Ухвала суду № 58153966, 20.05.2016, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.05.2016
Номер справи
804/2823/16
Номер документу
58153966
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

20 травня 2016 р. 804/2823/16

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Гончарова І.А., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Національного Банку України про визнання дій протиправними, стягнення матеріальних збитків, -

в с т а н о в и в:

19 травня 2016 року ОСОБА_1 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Національного Банку України з позовними вимогами про:

- визнання застосування дискримінації (обмеження по статі, віку, освіті) Національним банком України до ОСОБА_1 при проходженні і звільненні з державної служби на підставі Положення "Про формування кадрового резерву на посади службовців Національного банку України", затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 17.03.2006 №96;

- стягнення з Національного банку україни на користь позивача матеріальних збитків унаслідок упущеної вигоди за наслідком дискримінації в сумі 325 920,00 (триста двадцять п'ять тисяч дев'ятсот двадцять) грн. ( зпослідуючою коректировкою на дату винесення рішення суду).

Відповідно до пункту 3 частини першої ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 КАС України.

Згідно пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Відповідно до частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

У поданому позові, позивачем заявлені позовні вимоги про визнання застосування дискримінації (обмеження по статі, віку, освіті) Національним банком України до ОСОБА_1 при проходженні і звільненні з державної служби на підставі Положення "Про формування кадрового резерву на посади службовців Національного банку України", затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 17.03.2006 №96 та стягнення з Національного банку україни на користь позивача матеріальних збитків унаслідок упущеної вигоди за наслідком дискримінації в сумі 325 920,00 (триста двадцять п'ять тисяч дев'ятсот двадцять) грн. ( зпослідуючою коректировкою на дату винесення рішення суду).

З матеріалів позову вбачається, що позовні вимоги необхідно викласти відповідно до положень частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.

Крім того, суд зазначає, що відповідно до ч.2, 3 ст. 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства. Не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.

З викладеного вбачається, що викладаючи позовні вимоги відповідно до положень частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачу необхідно обгрунтувати пов"язаність між собою обох позовних вимог.

Відповідно до ч.6 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до ст. 87 КАС України судові втрати складаються із судового збору та витрат пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Документ про сплату судового збору, позивачем не наданий.

Вирішуючи питання про сплату судового збору, суд має за необхідне зазначити, що відповідно до ч.3 ст. 6 ЗУ "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (зі змінами внесеними Законом України № 484-VІІI від 22.05.2015 року, які набрали законної сили з 01.09.2015 року) за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою встановлюється ставка судового збору у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.

За подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою встановлюється ставка судового збору - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет на 2016 рік" розмір мінімальної заробітної плати становить 1378,00 гривень.

Крім того, згідно ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Відповідно до ч. 3 ст. 99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

З поданого позову та додатків до нього, не можливо возничити, коли ОСОБА_1 дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, докази на підтвердження звернення до суду саме, 19.05.2016 року до суду не надані.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом надання до суду оригіналу документу про сплату судового збору на р/р № 31210206784008, код банку 805012, одержувач УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська та викладення позовних вимог відповідно до положень частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, обгрунтувати строк звернення до суду саме 19.05.2016 року.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, підлягає залишенню без руху.

Для усунення недоліків судом встановлюється десятиденний строк, з моменту отримання ухвали..

Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Національного Банку України про визнання дій протиправними, стягнення матеріальних збитків залишити без руху.

Встановити позивачу строк до 24 червня 2016 р. для усунення недоліків, а саме: уточнити позовні вимоги відповідно до положень частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України та надати до суду оригіналу документу про сплату судового збору, обгрунтувати строк звернення до суду саме, 19.05.2016 року.

Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута. Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Копію ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Суддя І.А. Гончарова