Справа № 161/16101/15-п
Провадження № 3-в/161/42/16
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 червня 2016 року м. Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Артиш Я.Д. при секретарі судового засідання Гайбун Б.В., за участю представника Луцького МРВ КВІ ОСОБА_1, захисника ОСОБА_2, правопорушника ОСОБА_3, розглянувши подання начальника Луцького МРВ КВІ УДПтС України у Волинській області ОСОБА_4 про заміну адміністративного стягнення у виді громадських робіт на штраф відносно ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2,
В С Т А Н О В И В:
З подання вбачається, що 11 січня 2016 року до Луцького МРВ КВІ УДПтС України у Волинській області надійшла на виконання постанова Луцького міськрайонного суду Волинської області від 23 жовтня 2015 року про накладення на ОСОБА_3 адміністративного стягнення за вчинення правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124 КУпАП та на підставі ст. 36 КУпАП у виді 30 годин громадських робіт, 20 січня 2016 року останнього під розписку ознайомлено з порядком та умовами відбування вказаного стягнення, однак, того ж дня він у своїх письмових поясненнях повідомив про неможливість відбувати адміністративне стягнення у виді громадських робіт у звязку із станом здоровя, оскільки зламав ногу та йому накладено гіпс, внаслідок чого змушений пересуватись на милицях, при цьому, згідно повідомлення КЗ "Луцька міська клінічна лікарня" від 25 травня 2016 року останньому протипоказані значні фізичні навантаження терміном до 6 місяців, а тому ставиться питання про заміну адміністративного стягнення у виді громадських робіт на штраф у звязку із неможливістю виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт.
Заслухавши пояснення представника кримінально-виконавчої інспекції, який подання підтримав, думку порушника ОСОБА_3 та його захисника, які просили замінити адміністративне стягнення, оглянувши матеріали подання та особової справи, суд приходить до висновку що подання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 30-1 КУпАП громадські роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.
У відповідності до вимог ч. 3 ст. 321-1 КУпАП у разі втрати працездатності, призову на строкову військову службу, взяття під варту, засудження до кримінального покарання у виді позбавлення або обмеження волі, або якщо невідоме місцезнаходження особи, постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, громадські роботи замінюються штрафом, розмір якого визначається з розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
Як вбачається з подання та матеріалів особової справи, 20 січня 2016 року ОСОБА_3 під розписку ознайомлено з порядком та умовами відбування вказаного стягнення, однак, того ж дня він у своїх письмових поясненнях повідомив про неможливість відбувати адміністративне стягнення у виді громадських робіт у звязку із станом здоровя, оскільки зламав ногу та йому накладено гіпс, внаслідок чого змушений пересуватись на милицях, при цьому, згідно повідомлення КЗ "Луцька міська клінічна лікарня" від 25 травня 2016 року останньому протипоказані значні фізичні навантаження терміном до 6 місяців.
Таким чином, оскільки ОСОБА_3 втратив свою працездатність, що унеможливлює подальше виконання постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 23 жовтня 2015 року, вказані обставини, на думку суду свідчать про неможливість відбування застосованого відносно нього постановою суду адміністративного стягнення.
Водночас, оскільки санкції статей, за якими на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачають можливість застосування штрафу, при цьому, заміна громадських робіт арештом застосовується лише за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу, тому подання підлягає до задоволення та підлягає заміні невідбутий строк громадських робіт штрафом відносно ОСОБА_3, у розмірі, визначеному ст. 321-1 КУпАП.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 283, 284, 321-1, ст.ст. 122-4, 124 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Подання начальника Луцького МРВ КВІ УДПтС України у Волинській області ОСОБА_4 про заміну адміністративного стягнення у виді громадських робіт на штраф відносно ОСОБА_3 задовольнити.
Замінити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителю ІНФОРМАЦІЯ_3, адміністративне стягнення накладене постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 23 жовтня 2015 року за ст.ст. 122-4, 124 КУпАП та на підставі ст. 36 КУпАП у виді 30 годин громадських робіт на адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 127 (сто двадцять сім) грн. 50 коп.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: /підпис/
Згідно з оригіналом:
Суддя Луцького міськрайонного суду Я.Д.Артиш