Постанова № 57978241, 25.05.2016, Кролевецький районний суд Сумської області

Дата ухвалення
25.05.2016
Номер справи
579/681/16-а
Номер документу
57978241
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 579/681/16-а

2-а/579/15/16

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

25 травня 2016 року Кролевецький районний суд Сумської області

у складі: судді Школи М.Г.

за участі:

секретаря судового засідання Сірої С.І.

з участю:

позивача ОСОБА_1

представника відповідача

Управління ПФУ у Кролевецькому районі

ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кролевці Сумської області адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі Сумської області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у Кролевецькому районі Сумської області про:

- визнання незаконними (протиправними) дії (відмову) Управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі Сумської області у проведенні йому перерахунку пенсії за вислугою років з розрахунку 90 % із середнього заробітку;

- зобовязання Управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі Сумської області провести перерахунок пенсії на підставі довідки прокуратури Сумської області №89-зп-16 від 30.03.2016 року в розмірі 90 % від суми заробітку за відповідною посадою без обмеження граничного розміру пенсії.

Позивач ОСОБА_1 позовні вимоги мотивує наступним чином.

05 квітня 2016 року звернувся до УПФ України в Кролевецькому районі Сумської області (далі УПФУ ) із заявою про проведення перерахунку його пенсії за вислугою років за правилами частини 1 статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" в редакції Закону України від 12.07.2001 року № 2663-ІІІ "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" (далі Закон від 12.07.2001 року №2663-III) згідно поданої довідки прокуратури Сумської області від 30.03.2016 № 89-зп-16 про заробіток для перерахунку пенсії в розмірі 90% від суми заробітку за відповідною посадою без обмеження граничного розміру та виплату різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за вислугою років із 01 січня 2016 року. Довідка для перерахунку пенсії надана йому у звязку з підвищенням посадових окладів працівникам прокуратури відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 року №763 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505» та від 09.12.2015 року №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" (далі Постанова КМУ від 09.12.2015 року №1013). Даними постановами Кабінету Міністрів України передбачено виключно упорядкування структури та проведення індексації заробітної плати працівникам бюджетних установ, спеціалістів і службовців органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів з підвищенням з 1 грудня 2015 року розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), перегляду розміру надбавок, доплат та премій.

Проте, УПФУ відмовило в перерахунку пенсії за вислугою років згідно рішення №17 від 12.04.2016 року.

З 01.04.2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213 (далі Закон від 02.03.2015 року №213), який передбачає, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються, зокрема відповідно до Законів України «Про державну службу» та «Про прокуратуру». А тому, з 01 червня 2015 року Законом від 02.03.2015 року №213 припинені дії норм Закону України «Про державну службу» та «Про прокуратуру» в частині, яка стосується пенсійного забезпечення, у тому числі, щодо перерахунку раніше призначених пенсій.

Пенсія за вислугу років відповідно до Закону від 12.07.2001 року №2663-III призначена йому з жовтня 2001 року.

Згідно ч.1 ст.50-1 Закону від 12.07.2001 року №2663-III передбачено, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку, пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку без обмежень її граничного розмірі.

Частиною 13 статті 50-1 Закону від 12.07.2001 року №2663-III ( в редакції від 12.07.2001 року) встановлено, що обчислення (перерахунок) пенсій проводиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно з частиною 17 статті 50-1 Закону від 12.07.2001 року №2663-III ( в редакції від 12.07.2001 року) призначенні працівникам прокуратури пенсії перераховуються у звязку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існують на день його звільнення з роботи.

Починаючи із 2003 року УПФУ неодноразово здійснювало перерахунок йому пенсії згідно поданих довідок із прокуратури з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати відповідної категорії прокурорських працівників, в тому числі і згідно постанови Вищого адміністративного суду України від 14 липня 2015 року.

А тому вважає, що в діях посадових осіб УПФУ в Кролевецькому районі при прийнятті рішення про відмову у перерахунку пенсії мають місце порушення вимог ст.ст. 17, 22, 46, 64, 92 Конституції України; законодавства України про пенсійне забезпечення та загальнообов'язкове пенсійне страхування, Закону України «Про прокуратуру» і інших нормативно-правових актів України та просить задовольнити позов повністю.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав повністю та просить суд їх задовольнити.

У судовому засіданні представник відповідача УПФУ в Кролевецькому районі ОСОБА_2 проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 заперечує у повному обсязі. При цьому вона посилається на наступне.

Відповідно до п.5 розділу III «Прикінцеві положення» Закону від 02.03.2015 року №213 у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

Постановою КМУ від 09.12.2015 року №1013 було проведено підвищення заробітної плати прокурорсько-слідчим працівникам та було виключено п.4 постанови КМУ №865 від 31.05.2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії», згідно якої у разі підвищення заробітної плати службовцям відповідно до рішень КМУ проводився і перерахунок пенсій пенсіонерам.

Крім того, Законом від 02.03.2015 року №213 були внесені зміни до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХII (надалі Закон від 05.11.1991 року №1789-ХII) якими передбачено, що тимчасово, у період з 01.04.2015 року по 31.12.2015, припинені виплати пенсій особам, на яких поширюється дія цього Закону (крім інвалідів I та II групи, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій осіб, на яких поширюється дія пункту 1 ст.10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») у період роботи на посадах які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим законом, законами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів». Пенсія, призначена відповідно до ст.50-1 Закону Про прокуратуру» (в редакції від 12.07.2001 року) не виплачується.

Суд, заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1 та представника відповідача УПФУ в Кролевецькому районі ОСОБА_2, оглянувши у судовому засіданні пенсійну справу ОСОБА_1, вивчивши та дослідивши письмові матеріали справи, повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з жовтня 2001 року перебуває на обліку в УПФУв Кролевецькому районі та отримуває пенсію за вислугою років, як особа, яка працювала в органах прокуратури.

05 квітня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до УПФУ в Кролевецькому районі із заявою (а.с.13) згідно якої просив здійснити перерахунок пенсії за вислугою років за правилами частини 1 статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" в редакції Закону України від 12.07.2001 року № 2663-ІІІ "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" (далі Закон від 12.07.2001 року №2663-III) згідно поданої довідки прокуратури Сумської області від 30.03.2016 № 89-зп-16 (а.с.14) про заробіток для перерахунку пенсії в розмірі 90% від суми заробітку за відповідною посадою без обмеження граничного розміру та виплату різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за вислугою років.

Довідка для перерахунку пенсії позивачу надана у звязку з підвищенням посадових окладів працівникам прокуратури відповідно до Постанова КМУ від 09.12.2015 року №1013.

Рішенням УПФУ в Кролевецькому районі №17 від 12.04.2016 року в перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до наданої довідки від 30.03.2016 року №89-зп-16, виданої прокуратурою Сумської області, відмовлено (а.с.62)

Суд вважає, що у діяльності посадових осіб УПФУ в Кролевецькому районі при прийнятті зазначеного рішення мають місце порушення вимог Конституції України; законодавства України про пенсійне забезпечення та загальнообов'язкове пенсійне страхування, Закону України «Про прокуратуру».

Зокрема, відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 16 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року, який набрав чинності та вступив в дію з 15 липня 2015 року року гарантії незалежності прокурора забезпечуються належним матеріальним, соціальним та пенсійним забезпеченням.

Частиною 5 цієї статті передбачено, що органи державної влади, органи місцевого самоврядування, інші державні органи, їх посадові та службові особи, а також фізичні та юридичні особи і їх об'єднання зобов'язані поважати незалежність прокурора та спрямуватися від здійснення у будь-якій формі впливу на прокурора з метою перешкоджання виконанню службових обов'язків або прийняття ним незаконного рішення.

Однією з конституційних гарантій прав і свобод людини і громадянина є недопущення їх скасування.

Згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Крім того, відповідно до ст.ст. 22 та 64 Конституції України, право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України (в тому числі і Законом України "Про прокуратуру") є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню.

Тому звуження та обмеження змісту й обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів відповідно до ст. 22 Конституції України не допускається.

Згідно частини 1 статті 50-1 Закону від 12.07.2001 року №2663-III за правилами якої було ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугою років, передбачено, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Частиною 13 статті 50-1 Закону від 12.07.2001 року №2663-III встановлено, що обчислення (перерахунок) пенсій проводиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно з частиною 17 статті 50-1 Закону від 12.07.2001 року №2663-III призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більше як за 12 місяців. Перерахунок пенсії провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

На підставі частини 18 статті 50-1 Закону від 12.07.2001 року №2663-III її дія поширюються також на пенсіонерів з числа працівників прокуратури, яким до набрання чинності цим Законом призначена пенсія за віком, за вислугою років або за інвалідністю безпосередньо з прокурорсько-слідчих посад і посад у науково-навчальних закладах, незалежно від часу виходу на пенсію, за умови наявності у них стажу роботи, передбаченого цією статтею.

01 жовтня 2011 року частину 1 статті 50-1 Закону від 12.07.2001 року №2663-III було замінено двома частинами відповідно до п.п. 4 п. 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08.07.2011 року № 3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».

Відповідно до частини 2 статті 50-1 Закону від 12.07.2001 року №2663-III в редакції чинній з 01 жовтня 2011 року та на час звернення із заявою про перерахунок пенсії, пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії та вводиться обмеження максимального розміру пенсії 10 прожитковими мінімумами, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

Цією ж статтею передбачено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Відповідач УПФУ в Кролевецькому районі не врахував, що норми Закону від 12.07.2001 року №2663-III в редакції на час призначення позивачу пенсії, не передбачають обмеження максимального розміру пенсії, тим же Законом передбачена виплата при перерахунку пенсії різниці виплачених сум за минулий час не більше як за 12 місяців.

Очевидним є, що змінами у статті 50-1 Закону від 12.07.2001 року №2663-III, які були внесені Законом України від 08.07.2011р. № 3668-VI, встановлено новий порядок визначення та призначення розміру пенсії за вислугою років прокурорам та слідчим, яка призначається після 08 липня 2011 року та до п.5 розділу III «Прикінцеві положення» Закону від 02.03.2015 року №213 у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року,- скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Закону України «Про прокуратуру».

У зв"язку з викладеним з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вишезазначеними законами, не призначаються.

Крім того ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-XVIII, який набрав чинності та вступив в дію з 15 липня 2015 року передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених працівникам прокуратури пенсії визначаються Кабінетом Міністрів України. На сьогодні в Україні така постанова відсутня в зв"язку з чим законодавчі підстави проведення перерахунків відсутні.

Відповідно до вищезазначеного, порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам, встановлений Законом України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-XVIII, не поширюється на пенсіонерів, яким призначена пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) та які влаштувалися на роботу до набрання чинності цим Законом.

У п. 5 прикінцевих положень Закону від 02.03.2015 року №213 також зазначено лише про призначення пенсій, особам, які звертаються вперше про призначення пенсії.

Отже, новий порядок призначення та виплати пенсії, встановлений Законом України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-XVIII, не поширюються на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання ними чинності.

Позивачу ОСОБА_1 пенсія була призначена 24 вересня 2011 року.

Таким чином, ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції (2011 р.) та ст. 86 нового Закону України «Про прокуратуру» в редакції (2014 року) суттєво звужує і обмежує зміст та обсяг прав пенсіонерів з числа працівників прокуратури, яким пенсія призначена до набрання чинності цих законів.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку щодо задоволення позову повністю, оскільки позов є обґрунтованим так як визнання Закону від 02.03.2015 року №213, інших правових актів такими, що втратили чинність, зупинення їх дії, внесення до них змін і доповнень стосовно закріплених в них прав і свобод людини і громадянин ОСОБА_3 Судом України вважається скасуванням або обмеженням цих прав свобод (Рішення КСУ справа N 1-28/2008), а безпідставне поширення його дії на нове законодавство є порушенням ст. 58 Конституції України.

При цьому, суд бере до уваги наступне.

ОСОБА_3 Суд України неодноразово розглядав питання, повязані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарання тощо (рішення ОСОБА_3 Суду України від 6 липня 1999 року №8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20.03.2002 року №5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій.

У зазначених рішеннях ОСОБА_3 Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави повязана з ризиком для життя і здоровя, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

З огляду на вказане, суд вважає, що з 1 квітня 2016 року підлягає перерахунку його пенсія на підставі довідки за №89-зп-16 від 30 березня 2016 року, виданої прокуратурою Сумської області; у розмірі 90 % від суми місячного заробітку та підлягають здійсненню відповідні виплати за результатами цього перерахунку.

Згідно ч.2 ст.11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін та третіх осіб, про захист яких вони просять.

Для повного захисту прав та інтересів позивача ОСОБА_1 щодо соціального захисту в частині пенсійного забезпечення суд вважає за необхідне, враховуючи положення ч.2 ст.11 КАС України, вийти за межі позовних вимог, а саме:

- скасувати рішення Управління ПФУ в Кролевецькому районі №17 від 12 квітня 2016 року про відмову в перерахунку пенсії відповідно до довідки від 30 березня 2016 року, виданої прокуратурою Сумської області;

- зобовязати Управління ПФУ в Кролевецькому районі провести перерахунок пенсії з 1 квітня 2016 року відповідно до довідки від 30 березня 2016 року №89-зп-16 про заробітну палату, виданої прокуратурою Сумської області, у розмірі 90 % від суми місячного заробітку та провести відповідні виплати згідно цього перерахунку.

За приписами ч.1, ч.3 ст.94 КАС України підлягають присудженню з Державного бюджету України на користь позивача ОСОБА_1 понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 551 грн. 20 коп.

Врахувуючи викладене, керуючись ч.3 ст. 22 Конституції України, ст. ст. 16, 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII; ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 12.07.2001 року №2663-III; ст.ст.2, 6, 17, 18, 19, 70, 71, 94, 99, 158-163 КАС України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі Сумської області щодо обмеження під час перерахунку розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 із розрахунку 90% середнього заробітку шляхом скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі №17 від 12 квітня 2016 року згідно якого в перерахунку пенсії відповідно до довідки від 30 березня 2016 року №89-зп-16, виданої прокуратурою Сумської області, ОСОБА_1 відмовлено.

Зобовязати Управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі Сумської області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 1 квітня 2016 року відповідно до довідки від 30 березня 2016 року №89-зп-16 про заробітну плату, виходячи із розрахунку 90 відсотків від суми місячного заробітку та здійснити відповідні виплати.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати по справі, що повязані зі сплатою судового збору у розмірі 551 гривня 20 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Кролевецький районний суд Сумської області шляхом подання в 10 - денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Суддя: ОСОБА_4