08.06.2016
Справа №489/2328/16-а
н/п №2-а/489/136/16
УХВАЛА
08 червня 2016 р. Ленінський районний суд м. Миколаєва в складі: головуючого судді Губницького Д.Г., при секретарі Наумкіній І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної казначейської служби України в Миколаївській області про визнання бездіяльності протиправною, стягнення коштів, накладання штрафу, стягнення компенсації за моральну та матеріальну шкоду,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2015 року № 215, Державна казначейська служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну політику у сферах казначейського обслуговування бюджетних коштів, бухгалтерського обліку виконання бюджетів.
Згідно з пунктом 3 цього Положення основними завданнями Казначейства є:
1) реалізація державної політики у сферах казначейського обслуговування бюджетних коштів, бухгалтерського обліку виконання бюджетів;
2) внесення на розгляд Міністра фінансів пропозицій щодо забезпечення формування державної політики у зазначених сферах.
Пунктом 9 цього Положення передбачено, що Казначейство здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Діяльність органів Казначейства щодо виконання покладених на них Конституцією чи законами України завдань необхідно вважати владною управлінською функцією (п. 33 постанови Пленуму ВАС України від 20.05.2013 № 8 «Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів»).
Позов предявлено до Ленінського районного суду м. Миколаєва.
Разом із тим, пп.1 ч. 2 ст. 18 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
За такого, у відповідності до ст. 22 КАС України, оскільки провадження в справі відкрито судом до предметної підсудності якого спір не належить, то справу слід передати на розгляд Миколаївського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. 22 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Передати справу на розгляд Миколаївському окружного адміністративному суду.
Ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Ленінський районний суд м. Миколаєва.
Суддя Д.Г. Губницький