УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 червня 2016 року Справа № 876/11618/15
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді-доповідача Яворського І.О.
суддів: Носа С.П., Дяковича В.П.
секретаря судового засідання Сідельник Г.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Златобанк» Славінського Валерія Івановича на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 27 жовтня 2015 року по справі за позовом ОСОБА_3 до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Златобанк» Славінського Валерія Івановича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання дій неправомірними,
У С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_3, у липні 2015 року звернувся в суд з позовом до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Златобанк» Славінського Валерія Івановича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та з уточненням позовних вимог просив визнати протиправним та скасувати рішення відповідача, оформлене у вигляді наказу № 164/1 від 04.04.2015 року, щодо визнання нікчемною Угоди про приєднання до Публічної пропозиції про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб №076141 від 05.12.2014 року в частині, що стосується ОСОБА_3; зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Златобанк» Славінського Валерія Івановича включити ОСОБА_3 до переліку вкладників Публічного акціонерного товариства «Златобанк», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та надати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткову інформацію щодо ОСОБА_3 як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладом у Публічному акціонерному товаристві «Златобанк» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб здійснити необхідні дії для включення ОСОБА_3 до переліку вкладників Публічного акціонерного товариства «Златобанк», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, згідно Угоди про приєднання до Публічної пропозиції про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб №076141 від 05.12.2014 року в національній валюті України в розмірі 200 000 грн.
Позивач обґрунтував свої вимоги тим, що відповідач діючи всупереч положенням Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», вчинив бездіяльність щодо не включення позивача до переліку вкладників, які мають право на відшкодування гарантованої суми вкладу, неправомірно зупинивши операції за банківським рахунком та визнавши укладений договір банківського вкладу нікчемним, в той же час не навівши належних обґрунтувань таких дій.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 27 жовтня 2015 року в справі №813/3872/15 адміністративний позов було задоволено.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Златобанк» Славінським Валерієм Івановичем подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Львівського окружного адміністративного суду від 27 жовтня 2015 року в справі №813/3872/15 та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позовних вимог.
В обґрунтування своїх апеляційних вимог, апелянт посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального права та додає, що згідно п. 7 ч. 3 статті 38 Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», правочини (у тому числі договори) неплатоспроможного банку є нікчемними з таких підстав: банк уклав правочини (у тому числі договори), умови яких передбачають платіж чи передачу іншого майна з метою надання окремим кредиторам переваг (пільг), прямо не встановлених для них законодавством чи внутрішніми документами банку. Виконуючи обов'язки та реалізуючи права, передбачені вищевказаними спеціальними нормами законодавства, Уповноважена особа наказом № 164/1 від 80.04.2015 року віднесла до нікчемних Угоду про приєднання до Публічної пропозиції про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб № 076141 (Договір банківського вкладу) від 05.12.2014 року.
Сторони по справі в судове засідання не з'явились, а тому згідно ч.1 ст.41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія приходить до висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову без змін. При цьому колегія суддів виходить з наступних міркувань.
05 грудня 2015 року між ОСОБА_4 та АТ «Златобанк» на підставі Угоди про приєднання до Публічної пропозиції про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб №076141 (Договір банківського вкладу) відкрито вкладний (депозитний) рахунок НОМЕР_1 на користь третьої особи фізичної особи-резидента ОСОБА_3
На вкладний рахунок позивача зараховано кошти у розмірі 200000 грн., що підтверджується банківською випискою по особовому рахунку НОМЕР_1.
Постановою Правління Національного банку України (далі - НБУ) № 577/БТ від 04.12.2014 р. АТ «Златобанк» віднесено до категорії проблемних.
Постановою Правління НБУ № 105 від 13.02.2015 р. АТ «Златобанк» віднесено до категорії неплатоспроможних.
Рішенням Виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 30 від 13.02.2015 р. розпочато процедуру виведення АТ «Златобанк» з ринку шляхом запровадження в ньому тимчасової адміністрації строком на 3 місяці з 14.02.2015 р. по 13.05.2015 р. включно та призначено уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації.
Постановою правління НБУ від 12 травня 2015 року №310 за результатами розгляду пропозиції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ «Златобанк».
Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 13 травня 2015 року № 99 розпочато процедуру ліквідації АТ «Златобанк» з відшкодуванням з боку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами фізичних осіб та призначено уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Златобанк».
На виконання вказаного рішення Фондом гарантування вкладів фізичних осіб 13.05.2015 року видано наказ №156 «Про припинення здійснення тимчасової адміністрації у АТ «Златобанк» та початок процедури ліквідації АТ «Златобанк».
Оголошення про початок процедури ліквідації АТ «Златобанк» опубліковано у газеті «Голос України» №86 (6090) від 19 травня 2015 року.
29.04.2015 року ОСОБА_3 звернувся до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Златобанк» Славінського Валерія Івановича із заявою про включення його в списки для виплати коштів вкладникам за договорами банківського вкладу, строк дії яких закінчився до 15 квітня 2015 року включно.
Листом №750 від 29.05.2015 року Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Златобанк» Славінський Валерій Іванович повідомив ОСОБА_3 про те, що причиною не включення його до реєстру вкладників стали дії Уповноваженої особи, передбачені ч.2 ст.38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» щодо перевірки договорів, укладених банком протягом одного року до дня визнання банку неплатоспроможним, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених ч.3 ст.38 вказаного Закону, у тому числі і по його рахунках. На підставі цього під час дії тимчасової адміністрації було прийнято рішення щодо тимчасового блокування коштів на його рахунках з метою запобігання неправомірного отримання відшкодування за рахунок Фонду.
Рішенням Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ Златобанк» Славінським Валерієм Івановичем, оформленого у вигляді наказу № 164/1 від 04.04.2015 року та в редакції наказу №165/1 від 09.04.2015 року, віднесено до нікчемних всі трансакції та правочини (договори) згідно з переліком (Додаток №1 і Додаток №2), в тому числі і Угоду про приєднання до Публічної пропозиції про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб №076141 від 05.12.2014 року.
Оцінюючи спірні правовідносини, суд апеляційної інстанції вважає, що вимога позивача про визнання протиправним та скасування рішення відповідача, оформлена у вигляді наказу № 164/1 від 04.04.2015 року, щодо визнання нікчемною Угоди про приєднання до Публічної пропозиції про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб №076141 від 05.12.2014 року в частині, що стосується ОСОБА_3 є підставною виходячи з наступного.
Як вже зазначалось вище, 05 грудня 2015 року між ОСОБА_4 та АТ «Златобанк» на підставі Угоди про приєднання до Публічної пропозиції про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб №076141 (Договір банківського вкладу) відкрито вкладний (депозитний) рахунок НОМЕР_1 на користь третьої особи фізичної особи-резидента ОСОБА_3
Згідно рішення Верховного Суду України від 20 січня 2016 року №6-3133цс15 відповідно до пункту 3 частини другої статті 38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» протягом 30 днів з дня початку тимчасової адміністрації уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити перевірку договорів, укладених банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення договорів, виконання яких спричинило або може спричинити погіршення фінансового стану банку та які відповідають одному з таких критеріїв, серед яких, зокрема, договори про здійснення кредитних операцій та інші господарські договори, що мають на меті штучне виведення активів банку.
Відповідно до частини першої статті 36 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» з дня призначення уповноваженої особи Фонду призупиняються всі повноваження органів управління банку (загальних зборів, спостережної ради і правління (ради директорів) та органів контролю (ревізійної комісії та внутрішнього аудиту).
Відповідно до частини третьої статті 36 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» правочини, вчинені органами управління та керівниками банку після призначення уповноваженої особи Фонду, є нікчемними.
Судом встановлено, що Постановою Правління НБУ № 105 від 13.02.2015 р. АТ «Златобанк» віднесено до категорії неплатоспроможних.
Рішенням Виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 30 від 13.02.2015 р. розпочато процедуру виведення АТ «Златобанк» з ринку шляхом запровадження в ньому тимчасової адміністрації строком на 3 місяці з 14.02.2015 р. по 13.05.2015 р. включно та призначено уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації.
Оскільки договір банківського вкладу був укладений 05.12.2014 року, то положення частини третьої статті 36 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» на ці правовідносини не поширюється.
Натомість правочини укладені до введення тимчасової адміністрації в неплатоспроможному банку можуть бути визнані Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію нікчемними з підстав визначених частиною третьою статті 38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».
В рішенні Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Златобанк» Славінського Валерія Івановича, оформленого у вигляді наказу № 164/1 від 04.04.2015 року та в редакції наказу №165/1 від 09.04.2015 року, яким віднесено до нікчемних всі трансакції та правочини (договори) згідно з переліком (Додаток №1 і Додаток №2), в тому числі і Угоду про приєднання до Публічної пропозиції про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб №076141 від 05.12.2014 року, зазначено що таке прийнято з метою недопущення дій, що призводять до зростання гарантованої суми, яка підлягає відшкодуванню за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
В своїх поясненнях Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ Златобанк» Славінський Валерій Іванович зазначає, що за результатами правочину щодо перерахування грошей на рахунок НОМЕР_1 збільшилась гарантована сума відшкодування за вкладами фізичних осіб Фондом.
Однак, суд апеляційної інстанції звертає увагу, що такої підстави для визнання правочину нікчемним не передбачено частиною третьою статті 38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», а тому на переконання суду апеляційної інстанції укладений 05 грудня 2015 року між ОСОБА_4 та АТ «Златобанк» вкладний (депозитний) рахунок НОМЕР_1 на користь третьої особи фізичної особи-резидента ОСОБА_3 не є нікчемним правочином.
Положеннями частин першої та другої статті 37 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» передбачено, що Уповноважена особа Фонду діє від імені Фонду відповідно до цього Закону і нормативно-правових актів Фонду.
Уповноважена особа Фонду має право:
1) вчиняти будь-які дії та приймати рішення, що належали до повноважень органів управління і органів контролю банку;
2) укладати від імені банку будь-які договори (вчиняти правочини), необхідні для забезпечення операційної діяльності банку, здійснення ним банківських та інших господарських операцій, з урахуванням вимог, встановлених цим Законом;
3) продовжувати, обмежувати або припиняти здійснення банком будь-яких операцій;
4) повідомляти сторони за договорами, зазначеними у частині другій статті 38 цього Закону, про нікчемність цих договорів та вчиняти дії щодо застосування наслідків нікчемності договорів;
5) заявляти від імені банку позови майнового та немайнового характеру до суду, у тому числі позови про винесення рішення, відповідно до якого боржник банку має надати інформацію про свої активи;
6) звертатися до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення в разі виявлення фактів шахрайства та інших протиправних дій працівників банку або інших осіб стосовно банк;
7) залучати до роботи у процесі здійснення тимчасової адміністрації за рахунок банку на підставі цивільно-правових договорів інших осіб (радників, аудиторів, юристів, оцінювачів та інших) у межах кошторису витрат, затвердженого виконавчою дирекцією Фонду. Такі договори можуть бути розірвані в односторонньому порядку у день повідомлення уповноваженою особою Фонду другої сторони про таке розірвання з наслідками, встановленими цивільним законодавством;
8) призначати проведення аудиторських перевірок та юридичних експертиз з питань діяльності банку за рахунок банку в межах кошторису витрат, затвердженого виконавчою дирекцією Фонду;
9) приймати на роботу, звільняти з роботи чи переводити на іншу посаду будь-кого з керівників чи працівників банку, переглядати їх службові обов'язки, змінювати розмір оплати їх праці з додержанням вимог законодавства України про працю;
10) зупиняти розподіл капіталу банку чи виплату дивідендів у будь-якій формі;
11) вчиняти дії, спрямовані на виконання плану врегулювання, відповідно до цього Закону та нормативно-правових актів Фонду.
Згідно наданих вище прав, Уповноважена особа Фонду вправі приймати рішення про тимчасове блокування коштів на його рахунках з метою запобігання неправомірного отримання відшкодування за рахунок Фонду, однак це є тимчасовий захід після завершення якого Уповноважена особа повинна вирішити питання про включення особи до списку вкладників, які мають право на відшкодування гарантованої суми вкладу, проте таке питання Уповноважена особа Фонду не вирішила, а прийняла рішення про визнання правочину банківського (депозитного) вкладу укладеного на користь позивача нікчемним і вчинила це без належних правових підстав.
Таким чином, в суду апеляційної інстанції є підстави для оцінки позовних вимог про включення до переліку вкладників Публічного акціонерного товариства «Златобанк», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та надати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткову інформацію щодо ОСОБА_3 як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладом у Публічному акціонерному товаристві «Златобанк» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб і зобов'язання Фонду гарантування вкладів фізичних осіб здійснити необхідні дії для включення ОСОБА_3 до переліку вкладників Публічного акціонерного товариства «Златобанк», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, згідно Угоди про приєднання до Публічної пропозиції про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб №076141 від 05.12.2014 року в національній валюті України в розмірі 200 000 грн.
При наданні оцінки вказаним вимогам суд апеляційної інстанції виходить з наступного.
Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, порядок виплати Фондом гарантування за вкладами встановлені Законом України від 23 лютого 2012 року № 4452-VI «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (далі - Закон № 4452-VI).
Відповідно до частини першої статті 3, частини першої статті 4, частини першої статті 26, частин першої, другої, четвертої статті 27 Закону № 4452-VI Фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.
Основним завданням Фонду є забезпечення функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.
За змістом статті 12 Закону № 4452-VI виконавча дирекція Фонду здійснює управління поточною діяльністю Фонду.
Виконавча дирекція Фонду має такі повноваження у сфері забезпечення відшкодування коштів за вкладами: визначає порядок ведення реєстру учасників Фонду; визначає порядок відшкодування Фондом коштів за вкладами відповідно до розділу V цього Закону; визначає порядок ведення банками бази даних про вкладників та ведення Фондом відповідної узагальненої бази даних; приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку; затверджує порядок визначення банків-агентів та визначає на підставі цього порядку банків-агентів; приймає рішення про оплату Фондом витрат, пов'язаних із процедурою виведення неплатоспроможного банку з ринку, у межах кошторису витрат Фонду, затвердженого адміністративною радою Фонду; встановлює вимоги до змісту договорів банківського вкладу, договорів банківського рахунка з питань, що стосуються функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб.
Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200 000 гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.
Уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню. Уповноважена особа Фонду зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. Нарахування процентів за вкладами припиняється з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
За нормами частини п'ятої статті 27 Закону № 4452-VI протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Фонд публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах «Урядовий кур'єр» або «Голос України» та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до частини четвертої статті 26 цього Закону (частина шоста статті 27 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»).
Відповідно до пунктів 3-5 розділу ІІІ Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 9 серпня 2012 року №14 (далі - Положення №14), уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує та подає до Фонду повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню, перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4-6 частини четвертої статті 26 Закону, а також перелік осіб, які на індивідуальній основі отримують від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або мають інші фінансові привілеї від банку.
Перелік складається станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку і включає суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів (зменшених на суму податку), але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку.
Визначений у Переліку залишок гарантованої суми надається з урахуванням розрахункових сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у неплатоспроможному банку.
Якщо вкладник не отримав свої вклади у межах граничного розміру суми відшкодування протягом дії тимчасової адміністрації за рахунок цільової позики Фонду, така сума відшкодування включається до Переліку.
Перелік складається в алфавітному порядку за прізвищами вкладників та подається до Фонду на паперових та електронних носіях разом із супровідним листом.
Інформація про вкладника в Переліку повинна забезпечувати його ідентифікацію відповідно до законодавства. Перелік на паперових носіях (пронумерованих, прошитих) засвідчується підписом уповноваженої особи Фонду та відбитком печатки банку, що ліквідується, на електронних носіях подається на CD-дисках у csv файлі. Дані на паперових та електронних носіях повинні бути ідентичними.
Як передбачено у пунктах 2, 3 розділу IV Положення, Фонд складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, за формою, наведеною у додатку 11 до цього Положення. Загальний Реєстр складається на паперових та електронних носіях.
Таким чином, процедура визначення вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, включає такі послідовні етапи: складення уповноваженою особою Фонду переліку вкладників та визначення розрахункових сум відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду; передача уповноваженою особою Фонду сформованого переліку вкладників до Фонду; складення Фондом на підставі отриманого переліку вкладників Загального реєстру; затвердження виконавчою дирекцією Фонду Загального реєстру.
У пункті 6 розділу ІІІ Положення передбачено, що протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно: зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування; зміни розміру належних їм сум; зміни особи вкладника; змін реквізитів вкладників; змін розміру сум разом із змінами реквізитів вкладників.
Вказаною нормою чітко вказано, що у разі настання обставин, які випливають, зокрема на кількість включених до переліку вкладників та сум вкладів, Уповноважена особа зобов'язана подати фонду таку додаткову інформацію.
Оскільки, як вже вказувалось вище, та було досліджено, правочин укладений на користь позивача не нікчемний, то у суду є правові підстави зобов'язати Уповноважену особу Фонду включити до переліку вкладників позивача по справі та подати відповідні зміни Фонду, а у Уповноваженої особи наявний обов'язок виконати такі вимоги згідно пункту 6 розділу ІІІ Положення.
Отже, на думку суду апеляційної інстанції, суд першої інстанції повно встановив обставини справи та застосував належні норми матеріального права.
З огляду на наведене апеляційні вимоги необхідно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову без змін.
Керуючись ч.3 ст.160, ст.195, ст.196, п.1 ч.1 ст.198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.206, ст.212, ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «Златобанк» Славінського Валерія Івановича залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 27 жовтня 2015 року в справі №813/3872/15 - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі, відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя-доповідач І.О. Яворський
Судді С.П. Нос
В.П. Дякович
Повний текст виготовлено 06.06.2016 року