ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
07 червня 2016 р.Справа № 876/4002/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Нос С. П. перевіривши апеляційну скаргу управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 04 травня 2016 року в справі № 161/2260/16а за позовом ОСОБА_1 до головного інспектора будівельного нагляду управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області ОСОБА_2, управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області про визнання неправомірними дій, визнання протиправним та скасування постанови, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою, Волинського окружного адміністративного суду від 04 травня 2016 року, адміністративний позов задоволено повністю.
Вказану постанову, оскаржив в апеляційному порядку 18 травня 2016 року відповідач, управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області.
Частиною 6 ст. 187 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Згідно із ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2016 року 1378 грн.
Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Оскільки позовна заява ОСОБА_1 носить майновий характер, то розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 1364 грн. 22 коп. (1240 грн. 20 коп. х 1,1%).
Разом із апеляційною скаргою управлінням державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору, у якому зазначено, що відповідно до Закону України «Про судовий збір» у зв'язку з доведенням до управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області обмеженого кошторису та закінченням бюджетних призначень на сплату судового збору, відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги до винесення судового рішення судом апеляційної інстанції.
Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Аналогічні положення викладені у частині 1 статті 88 КАС України, з яких вбачається, що відстрочення сплати судового збору може мати місце за умови важкого майнового стану особи, яка цей збір має сплатити.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
У зв'язку з наведеним, підстави для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору відсутні.
Такий висновок відповідає правовій позиції, висловленій Верховним Судом України в ухвалі від 28 вересня 2015 року № 21-5496а15.
Частиною 3 ст. 189 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Згідно із ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи вищенаведене наявні перешкоди для відкриття апеляційного провадження, а тому, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати апелянту строк для усунення недоліків останньої шляхом направлення на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду документу про сплату суми судового збору.
Керуючись ст. ст. 108, 158-160, 165, 187, 189, 254 КАС України, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 04 травня 2016 року в справі № 161/2260/16а відмовити.
Залишити без руху апеляційну скаргу управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 04 травня 2016 року в справі № 161/2260/16а.
Надати управлінню державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області 10-ти денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги.
Оплату судового збору за подання апеляційної скарги здійснити за наступними реквізитами:
«Отримувач коштів УДКСУ у Галицькому районі; код отримувача за ЄДРПОУ 38007573; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО 825014; рахунок отримувача 31219206781004; код класифікації доходів бюджету 22030001; призначення платежу судовий збір, 34668371».
Копію ухвали надіслати апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги протягом двадцяти днів.
Суддя С. П. Нос