Ухвала суду № 57895401, 24.05.2016, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.05.2016
Номер справи
815/7222/15
Номер документу
57895401
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 травня 2016 р. Справа № 815/7222/15

Категорія: 10.1 Головуючий в 1 інстанції: Свида Л. І.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду

у складі:

головуючого - Ступакової І.Г.

суддів - Бітова А.І.

- Милосердного М.М.

при секретарі - Павлюк К.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційними скаргами товариства з обмеженою відповідальністю «Південний електротехнічний завод», Котовської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 08 лютого 2016 року по справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Південний електротехнічний завод» до Котовської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про скасування вимог про сплату боргу (недоїмки), рішень про застосування штрафних санкцій,-

В С Т А Н О В И Л А :

Товариство з обмеженою відповідальністю «Південний електротехнічний завод» звернулось до суду з адміністративним позовом до Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області про скасування вимог про сплату боргу (недоїмки) від 14 серпня 2015 року №Ю-0010351702, №Ю-0010311702 та рішень про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 14 серпня 2015 року №0010331702, №0010341702.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 08 лютого 2016 року адміністративний позов ТОВ «Південний електротехнічний завод» задоволено частково. Скасовано вимогу Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області про сплату боргу (недоїмки) від 14 серпня 2015 року №Ю-0010351702 на суму 27 320, 45 грн. Скасовано рішення Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 14 серпня 2015 року №0010331702 в частині нарахування штрафних санкцій у розмірі 13 660, 23 грн. В іншій частині позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі товариства з обмеженою відповідальністю «Південний електротехнічний завод» ставиться питання про скасування судового рішення в частині відмови в задоволенні адміністративного позову, в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права.

В апеляційній скарзі Котовської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області ставиться питання про скасування судового рішення в частині задоволення адміністративного позову, в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційних скарг товариства з обмеженою відповідальністю «Південний електротехнічний завод», Котовської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що Котовською ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області з 20 липня 2015 року по 14 серпня 2015 року проведена документальна планова виїзна перевірка ТОВ «Південний електротехнічний завод» з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати усіх податків та зборів, а також дотримання податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2012 року по 31 грудня 2014 року, за результатами якої складений акт перевірки №000062/15-04-22/33455588 від 14 серпня 2015 року.

Зазначеною перевіркою встановлено порушення позивачем ст. 7 розділу III Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», в зв'язку із чим, підприємством занижена база нарахування єдиного внеску у 2013 році на суму 4 220, 50 грн., у 2014 році на суму 92 883, 80 грн., що спричинило заниження суми єдиного соціального внеску у 2013 році на 1 777, 68 грн., у 2014 році на 39 122, 66 грн.

На підставі виявлених порушень Котовською ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області винесена вимога від 14 серпня 2015 року №Ю-0010351702 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску, штрафів та пені на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 39 122, 66 грн. за 2014 рік, вимога від 14 серпня 2015 року №Ю-0010311702 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску, штрафів та пені на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 1 777, 68 грн. за 2013 рік, рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 14 серпня 2015 року №0010331702 на суму 19 561, 34 грн., рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 14 серпня 2015 року №0010341702 на суму 888, 85 грн.

Задовольняючи частково адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що вимога про сплату боргу (недоїмки) №Ю-0010351702 від 14 серпня 2015 року на суму 27 320,45 грн. та рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску №0010331702 від 14 серпня 2015 року в частині нарахування штрафних санкцій у розмірі 13 660,23 грн. (50 відсотків від суми нарахованого єдиного внеску, застосованих податковим органом) підлягають скасуванню, оскільки єдиний внесок фактично сплачений позивачем, що сторонами не заперечується, розмір сплаченого єдиного внеску відповідає розміру, визначеному податковим органом до сплати та спору щодо суми єдиного внеску у сторін не має, а тому подвійна сплата єдиного внеску за той самий період порушує права позивача та не передбачена нормами законодавства. При цьому, суд першої інстанції дійшов до висновку, що вимоги стосовно скасування вимоги №Ю0010311702 від 14 серпня 2015 року про сплату єдиного внеску на суму 1 777, 68 грн. за лютий 2013 року, рішення №0010341702 від 14 серпня 2015 року про нарахування штрафних санкцій в розмірі 888,85 грн. за донарахування єдиного внеску за лютий 2013 року, вимоги №Ю0010351702 від 14 серпня 2015 року в частині сплати єдиного внеску в розмірі 11 802, 21 грн. та рішення №0010331702 від 14 серпня 2015 року в частині нарахування штрафних санкцій за донарахування єдиного внеску за травень 2014 року не підлягають задоволенню, так як позивачем фактично нараховувалася заробітна плата працівникам підприємства за лютий 2013 року та травень 2014 року та з цієї суми не утриманий і не сплачений єдиний внесок.

Колегія суддів погоджується з вказаними висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Відповідно до п.2 ч.1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Статтею 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами. Єдиний внесок нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, Котовською ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області було встановлено, що в «Звіті про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів» за лютий 2013 року не зазначено про нарахування заробітної плати та нарахування єдиного внеску, проте підприємством було фактично нарахована заробітна плата за цей період в розмірі 4 220, 50 грн., а єдиний внесок складає 1 777,68 грн.

Також, в «Звіті про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів» за травень 2014 року підприємством не було зазначено про нарахування заробітної плати та нарахування єдиного внеску, проте заробітна плата за цей період в розмірі 28 020, 42 грн. була фактично нарахована, у зв'язку з чим мав би бути утриманий єдиний внесок в розмірі 11 802, 21 грн.

Разом з цим, в матеріалах справи містяться розрахунково-платіжні відомості №НЗП-000002 за лютий 2013 року та №НЗП-000005 за травень 2014 року (а.с.110-118), які підписані начальником підрозділу та головним бухгалтером підприємства. Зокрема, вказані розрахунково-платіжні відомості підтверджують нарахування директору, заступнику директора, головному бухгалтеру, начальнику виробничої ділянки, електромонтажникам, юристу, керівнику проекту, менеджеру з постачання, виконавцям робіт, інженеру проектанту, керівнику проектів, монтажнику будівельному, стропальнику та начальнику бригади заробітної плати за 22 відпрацьованих дні у розмірах 4 220,50 грн. та 28 020, 42 грн. за відповідні періоди.

Отже, з урахуванням наявності таких розрахунково-платіжних відомостей, які підтверджують нарахування підприємством заробітної плати, колегія суддів не приймає до уваги твердження апелянта - ТОВ «Південний електротехнічний завод» щодо не нарахування заробітної плати за ці періоди на підставі заяв працівників про надання відпусток за власний рахунок та щодо відсутності обов'язку підприємства утримувати та сплачувати єдиний внесок.

Таким чином, висновки суду першої інстанції щодо правомірності вимоги №Ю0010311702 від 14 серпня 2015 року про сплату єдиного внеску на суму 1 777, 68 грн. за лютий 2013 року, рішення №0010341702 від 14 серпня 2015 року про нарахування штрафних санкцій в розмірі 888,85 грн. за донарахування єдиного внеску за лютий 2013 року, вимоги №Ю0010351702 від 14 серпня 2015 року в частині сплати єдиного внеску в розмірі 11 802, 21 грн. та рішення №0010331702 від 14 серпня 2015 року в частині нарахування штрафних санкцій за донарахування єдиного внеску за травень 2014 року є правильними, а вимоги апеляційної скарги ТОВ «Південний електротехнічний завод» щодо їх скасування не підлягають задоволенню.

В апеляційній скарзі Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області зазначається про помилковість скасування судом першої інстанції вимоги №Ю0010351702 від 14 серпня 2015 року в частині сплати єдиного внеску за липень 2014 року в розмірі 27 320, 45 грн., рішення №0010331702 від 14 серпня 2015 року в частині нарахування штрафних санкцій за донарахування єдиного внеску за липень 2014 року, у зв'язку з чим колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, в липні 2014 року на ТОВ «Південний електротехнічний завод» працювало 35 штатних працівників, загальна сума нарахованої їм заробітної платні склала 64 863, 38 грн., а сума утриманого єдиного внеску - 27 320, 45 грн., що підтверджується звітом про суми нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за липень 2014 року (а.с. 22-25).

При цьому, згідно виписки ПАТ «Перший український міжнародний банк», 19 серпня 2015 року ТОВ «Південний електротехнічний завод» сплачено єдиний соціальний внесок до бюджету у розмірі 28 610 грн. (а.с.28-30), що в свою чергу не заперечується податковим органом.

Таким чином, враховуючи те, що підприємством сплачено єдиний внесок у розмірі, визначеному податковим органом, рішення №0010331702 від 14 серпня 2015 року, яким нараховано штрафні санкції за наслідками донарахування єдиного внеску в розмірі 27 320,45 грн. за липень 2014 року, за п.3 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та вимога №Ю0010351702 від 14 серпня 2015 року в цій частині підлягає скасуванню, що було вірно встановлено судом першої інстанції.

Разом з цим, колегія суддів не приймає до уваги доводи апеляційної скарги - Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області, що ненадання підприємством звітності за липень 2014 року є підставою для прийняття вказаного оскаржуваного рішення та вимоги, оскільки як було вірно зазначено судом першої інстанції, ці обставини є підставою для притягнення позивача до відповідальності за не подання звітності, проте, до позивача надіслана вимога про сплату єдиного внеску та рішення про застосування штрафних санкцій за його донарахування податковим органом.

Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, порушень матеріального та процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скаргах доводи правильність висновків суду не спростовують, у зв'язку з чим апеляційні скарги задоволенню не підлягають.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 22 березня 2016 року відстрочено Котовській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області сплату судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 08 лютого 2016 року по справі №815/7222/15 до моменту ухвалення судового рішення, у зв'язку з чим судовий збір у розмірі 1 339, 80 грн. (110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір") підлягає стягненню з апелянта за результатами розгляду апеляційної скарги.

Керуючись ст.ст. 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206, ч.5 ст. 254 КАС України, колегія суддів,-

У Х В А Л И Л А :

Апеляційні скарги товариства з обмеженою відповідальністю «Південний електротехнічний завод», Котовської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області залишити без задоволення, постанову Одеського окружного адміністративного суду від 08 лютого 2016 року залишити без змін.

Стягнути з Котовської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області до спеціального фонду Державного бюджету України на рахунок №31212206781008, код бюджетної класифікації - 22030101, отримувач коштів: УК у м. Одесі/Приморський район/22030101, код ЄДПРОУ 38016923, банк отримувач: ГУДКСУ в Одеській області, МФО: 828011 судовий збір в розмірі 1 339, 80 грн. (одна тисяча триста тридцять дев'ять) гривень.

Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Повний текст судового рішення виготовлений 25 травня 2016 року.

Головуючий: І.Г. Ступакова

Судді: А.І. Бітов

М.М. Милосердний