Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 червня 2016 р. Справа № 805/911/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Бабіча С.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області до Публічного акціонерного товариства «По газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» в особі Краматорського управління по газопостачанню та газифікації про стягнення заборгованості у розмірі 1 698 762, 31 грн.,
В С Т А Н О В И В
Державна податкова інспекція у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області звернулась до суду з позовом (з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог, яка була прийнята судом) до Публічного акціонерного товариства «По газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» в особі Краматорського управління по газопостачанню та газифікації про стягнення заборгованості у розмірі 1 698 762, 31грн.
В обґрунтування позову з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог позивач зазначив, що відповідач, має податковий борг зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів у розмірі 1 698 762, 31 грн., який виник у звязку з несплатою відповідачем узгоджених податкових зобовязань. Просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі, надав суду пояснення, аналогічні викладеним в ньому, та письмові докази в підтвердження своїх позовних вимог.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимог визнав у повному обсязі, через канцелярію суду надав відповідну заяву.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 136 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Тому суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 128 КАС України справа розглянута в порядку письмового провадження.
Публічне акціонерне товариство «По газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» в особі Краматорського управління по газопостачанню та газифікації (код ЄДРПОУ 24805642, 84313, м. Краматорськ, вул. Південна, буд. 1) 14.02.1997 року зареєстровано Виконавчим комітетом Донецької міської ради Донецької області.
Як видно з матеріалів справи з урахуванням часткової оплати податкового боргу за Публічним акціонерним товариством «По газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» в особі Краматорського управління по газопостачанню та газифікації обліковується податковий борг зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів в розмірі 1 698 762, 31 грн.
Сума боргу в розмірі 1 698 762, 31 грн. утворилась у звязку з не сплатою відповідачем податкових зобовязань, самостійно визначених відповідачем у податкових деклараціях зі збору у вигляді надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за листопад 2015 року та за грудень 2015 року відповідно до наступних нарахувань:
-сума боргу в розмірі 829,00 грн. нарахована згідно розрахунку податкового зобовязання зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів, додаток 1 № НОМЕР_1 від 18.12.2015 року;
-сума боргу в розмірі 23 028,39 грн. нарахована згідно розрахунку податкового зобовязання зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів, додаток 1 № НОМЕР_2 від 18.12.2015 року;
-сума боргу в розмірі 54 247,33 грн. нарахована згідно розрахунку податкового зобовязання зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів, додаток 1 № НОМЕР_3 від 18.12.2015 року;
-сума боргу в розмірі 1 032 092,20 грн. нарахована згідно розрахунку податкового зобовязання зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів, додаток 2 № НОМЕР_4 від 18.12.2015 року;
-сума боргу в розмірі 64 018,54 грн. нарахована згідно розрахунку податкового зобовязання зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів, додаток 1 № НОМЕР_5 від 18.01.2016 року;
-сума боргу в розмірі 29 079,91 грн. нарахована згідно розрахунку податкового зобовязання зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів, додаток 1 № НОМЕР_6 від 18.01.2016 року;
-сума боргу в розмірі 995,78 грн. нарахована згідно розрахунку податкового зобовязання зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів, додаток 1 № НОМЕР_7 від 18.01.2016 року;
-сума боргу в розмірі 1 597 264,20 грн. нарахована згідно розрахунку податкового зобовязання зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів, додаток 2 № НОМЕР_8 від 18.01.2016 року.
Суд встановлено, що відповідачем частково сплачено податковий борг у розмірі 310 766, 82 грн., що підтверджується платіжними дорученнями № 478 від 19 квітня 2016 року на суму 50 000, 00 грн., № 364 від 31 березня 2016 року на суму 30 383,41 грн., та № 593 від 28 квітня 2016 року на суму 230 383, 41 грн.
Таким чином, у звязку із частковим погашенням податкового боргу, відповідач має заборгованість зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів у розмірі 1 698 762, 31 грн.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обовязки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обовязки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п.п. 16.1.4. п.16.1. ст.16 ПК України, - платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 57.3 ст. 57 ПК України встановлено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Статтею 49 ПК України передбачено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Пунктом 38.1. ст. 38. ПК України встановлено, що виконанням податкового обовязку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобовязань у встановлений податковим законодавством строк.
З матеріалів справи видно, що відповідачем самостійно не були вжиті заходи з погашення податкового боргу.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На адресу боржника надіслано податкову вимогу за № 5214-23 від 11.01.2016 року, яка була отримана особисто відповідачем 12 січня 2016 року.
Відомостей щодо оскарження вказаної податкової вимоги матеріали справи не містять.
Строки добровільної сплати узгоджених податкових зобовязань сплинули, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкових зобовязань, не призвели до їх погашення.
Пунктом 95.1 ст. 95 ПК України встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
У відповідності до п. 95.2 ст. 95 ПК України встановлено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно п. 95.3 ст. 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Станом на момент звернення до суду з позовом та розгляду справи судом податкове зобовязання не сплачене відповідачем, а отже, є податковим боргом.
Відповідно до статей 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні (ст. 86 цього Кодексу).
На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність податкової заборгованості у відповідача та вжиття заходів її стягнення.
Отже, виходячи зі змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача про наявність підстав для стягнення з відповідача коштів у розмірі 1 698 762,31 гривень є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 17, 86, 94, 158-163, 254 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області до Публічного акціонерного товариства «По газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» в особі Краматорського управління по газопостачанню та газифікації про стягнення заборгованості у розмірі 1 698 762,31 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «По газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» в особі Краматорського управління по газопостачанню та газифікації (код ЄДРПОУ 24805642, 84313, м. Краматорськ, вул. Південна, буд. 1) заборгованість перед бюджетом зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів в розмірі 1 698 762,31 (один мільйон шістсот девяносто вісім тисяч сімсот шістдесят дві) гривні 31 копійку на р/р № 31113073700059, код платежу 17060100, Державний бюджет, одержувач: Краматор. УК/м. Краматорськ, банк одержувача: ГУ ДКСУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 37944338, МФО 834016.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України (проголошення вступної та резолютивної частин постанови), а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Бабіч С.І.