Постанова № 58368969, 30.05.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.05.2016
Номер справи
826/27958/15
Номер документу
58368969
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

30 травня 2016 року № 826/27958/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б., розглянувши адміністративну справу в письмовому провадженні

за позовом ОСОБА_1

до Департаменту соціальної політики Виконавчого органу Київської міської

ради (Київської міської державної адміністрації),

Київської обласної державної адміністрації

про визнання рішення незаконним та зобов'язання вчинити дії.

На підставі ч. 4 ст. 122 КАС України, Суд розглядає справу у письмовому провадженні.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - Позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Департаменту соціальної політики Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (надалі - Відповідач 1), Київської обласної державної адміністрації (надалі - Відповідач 2) з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог просить визнати рішення Комісії для розгляду питань, пов'язаних із встановленням статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Департаменту соціальної політики Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 26.11.2015 року № 9 щодо визнання видачі 12.01.1999 року Київською міською державною адміністрацією посвідчення особи, яка постраждала внаслідок чорнобильської катастрофи (Категорія 1) серія НОМЕР_1 та вкладку за установленим зразком ОСОБА_1, безпідставною з повідомленням органів виконавчої влади - незаконним; Рішення Комісії для розгляду питань, пов'язаних із встановленням, статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 26.11.2015 року № 9 у частині визнання видачі 12.01.1999 року Київською міською державною адміністрацією посвідчення особи, яка постраждала внаслідок чорнобильської катастрофи (Категорія 1) серія НОМЕР_1, та вкладки за встановленим зразком ОСОБА_1 безпідставною з повідомленням органів виконавчої влади - скасувати; зобов'язати Київську обласну державну адміністрацію видати ОСОБА_1, вкладку до посвідчення особи, яка постраждала внаслідок чорнобильської катастрофи (Категорія 1) серія НОМЕР_1, виданого Київською міською державною адміністрацією 12.01.1999 року, у зв'язку з переглядом терміну інвалідності (довічно).

В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначає, що Відповідачами безпідставно та в супереч вимогам законодавства було відмовлено Позивачу у наданні посвідчення та вкладки до посвідчення постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії І, посилаючись на те, що Позивач не проживав та не працював протягом чотирьох років в радіоактивно забрудненій території.

В судовому засіданні представник Позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив їх задовольнити

Відповідач 1 проти позовних вимог заперечує в повному обсязі. В обґрунтування заперечень зазначає про відсутність підстав для скасування законного і обґрунтованого рішення. Зокрема, Відповідач 1 наголошує на тому, що позивач протягом чотирьох років не проживав (не працював) в зоні посиленого радіоекологічного контролю, а отже не має право на отримання відповідного посвідчення.

В судовому засіданні представник Відповідача 2 проти позовних вимог заперечував в повному обсязі та просив відмовити в їх задоволення з підстав викладених в письмових запереченнях.

Враховуючи клопотання представників сторін про розгляд справи в порядку письмового провадження, судом було прийнято рішення про розгляд справи в письмову провадженні на підставі частини 4 статті 122 КАС України.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, зазначає наступне.

Судом встановлено, що з 01.12.1983 року ОСОБА_1, був прописаний і постійно проживав на території Литвинівської сільської ради в с. Миколаївка, а з червня 1987 року по 22.01.1996 року в АДРЕСА_1.

Територія відноситься до четвертої зони посиленого радіоекологічного контролю у зв'язку з чим Позивачу було видано 28 січня 1994 року Київською облдержадміністрацією посвідчення серія НОМЕР_2.

Як зазначає Позивач він захворів у зв'язку з чим рішенням спеціалізованою радіологічною МСЕК йому з 29.10.1998 року була встановлена повторно друга група інвалідності пов'язана з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС.

У зв'язку з цим 12.01.1999 року Київською міською державною адміністрацією Позивачу було видано посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (Категорія 1) серія НОМЕР_1 та вкладку встановленого зразку.

З 25 грудня 2007 року Позивачу група інвалідності була встановлена довічно.

Згідно п.п. 1 та 2, ч. 1 та 2 п. 3, ч 2 та 3 п. 10 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 року № 51, інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілим від Чорнобильської катастрофи щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою посвідчення та вкладка до нього за встановленим зразком видається обласною державною адміністрацією за місцем проживання.

Позивач 16.02.2009 року звернувся у Київську обласну державну адміністрацію з заявою замінити вкладку до посвідчення постраждалого 1 категорії в зв'язку з переглядом терміну інвалідності надавши необхідні для цього документи у тому числі оригінали довідки МСЕК № 304755 та вкладки до посвідчення № 026544.

Проте, рішенням комісії по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році від 28.08.2009 року Київської ОДА визнано безпідставно виданим Позивачу посвідчення особи, потерпілого від Чорнобильської катастрофи, категорії 4 серії НОМЕР_2 від 28.01.1994 року, у зв'язку з тим, що в період з 26.04.1986 року по 01.01.1993 року Позивач проживав та працював на радіоактивно забрудненій території менше чотирьох років.

На підставі зазначеного, рішенням Комісії по визначенню статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та осіб, віднесених до відповідних категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, яка діяла на підставі наказу Головного управління у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС від 18.07.2007 року № 75 Київської міської державної адміністрації, від 19.02.2010 року № 4 у видані Позивачу посвідчення особи, яка постраждала внаслідок чорнобильської катастрофи (Категорія 1) серія НОМЕР_1 та посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи, (Категорія 4) серія НОМЕР_2 визнані не дійсними.

Оскільки, рішення Комісії по вирішенню спірних питань щодо визнання статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році Київської обласної державної адміністрації від 28.08.2009 року № 145 та від 24.10.2013 року № 170, на підставі яких і визнано безпідставно виданим Позивачу посвідчення потерпілого від ЧАЕС 4 категорії, були прийняті помилково то їх відповідно рішенням даної Комісії від 12.06.2014 року № 174 було скасовано.

Аналогічно, рішенням Комісії для розгляду питань, пов'язаних із встановленням статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської І державної адміністрації) від 18.12.2014 року № 11 також було скасовано і рішення цієї ж Комісія від 19.02.2010 року № 4 про визнання недійсним посвідчення особи, яка постраждала внаслідок чорнобильської катастроф (Категорія 1) серія НОМЕР_1 та посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи, категорії 4 серія НОМЕР_2, виданих ОСОБА_1.

Позивач 26.12.2014 року повторно звернувся з заявою (проханням) до голови Київської обласної державної адміністрації замінити та видати ОСОБА_1 вкладку до посвідчення постраждалого 1 категорії, у зв'язку з переглядом терміну інвалідності (довічно) зазначивши, що усі необхідні документи у тому числі оригінали довідки МСЕК № 304755 та вкладки до посвідчення НОМЕР_3 надані до Київської ОДА, ще 16.02.2009 року і станом на час звернення Позивача не були повернуті.

У 2015 році до Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надійшов лист Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації від 06.01.2015 № 05-49-17 з прохання повторно розглянути питання щодо правомірності встановлення ОСОБА_1 статусу постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 та видачі Київською міською державною адміністрацією посвідчення.

Так, 05.02.2015 року справу ОСОБА_1 було повторно розглянуто Комісією та прийнято рішення про доопрацювання особової справи. Необхідно було витребувати документи, що підтверджують постійне проживання або постійне місце роботи чи постійне місце навчання на території зони посиленого радіоекологічного контролю ОСОБА_1 в період з 01.12.1998 року по 01.02.1999року (витяг з протоколу № 1 засідання Комісії від 05.02.2015).

На виконання прийнятого Комісією рішення, Управлінням Голосіївської РДА були надіслані відповідні запити до Національного університету біоресурсів і природокористування та Державного підприємства «Дослідне господарство Київської дослідної станції інституту землеробства Української Академії Аграрних Наук».

У зв'язку із тим, що Державне підприємство «Дослідне господарство Київської дослідної станції інституту землеробства Української Академії Аграрних Наук» листом від 17.09.2015 року № 69 не підтвердило роботу ОСОБА_1 в період з 01.11.1987 року по 01.11.1990 року та з 01.12.1990 року по 01.02.1999 року на території зони посиленого радіоекологічного контролю.

Згідно Протоколу №9 від26.11.2015 року Комісія визнала видачу посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи безпідставною з повідомленням органів виконавчої влади

Повно та всебічно дослідивши наявні матеріали справи, а також норми чинного законодавства, Суд прийшов до висновку про часткове обґрунтування позовних вимог, виходячи з наступного.

Законом, який визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення є Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 р. № 796-ХІІ (надалі - Закон № 796-ХІІ).

Питання віднесення осіб до потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи визначенні нормами статей 11, 14 вказаного Закону.

До четвертої категорії потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи відносяться особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років.

У відповідності Закону №796-XII та Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 №51, посвідчення категорія 1 серії А видається інвалідам з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу.

Статтею 12 Закону №796-XII передбачено, що причинний зв'язок між захворюванням, пов'язаним з Чорнобильською катастрофою, частковою або повною втратою працездатності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і Чорнобильською катастрофою визнається встановленим (незалежно від наявності дозиметричних показників чи їх відсутності), якщо його підтверджено під час стаціонарного обстеження постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи уповноваженою медичною комісією не нижче обласного рівня або спеціалізованими медичними установами Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, які мають ліцензію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я.

Отже, з аналізу наведених норм законодавства вбачається, що однією з підстав для отримання посвідчення категорії 1 серії А є встановлення уповноваженою медичною комісією не нижче обласного рівня або спеціалізованими медичними установами Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, які мають ліцензію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я причинного зв'язку інвалідності з Чорнобильською катастрофою.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 14 Закону України №796-ХІІ для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи (статті 10, 11 і частина третя статті 12), щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу - категорія 1.

Порядок видачі посвідчень встановлюється постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 року №51 «Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Порядок №51).

Положеннями абзацу першого пункту 3 Порядку №51 встановлено, що інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілим від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу, віднесеним до категорії 1, видаються посвідчення синього кольору, серія А.

Абзацом дев'ятим пункту 10 Порядку №51 закріплено, що посвідчення видаються потерпілим від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, - на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності відповідної групи, пов'язаної з наслідками Чорнобильської катастрофи.

З аналізу вищезазначених норм вбачається, що у даному випадку Позивачу для отримання посвідчення особи, яка постраждала в наслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 законодавством визначено дві умови: 1. особа повинна мати статус потерпілої від Чорнобильської катастрофи; 2. повинен бути встановлений причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою уповноваженою медичною комісією не нижче обласного рівня (тобто на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності відповідної групи, пов'язаної з наслідками Чорнобильської катастрофи) або спеціалізованими медичними установами Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, які мають ліцензію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я.

Суд звертає увагу, що будь-яких інших вимог, зокрема наявності статусу особи, яка постійно проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю для отримання посвідчення категорії 1 серії А, законодавець не визначає, єдиною умовою є лише відповідний висновок медичної установи.

Крім того, статтею 14 Закону №796-XII чітко визначено, що до категорії 1, для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відносяться інваліди з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою.

Як встановлено судом, та не заперечувалось представниками Відповідачів Позивач 25.12.2007 отримала довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії №304755 у якій зазначено, що Позивач з 25.12.2007 року має другу групу інвалідності та захворювання пов'язане з впливом аварії на ЧАЕС (довічно).

З огляду на зазначене, судом визнається наявність у Позивача право на отримання посвідчення категорії 1 серії А, оскільки він є інвалідом з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи та причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою встановлено відповідною медичною установою.

Також, положеннями пунктів 2 та 10 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 року № 51 (надалі - Порядок №51), який регулює правила видачі посвідчень учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи, встановлено наступне.

У відповідності до п. 2, п. 3 Порядку №51 Посвідчення є документом, що підтверджує статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користуватися пільгами й компенсаціями, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", іншими актами законодавства. Інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілим від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу, віднесеним до категорії 1, а також учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 р. - незалежно від кількості робочих днів, з 1 липня 1986 р. до 31 грудня 1986 р. - не менше 5, а у 1987 р. - не менше 14 календарних днів, віднесеним до категорії 2, видаються посвідчення синього кольору, серія А. При цьому у посвідченні на правій стороні по діагоналі зліва направо ставиться штамп фарбою червоного кольору "Перереєстровано" і на вільному місці виконується запис про дату перереєстрації. Починаючи з 1 жовтня 1998 р. зазначене посвідчення без такого штампу вважається недійсним. Посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" і "Постраждалий від Чорнобильської катастрофи" (категорії 1, 2, 3 серії А) без відмітки про перереєстрацію, передбачену у абзаці першому пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 4 лютого 1997 р. N 135 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 6, с. 68, число 34, с. 7; 1998 р., N 19, ст. 681), з тимчасовими вкладками затвердженого цією постановою зразка для осіб, які станом на 1 жовтня 1998 р. не отримали відповідної довідки у Державному галузевому архіві Міністерства оборони, вважаються чинними до 1 травня 1999 року. До посвідчення особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорії 1, додається вкладка за встановленим зразком (додаток N 11). Зазначене посвідчення без вкладки з 1 січня 1997 р. вважається не дійсним. Якщо після чергового переогляду медико-соціальною експертною комісією особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, не підтверджено будь-яку групу інвалідності, посвідчення категорії 1 підлягає заміні на посвідчення іншої категорії відповідно до законодавства.

Згідно абзац. 5 п. 10 Порядку №51, видача посвідчень провадиться інвалідам із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілим від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, - на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності відповідної групи, пов'язаної з наслідками Чорнобильської катастрофи

З матеріалів справи вбачається, що оскаржуваним рішенням Комісії для розгляду питань, пов'язаних із встановленням статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Відповідач позбавив Позивача певного кола прав, свобод та соціальних гарантій, якими останній був наділений, у зв'язку з наданням державою певного правового статусу - особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Крім того, Суд звертає увагу, що саме експертним висновком Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України по встановленню причинного зв'язку хвороб, що привели до інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС від 03.10.2013 року №410-6401 (експертний висновок від 21.10.1993 року №2968), встановлює причинний зв'язок між захворюванням та випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

З аналізу матеріалів справи та норм права, суд приходить до висновку, що проживання інваліда на певній території не впливає та не може впливати на обов'язок відповідного органу владних повноважень встановлювати певній особі, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідного статусу постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи та видачі посвідчення встановленого зразку постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи за наявності передбаченого чинним законодавством експертного висновку Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України по встановленню причинного зв'язку хвороб, що привели до інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Враховуючи вищевикладене, Суд приходить до висновку, що позовні вимоги Позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в частині щодо Рішення Комісії для розгляду питань, пов'язаних із встановленням, статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 26.11.2015 року № 9 у частині визнання видачі 12.01.1999 року Київською міською державною адміністрацією посвідчення особи, яка постраждала внаслідок чорнобильської катастрофи (Категорія 1) серія НОМЕР_1, та вкладки за встановленим зразком ОСОБА_1 безпідставною з повідомленням органів виконавчої влади - скасувати.

В частині позовних вимог щодо зобов'язати Київську обласну державну адміністрацію видати ОСОБА_1 вкладку до посвідчення особи, яка постраждала внаслідок чорнобильської катастрофи (Категорія 1) серія НОМЕР_1, виданого Київською міською державною адміністрацією 12.01.1999 року, у зв'язку з переглядом терміну інвалідності (довічно), Суд вважає, що дана позивна вимога є похідною, а тому підлягає задоволенню.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Всупереч наведеним вимогам, відповідачі, як суб'єкт владних повноважень, не довели правомірності прийнятих ним спірних рішень з урахуванням всіх встановлених фактичних обставин та вимог законодавства.

Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог частково.

Керуючись ст.ст. 69, 70 71, 122, 158-163,167 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Рішення Комісії для розгляду питань, пов'язаних із встановленням, статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 26.11.2015 року № 9 у частині визнання видачі 12.01.1999 року Київською міською державною адміністрацією посвідчення особи, яка постраждала внаслідок чорнобильської катастрофи (Категорія 1) серія НОМЕР_1, та вкладки за встановленим зразком ОСОБА_1 безпідставною з повідомленням органів виконавчої влади - скасувати.

3. Зобов'язати Київську обласну державну адміністрацію видати ОСОБА_1, вкладку до посвідчення особи, яка постраждала внаслідок чорнобильської катастрофи (Категорія 1) серія НОМЕР_1, виданого Київською міською державною адміністрацією 12.01.1999 року, у зв'язку з переглядом терміну інвалідності (довічно).

4. В іншій частині позовних вимог відмовити.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя А.Б. Федорчук