Ухвала суду № 58189753, 30.05.2016, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
30.05.2016
Номер справи
813/8349/14
Номер документу
58189753
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

30 травня 2016 року м. Київ К/800/12899/16

Суддя Вищого адміністративного суду України Шипуліна Т.М., розглянувши матеріали касаційної скарги Державної податкової інспекції у Сихівському районі міста Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 28.04.2015 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 25.04.2016 у справі №813/8349/14 (№876/5617/15) за позовом Львівського міжрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів до Державної податкової інспекції у Сихівському районі міста Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, третя особа - Управління Державної казначейської служби України у місті Львові Львівської області, про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, перевіривши дотримання ст.ст.20, 210, 211, 212 КАС України та її відповідність вимогам ст.213 КАС України,

В С Т А Н О В И Л А:

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 28.04.2015, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 25.04.2016, позовні вимоги Львівського міжрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів до Державної податкової інспекції у Сихівському районі міста Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, третя особа - Управління Державної казначейської служби України у місті Львові Львівської області, про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задоволено.

Не погоджуючись із рішеннями судів попередніх інстанцій, Державна податкова інспекція у Сихівському районі міста Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області 06.05.2016 звернулась з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 12.05.2016 відповідачу було відмовлено у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання касаційної скарги на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 28.04.2015 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 25.04.2016 у справі №813/8349/14 (№876/5617/15), а касаційну скаргу залишено без руху у зв'язку з недотриманням вимог частини п'ятої статті 213 КАС України, зокрема, до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору, та надано строк для усунення недоліків до 13.06.2016.

На момент постановлення даної ухвали вимоги ухвали Вищого адміністративного суду України від 12.05.2016 виконано частково, зокрема, до касаційної скарги додано платіжне доручення №199 від 13.05.2016 на суму 219,24грн., що свідчить про сплату судового збору не в повному розмірі.

Так, з 01.09.2015 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 №484-VIII, яким внесено зміни до Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI.

Відповідно до частини першої статті 4 вказаного Закону в чинній на момент подання касаційної скарги редакції, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно частини другої статті 4 Закону за подання касаційної скарги на рішення суду судовий збір сплачується у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Станом на день звернення позиваем до суду розмір ставки, що підлягав сплаті при поданні до адміністативного суду позовної заяви майнового характеру складав: 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної сплати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

З урахувванням заявлених позовних вимог, розмір судового збору при поданні позовної заяви у даній справі складав 1827,00грн., а отже розмір судового збору за подання касаційної скарги становить 2192,40грн.

Відповідно до частини третої статті 214 та частини шостої статті 108 КАС України касаційна скарга повертається особі, що її подала якщо цією особою не усунуто недоліків касаційної скарги, залишеної без руху.

Оскільки, відповідачем вимоги ухвали Вищого адміністративного суду України від 12.05.2016 виконано не повністю, касаційна скарга підлягає поверненню.

Відповідно до частини шостої статті108 КАС України повернення касаційної скарги не позбавляє права на повторне звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом з дотриманням строків на касаційне оскарження судових рішень.

Керуючись ст. 213, ч. 3 ст. 214, ч. 3 ст. 108 КАС України,

У Х В А Л И Л А :

1. Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Сихівському районі міста Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 28.04.2015 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 25.04.2016 у справі №813/8349/14 (№876/5617/15) за позовом Львівського міжрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів до Державної податкової інспекції у Сихівському районі міста Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, третя особа - Управління Державної казначейської служби України у місті Львові Львівської області, про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - повернути.

2. Копію ухвали разом з доданими до скарги матеріалами направити відповідачу.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути переглянута Верховним Судом України у випадках, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.

Суддя Вищого

адміністративного Т.М. Шипуліна

суду України