КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/4734/16 Головуючий у 1-й інстанції: Кобилянський К. М. Суддя-доповідач: Беспалов О.О.
У Х В А Л А
Іменем України
16 червня 2016 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Беспалова О. О.
суддів: Грибан І. О., Губської О. А.
за участю секретаря: Присяжної Д. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Києві апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 березня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Федерації баскетболу України про визнання протиправним та скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Федерації баскетболу України про визнання протиправним та скасування рішення по шостому пункту протоколу № 3 засідання президії Федерації баскетболу України від 24.09.2015 р.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 березня 2016 р. позивачу відмовлено у відкритті провадження.
Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану ухвалу та справу направити для продовження розгляду до суду першої інстанції, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм процесуального права.
Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з'явилися. Про причини своєї неявки суд не повідомили.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні - не обов'язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутністю представників сторін.
Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Заслухавши суддю - доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а оскаржувану ухвалу суду - без змін з наступних підстав.
При поданні позову позивач керувався нормами Кодексу адміністративного судочинства України.
В свою чергу, з матеріалів справи вбачається, що позивач фактично звертається до відповідача, що не є суб'єктом владних повноважень.
Так у відповідності до ст. 20 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» від 24.12.1993 р. № 3808-XII спортивні федерації (асоціації, спілки, об'єднання тощо) (далі - спортивні федерації) - громадські організації фізкультурно-спортивної спрямованості.
Згідно ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Пунктами 1 та 7 ч.1 ст. 3 КАС України встановлено, що справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
В свою чергу, колегія суддів з матеріалів справи вбачає, що позивач, фактично, не погоджується з довічною дискваліфікацією його від будь - яких змагань, які проводяться під егідою відповідача, за неспортивну поведінку.
Зважаючи на вищевикладене, юрисдикція адміністративного суду на спірні правовідносини не поширюється.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
В апеляційній скарзі позивач зазначає, що в даному випадку відповідачем при винесенні оскаржуваного рішення здійснено делеговані повноваження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері фізичної культури та спорту.
В той же час, згідно Указу Президента України від 24 липня 2013 року № 390/2013 таким центральним органом є Міністерство молоді та спорту України (Мінмолодьспорт України).
У положенні про вказане Міністерство, затвердженому цим Указом, повноваження щодо дискваліфікації судді від змагань - відсутні.
Відтак, доводи апеляційної скарги позицію суду першої інстанції не спростовують та апеляційним судом відхиляються.
Згідно статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Підсумовуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції ухвалив оскаржуване рішення при дотриманні норм процесуального права, а тому підстави для його скасування або зміни відсутні.
Керуючись ст.ст. 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 березня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Федерації баскетболу України про визнання протиправним та скасування рішення залишити без задоволення.
Ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 березня 2016 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Головуючий суддя О. О. БеспаловСуддя І. О. ГрибанСуддя О. А. Губська
Головуючий суддя Беспалов О.О.
Судді: Губська О.А.
Грибан І.О.