Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
14 червня 2016 р. №820/1928/16
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Полях Н.А.,
при секретарі судового засідання - Корнієнка А.Д.,
за участі:
представника позивача - ОСОБА_1,
відповідача - ОСОБА_2,
представника відповідача - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Східної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Східна об'єднана державна податкова інспекція м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_2, в якому просить суд з урахуванням уточнень: - стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість перед бюджетом у розмірі 14583,34 грн. з транспортного податку з фізичних осіб на користь державного бюджету.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач має податковий борг з транспортного податку з фізичних осіб, який виник на підставі податкового повідомлення - рішення №150/1704 від 22.05.2015 року.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідач позов визнав в повному обсязі.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши подані сторонами документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 з грудня 2014 року є власником транспортного засобу Dodge Cherger 2010 року випуску д.р.н. АХ7639СК.
Позивачем 22.05.2015 р. було прийнято податкове повідомлення-рішення №150/1704, яким згідно з п.п.54.3.3. п 54.3 ст. 54 ПК України та відповідно до п.п.267.6.2 п.267.8 ст.267 ПК України, зобовязано ОСОБА_2 сплатити суму податкового зобовязання за платежем: транспортний податок з фізичних осіб у розмірі 25000,00 грн. протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
На теперішній час за відповідачем обліковується податковий борг з транспортного податку з фізичних осіб, що підтверджується наданою контролюючим органом обліковою карткою (зворотній бік).
Вирішуючи спір по суті суд зазначає наступне.
Відповідно до положень ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
В матеріалах справи міститься копія постанови Харківського апеляційного адміністративного суду 03 березня 2016 року по справі №820/10448/15, в межах розгляду якої встановлено, що 22.09.2012 року автомобіль Dodge Cherger д.р.н. АХ7639СК потрапив у дорожньо-транспортну пригоду, згідно постанови про відмову в порушенні кримінальної справи від 01.10.2012 року, ОСОБА_2 не зміг усунути значні механічні пошкодження, в зв'язку чим 21.07.2015 року, цей автомобіль було списано як такий, що не підлягає відновленню, та його було знято з реєстрації в УДАІ ГУМВС України в Харківській області.
Згідно листа начальника територіального сервісного центрі №6341 Регіонального сервісного центру МВС в Харківській області МВС України від 25.11.2015 року автомобіль Dodge Cherger, чорного кольору, номерний знак НОМЕР_2, № кузова 2ВЗСМ5СТ7ВН517574, № двигуна ТNХЕ6354010124 21.07.2015р., був знятий з обліку у зв'язку з вибракуванням.
Враховуючи те, що автомобіль Dodge Cherger 2010 року випуску д.р.н. АХ7639СК, власником якого з грудня 2014 р. є ОСОБА_2, саме 21.07.2015 року знято з реєстрації в УДАІ ГУМВС України в Харківській області, то з саме цієї дати даний транспортний засіб не є об'єктом оподаткування в розумінні пп. 267.2.1. п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу України, а тому контролюючий орган неправомірно нарахував ОСОБА_2 суму транспортного податку починаючи з 01.08.2015р. в розмірі 10416,66грн.
На підставі наведеного, колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду дійшла висновку, що податкове повідомлення-рішення Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області №150/1704 від 22.05.2015 року в частині визначення ОСОБА_2 суми податкового зобов'язання по транспортному податку з фізичних осіб в розмірі 10416,66грн. не відповідає вимогам чинного законодавства та підлягає скасуванню, а позовні вимоги в цій частині є правомірними, обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
В іншій частині грошове зобов'язання, визначене податковим повідомленням-рішенням Основ'янської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області №150/1704 від 22.05.2015 року, за платежем транспортний податок з фізичних осіб в розмірі 14583,34 грн., є винесеним у відповідності до норм чинного податкового законодавства та підлягає сплаті.
Відповідно до пп. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 ПК України платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.
Згідно з пп. 267.6.1 пп. 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України, обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
Отже, транспортний засіб, який рахується за ОСОБА_2 є об'єктом оподаткування в розумінні пп. 267.2.1. п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу України до моменту зняття з реєстрації, а тому контролюючий орган правомірно нарахував суму транспортного податку у розмірі 14583,34 грн..
Положеннями п.п. 19-1.1.2, 19-1.1.21, 19-1.1.22 п. 19-1.1 ст. 19-1 ПК України передбачено, що контролюючі органи здійснюють такі функції: контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів; організовують роботу та здійснюють контроль за застосуванням арешту майна платника податків, що має податковий борг, та/або зупинення видаткових операцій на його рахунках у банку; здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.
Згідно з пп. 14.1.39 п.14.1 ст.14 ПК України грошове зобов'язання платників податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до пп. 14.1.137 п.14.1 ст. 14 ПК України орган стягнення - державний орган, уповноважений, здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України).
Платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (п.п.16.1.4 статті 16 ПК України).
Положеннями п.п.20.1.34 п.20.1 статті 20 ПК України передбачено, що контролюючий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Податковим боргом є сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (п.п.14.1.175 п.14.1 статті 14 Кодексу).
У зв'язку з несплатою суми податкового зобов'язання у встановлені законом строки, позивачем сформовано та направлено відповідачу податкову вимогу від 31.08.2015 року №7611-25, яка була отримана відповідачем, що підтверджується матеріалами справи.
Вказана вимога відповідачем в судовому порядку не оскаржувалася.
Таким чином, матеріалами справи підтверджено існування у відповідача обґрунтованої податкової заборгованості у розмірі 14583,34 грн.
На час розгляду справи вказана сума боргу відповідачем у добровільному порядку не сплачена, доказів самостійної сплати заборгованості відповідачем до суду не надано.
Таким чином суд дійшов до висновку, що позивачем підтверджено існування податкового боргу на суму 14583,34 грн. та саме в цій частині позовні вимоги підлягають задоволенню.
Беручи до уваги наведене, позовні вимоги Східної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу з транспортного податку з фізичних осіб на користь державного бюджету у розмірі 14583,34 грн. є обґрунтованими.
Відносно тверджень відповідача, що є постанова суду, яка набрала законної сили, з того самого спору і між тими самими сторонами, а тому відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 157 КАС України провадження по справі № 820/1928/16 підлягає закриттю, суд зазначає, що у справі №820/10448/15 був інший предмет спору, що унеможливлює прийняття рішення про закриття провадження у справі.
Будь-яке рішення чи дії суб'єкта владних повноважень має бути законними та обґрунтованими, прийнятими чи вчиненими в межах наданих повноважень, мати під собою конкретні об'єктивні факти, на підставі яких його ухвалено або вчинено, а суд, відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, перевіряє чи прийнято такі рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч.1 ст.136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Враховуючи вищевикладене та той факт, що відповідач у судовому засіданні не заперечував проти задоволення адміністративного позову та визнав його, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ст. 94 КАС України.
Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 136, 160-163, 167, 186 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Східної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, 61000, м. Харків, вул. Сеченова, б.8) заборгованість перед бюджетом у розмірі 14583.34 грн. (чотирнадцять тисяч пятсот вісімдесят три гривні тридцять чотири копійки) з транспортного податку з фізичних осіб на користь державного бюджету (відділення УДКСУ у Червонозаводському районі м.Харкова, МФО 851011, код одержувача 37999628, в установі банку ГУДКУ у Харківській області, на розрахунковий рахунок 33217868700011, код бюджетної класифікації 18011001).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови складено 15.06.2016 року.
Суддя Полях Н.А.