УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 червня 2016 р.Справа № 820/898/16Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Рєзнікової С.С.
Суддів: Старостіна В.В. , Бегунца А.О.
за участю секретаря судового засідання Машури Г.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 26.04.2016р. по справі № 820/898/16
за позовом ОСОБА_1
до Київського районного відділу у м. Харкові Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області
про визнання протиправним рішення та зобовязання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИЛА:
Позивач, ОСОБА_1, звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Київського районного відділу у м. Харкові Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області, в якому просив суд:
- визнати протиправними рішення Київського районного відділу у м. Харкові Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області щодо скасування зняття з реєстрації 30.04.2015р. ОСОБА_2 разом з малолітньою донькою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, за адресою: м. Харків, вул. Валентинівська (Блюхера)АДРЕСА_1;
- зобов'язати Київський районний відділ у м. Харкові Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області скасувати внесені відомості до реєстраційного обліку про реєстрацію ОСОБА_2 разом з малолітньою донькою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, за адресою: м. Харків, вул. Валентинівська (Блюхера)АДРЕСА_1.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 26.04.2016р. в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Київського районного відділу у м. Харкові Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії відмовлено.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог позивача.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач посилається на неповноту та неправильність дослідження судом першої інстанції доказів та обставин справи при прийнятті оскаржуваного рішення.
Відповідач не скористався своїм правом на подання письмових заперечень на апеляційну скаргу.
Колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку ч. 1 ст. 41 КАС України.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши письмові докази, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що 18.09.2015р. на підставі договору дарування, ОСОБА_2 передав, а ОСОБА_1 прийняла в дар належну ОСОБА_2 трикімнатну квартиру № 47 за адресою: м. Харків, вул. Блюхера (Велентинівська) 13-а, загальною площею 64,4 кв.м, жилою площею 41,2кв.м. (а.с. 12).
Процедуру реєстрації місця проживання та місця перебування осіб в Україні, зразки документів, необхідних для реєстрації і зняття з реєстрації місця проживання та місця перебування закріплено в положеннях Порядоку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів затвердженого Наказом МВС від 22.11.2012р. №1077 (далі - Порядок).
Відповідно до п. 1.3. Порядку реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється управліннями, відділами (секторами) Державної міграційної служби України (далі - ДМС України) в районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення (далі - територіальний підрозділ ДМС України) у день подання особою документів. Реєстрація місця проживання особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.
Згідно з п. 2.2 Порядку, для реєстрації місця проживання особа або її законний представник подає до територіального підрозділу ДМС України, а після утворення центрів надання адміністративних послуг (далі - центр) - до відповідного центру: письмову заяву про реєстрацію місця проживання (додаток 5); документ, до якого вносяться відомості про місце проживання; квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати; талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні (у разі зміни місця проживання в межах України). Талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні не подається у разі оформлення реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання; документи, що підтверджують: право на проживання в житлі - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди) або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сімї на реєстрацію місця проживання. У разі реєстрації місця проживання у центрі договір оренди житлового приміщення може бути засвідчено адміністратором центру; заява про зняття особи з реєстрації місця проживання, форма якої наведена в додатку 8 до цього Порядку (у разі здійснення реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено апеляційним розглядом, що 09.02.2016р. від громадянки ОСОБА_4 до Київського РВ у м. Харкові ГУ ДМС України в Харківській області надійшло звернення стосовно скасування зняття з реєстраційного обліку її малолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_2, у зв'язку з чим керівником територіального підрозділу було надано розпорядження щодо проведення перевірки підстав зняття з реєстраційного обліку ОСОБА_3
З матеріалів справи вбачається, що під час проведення перевірки було встановлено, що відповідно до відомостей адресної картки дільниці № 14 КП "Жилкомсервіс", за адресою: АДРЕСА_2 місце проживання малолітньої дитини ОСОБА_3 зареєстроване у період з 10.08.2007р. по 30.04.2015р., місце проживання ОСОБА_2 зареєстроване з 13.11.2002р. по 30.04.2015р.
29.04.2015р. ОСОБА_2 подано заяву до Центру надання адміністративних послуг Київського району м. Харкова про зняття його та його дитини ОСОБА_3 з реєстраційного обліку.
30.04.2015р. згідно відомостей адресно-довідкової роботи (АДР) ГУ ДМС України в Харківській області громадянина ОСОБА_2Ю, було знято з реєстраційного обліку за адресою: АДРЕСА_2 та до талону зняття внесені відомості про зняття з реєстраційного обліку ОСОБА_3.
Відповідно до п. 3.3 Порядку у разі реєстрації місця проживання батьків за однією адресою при знятті з реєстрації одного з батьків разом з дитиною/дітьми до 14 років другий з батьків надає письмову згоду на зняття дитини/дітей з реєстрації місця проживання.
Згідно з п. 3.5 Порядку та ст. 7 ЗУ "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників та у відповідності до ч. 1 ст. 160 Сімейного кодексу України, місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків, а якщо мати та батько, які проживають окремо не дійшли згоди щодо місця проживання дитини, спір між ними може бути вирішуватись органом опіки та піклування або судом.
Судовим розглядом встановлено, що у заяві про зняття з реєстрації малолітньої дитини ОСОБА_3 не надано згоду на зняття з реєстрації матір'ю дитини та після встановлення факту неправомірності зняття з реєстраційного обліку ОСОБА_3, керівником територіального підрозділу було прийнято рішення про скасування зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 разом з дитиною.
Відповідно до п. 7.1, 7.2 Порядку реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи скасовується в разі їх проведення з порушенням вимог законодавства. У разі виявлення такого порушення керівник територіального підрозділу ДМС України проводить перевірку підстав реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи, за її результатами складає висновок та приймає рішення про скасування реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи. Копія цього висновку надсилається керівнику головного управління (управління) міграційної служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі -територіальний орган ДМС України) для здійснення контролю.
Отже, відповідно до висновку Київського РВ у м. Харкові ГУ ДМС України в Харківській області від 12.02.2016р. за результатами проведення перевірки підстав зняття з реєстрації ОСОБА_2 разом з малолітньою донькою ОСОБА_3, прийнято рішення про скасування зняття з реєстрації 30.04.2015р. місця проживання особи ОСОБА_2 за адресою: м. Харків, вул. Валентинівська (Блюхера) АДРЕСА_3 разом з малолітньою дитиною ОСОБА_3, у зв'язку з тим, що таке зняття здійснено з порушенням вимог законодавства (а.с. 46-48).
Враховуючи вищевказане, відповідачем в межах наданих повноважень, відповідно до вимог чинного законодавства було прийнято рішення про скасування зняття з реєстрації ОСОБА_3 разом з дитиною ОСОБА_3
З матеріалів справи вбачається, що позивачем 12.02.2016р та 13.02.2016р. було подано заяви до Київського РВ у м. Харкові ДМС України з вимогою не проводити жодних дій щодо реєстрації місця проживання будь-яких осіб без дозволу власника.
Крім того, ОСОБА_5 до Київського РВ у м. Харкові ДМС України 12.02.2016р. та 13.02.2016р. надані заяви, в яких він заперечував у задоволенні звернення ОСОБА_4 від 09.02.2016р. щодо скасування зняття реєстрації їх малолітньої дитини.
З наявного в матеріалах справи листа Київського РВ у м. Харкові ДМС України від 23.02.2016р. №14/1884 вбачається, що ОСОБА_1 роз'яснено підстави реєстрації осіб (а.с. 57), а також листом від 23.02.2016р. № 14/1885 повідомлено ОСОБА_2 щодо скасування зняття з реєстрації 30.04.2015р. його місця проживання (а.с. 58).
12.03.2016р. до Київського РВ у м. Харкові ГУ ДМС України в Харківській області надійшло звернення ОСОБА_1 щодо зняття з реєстраційного обліку за адресою: АДРЕСА_2 ОСОБА_2 разом з малолітньою дитиною ОСОБА_3 та надано документи, які свідчать про набуття права власності на квартиру АДРЕСА_4, а саме договір дарування від 18.09.2015р. за реєстраційним номером 3548, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 44128784 від 18.09.2015р.
Відповідно до ст. 7 ЗУ "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", розділу 3 Порядку зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі документів, які свідчать про припинення підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчальному закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів.
За висновком Київського РВ у м. Харкові ГУ ДМС України в Харківській області від 02.04.2016р. прийнято рішення про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 разом з малолітньою дитиною ОСОБА_3 шляхом внесення відомостей про зняття з реєстрації місця проживання до картки реєстрації особи; направити талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні на громадянина ОСОБА_2 до відділу адресно-довідкової роботи ГУ ДМС України в Харківській області.
Враховуючи вищевикладене та у зв'язку з виконанням Київським РВ у м. Харкові ДМС України в Харківській області вимоги позивача щодо зняття з реєстрації ОСОБА_5 та його малолітньої доньки ОСОБА_3, колегія суддів вважає обґрунтованим висновок суду першої інстанції, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Отже, суд першої інстанції належним чином оцінив надані докази і на підставі встановленого обґрунтовано відмовив в задоволенні адміністративного позову.
Відповідно до ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.
Колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції від 26.04.2016р. відповідає вимогам ст. 159 КАС України, а тому відсутні підстави для її скасування та задоволення апеляційних вимог позивача.
Відповідно до ч.1 ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновком суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків, щодо встановлення фактичних обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 41, 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 26.04.2016р. по справі № 820/898/16 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис)ОСОБА_6Судді(підпис) (підпис) ОСОБА_7 ОСОБА_8 Повний текст ухвали виготовлений 17.06.2016 р.