вищий адміністративний суд України.
Окрім цього, скаржником не враховано приписів статті 15 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якими мова адміністративного судочинства України визначається статтею 14 Закону України від 3 липня 2012 року № 5029-VI "Про засади державної мовної політики".
Відповідно до частини 3 статті 14 вказаного Закону сторони, які беруть участь у справі, подають письмові процесуальні документи і докази, викладені державною мовою, а згідно з частиною 1 статті 6 цього Закону державною мовою України є українська мова.
Отже позивачу необхідно привести текст своєї скарги у відповідність вимогам наведених процесуальних правових норм.
Також, у відкритті касаційного провадження у цій справі за касаційною скаргою на ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2015 року необхідно відмовити з огляду на наступне.
Відповідно до частини 1 статті 211 Кодексу адміністративного судочинства України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку судові рішення суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також судові рішення суду апеляційної інстанції повністю або частково, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Апеляційна скарга на зазначене рішення суду першої інстанції була повернута скаржникові, а отже таке не переглядалось в апеляційному порядку, що виключає можливість перегляду цього рішення касаційним судом на даній стадії провадження у справі.
Виходячи з вимог статей 108, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, скаргу слід залишити без руху, надати строк для усунення вказаних недоліків та роз'яснити наслідки невиконання вимог ухвали.
Керуючись статтями 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в :
У задоволенні клопотання скаржника про звільнення від сплати судового збору відмовити.
У відкритті касаційного провадження у даній справі за касаційною скаргою на ухвалу Харківського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2015 року відмовити, матеріали касаційної скарги, в цій частині, повернути скаржнику.
Касаційну скаргу на ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 31 травня 2016 року залишити без руху.
Скаржнику надати строк до 05 липня 2016 року для усунення зазначених в ухвалі недоліків та роз'яснити, що у випадку їх невиконання касаційна скарга буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого
адміністративного суду України М.І. Мойсюк