Постанова № 58182290, 03.06.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
03.06.2016
Номер справи
826/20946/15
Номер документу
58182290
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 червня 2016 року м. Київ № 826/20946/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом

Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості

до

Державного підприємства Міністерства оборони України «Укрвійськбуд»

про

стягнення заборгованості,

В С Т А Н О В И В:

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державного підприємства Міністерства оборони України «Укрвійськбуд» про стягнення заборгованості у розмірі 11501,17 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позов та просив задовольнити. В обґрунтування зазначив про наявність у відповідача простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, яка не сплачена Державним підприємством Міністерства оборони України «Укрвійськбуд» в добровільному порядку.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог з підстав, викладених в письмових запереченнях проти позову, наявних у справі.

В судовому засіданні 25.02.2016 суд за згодою сторін ухвалив про подальший розгляд справи у порядку письмового провадження на підставі частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Філія « 1080 Управління начальника робіт» зареєстрована Кіровоградським міськрайонними центром зайнятості з 20.08.1998 як платник до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Відповідно до пункту 1.2. Положення «Про філію Державного підприємства Міністерства оборони України «Укрвійськбуд – 1080 Управління начальника робіт», наявного у справі, філія не є юридичною особою.

Згідно з частиною першою статті 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-III (далі – Закон № 1533-III) Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Відповідно до пункту 1Положення про Кіровоградський обласний центр зайнятості Кіровоградський обласний центр зайнятості (далі – обласний центр зайнятості) є органом державної служби зайнятості, на який покладаються функції робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Обласний центр зайнятості підпорядковується та підзвітний Державному центру зайнятості – виконавчій дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Згідно з пунктом 4 Положення про Кіровоградський обласний центр зайнятості однією з функцій обласного центру зайнятості є контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі тих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав.

Пунктом першим частини першої статті 16 Закону №1533-III (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що одним з джерел формування коштів Фонду є страхові внески страхувальників – роботодавців, застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами.

Відповідно до пункту 2 частини другої статті 35 Закону №1533-III (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Згідно частини першої статті 38 Закону №1533-III (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Відповідно до абз. 4 пункту 7 Розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.

Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій (абз. 6 пункту 7 Закону № 2464-VI).

Згідно з пунктом 5.6. Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 №339 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.2001 за № 30/5221 (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг) (надалі – Інструкція).

Згідно з пунктом 5.7. Інструкції (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) у разі нестачі коштів на рахунку платника на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі, видача коштів на оплату праці і перерахування страхових внесків до Фонду проводяться у пропорційних сумах.

У разі видачі підприємством коштів на оплату праці з виручки від реалізації продукції (наданих послуг), платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду (пункт 5.8. Інструкції).

Відповідно до пункту 6.7. Інструкції (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (додаток 6), один екземпляр якої подається до центру зайнятості у якому він перебуває на обліку до 20 (а за рік - 25) числа місяця, наступного за звітним періодом.

Усі примірники розрахункової відомості підписуються керівником і головним бухгалтером підприємства або організації, виконавцем та завіряються печаткою. Другий примірник звіту, завірений центром зайнятості, залишається в бухгалтерії платника страхових внесків (абз. 3 п. 6.7. Інструкції).

Згідно з пунктом 7.1. Інструкції (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків здійснюється центрами зайнятості шляхом проведення планових перевірок.

За результатами перевірки складається акт у двох примірниках і підписується особами, які проводили перевірку, керівником і головним бухгалтером страхувальника. Один примірник акта передається під розписку керівникові або головному бухгалтеру страхувальника, інший залишається в центрі зайнятості, який проводив перевірку (п. 7.4. Інструкції).

Як вбачається з матеріалів справи, філією « 1080 Управління начальника робіт» 13.04.2009 подано розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за І квартал 2009 року.

Надана до суду копія вищевказаної розрахункової відомості підписана керівником та головним бухгалтером підприємства, скріплена печаткою філії Державного підприємства Міністерства оборони України «Укрвійськбуд - 1080 Управління начальника робіт».

У вказаній відомості відповідачем самостійно визначена недоїмка зі сплати страхових внесків у сумі 11376,66 грн.

Відповідно до акту від 24.09.2009 № 558 «Про результати проведення планової перевірки Філії ДП МОУ «Укрвійськбуд – 1080 УНР», наявного у справі, Кіровоградським міськрайонним центром зайнятості проведено перевірку з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.12.2007 по 31.08.2009.

За результатами перевірки встановлено, що у зв’язку з несвоєчасністю та неповнотою перерахування страхових внесків до Фонду у відповідача утворилася недоїмка на суму 11501,17 грн. Пеня не нараховувалась згідно ухвали суду про порушення провадження справи про банкрутство від 06.11.2000 справа 24/612-5 Арбітражного суду м. Києва.

Зазначений акт у відповідності до вимог Інструкції підписаний головним спеціалістом, який проводив перевірку, та керівником і головним бухгалтером підприємства.

Крім того, філією Державного підприємства Міністерства оборони України «Укрвійськбуд - 1080 Управління начальника робіт» подано розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 2010 рік в цілому. У даній відомості відповідач самостійно визначає заборгованість (недоїмку за платником зі сплати страхових внесків) у розмірі 11501,17 грн.

Враховуючи, що наведені позивачем в позовній заяві обставини підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про наявність заборгованості у сумі 11501,17 грн., а також зважаючи на відсутність доказів, які б свідчили про погашення суми боргу чи спростували його наявність, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для їх задоволення.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69-71, 94, 122, 158 – 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості задовольнити.

2. Стягнути з Державного підприємства Міністерства оборони України «Укрвійськбуд» (код ЄДРПОУ 24308300) на користь Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 11501 (одинадцять тисяч п’ятсот одну) гривню 17 копійок.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.О. Іщук