ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 червня 2016 р. Справа № 610/1494/16-аКолегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Старосуда М.І.
Суддів: Лях О.П. , Яковенка М.М. ,
при секретарі судового засідання Антипенко В.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Балаклійського районного суду Харківської області від 19.04.2016р. по справі № 610/1494/16-а
за позовом ОСОБА_1
до управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області
про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИЛА
Позивач звернулась суду з позовом до відповідача, в якому просила суд: визнати дії відповідача щодо обмеження під час перерахунку розміру її пенсії за вислугу років неправомірними; скасувати рішення відповідача від 28.03.2016р. №155173 щодо відмови їй у перерахунку пенсії; зобов'язати УПФУ в Балаклійському районі Харківської області провести їй перерахунок пенсії з 01 грудня 2015 року на підставі довідки прокуратури Харківської області від 17.03.2016 року № 18-280 відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 11.03.2002 року, виходячи з розрахунку 90% від середнього заробітку без обмеження її максимального розміру та здійснити відповідні виплати; зобов'язати відповідача відновити їй виплату пенсії з 01.06.2015 року.
Постановою Балаклійського районного суду Харківської області від 19.04.2016р. адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано рішення управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області № 155173 від 28.03.2016 щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугу років згідно статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991.
Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» (у редакції Закону України від 17.01.2002 № 2981-III, що діяла станом на березень 2002 року) з розрахунку 90% від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури згідно довідки прокуратури Харківської області №18-280 від 17.03.2016 року про заробітну плату, починаючи з 01.04.2016 року без обмеження її максимального розміру та здійснювати відповідні виплати.
В іншій частині адміністративного позову відмовлено.
Не погодившись з прийнятою постановою в частині відмови в задоволенні позовних вимог щодо зобов'язання відповідача відновити їй виплату пенсії з 01.06.2015 року та дати здійснення перерахунку пенсії за вислугу років з 01.04.2016 року, позивач подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції в зазначеній частині та прийняти в цій частині нову, якою: зобов'язати УПФУ в Балаклійському районі Харківської області провести їй перерахунок пенсії з 01 грудня 2015 року на підставі довідки прокуратури Харківської області від 17.03.2016 року № 18-280 відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 11.03.2002 року, виходячи з розрахунку 90% від середнього заробітку без обмеження її максимального розміру та здійснити відповідні виплати; зобов'язати відповідача відновити їй виплату пенсії з 01.06.2015 року.
В обґрунтування апеляційної скарги апелянт посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права, а саме Закону України «Про прокуратуру» та Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року.
Відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України справа розглядається за відсутності сторін.
Згідно ст. 41 КАС України, колегія суддів вважає за можливе фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювати.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду в частині відмови у задоволенні позову та доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач зобов'язаний провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі її заяви та довідки прокуратури Харківської області від 17.03.2016 р. № 18-280 у відповідності до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, яка діяла на момент призначення пенсії, з розрахунку 90% середнього щомісячного (чинного) заробітку відповідної посади робітника прокуратури без обмеження граничного розміру пенсії.
Колегія суддів зазначає, що відповідно до ч.1 ст.195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Таким чином, перегляду підлягає постанова суду першої інстанції в частині відмови в задоволені позовних вимог щодо: зобов'язання управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з 01.12.2015 року, виходячи з розрахунку 90% від середнього заробітку без обмеження її максимального розміру; зобов'язання відповідача відновити їй виплату пенсії з 01.06.2015 року.
Як вбачається з довідки прокуратури Харківської області від 17.03.2016 року та заяви ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області від 31.03.2016 року, ОСОБА_1 з серпня 1981 року до теперішнього часу працює в органах прокуратури України та займає посаду прокурора Балаклійського відділу Лозівської місцевої прокуратури.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України Харківської області та з 12.03.2002 року отримувала пенсію за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ від 05.11.1991 (в редакції Закону №2981-14 від 17.01.2002) в розмірі 90% від суми місячної заробітної плати.
З 01 квітня 2015 року позивачу тимчасово зупинено виплату пенсії у зв'язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213-VІІІ.
Щодо позовної вимоги позивача про зобов'язання відповідача відновити їй виплату пенсії з 01.06.2015 року колегія суддів зазначає наступне.
31.03.2016 року позивач звернулася до відповідача із заявою про відновлення виплати їй пенсії з 01.06.2015 року у зв'язку з відсутністю підстав для невиплати пенсії, передбачених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213-VІІІ.
Листом від 11.04.2016 року відповідач відмовив ОСОБА_1 у поновлені виплати пенсії, оскільки позивач працює на посаді, яка дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про прокуратуру», а тому з 01.04.2015 року по 31.12.2015 року виплата пенсій таким працюючим пенсіонерам припиняється на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення від 02.03.2015 р. № 213-VII.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року №213-VIII, який набрав чинності з 01 квітня 2015 року, внесено зміни до статті 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», відповідно до яких установлено, що тимчасово, у період з 01 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, у період роботи особи на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених Законами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», пенсії, призначені відповідно до цього Закону, не виплачуються. Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється. Виключення з указаного правила становлять лише інваліди I та II груп, інваліди війни III групи та учасники бойових дій, особи, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року №213-VIII, порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам, встановлений цим Законом, поширюється на пенсіонерів (отримувачів щомісячного довічного грошового утримання) незалежно від часу призначення пенсії.
Пунктом 5 Прикінцевих положень вищевказаного Закону передбачено, що у разі неприйняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
Оскільки до 01 червня 2015 року закон щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах не прийнято, з указаного дня норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до спеціальних Законів («Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів» та інші), є скасованими. Тобто, правові норми, які надавали право особі, яка працює на посаді в органах прокуратури, та інших визначених посадах, на призначення пенсії або щомісячного довічного утримання, припинили дію, починаючи з 01 червня 2015 року.
Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що починаючи з 01 червня 2015 року на позивача не поширюються встановлені частиною першою статті 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції Закону від 02 березня 2015 року №213-VIII) обмеження щодо виплати пенсії, оскільки з 01 червня 2015 року робота на займаній позивачем посаді не дає права на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених спеціальними Законами. На даний час особам, які працюють на посадах, визначених згаданими спеціальними Законами, пенсія призначається відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Тобто, з 01 червня 2015 року відсутні правові підстави для невиплати позивачу пенсії.
З огляду на наведене, колегія суддів вважає, що з 1 червня 2015 року виплата позивачу призначеної раніше пенсії підлягала відновленню у зв'язку з відсутністю підстав для її невиплати, оскільки поновити права та інтереси позивача іншим шляхом ніж відновлення виплати цієї пенсії неможливо.
Однак, колегія суддів зазначає, що виниклі у зв'язку з цим спори мають вирішуватися з урахуванням норм процесуального права, - статей 99, 100 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до положень частини 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Отже, в даному випадку для звернення до адміністративного суду у цій справі встановлюється шестимісячний строк, який обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач 01.04.2016 року звернулася до суду з даною позовною заявою та не просила поновити строк для звернення до суду щодо зобов'язання відповідача відновити їй виплату пенсії з 01.06.2015 року.
З позовної заяви та матеріалів справи не вбачається, що позивач пропустила строк для звернення до суду з поважних причин, оскільки поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.
А відповідно до ч.1 ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Виходячи із вищевикладеного, колегія суддів приходить до висновку, що позивачем без поважних причин пропущено строк звернення з позовом до суду щодо зобов'язання відповідача відновити їй виплату пенсії з 01.06.2015 року, що є підставою для залишення частини позовних вимог з 01.06.2015 року по 30.09.2015 року без розгляду.
Отже, позовна вимога позивача про зобов'язання відповідача відновити їй виплату пенсії підлягає задоволенню з 01.10.2015 року.
Однак, колегія суддів зазначає, що Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24.12.2015р. № 911-VІІІ, який набрав чинності 01 січня 2016 року, внесено зміни до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" зокрема, абзац перший частини п'ятнадцятої вказаної статті викладено в такій редакції: «Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року: особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), які працюють на посадах та на умовах, передбачених цим Законом, законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів", призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються";
Таким чином, враховуючи, що позивач працює на посаді та на умовах, передбачених Законом України "Про прокуратуру", підстави для поновлення виплати їй пенсії з 01 січня 2016 року відсутні.
З огляду на наведене, колегія суддів приходить до висновку, що позовна вимога позивача про зобов'язання відповідача відновити їй виплату пенсії підлягає задоволенню з 01.10.2015 року по 31.12.2015 року.
Щодо позовної вимоги позивача про зобов'язання управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області здійснити перерахунок призначеної їй пенсії за вислугу років з 01.12.2015 року відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 11.03.2002 року, виходячи з розрахунку 90% від середнього заробітку без обмеження її максимального розміру та здійснити відповідні виплати, колегія суддів зазначає наступне.
25.03.2016 року позивач звернулася до УПФУ в Балаклійському районі Харківської області із заявою про перерахунок пенсії на підставі ст. 50-1 Закону України № 1789-ХІІ в розмірі 90% від середнього заробітку з урахуванням постанови КМУ від 09.12.2015 р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» та надала довідку прокуратури Харківської області від 17.03.2016 р. № 18-280 про її заробітну плату.
28.03.2016 року рішенням № 155173 УПФУ в Балаклійському районі Харківської області відмовило ОСОБА_1 у перерахунку пенсії посилаючись на те, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення від 02.03.2015 р. № 213-VII, з 01.06.2015р. скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначались, зокрема згідно з Законом України «Про прокуратуру». Відтак, з 01.06.2015р. пенсії відповідно до ЗУ «Про прокуратуру» не призначаються, а призначені не перераховуються. Відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (зі змінами, які набрали чинності з 01.01.2015 року), умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Однак, як зазначено вище, постановою суду вказане рішення управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області № 155173 від 28.03.2016 щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугу років згідно статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991 року визнано протиправним та скасовано і постанова суду в цій частині не оскаржена.
Колегія суддів зазначає, що з 15 липня 2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» від 14.10.2014р. №1697-VII та втратив чинність Закон України «Про прокуратуру» від 05.11.1991р. №1789-XII.
Підстави та порядок перерахунку пенсії працівників прокуратури, передбачені статтею 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2015 року №1697-VII (далі Закон №1697-VII).
Відповідно до вимог ч. 4 ст.86 Закону №1697-VII коригування виплат при призначенні пенсії проводиться із застосуванням коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу та надбавок до нього. Посадовий оклад, надбавки за вислугу років під час призначення пенсії враховуються в розмірах за останньою займаною посадою прокурора, встановлених на момент виникнення права на перерахунок пенсії за вислугу років.
Відповідно до ч.13 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014р. №1697-VII пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами.
Частиною 20 ст.86 Закону №1697-VII передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Підпунктом 1 пункту 13 розділу ХІІІ Перехідні положення Закону №1697-VII Кабінету Міністрів України доручено у тримісячний строк з дня, наступного за днем опублікування цього Закону: привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств та інших відповідних центральних органів виконавчої влади України у відповідність із цим Законом.
Відповідно до положень Закону №1697-VII держава взяла на себе обов'язок забезпечити не лише нарахування але й перерахунок пенсії працівникам прокуратури виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за перерахунком.
Проте, не прийняття Кабінетом Міністрів України нормативно-правового акта, який би визначав умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури на переконання колегії суддів не може бути підставою для відмови у такому перерахунку, що гарантований законом.
У зв'язку з тим, що підстави для перерахунку пенсії виникли у позивача з 01.12.2015 року, тому колегія суддів приходить до висновку щодо зобов'язання відповідача здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» (у редакції Закону України від 17.01.2002 № 2981-III, що діяла станом на березень 2002 року) з розрахунку 90% від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури згідно довідки прокуратури Харківської області №18-280 від 17.03.2016 року про заробітну плату, починаючи з 01.12.2015 року.
В той же час, колегія суддів звертає увагу на те, що Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24.12.2015р. № 911-VІІІ, який набрав чинності 01 січня 2016 року, внесено зміни до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" зокрема, абзац перший частини п'ятнадцятої вказаної статті викладено в такій редакції: «Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року: особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), які працюють на посадах та на умовах, передбачених цим Законом, законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів", призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються";
За таких обставин та враховуючи, що позивач працює на посаді та на умовах, передбачених Законом України "Про прокуратуру", підстави для виплати їй пенсії з 01 січня 2016 року відсутні, а тому колегія суддів вважає, що відсутні і підстави для перерахунку пенсії позивача з 01 січня 2016 року.
З огляду на наведене, колегія суддів приходить до висновку, що позовна вимога позивача щодо зобов'язання відповідача здійснити їй перерахунок призначеної пенсії за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» (у редакції Закону України від 17.01.2002 № 2981-III, що діяла станом на березень 2002 року) з розрахунку 90% від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури згідно довідки прокуратури Харківської області №18-280 від 17.03.2016 року про заробітну плату, підлягає задоволенню з 01.12.2015 року по 31.12.2015 року.
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а постанова суду першої інстанції в частині її оскарження - скасуванню з ухваленням нової постанови в цій частині про часткове задоволення позовних вимог.
Відповідно до ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
У відповідності до п.п.1, 3, 4 ч.1 ст.202 КАС України неповне з'ясування обставин у справі, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, є підставами для скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення.
Згідно ч.2 ст.205 КАС України суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги може прийняти нову постанову, якою суд апеляційної інстанції задовольняє або не задовольняє позовні вимоги.
Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку, що постанова суду в частині її оскарження підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови в цій частині про часткове задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п. 3 ст. 198, ст. 202, 205, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Постанову Балаклійського районного суду Харківської області від 19.04.2016р. по справі № 610/1494/16-а в частині зобов'язання управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» (у редакції Закону України від 17.01.2002 № 2981-III, що діяла станом на березень 2002 року) з розрахунку 90% від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури згідно довідки прокуратури Харківської області №18-280 від 17.03.2016 року про заробітну плату, починаючи з 01.04.2016 року без обмеження її максимального розміру та здійснювати відповідні виплати та в частині відмови в задоволенні позову про зобов'язання відповідача відновити їй виплату пенсії з 01.06.2015 року скасувати.
Прийняти в цій частині позовних вимог нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області про зобов'язання управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» (у редакції Закону України від 17.01.2002 № 2981-III, що діяла станом на березень 2002 року) з розрахунку 90% від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури згідно довідки прокуратури Харківської області №18-280 від 17.03.2016 року про заробітну плату, починаючи з 01.12.2015 року без обмеження її максимального розміру та здійснювати відповідні виплати та про зобов'язання відповідача відновити їй виплату пенсії з 01.06.2015 року задовольнити частково.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області відновити ОСОБА_1 виплату пенсії за вислугу років з 01 жовтня 2015 року по 31 грудня 2015 року.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 01 грудня 2015 року по 31 грудня 2015 року відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року в редакції від 11 березня 2002 року на підставі довідки прокуратури Харківської області № 18-280 від 17.03.2016 року, виходячи з розрахунку 90% від середнього заробітку без обмеження її максимального розміру та здійснити відповідні виплати.
Позовні вимоги ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області про зобов'язання управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області відновити ОСОБА_1 виплату пенсії за вислугу років за період з 01.06.2015 року по 30 вересня 2015 року залишити без розгляду.
В іншій частині постанову суду залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі - з 10.06.2016 року.
Головуючий суддя (підпис)Старосуд М.І.Судді(підпис) (підпис) Лях О.П. Яковенко М.М.