Ухвала суду № 58101512, 06.05.2016, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.05.2016
Номер справи
810/1503/16
Номер документу
58101512
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

06 травня 2016 року № 810/1503/16

Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши позовну заяву Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Підприємства Бучанської виправної колонії №85 Управління державного Департаменту України з питань виконання покарань в м. Києві та Київській області про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Київське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів з позовом до Підприємства Бучанської виправної колонії №85 Управління державного Департаменту України з питань виконання покарань в м. Києві та Київській області про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені.

Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення), немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

З позовної заяви убачається, що предметом позову є несплата відповідачем адміністративно-господарських санкцій та пені.

Водночас, позовна заява, всупереч вищевказаної норми, не містить обгрунтування порушення (факту несплати) та доказів такого порушення.

Відповідно до пункту 7 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З частини 4 статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України слідує, що громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень:

1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян;

2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян;

3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України;

4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо);

5) в інших випадках, встановлених законом.

Відповідно до статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" у разі несплати адміністративно-господарських санкцій або пені чи неможливості їх сплати за рішенням суду їх стягнення в примусовому порядку може бути звернено на майно підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організації інвалідів фізичної особи, яка використовує найману працю, в порядку, передбаченому законом.

Аналіз зазначених статей приводить суд до висновку, що право позивача на звернення до суду обмежене, загалом, лише випадками прямо встановленими законом України. Чинним законодавством не передбачено право на звернення до суду до моменту встановлення факту несплати адміністративно-господарських санкцій та пені.

Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом надання суду: належних доказів, якими обгрунтовуються позовні вимоги; позовної заяви з посиланням на норми чинного законодавства, які надають право на звернення до суду до моменту встановлення факту несплати адміністративно-господарських санкцій.

Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Позовну заяву Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Підприємства Бучанської виправної колонії №85 Управління державного Департаменту України з питань виконання покарань в м. Києві та Київській області про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, - залишити без руху.

2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 20 червня 2016 року.

3. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Терлецька О.О.