Справа № 2-611-09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 березня 2009 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області в складі:
Головуючого - Кривошеєва Д.А.
При секретарі – Оганянц О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Слов'янська справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» в інтересах структурного підрозділу Краматорські електричні мережі Слов’янський район електричних мереж до ОСОБА_1, про стягнення вартості електроенергії недооблікованої приладом обліку,
ВСТАНОВИВ:
У Слов'янський міськрайонний суд звернулося ВАТ «Донецькобленерго» в інтересах структурного підрозділу Краматорські електричні мережі Слов’янський район електричних мереж з позовом до ОСОБА_1, про стягнення вартості електроенергії недооблікованої приладом обліку в сумі 5703,34 гривень.
Представник позивача обґрунтовує заявлені вимоги тим, що: відповідачка проживає у ІНФОРМАЦІЯ_1, селища Райгородок, Слов’янського району і являється споживачем електроенергії, яку надає позивач. 11 березня 2008 року представниками постачальника електроенергії, по місту проживання відповідачки, було виявлено безоблікове використання ним електричної енергії, без дозволу постачальника електричної енергії, засобом накиду дротів на лінію електропередачі.
Про вказане порушення відповідачкою правил користування електричною енергією для населення, представниками постачальника електроенергії складено акт. Згідно проведених розрахунків розмір шкоди завданий вказаними діями відповідача позивачу становить 5703,34 гривень.
Відповідачка позивні вимоги не визнала і просила у задоволенні позиву відмовити. У ході судового засідання відповідачка показала, що: вона, разом з чоловіком ОСОБА_2, проживає у ІНФОРМАЦІЯ_1, селища Райгородок, Слов’янського району і являється споживачем електричної енергії, яку надає позивач. 11 березня 2008 року представники постачальника електроенергії, по місту її проживання, на горищі будинку виявили виявлено пристрій, однак який саме пристрій було виявлено вона сказати не може. У зв’язку з виявленим пристроєм представниками постачальника електричної енергії був складений акт про безооблівове використання нею електричної енергії, яку надає позивач. Так як будь-яких порушень використання електричної енергії нею не допускались, тому вона вважає, що вказаний акт працівниками постачальника електричної енергії складено безпідставно.
Свідок ОСОБА_3 показала, що вона являється працівником Слов’янського РЕМ ВАТ «Донецькобленерго» і займає посаду електромонтера по виявленню порушень та відключень. Відповідно до своїх посадових обов’язків вона здійснює перевірку по виявленню фактів порушень правил використання електроенергії побутовими споживачами, а також здійснює технічну перевірку лічильників електроенергії.
11 березня 2008 року вона разом з членами рейдової бригади: ОСОБА_4, ОСОБА_4, здійснювала перевірку по виявленню фактів порушень правил використання електроенергії побутовими споживачами. При перевірки будинку 2 по вулиці Комара, селища Райгородок, Слов’янського району, на горищі будинку в присутності господаря будинку, був виявлений накид додаткового фазового проводу на лінію електропередачі, поза лічильником електричної енергії, що давало можливість безобліково використовувати електричну енергію. Після виявлення вказаного порушення, відповідачки і її чоловіку було продемонстровано, що при використанні даного накиду лічильником електроенергії спожита електрична енергія не обліковується. Про виявлене порушення Правил користування електричною енергією побутовим споживачем, було складено акт.
Свідки: ОСОБА_4, ОСОБА_4 показали, що вони являється працівниками Слов’янського РЕМ ВАТ «Донецькобленерго» і займають посаду електромонтера по виявленню порушень та відключень. В ході судового засідання свідки ОСОБА_4, ОСОБА_4, дали показання аналогічні показанням свідка ОСОБА_3
Свідок ОСОБА_2 показав, що він являється чоловіком відповідачки і разом з нею проживає у ІНФОРМАЦІЯ_1, селища Райгородок, Слов’янського району. Відповідачка являється споживачем електричної енергії яку надає позивач. При споживанні електричної енергії відповідачкою будь-яких порушень не допускалось. 11 березня 2008 року працівниками постачальника електричної енергії здійснювалась перевірка, під час якої на горищі будинку був виявлений самовільний накид на лінію електромережі, про що був складений акт.
Суд, вислухавши пояснення сторін, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов ВАТ «Донецькобленерго» в інтересах структурного підрозділу Краматорські електричні мережі Слов’янський район електричних мереж до ОСОБА_1, про стягнення вартості електроенергії недооблікованої приладом обліку, підлягає задоволенню.
Розглядаючи справу по суті, суд виходить із того, що правовідносини, які виникли між сторонами, регулюються Законом України «Про електроенергетику», та Правилами користування електричною енергією для населення, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26 липня 1999 року (з наступними змінами та доповненнями).
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимом споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.
Відповідно до п. 37 Правил користування електричною енергією для населення енергопостачальник має право: перевіряти справність приладів обліку, знімати показання відповідно до умов договору та проводити обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза приладами обліку; вимагати від споживачів відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущенними споживачами під час користування електричною енергією.
Відповідно п. 48 цих Правил споживач несе відповідальність згідно із законодавством за: порушення правил користування електричною енергією; розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку; пошкодження приладів обліку.
Відповідно п. 53 Правил у разі виявлення представником еленергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, в тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представника енергопостачальника.
На підставі акта енергопостачальник має право відключити споживача від електропостачання (у випадках, передбачених пунктом 35 цих Правил), а також визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача.
Розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення та методики, затвердженої Національною комісію регулювання електроенергетики України (НКРЕ).
У ході судового засідання з достовірністю було встановлено, що:
ОСОБА_1 проживає у ІНФОРМАЦІЯ_1, селища Райгородок, Слов’янського району і являється користувачем електроенергією, яку надає позивач.
11 березня 2008 року працівниками Слов’янського РЕМ ВАТ «Донецькобленерго» складено акт «про порушення Правил користування електричною енергією побутовим споживачем» № 032271, згідно якого за місцем проживання відповідачки, будинок 2 по вулиці Комара, селища Райгородок, Слов’янського району, виявлено порушення Правил користування електричною енергією для населення, а саме:
Самовільне підключення токоприймачів до електричної мережі поза засобу приладом обліку електричної енергії: накид фазового проводу на горищі поза приладу обліку.
Електрична енергія потребляється, електролічильником не обліковується.
Вказаний акт підписаний трьома представниками енергопостачальника і відповідачкою ОСОБА_1, з зазначенням, що «працівниками постачальника електричної енергії розшукувалась потайна розетка.»
Із протоколу засідання комісії РЕС по розгляду актів про ПКЕЕн № 1019 від 23 жовтня 2008 року, розрахунку збитків за Актом «про порушення Правил користування електричною енергією побутовим споживачем» № 032371, слідує, що в наслідок без облікового використання електроенергії відповідачкою, позивачу завдана шкода на суму 5703,34 гривень. Вказана сума збитків нарахована відповідачу за період з 11 березня 2005 року по 11 березня 2008 року - відповідно методики, затвердженої Національною комісію регулювання електроенергетики України (НКРЕ).
При вирішенні даного спору, суд не приймає до уваги ствердження відповідачки, що при споживанні електричної енергії, яку надає позивач, нею не допускалось порушень і акт від 11 березня 2008 року представниками постачальника електричної енергії складено безпідставно.
Вказані ствердження відповідачки спростовуються показаннями свідків: ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_4, якими було виявлено порушення відповідачкою правил користування електричною енергією, фотографіями, а також показаннями самої відповідачки і її чоловіка ОСОБА_2 – які зазначили, що працівниками постачальника електричної енергії був виявлений пристрій для безоблікового використання електричної енергії за місцем їх проживання – на горищі будинку 2 по вулиці Комара селища Райгородок, Слов’янського району.
З урахуванням викладеного суд приходить до висновку, що позивні вимоги ВАТ «Донецькобленерго» знайшли своє підтвердження у ході судового засідання і підлягають задоволенню у повному обсягу.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про електроенергетику», «Правилами користування електричною енергією для населення», затверджених постановою КМУ від 26 липня 1999 року, ст. 1166 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 14, 212-215 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки селища Райгородок, Слов’янського району, Донецької області, проживаючої: ІНФОРМАЦІЯ_3, селище Райгородок, вулиця Комара будинок 2, на користь ВАТ «Донецькобленерго» в особі Краматорських електричних мереж Слов’янський район електричних мереж № 260333021295 у ОПЕРВ філії – Донецьке обласне управління ВАТ „Ощадбанк” м. Слов’янська, МФО 335106 код ЕДРПОУ 00131127 вартість електроенергії недооблікованої приладом обліку у сумі 5703 гривень 34 копійки.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Донецькобленерго» на розрахунковий рахунок № 26000301661693 ПІБ, м. Слов’янськ МФО 334561 код ЕДРПОУ 00131127, витрати на інформаційно – технічне забезпечення у сумі 30 гривень, а також витрати по сплаті судового збору у сумі 51 гривня.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збор на користь держави у сумі 6 гривень, на р/р 31417537700075, банк ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 34686605, Код платежу 22090100, отримувач Державний бюджет Ворошилівського району м. Донецька, ЕДРПОУ 34686537, МФО 834016, банк ГУДКУ у Донецькій області.
Рішення може бути оскаржене в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Донецької області, через Слов’янський міськрайонний суд, протягом десяти днів з дня проголошення рішення, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення. Апеляційна скарга на рішення суду, подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, одночасно з подачею копії скарги до апеляційного суду Донецької області.
Рішення складене в одному екземплярі в нарадчий кімнаті.
Суддя Слов'янського міськрайонного суду
ОСОБА_6
Судове рішення № 5810363, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області було прийнято 24.03.2009. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні відомості про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити необхідні відомості.
Це рішення відноситься до справи № 2-611-09. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: