Ухвала суду № 58159621, 01.06.2016, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.06.2016
Номер справи
815/2452/13
Номер документу
58159621
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 червня 2016 р.м.ОдесаСправа № 815/2452/13

Категорія: 12.3 Головуючий в 1 інстанції: Іванов Е. А. Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Федусик А.Г.,

суддів Шевчук О.А. та Зуєвої Л.Є.,

при секретарі Пальоній І.М.,

за участю: представника апелянта ОСОБА_1 та представника позивача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті ОСОБА_3 апеляційну скаргу Державного агентства земельних ресурсів України на ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2016 року по справі за позовом ОСОБА_4 до Державного агентства земельних ресурсів України, за участю третьої особи на боці відповідача без самостійних вимог на предмет позову ОСОБА_5 про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді та зобовязання виплатити середній заробіток за час вимушеного прогулу,-

В С Т А Н О В И Л А :

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2016 року заяву державного виконавця відділу примусового виконання рішень ДВС Міністерства юстиції України про заміну сторони виконавчого провадження було задоволено. Суд замінив боржника у виконавчому провадженні ВП №44812765 по виконавчому листу Одеського окружного адміністративного суду №815/2452/13 виданого 15 серпня 2014 року з Державного агентства земельних ресурсів України (далі Держземагенство) на його правонаступника Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Не погодившись з вказаною ухвалою, Держземагенство подало апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм процесуального права, просить оскаржувану ухвалу суду скасувати та відмовити в задоволенні заяви про заміну боржника виконавчого провадження.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Так, постановою суду від 28 травня 2014 року з урахуванням ухвали від 17 липня 2014 року Одеським окружним адміністративним судом задоволені позовні вимоги ОСОБА_4 до Державного агентства земельних ресурсів України: визнано протиправним та скасовано наказ Державного агентства земельних ресурсів України №32-к від 14 лютого 2013 року, зобовязано Державне агентство земельних ресурсів України поновити позивача на посаді начальника Управління ринку та оцінки земель Державного агентства земельних ресурсів України, нарахувати та виплатити середню заробітну плату за час вимушеного прогулу за період з 14 лютого 2013 року по день поновлення на посаді (виходячи з середньоденної зарплати 344,74грн.) з утриманням обовязкових платежів та зборів за виключенням суми заробітної плати нарахованої позивачу за місцем роботи в Одеській державній академії будівництва та архітектури з 30 серпня 2013 року по день поновлення на посаді. Постанова та ухвала суду набрали законної сили та 15 серпня 2014 року позивачу було видано виконавчі листи.

22 лютого 2016 року до суду вх.№4294/16 надійшла заява державного виконавця відділу примусового виконання рішень ДДВС Міністерства юстиції України про заміну сторони у виконавчому провадженні боржника - Державне агентство земельних ресурсів України на його правонаступника Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, яка судом була задоволена.

Колегія суддів погоджується з рішенням суду першої інстанції щодо вказаної заяви та зазначає, що положеннями ст.264 КАС України передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Відповідно до ч.1 Постанови КМУ Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади від 10 вересня 2014 року № 442 постановлено утворити Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, реорганізувавши Державне агентство земельних ресурсів України шляхом перетворення.

Крім того, Постановою КМУ від 14 січня 2015 року № 15 Про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру було затверджено Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, що додається.

Частинами 1-3 вказаного положення передбачено, що Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-премєр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності та земельних відносин, а також у сфері Державного земельного кадастру.

Держгеокадастр у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

Основними завданнями Держгеокадастру є: реалізація державної політики у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності та земельних відносин, а також у сфері Державного земельного кадастру; надання адміністративних послуг згідно із законом у відповідній сфері; внесення на розгляд Віце-премєр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства пропозицій щодо забезпечення формування державної політики у зазначеній сфері, крім пропозицій щодо формування державної політики з використання і охорони земель сільськогосподарського призначення, які вносяться на розгляд Міністра аграрної політики та продовольства.

Більше того, з розпорядження КМУ від 31 березня 2015 року № 294-р "Питання Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру" вбачається, що КМУ погодилось з пропозицією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства щодо можливості забезпечення здійснення покладених на Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 15 Про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру (Офіційний вісник України, 2015 р., № 7, ст. 164) функцій і повноважень Державного агентства земельних ресурсів, що припиняється.

Таким чином, враховуючи всі вищезазначені обставини та з метою повного та всебічного захисту прав позивача, колегія суддів приходить до висновку про обґрунтованість заміни боржника у виконавчому провадженні ВП №44812765 по виконавчому листу Одеського окружного адміністративного суду №815/2452/13 з Держземагенства на його правонаступника Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Посилання апелянта на ту обставину, що Держземагенство, як юридична особа не була припинена, що свідчить про протиправність заміни сторони виконавчого провадження, колегія суддів не приймає до уваги, оскільки з вищенаведених положень нормативних актів КМУ вбачається, що фактично та нормативно усі функції та повноваження Держземагенства були передані Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Крім того, положення ст.264 КАС України повязують можливість заміни сторони виконавчого провадження її правонаступником у разі її вибуття, а не в разі наявності юридичного факту припинення юридичної особи відповідного учасника процесу.

Отже, оскільки судом першої інстанції винесено ухвалу з додержанням норм процесуального права, суд апеляційної інстанції, відповідно до ст.200 КАС України, залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду без змін.

Керуючись ст. ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Державного агентства земельних ресурсів України залишити без задоволення, а ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2016 року без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий: ОСОБА_6 Суддя: Суддя: ОСОБА_7 ОСОБА_3