Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" грудня 2008 р.10:30Справа № 17/578/08
За позовом прокурор Центрального району м. Миколаєва в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Миколаївській області,
54042, м. Миколаїв, вул. Будівельників, 15-А,
До відповідача: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1,
54039, АДРЕСА_1,
СУТЬ СПОРУ: стягнення фінансових санкцій у розмірі 1 700 грн.
Суддя Коваль С.М.
при секретарі судового засідання Колесниковій В.В.
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивача: Кривенко Ф.В., довіреність № 41/1-8-180 від 11.01.2008 року,
Від відповідача: не з`явився,
У судовому засіданні присутній прокурор Фірцак Т.Ю.
Позивач та прокурор позовні вимоги підтримують в повному обсязі.
Відповідач відзив на позовну заяву та заперечень проти позову не надав, свого представника у судове засідання не направив, хоча про час та місце його проведення був повідомлений у встановленому порядку, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 26080 від 27.11.2008р.
Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважного представника відповідача, відповідно до ст. 128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору.
Заслухавши представника позивача та прокурора, дослідивши матеріали справи, - суд
в с т а н о в и в:
Головаавтотрансінспекція для виконання покладених на неї завдань може утворювати територіальні органи (п. 8 постанови Кабінету міністрів України №1190 від 08.09.04 р). Згідно п. 1 наказу Міністерства транспорту та зв'язку України „Про затвердження Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті" № 888 від 14.12.05 р., територіальні органи Головаавтотрансінспекції в областях є територіальними структурними підрозділами Головаавтотрансінспекції у Миколаївській області. Основними завданнями територіальних управлінь (п. 4 наказу № 888 від 14.12.05 р.) є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.
Згідно ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції. Крім цього, ст. З постанови Кабінету Міністрів „Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" № 1567 від 08.11.06 р., передбачено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головаавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових перевірок. За результатами перевірки посадовими особами органу державного контролю складається акт встановленої форми (ст.21). Якщо в ході перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання (ст.25). За наявністю підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, як оформляється за встановленою формою.
З наведеного вище та положень інформаційного листа Вищого господарського суду України „Про деякі питання пов'язані розмежуванням компетенції господарських і адміністративних судів" від 07.02.06 р. №01-8 301 випливає, що Головаавтотрансінспекція та її територіальні управління, приймаючи рішення про застосування санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт, є органом державної влади у здійсненні управлінських функцій та суб'єктом владних повноважень.
Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову (п.28 постанови Кабінету Міністрів України №1567 від 08.1 1.06 р).
Порядок стягнення фінансових стягнень за порушення законодавства про автомобільний транспорт визначає Кабінет Міністрів України (ст.60 Закону України „Про автомобільний транспорт"). Проте, постановою Кабінету Міністрів України „Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" №1567 від 08.11.06 р. порядок примусового стягнення накладених штрафних санкцій, в разі не сплати їх в добровільному порядку, не врегульовано.
Прокуратурою Центрального району м. Миколаєва проведеною перевіркою встановлено, 10.12.07 р. державними інспекторами територіального управління Головаавтотрансінспекції у Донецькій області було виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_1 (свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_3, видане Миколаївським міськвиконкомом, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 та надає послуги з перевезення вантажів, марка транспортного засобу МВSprint, номерний знак НОМЕР_2).
Перевіркою виявлено порушення вимог ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт", а саме: надання послуг з перевезення вантажів без ліцензійної картки, про що складено акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 027231 від 10.12.07р.
Справу про порушення законодавства про автомобільний транспорт розглянуто заступником начальника територіального управління Головаавтотрансінспекції у Миколаївській області Черновим В.І. та винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 017860 від 14.01.08 р., якою, на підставі ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт", за порушення вимог ст. 39 Закону накладено фінансові санкції в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 1700,00 грн. та направлено ОСОБА_1. рекомендованим листом. На час звернення до суду оплата накладених фінансових санкцій ОСОБА_1 не проведена.
Відповідно до ст.З постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" №1567 від 08.11.06 р., передбачено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головаавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, в тому числі і територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Миколаївській області, заступником начальника якого в даному випадку винесено постанову №017860 від 14.01.08 р. про застосування фінансових санкцій до відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. 121 Конституції України, ст. 20, 36-1 Закону України «Про прокуратуру», ст. 1 Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування", ст. ст. 17, 60, 158-163 КАСУ, - суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Миколаївській області задовольнити повністю
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, (54039, АДРЕСА_1; ідентифік. номер НОМЕР_1) фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. на користь державного бюджету Центрального району м. Миколаєва на рахунок 31115106700006, ЕДРПОУ 23626096, КЕКД 21081100 ГУДК у Миколаївській області, МФО 826013.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала
СуддяС.М.Коваль