ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 травня 2016 року Справа № 803/319/16
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Александрової М.А.,
при секретарі судового засідання Веремчуку В.В.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
представника третьої особи ОСОБА_2,
прокурора Присяжнюк І.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Приватного акціонерного товариства "Волиньтурист" до державного нотаріуса Першої Луцької державної нотаріальної контори Луцького міського нотаріального округу Волинської області ОСОБА_3, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Фонд державного майна України про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство "Волиньтурист" (ПАТ "Волиньтурист") 18 березня 2016 року звернулося з адміністративним позовом до державного нотаріуса Першої Луцької державної нотаріальної контори Луцького міського нотаріального округу Волинської області ОСОБА_3 про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою суду від 30 березня 2016 року залучено до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Фонд державного майна України.
Позовні вимоги обґрунтовано наступними обставинами.
Рішенням виконавчого комітету Світязької сільської ради Шацького району Волинської області № 4 від 29 січня 2001 року визнано право власності за Закритим акціонерним товариством "Волиньтурист" (ЗАТ "Волиньтурист") на обєкти нерухомого майна будівлі та споруди пансіонату "Шацькі озера", що знаходяться в урочищі Гушово села Світязь Шацького району Волинської області, а саме: головний корпус, клуб-їдальню, корпуси №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. На підставі зазначеного рішення ЗАТ "Волиньтурист" видано свідоцтво про право власності № 23238340 від 08 липня 2009 року і проведено державну реєстрацію свідоцтва про право власності № 23238340 від 08 липня 2009 року.
Рішенням Господарського суду Волинської області від 07 липня 2015 року у справі № 5004/2115/11 за позовом прокурора Волинської області в інтересах Фонду державного майна України до Світязької сільської ради Шацького району Волинської області, виконавчого комітету Світязької сільської ради Шацького району Волинської області, Приватного акціонерного товариства "Укрпрофтур", Приватного акціонерного товариства "Волиньтурист" , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів ОСОБА_4 "Шацькі озера", Федерація професійних спілок України про визнання незаконним і скасування рішення виконавчого комітету Світязької сільської ради Шацького району Волинської області від 29 січня 2001 року № 4 "Про оформлення права власності на обєкти нерухомого майна", визнання недійсним і скасування державної реєстрації свідоцтва про право власності, визнання за державою в особі Фонду державного майна України права власності на будівлі та споруди пансіонату "Шацькі озера" визнано незаконним і скасовано рішення виконавчого комітету Світязької сільської ради Шацького району Волинської області № 4 від 29 січня 2001 року "Про оформлення права власності на обєкти нерухомого майна"; скасовано державну реєстрацію свідоцтва про право власності № 23238340 від 08 липня 2009 року; визнано за державою в особі Фонду державного майна України право власності на будівлі та споруди пансіонату "Шацькі озера": головний корпус, клуб-їдальню, корпуси №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, що розміщені за адресою: урочище Гушово, село Світязь Шацького району Волинської області.
Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 16 березня 2016 року право власності на будівлі та споруди пансіонату "Шацькі озера": головний корпус, клуб-їдальню, корпуси №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, що розміщені за адресою: урочище Гушово, село Світязь Шацького району Волинської області, перереєстровано за державою в особі Фонду державного майна України 09 березня 2016 року.
Позивач вважав протиправними дії державного нотаріуса ОСОБА_3 щодо проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно з таких підстав.
Подані документи не відповідають вимогам, встановленим Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Так, частиною третьою статті 18 Закону визначено, що у випадках, передбачених законодавством України, державна реєстрація прав проводиться після технічної інвентаризації обєкта нерухомого майна, речові права на який підлягають державній реєстрації. Згідно з пунктом 54 постанови Кабінету Міністрів України № 1127 від 25 грудня 2015 року "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" для державної реєстрації права власності на обєкти нерухомого майна у разі, коли в документах, що подаються для такої реєстрації , відсутні відомості про технічні характеристики відповідного обєкта, також подається технічний паспорт на такий обєкт. В рішенні Господарського суду Волинської області, яке стало підставою для проведення державної реєстрації права власності, відсутні відомості про технічні характеристики майна.
Крім того, рішенням суду скасоване рішення виконавчого комітету Світязької сільської ради Шацького району Волинської області від 29 січня 2001 року № 4 "Про оформлення права власності на обєкти нерухомого майна", яке немає жодного відношення до пансіонату "Шацькі озера", оскільки свідоцтво про право власності № 13723 від 06 березня 2001 року ЗАТ "Волиньтурист" на обєкти нерухомого майна оформлене на підставі рішення виконавчого комітету Світязької сільської ради Шацького району Волинської області від 29 січня 2001 року № 1/4.
З наведених підстав позивач просив визнати протиправними дії державного нотаріуса Першої Луцької державної нотаріальної контори Луцького міського нотаріального округу Волинської області ОСОБА_3 щодо перереєстрації права власності на будівлі та споруди пансіонату "Шацькі озера": головний корпус, клуб-їдальню, корпуси №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, що розміщені за адресою: урочище Гушово, село Світязь Шацького району Волинської області; зобов'язати державного нотаріуса скасувати в Реєстрі прав власності на нерухоме майно реєстрацію права власності на будівлі та споруди пансіонату "Шацькі озера": головний корпус, клуб-їдальню, корпуси №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, що розміщені за адресою: урочище Гушово, село Світязь Шацького району Волинської області, за Фондом державного майна України.
В письмових запереченнях проти адміністративного позову від 11 квітня 2016 року (а.с. 76 - 80) прокурор просить повністю відмовити в задоволенні адміністративного позову з тих підстав, що державним нотаріусом правомірно на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, проведено 09 березня 2016 року державну реєстрацію права власності на будівлі та споруди пансіонату "Шацькі озера": головний корпус, клуб-їдальню, корпуси №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, що розміщені за адресою: урочище Гушово, село Світязь Шацького району Волинської області, за Фондом державного майна України. Положення статті 24 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" не містять такої підстави для відмови у проведенні державної реєстрації права власності як відсутність технічної інвентаризації, а частиною п'ятою цієї статті встановлено заборону відмовляти у її проведенні з підстав, не передбачених частиною першою цієї статті.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Фонд державного майна України у письмових поясненнях від 13 квітня 2016 року (а.с. 85-89) також просить відмовити в задоволенні адміністративного позову, мотивуючи наступним.
Згідно з пунктом 9 частини першої статті 27 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться на підставі рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно. Відповідно до пунктів 6 і 40 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 (Порядок), державна реєстрація прав проводиться за заявою заявника шляхом звернення до суб'єкта державної реєстрації прав або нотаріуса, крім випадків, передбачених цим Порядком. Державна реєстрація проводиться прав проводиться на підставі документів, необхідних для відповідної реєстрації, передбачених статтею 28 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та цим Порядком. Фонд державного майна України відповідно до частини першої статті 6 Закону України "Про Фонд державного майна України" здійснює свої повноваження безпосередньо і через регіональні відділення в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі та представництва у районах та містах, створених Фондом державного майна України, у разі необхідності. Тому після набрання законної сили рішенням Господарського суду Волинської області від 07 липня 2015 року за дорученням Фонду державного майна України Регіональним відділенням Фонду державног7о майна України у Волинській області подано передбачені чинним законодавством документи для здійснення державної реєстрації права власності на будівлі та споруди пансіонату "Шацькі озера": головний корпус, клуб-їдальню, корпуси №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Державний реєстратор прийняв рішення відповідно до пункту 18 Порядку - про державну реєстрацію прав. Посилання позивача на те, що державна реєстрація права власності проведена відповідачем без подання заявником технічного паспорта, є безпідставними, оскільки копії технічних паспортів були отримані в Комунальному підприємстві "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" і надані державному реєстратору. За результатами розгляду документів для реєстрації права власності державним нотаріусом було прийняте законне рішення про державну реєстрацію прав на нерухоме майно будівлі та споруди пансіонату "Шацькі озера": головний корпус, клуб-їдальню, корпуси №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.
Відповідач державний нотаріус Першої Луцької державної нотаріальної контори Луцького міського нотаріального округу Волинської області ОСОБА_3 у письмових запереченнях проти адміністративного позову від 29 березня 2016 року (а.с.58 - 60) адміністративний позов не визнає з таких підстав.
Будь-які права позивача діями відповідача не порушено, оскільки рішенням Господарського суду Волинської області від 07 липня 2015 року, яке набрало законної сили, скасовано правовстановлюючий документ про право власності позивача на будівлі та споруди пансіонату "Шацькі озера": головний корпус, клуб-їдальню, корпуси №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7; скасована державна реєстрація свідоцтва про право власності на ці будівлі та споруди та визнано право власності на будівлі та споруди пансіонату "Шацькі озера": головний корпус, клуб-їдальню, корпуси №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 за державою в особі Фонду державного майна України.
Відповідно до пункту 10 частини першої статті 27 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться на підставі рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно. Частиною першою статті 24 Закону передбачений вичерпний перелік випадків відмови у державній реєстрації прав.
Для проведення державної реєстрації права власності на будівлі та споруди пансіонату "Шацькі озера": головний корпус, клуб-їдальню, корпуси №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 заявником були подані всі документи, які передбачені чинним законодавством, в тому числі копії технічних паспортів; відповідачем сформовано 9 реєстраційних справ.
Крім того, відповідачем проведено державну реєстрацію права власності за заявником на будівлі і споруди пансіонату "Шацькі озера", а не перереєстрацію, як стверджує позивач.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 адміністративний позов підтримує повністю з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Фонду державного майна України ОСОБА_2, прокурор Присяжнюк І.Б. в судовому засіданні адміністративний позов не визнають з мотивів, наведених у письмових запереченнях проти адміністративного позову.
Відповідач державний нотаріус Першої Луцької державної нотаріальної контори Луцького міського нотаріального округу Волинської області ОСОБА_3 належним чином повідомлена про дату, час і місце судового розгляду (а.с. 173), в судове засідання не прибула, подала письмове клопотання про розгляд справи за її відсутності (а.с.161).
Відповідно до статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Суд, заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, з'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх доказами, приходить до висновку, що адміністративний позов задоволенню не підлягає.
Так, судом встановлено, що 06 березня 2001 року Світязькою сільською радою Шацького району Волинської області на підставі рішення виконавчого комітету цієї сільської ради від 29 січня 2001 року № 1/4 видано Волинському обласному закритому акціонерному товариству по туризму і екскурсіях "Волиньтурист" свідоцтво про право власності серії АБ № 13723 на головний корпус, клуб-їдальню, корпуси №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, які розташовані в селі Світязь Шацького району (а.с. 12, 169); Волинським обласним бюро технічної інвентаризації 06 березня 2001 року зазначені об'єкти записані в реєстрову книгу за реєстровим № 27 (а.с.12); 08 липня 2009 року Комунальним підприємством "Волинське обласне бюро технічної інвентаризвції" проведено державну реєстрацію свідоцтва про правло власності за № 23238340 (а.с. 168).
Проте, судом встановлено, що право власності на будівлі і споруди пансіонату "Шацькі озера" за Волинським обласним закритим акціонерним товариством по туризму і екскурсіях "Волиньтурист" було визнано рішенням виконавчого комітету Світязької сільської ради Шацького району від 29 січня 2001 року № 4, а не № 1/4, що підтверджується довідкою архівного відділу Шацької районної державної адміністрації Волинської області від 25 березня 2016 року № 15/01-13 (а.с. 81), архівною копією рішення № 4 від 29 січня 2001 року виконавчого комітету Світязької сільської ради "Про оформлення права власності на обєкти нерухомого майна " (а.с. 82), архівною копією протоколу засідання виконавчого комітету Світязької сільської ради Шацького району № 1 від 29 січня 2001 року (а.с.83-84), в якому в порядку денному виконкому значиться питання "Про оформлення права власності на обєкти нерухомого майна"; прийнято рішення № 4 "Про оформлення права власності на обєкти нерухомого майна": оформити право власності за Волинським обласним закритим акціонерним товариством по туризму і екскурсіях "Волиньтурист" наступні обєкти нерухомого майна: головний корпус, клуб-їдальню, корпуси №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, що знаходяться за адресою село Світязь пансіонат "Шацькі озера" (а.с. 81, 82).
Рішенням Господарського суду Волинської області від 07 липня 2015 року у справі № 5004/2115/11 за позовом прокурора Волинської області в інтересах держави в особі Фонду державного майна України (ФДМ України) до Світязької сільської ради Шацького району, Приватного акціонерного товариства "Укрпрофтур", Приватного акціонерного товариства "Волиньтурист", виконавчого комітету Світязької сільської ради Шацького району, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів пансіонат "Шацькі озера", Федерація професійних спілок України, про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Світязької сільської ради Шацького району від 29 січня 2001 року № 4 "Про оформлення права власності на обєкти нерухомого майна ", визнання недійсним і скасування державної реєстрації свідоцтва про право власності, визнання за державою в особі Фонду державного майна України права власності на будівлі і споруди: пансіонату "Шацькі озера" (справу досліджено в судовому засіданні) визнано незаконним і скасовано рішення виконавчого комітету Світязької сільської ради Шацького району від 29 січня 2001 року № 4 "Про оформлення права власності на обєкти нерухомого майна "; скасовано державну реєстрацію свідоцтва про право власності № 23238340 від 08 липня 2009 року; визнано за державою в особі Фонду державного майна України право власності на будівлі і споруди: пансіонату "Шацькі озера": головний корпус, клуб-їдальню; корпуси №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, що розміщені за адресою: урочище Гушово, село Світязь Шацького району Волинської області (а.с. 15-17).
Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 26 серпня 2015 року рішення Господарського суду Волинської області від 07 липня 2015 року скасовано і прийнято нове рішення про відмову в позові, а в частині позовних вимог про визнання недійсним та скасування державної реєстрації свідоцтва про право власності за № 23238340 від 08 липня 2009 року припинено провадження.
Постановою Вищого господарського суду України від 25 листопада 2015 року (а.с. 102-105) постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 26 серпня 2015 року скасовано, рішення Господарського суду Волинської області від 07 липня 2015 року залишено в силі.
Отже, рішення Господарського суду Волинської області від 07 липня 2015 року набрало законної сили 25 листопада 2015 року.
На підставі рішення суду, яке набрало законної сили, державним нотаріусом Першої Луцької державної нотаріальної контори Луцького міського нотаріального округу Волинської області ОСОБА_3 проведено 09 березня 2016 року державну реєстрацію права власності на будівлі та споруди пансіонату "Шацькі озера" : головний корпус, клуб-їдальню, корпуси №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, що розміщені за адресою: урочище Гушово, село Світязь Шацького району Волинської області, за Фондом державного майна України (а.с. 90-98).
Відповідно до статті 3, частини першої статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація прав є обовязковою. Державній реєстрації підлягають, зокрема: 1) право власності на нерухоме майно.
Згідно із статтею 326 Цивільного кодексу України (ЦК України) у державній власності є майно, у тому числі грошові кошти, яке належить державі Україна. Від імені та в інтересах держави Україна право власності здійснюють відповідно органи державної влади. Управління майном, що є у державній власності, здійснюється державними органами, а у випадках, передбачених законом, може здійснюватися іншими субєктами.
Відповідно до статей 1, 4, 5, 6 Закону України "Про Фонд державного майна України" Фонд є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом. Одним із основних завдань Фонду є управління обєктами державної власності. Фонд здійснює управління підприємствами та організаціями, заснованими на державній власності, що перебувають у сфері його управління. Фонд здійснює свої повноваження безпосередньо і через регіональні відділення і Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі та представництва у районах та містах, створених Фондом державного майна України, у разі необхідності. Представництва підпорядковуються регіональним відділенням.
18 грудня 2015 року Фондом державного майна України було видано представникам регіонального відділення Фонду державного майна України по Волинській області ОСОБА_5 і ОСОБА_6 довіреності № 407 і № 408, на підставі яких представники подали заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на вказані обєкти нерухомого майна та всі документи, необхідні для реєстрації, в тому числі копії технічних паспортів на обєкти нерухомого майн, що підтверджено, як письмовими поясненнями відповідача державного нотаріуса, так і листом Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" від 25 квітня 2016 року № 600 (а.с. 174) про видачу 02 березня 2016 року регіональному відділенню Фонду державного майна України по Волинській області (на запит від 29 лютого 2016 року № 11-04-363) ксерокопій паспортів будівель пансіонату "Шацькі озера": головного корпусу, клубу-їдальні, корпусів №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, що розміщені за адресою: урочище Гушово, село Світязь Шацького району Волинської області, на 106 аркушах.
Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, врегульовано Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 (Порядок), а саме: умови, підстави та процедуру проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, обєкти незавершеного будівництва та їх обтяжень, перелік документів, необхідних для її проведення, права та обовязки субєктів у сфері державної реєстрації прав, а також умови, підстави та процедуру взяття на облік безхазяйного нерухомого майна.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 10 Закону державним реєстратором є нотаріус. Відповідно до частини третьої статті 10 Закону Державний реєстратор: встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями.
Відповідно до пункту 6 Порядку державна реєстрація прав проводиться за заявою заявника шляхом звернення до субєкта державної реєстрації прав або нотаріуса, крім випадків, передбачених цим Порядком. Згідно із пунктом 9 Порядку разом із заявою заявник подає оригінали документів, необхідні для відповідної реєстрації, та документи, що підтверджують сплату адміністративного збору та/або внесення і плати за надання інформації з Державного реєстру прав. Пунктом 10 Порядку встановлено, що з поданих оригіналів документів, необхідних для державної реєстрації прав, уповноважена особа субєкта державної реєстрації прав, нотаріус або його помічник виготовляє електронні копії таких документів шляхом їх сканування, які долучаються до заяви, зареєстрованої у базі даних заяв. Державна реєстрація прав проводиться на підставі документів, необхідних для відповідної реєстрації, передбачених статтею 28 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та цим Порядком (пункт 40 Порядку).
Відповідно до пункту 9 частини першої статті 27 Закону державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться на підставі: рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно.
Згідно з пунктом 54 Порядку для державної реєстрації права власності на обєкт нерухомого майна у разі, коли в документах, що подаються для такої реєстрації, відсутні відомості про технічні характеристики відповідного обєкта, також подається технічний паспорт на такий обєкт. За бажанням заявника у разі зміни технічних характеристик обєкта нерухомого майна для державної реєстрації права власності на такий обєкт може бути подано технічний паспорт, що містить актуальні відомості про технічні характеристики обєкта, незалежно від наявності таких відомостей в документах, що подаються для відповідної реєстрації.
Отже, відповідачем державним нотаріусом ОСОБА_3 на підставі рішення суду, що набрало законної сили, та виданих Комунальним підприємством "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" копій технічних паспортів на будівлі і споруди пансіонату "Шацькі озера": головного корпусу, клубу-їдальні, корпусів №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, що розміщені за адресою: урочище Гушово, село Світязь Шацького району Волинської області, правомірно проведено державну реєстрацію права власності на нерухоме майно за Фондом державного майна України. Виготовлення нового технічного паспорта для вчинення реєстраційних дій є правом, а не обовязком заявника. Крім того, позивачем не доведено, що мала місце зміна технічних характеристик обєктів нерухомого майна. Згідно з висновком № 7314-7315 судової будівельно-технічної експертизи від 25 жовтня 2013 року у справі Господарського суду Волинської області № 5004/2115/11 не встановлено, що реконструкція корпусів пансіонату "Шацькі озера": зумовила зміну їх площі (а.с. 20-26).
Частиною першою статті 24 Закону визначено вичерпний перелік підстав для відмови в державній реєстрації прав.
Отже, оскільки положення частини першої статті 24 Закону не містять такої підстави для відмови в державній реєстрації права власності як відсутність технічної інвентаризації, а частиною пятою цієї статті встановлено заборону відмовляти в проведенні державної реєстрації з підстав, не передбачених частиною першою цієї статті, то проведення державної реєстрації права власності на майно за відсутності технічної інвентаризації не суперечить вимогам законодавства.
Тому суд приходить до висновку, що в діях відповідача відсутні порушення норм чинного законодавства України щодо реєстрації права власності на нерухоме майно: будівлі і споруди пансіонату "Шацькі озера" за Фондом державного майна України.
Крім того, суд вважає, що діями і рішенням відповідача державного реєстратора нотаріуса не порушено будь-яких прав позивача, оскільки право власності позивача на обєкти нерухомого майна: будівлі і споруди пансіонату "Шацькі озера" було припинене, а за державою в особі Фонду державного майна України визнане рішенням Господарського суду Волинської області від 07 липня 2015 року, що набрало законної сили 25 листопада 2015 року.
За наведених підстав в задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю.
Оскільки суд відмовляє в задоволенні позову, то понесені позивачем судові витрати по сплаті судового збору відшкодуванню не підлягають.
Керуючись частиною третьою статті 160, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову Приватного акціонерного товариства "Волиньтурист" до державного нотаріуса Першої Луцької державної нотаріальної контори Луцького міського нотаріального округу Волинської області ОСОБА_3, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Фонд державного майна України, за участю прокурора Присяжнюк І.Б., про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі 23 травня 2016 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя М.А. Александрова