Ухвала суду № 58186916, 06.06.2016, Каховський міськрайонний суд Херсонської області

Дата ухвалення
06.06.2016
Номер справи
658/1857/16-к
Номер документу
58186916
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 658/1857/16-к

(провадження № 1-кс/658/347/16)

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2016 року м.Каховка

Слідчий суддя Каховського міськрайонного уду Херсонської області Батовріна І.Г., за участю секретаря Завізьон С.А., розглянувши в приміщенні суду в м. Каховки Херсонської області клопотання старшого слідчого СВ Каховського ВП ГУНП України в Херсонській області Салівончик Т.О., погоджне прокурором Каховської місцевої прокуратури Херсонської області Караваном А.М. про надання дозволу на проведення позапланової перевірки,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СВ Каховського ВП ГУНП України в Херсонській області Салівончик Т.О. звернулася до суду в рамках кримінального провадження №12016230190000813 від 12.04.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України, з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової перевірки дотримання норм трудового законодавства посадовими особами Розо-Люксембурзької сільської ради Каховського району Херсонської області, розташованої за адресою: Херсонська область, Каховський район, с. Федорівка, вул. Леніна за період з 01.10.2015 по 01.06.2016.

Мотивуючи клопотання, слідчий посилається на те, що 05.04.2016 до Каховської місцевої прокуратури надійшло депутатське звернення депутата Каховської міської ради ОСОБА_4 про те, що голова Розо-Люксембурзької сільської ради ОСОБА_5 зловживає владою при виконанні службових обов'язків.

За даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.04.2016 за № 12016230190000813 внесені дані про кримінальне правопорушення, передбачене ч..1 ст. 190 КК України.

В ході досудового розслідування також було допитано в якості свідка ОСОБА_4, який пояснив, що всі довідки, видані сільською радою від імені бухгалтера підписує ОСОБА_5 Посаду бухгалтера займає особа, яка фактично на роботі не з'являється, а всі документи бухгалтерського обліку підписує голова сільської ради.

Допитані в якості свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7 підтвердили покази ОСОБА_4 та пояснили, що з листопада 2015року по квітень 2016 року бухгалтера в сільській раді взагалі не було. Крім того, свідок ОСОБА_6 пояснила, що згідно довідки про доходи від 09.02.2016, яку їй видала голова сільської ради ОСОБА_5 суми відрахувань з її заробітної платі різні, а довідка підписана особою на прізвище ОСОБА_8, яку ніхто з працівників сільської ради не бачив.

На даний час для забезпечення всебічного, повного і об»єктивного дослідження обставин справи, необхідно встановити факт дотримання особами Розо-Люксембурзької сільської ради Каховського району Херсонської області, норм трудового законодавства що можливо здійснити лише шляхом проведення позапланової перевірки Головним Управлінням Держпраці у Херсонській області.

Як на підставу звернення з даним клопотанням прокурор послався на приписи ст. 93 КПК України (норма щодо збирання доказів), в судовому засіданні клопотання підтримав з тих же підстав.

Вислухавши сторін, слідчим суддею встановлено наступне.

Як вбачається з прикінцевих положень Закону України «Про прокуратуру» № 1697-VII від 14 жовтня 2014 року, які набрали законної сили, внесено зміни в ст. 36 та ст. 40 КПК України в частині повноважень прокурора та слідчого на призначення ревізій і перевірок.

Так, повноваження слідчого органу досудового розслідування призначати ревізії та перевірки, закріплені п.4 ч. 2 ст. 40 КПК України - виключено. Повноваження прокурора призначати ревізії та перевірки, закріплені п. 6 ч. 2 ст. 36 КПК України - виключено.

Таким чином, слідчий та прокурор позбавлені повноважень самостійно призначати ревізії та перевірки в ході здійснення досудового розслідування.

Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 9 КПК України, у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють, або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1 ст. 7 цього Кодексу.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 40 КПК України слідчий уповноважений звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотанням про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для провадження слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення мети.

Відповідно до ст.ст. 91, 92 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення), вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. Обов'язок доказування покладається на слідчого, прокурора.

У ч. 2 ст. 93 КПК України передбачено, що сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок.

Також, у п. 4 ч. 2 ст. 99 КПК України вказано, що до документів, які є доказами, можуть належати висновки ревізій та акти перевірок.

Отже, на думку слідчого судді надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки відповідає завданням кримінального провадження та не суперечить загальним засадам кримінального провадження.

Відповідно до п.3 Положення Про Державну службу України з питань праці, затвердженого Постановою КМУ №96 від 11.02.2015 (Далі - Положення), одним із основних обовязків Державної служби України з питань праці (Держпраці) реалізація державної політики у сфері нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Згідно п. 6 Положення органи Держпраці для виконання покладених на неї завдань має право, зокрема, безперешкодно проводити відповідно до вимог закону без попереднього повідомлення в будь-яку робочу годину доби перевірки виробничих, службових, адміністративних приміщень та об»єктів виробництва фізичних та юридичних осіб, які використовують найману працю та працю фізичних осіб.

Згідно із п.2 ч.1 Постанови КМУ «Про питання запровадження обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» №408 від 13.08.2014р., надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Згідно п.3 Порядку проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції з питань праці та її територіальних органів, затвердженого Наказом Міністерства соціальної політики України № 390 від 02.07.2012р. позапланова перевірка проводиться незалежно від кількості раніше проведених перевірок за наявності підстав, визначених Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Відповідно до ст.6 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" встановлено, що підставами для здійснення позапланових заходів є: подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням; виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності, поданих суб'єктом господарювання; перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю); обґрунтоване звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання її законних прав.

Враховуючи вищевикладене приходжу до висновку, що Головне управління Держпраці в Херсонській області має право провести позапланову перевірку дотримання посадовими особами Розо-Люксембурзької сільської ради Каховського району Херсонської області. Матеріали клопотання містять достатньо даних, що підтверджують необхідність отримання дозволу на проведення позапланової перевірки, що в сукупності вказує на необхідність вжиття заходів забезпечення кримінального провадження.

Відтак наявні всі підстави для задоволення клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2. 9, 91-94, 99, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Каховського ВП ГУНП України в Херсонській області - задовольнити.

Надати дозвіл на проведення позапланової перевірку дотримання посадовими посадовими особами Розо-Люксембурзької сільської ради Каховського району Херсонської області, розташованої за адресою: Херсонська область, Каховський район, с. Федорівка, вул. Леніна за період з 01.10.2015 по 01.06.2016.

Зобов'язати посадових осіб Розо-Люксембурзької сільської ради Каховського району забезпечити допуск працівників Головного управління Державної праці у Херсонській області до перевірки та надати всі необхідні документи для її проведення.

Проведення перевірки доручити Головному Управлінню Держпраці у Херсонській області, розташованому в м. Херсон, вул. Горького, 8, код ЄДРПОУ 39792699.

Провести позапланову виїзну перевірку строком на 10 робочих днів.

Строк дії ухвали визначити в один місяць з дня її постановлення.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддяІ. Г. Батовріна