Ухвала суду № 58271287, 09.06.2016, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.06.2016
Номер справи
372/224/16-а
Номер документу
58271287
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 372/224/16-а Головуючий у 1-й інстанції: Проць Т.В. Суддя-доповідач: Мацедонська В.Е.

У Х В А Л А

Іменем України

09 червня 2016 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Мацедонської В.Е.,

суддів Лічевецького І.О., Мельничука В.П.,

при секретарі Горяіновій Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Обухівського районного суду Київської області від 01 квітня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Київській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії,-

в с т а н о в и в:

Постановою Обухівського районного суду Київської області від 01 квітня 2016 року в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Київській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії відмовлено повністю.

Не погоджуючись із вказаним рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції з мотивів суперечності нормам матеріального та процесуального права та прийняти нову постанову, якою позов ОСОБА_2 задовольнити. Свої вимоги апелянт обґрунтовує тим, що доплата за роботу в зоні Чорнобильської АЕС носила постійних характер та виплачувалась щомісячно і її протиправно не було включено до грошового атестата та довідки, що надаються для призначення пенсії.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення позивача та представників сторін дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач з 16 квітня 2007 року постійно проходив службу в Державній пожежній частині №16 м.Чорнобиль ГУ МНС України у Київській області, з 01 квітня 2009 року в 2 загоні Державної пожежної охорони (по охороні зони відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення) м.Чорнобиль ГУ МНС України у Київській області на посаді начальника загону, з 01 квітня 2012 року в 2 загоні Державної пожежної охорони (по охороні зони відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення) м.Чорнобиль Головного територіального управління МНС України у Київській області на посаді начальника загону, з 27 вересня 2012 року в 2 Державному пожежно-рятувальному загоні (по охороні зони відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення) м.Чорнобиль Головного територіального управління МНС України у Київській області на посаді начальника загону, з 12 червня 2013 року у розпорядженні начальника ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області.

Згідно грошового атестату №27 та розрахунку пенсії за вислугу років по пенсійній справі НОМЕР_1 для ОСОБА_2 пенсія призначена (обчислена) з 06 серпня 2013 року із сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 1200,00 грн., оклад за військове звання - 130,00 грн., процентна надбавка за вислугу років 40% - 532,00 грн., середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, у тому числі робота з таємними виробами, носіями, документами 10%, надбавка за особливо важливі завдання 50%, НОУС, пов'язані з ризиком для життя або здоров'я 25%, премія 100% - 2170,27 грн. Всього, в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії - 4032,27 грн., основний розмір пенсії 80% грошового забезпечення (вислуга років 31) у розмірі - 3225,82 грн.

Позивач звернувся до ГУ ДСНС України у Київській області із заявою від 27 листопада 2015 року про внесення до грошового атестату та довідки про додаткові види забезпечення та премії за 2011-2013 року щомісячну доплату за несення служби на території зони Чорнобильської АЕС, яка носила постійних характер.

01 грудня 2015 року ОСОБА_2 надіслав на адресу ГУ Пенсійного фонду України у Київській області заяву про здійснення перерахунку пенсії з урахуванням щомісячної доплати за несення служби на території зони Чорнобильської АЕС, передбачену ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року №831, яка носила постійний характер.

Листом ГУ ДСНС України у Київській області від 08 грудня 2015 року №66/5/К-61 позивача повідомлено про неможливість включення доплати за роботу в зоні відчуження до грошового атестату та довідки про додаткові види забезпечення та премії за 2011-2013 роки, оскільки така доплата не відноситься до переліку видів грошового забезпечення, які передбачені постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 07 листопада 2007 року.

Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області листом від 14 грудня 2015 року №6050/21 надало відповідь ОСОБА_2, що до органів Пенсійного фонду України передані функції тільки з призначення (перерахунку) і виплати пенсії, а підготовка та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів здійснюється, зокрема, уповноваженими структурними підрозділами, в даному випадку ГУ ДСНС України в Київській області.

Суд першої інстанції, відмовляючи в задоволенні позовних вимог, дійшов висновку, що підстави для включення до грошового забезпечення вказаних доплат до заробітної плати позивача, з якого обчислюється пенсія, відсутні, оскільки доплата за роботу в зоні відчуження та зоні безумовного відселення, доплата за роботу в нічний час та роботу в захисних ізольованих дихальних апаратах, матеріальна допомога на оздоровлення та індексація заробітної плати підлягають виплаті лише протягом встановленого проміжку часу, а тому не мають постійного характеру і включення їх до грошового забезпечення при обчисленні пенсії не є можливим.

Колегія суддів за наслідками апеляційного перегляду дійшла наступних висновків:

Спірні правовідносини, що склались між сторонами, регулюються Конституцією України, Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

В силу вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.3 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції, що була чинною на момент призначення позивачу пенсії) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

З аналізу наведеної норми вбачається, що пенсія позивачу обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. До грошового забезпечення враховуються оклади за посадою, військові (спеціальні) звання, процентна надбавка за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством.

Статтею 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, що була чинною на момент призначення позивачу пенсії) до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються, зокрема, суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

Відповідно до ст.40 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» військовослужбовцям, які несуть службу на територіях радіоактивного забруднення, підвищення оплати праці провадиться шляхом нарахування на оклади грошового утримання надбавок, встановлених статтею 39 цього Закону. Військовозобов'язаним, вільнонайманим, призваним та направленим для ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, а також тим, які несуть службу на території радіоактивного забруднення, оплата праці провадиться згідно із статтею 39 цього Закону за всі календарні дні роботи на підставі довідки, яка надається військовою частиною.

Згідно ч.2 ст.39 вищезазначеного Закону (в редакції, що була чинною на час спірних правовідносин) громадянам, які працюють у зоні відчуження, а також у зоні безумовного (обов'язкового) відселення після повного відселення жителів, встановлюється доплата у порядку і розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2006 року №571 «Про доплати і компенсації особам, які працюють у зоні відчуження» особам, які постійно працюють, а також особам рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, військовослужбовцям внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, Державної прикордонної служби, які постійно виконують службові обов'язки у зоні відчуження, проводиться доплата у 20-кратному розмірі доплати, встановленої пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року №836 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для громадян, які працюють у зоні безумовного (обов'язкового) відселення. Така доплата визначається пропорційно відпрацьованому часу, але не більше від зазначеного розміру.

Пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України №393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» (в редакції, що була чинною на час спірних правовідносин) встановлено, що пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:

відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Відповідно до ч.2 ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Згідно п.1 постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07 листопада 2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Разом з тим, відповідно до додатку 27 вказаної постанови, в якому визначено додаткові види грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, доплата за роботу в зоні відчуження не відноситься до додаткових видів грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту.

При цьому, в силу п.9 вищезазначеної постанови видатки, пов'язані з набранням чинності цією постановою, здійснюються в межах асигнувань на грошове забезпечення, передбачених у державному бюджеті для утримання державних органів.

З наявної в матеріалах справи довідки ГУ ДСНС України у Київській області від 23 березня 2016 року №94 вбачається, що доплата ОСОБА_2 за роботу в зоні за 2011-2013 роки (серпень 2011 року - травень 2013 року) становила разом 30834,46 грн., а також в довідці зазначено, що вказана доплата при розрахунку пенсії не враховується, оскільки не є видом грошового забезпечення.

З огляду на вищенаведене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що підстави для включення до грошового атестату доплати за роботу в зоні відчуження до грошового забезпечення позивача, з якого обчислюється пенсія, відсутні, оскільки доплата за роботу в зоні відчуження та зоні безумовного відселення, підлягає виплаті лише протягом встановленого проміжку часу, а тому не має постійного характеру та враховуючи, що єдиний соціальний внесок не утримувався і не нараховувався, включення їх до грошового забезпечення при обчисленні пенсії не є можливим, у зв'язку з чим, позовні вимоги до ГУ ДСНС України в Київській області задоволенню не підлягають.

Крім того, колегія суддів зазначає, що у відповідності до п.1.4 Інструкції про виплату грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, затвердженої наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 10 червня 2008 року №447 (в редакції, що була чинною на час спірних правовідносин), грошове забезпечення виплачується в межах асигнувань, визначених у кошторисі органу управління (підрозділу) на грошове забезпечення особового складу.

Разом з тим, згідно пп.11 п.4 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 року №936, виплата компенсацій та допомоги певних видів, передбачених Законом, проводиться центрами по нарахуванню і виплаті соціальних допомог, управліннями праці та соціального захисту населення районних (міських) держадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад за місцем реєстрації громадян працюючим і непрацюючим громадянам та пенсіонерам, зокрема пенсіонерам та особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби та інших структур, громадянам, що займаються підприємницькою діяльністю без утворення юридичної особи, громадянам, які працюють у громадян, що займаються підприємницькою діяльністю без утворення юридичної особи, а саме: доплата особам, які працюють у зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення після повного відселення жителів відповідно до статті 39 Закону та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.п.5, 6 вищезазначеного Порядку соціальні виплати, доплати (види допомоги), передбачені підпунктами 5-13 пункту 4 цього Порядку, проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Підприємства реєструються уповноваженим органом, для чого подають не пізніше ніж за два місяці до початку кожного бюджетного року відомості про підприємство з визначенням кількості постраждалих осіб за категоріями отримувачів компенсацій та допомоги певних видів за формою, затвердженою Мінсоцполітики, і списки громадян із зазначенням прізвища, імені та по батькові, категорії, серії та номера посвідчення, місця реєстрації, ідентифікаційного номера. До 25 числа місяця, за який здійснюється нарахування, підприємства подають до уповноваженого органу документи щодо розрахункових витрат, пов'язаних з виплатою компенсацій та допомоги певних видів, за затвердженою Мінсоцполітики формою та реєстр отримувачів компенсаційних виплат і допомоги певних видів, де зазначаються прізвище, ім'я та по батькові, категорія, номер посвідчення, ідентифікаційний номер, відомості про нараховані виплати, суму компенсацій та вид допомоги. Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що провадяться в установленому законодавством порядку.

З вищенаведеного вбачається, що доплата громадянам, які працюють у зоні відчуження, а також у зоні безумовного (обов'язкового) відселення після повного відселення жителів, яка виплачувалась ОСОБА_2, є соціальною гарантією, виплата якої компенсується підприємствам, установам та організаціям управліннями праці та соціального захисту населення, і не входить до структури заробітної плати (грошового забезпечення), а тому відсутні правові підстави для задоволення позовних вимог щодо визнання неправомірними дій Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Київській області щодо невключення до грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2011-2013 роки доплати за роботу в зоні відчуження, а також щодо зобов'язання останнього включити у грошовий атестат та довідку про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2011-2013 роки таку доплату для перерахунку пенсії.

Приймаючи до уваги, що органи Пенсійного фонду України лише призначають та перераховують пенсії згідно Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1, відповідно до якого всі документи для призначення та перерахунку пенсії готують уповноважені органи міністерств та відомств та передають вказані документи органам, що призначають і перераховують пенсію, вимоги позивача до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо зобов'язання провести перерахунок пенсії з урахуванням доплати за роботу в зоні Чорнобильської АЕС та виплатити в повному обсязі задоволенню не підлягають, оскільки відповідачем призначення та виплата пенсії здійснені на підставі подання про призначення пенсії №755 від 02 вересня 2013 року, грошового атестату №27 та довідки про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2011-2013 роки (№335 від 12 серпня 2013 року) з урахуванням складових грошового забезпечення, зазначених у них та визначених у відповідності до вимог чинного законодавства.

Разом з тим, відповідно до ч.1-2 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

В силу вимог ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

У зв'язку з тим, що ОСОБА_2 отримує щомісячно пенсію у визначеному розмірі, колегія суддів дійшла висновку, що позивач з часу призначення такої пенсії дізнався про порушення своїх прав та мав можливість звернутись до суду з дотриманням строків, встановлених ст.99 КАС України, проте, позовну заяву подано 22 січня 2016 року та судом не знайдено підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, в зв'язку з чим позовні вимоги за період з 06 серпня 2013 року по 22 липня 2015 року підлягають залишенню без розгляду.

Крім того, відповідно до п.п.21.1, 21.4 розділу ХХІ Інструкції про виплату грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, затвердженого наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 10 червня 2008 року №447 (в редакції, що була чинною на час спірних правовідносин), при переміщеннях по службі, переведеннях, а також при звільненні осіб рядового і начальницького складу фінансовий підрозділ (бухгалтерія) зобов'язаний задовольнити їх усіма належними видами грошового забезпечення і про виплачені суми зробити відповідні записи в грошовому атестаті. Грошовий атестат особам рядового і начальницького складу видається, зокрема, при звільненні у запас або відставку з призначенням пенсії. Особам, які звільняються з призначенням пенсії, грошовий атестат на руки не видається, а передається разом з іншими документами у відповідний підрозділ управління Пенсійного фонду України для призначення пенсії.

У грошовому атестаті має бути підпис його власника, що підтверджує правильність записів за проведеними розрахунками.

Як вбачається з грошового атестату №27, що подавався для призначення пенсії ОСОБА_2, останній ознайомлений з даними, зазначеними в атестаті, та правильність їх підтвердив, за виключенням одноразової грошової допомоги при звільненні, яка станом на 21 серпня 2013 року не виплачена, та п.7 б) 5. «Надбавка за ризик 25%» відсутня дата місяця.

Таким чином, фактично 21 серпня 2013 року позивач був обізнаний та дізнався, що до грошового атестату, що подавався для призначення пенсії, не включена надбавка за роботу в зоні відчуження, жодних поважних причин щодо пропуску строку звернення до суду за період з 06 серпня 2013 року (дати призначення пенсії) до 22 січня 2016 року (дати подачі позову) позивачем не наведено, а тому відсутні підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що порушення норм процесуального права призвели до неправильного вирішення питання, тому постанова Обухівського районного суду Київської області від 01 квітня 2016 року підлягає скасуванню в частині відмови в задоволенні позовних вимог за період з 06 серпня 2013 року по 22 липня 2015 року та залишення цих позовних вимог без розгляду.

Керуючись ст.ст.195, 196, 198, 203, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд,-

у х в а л и в:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - задовольнити частково.

Постанову Обухівського районного суду Київської області від 01 квітня 2016 року скасувати в частині відмови в задоволенні позовних вимог за період з 06 серпня 2013 року по 22 липня 2015 року.

Позовні вимоги ОСОБА_2 за період з 06 серпня 2013 по 22 липня 2015 року - залишити без розгляду.

В іншій частині постанову Обухівського районного суду Київської області від 01 квітня 2016 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Повний текст ухвали виготовлено 13 червня 2016 року.

Головуючий суддя В.Е.Мацедонська

Судді І.О.Лічевецький

В.П.Мельничук

Головуючий суддя Мацедонська В.Е.

Судді: Лічевецький І.О.

Мельничук В.П.