Постанова № 57866202, 18.05.2016, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.05.2016
Номер справи
823/145/16
Номер документу
57866202
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2016 року справа № 823/145/16

м. Черкаси

16 год. 34 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Мишенка В.В.,

суддів: Гаврилюка В.О. та Рідзеля О.А.,

при секретарі Гордієнку Ю.П.,

за участю сторін:

представника позивача - Наконечного О.М.,

представника відповідача - Державної фіскальної служби України та третьої особи - Головного управління Державної фіскальної служби України у Черкаській області - Кондакова Є.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом комунального підприємства "Управління водопровідно-каналізаційного господарства" до Державної фіскальної служби України, Державної казначейської служби України, третя особа - Головне управління Державної фіскальної служби України у Черкаській області про визнання протиправними дій та зобовязання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

До Черкаського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява комунального підприємства "Управління водопровідно-каналізаційного господарства" (далі-позивач) до Державної фіскальної служби України (далі-відповідач 1) та Державної казначейської служби України (далі - відповідач 2), в якій позивач, з урахуванням уточнених позовних вимог, просить: визнати протиправною бездіяльність Державної фіскальної служби України та Державної казначейської служби України щодо незарахування на електронний рахунок комунального підприємства "Управління водопровідно-каналізаційного господарства" у системі електронного адміністрування ПДВ з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до ЗУ "Про Державний бюджет України"; зобов'язати Державну фіскальну службу України та Державну казначейську службу України вчинити дії щодо зарахування на електронний рахунок комунального підприємства "Управління водопровідно-каналізаційного господарства" № 37513000050516 у системі електронного адміністрування ПДВ платника коштів в сумі 1103393 грн. відповідно до договорів про організацію взаєморозрахунків відповідно до постанови КМУ від 04.06.2015 № 375.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що як Державна фіскальна служба України так і Державна казначейська служба України не виконали свого обов'язку по бюджетному відшкодуванню ПДВ в строки встановлені ст. 2001 ПК України, а також в порушення Постанови Кабінету Міністрів України № 375 від 04.06.2015 не зараховано кошти на електронний рахунок комунального підприємства "Управління водопровідно-каналізаційного господарства" № 37513000050516 у системі електронного адміністрування ПДВ платника коштів в сумі 1103393 грн.

В судовому засіданні представник позивача адміністративний позов підтримав, посилаючись на обставини, викладені в ньому, позовні вимоги просив задовольнити.

Представник Державної фіскальної служби України в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, посилаючись на відповідність своїх дій нормам Податкового кодексу України, а також зауважив, що вимоги позивача є безпідставними, оскільки на виконання вимог пункту 20013 ст. 2001 ПК України та пункту 9 Порядку № 569 ДФС України листом від 18.01.2016 № 716/5/99-99-23-01-16 направлено до Державної казначейської служби України коригуючі реєстри на суми зменшення залишку узгоджених податкових зобов'язань платника податку, не сплачених до бюджету, строк сплати за якими настав, в поповнення рахунка в системі електронного адміністрування податку. Крім того, листом розробника автоматизованої системи «Є-Казна» (електронне адміністрування ПДВ) TOB «Програміка» від 25.01.2016 № 02-15/2 підтверджено інформацію щодо коректної передачі до ДКСУ коригуючих реєстрів на суми зменшення залишку узгоджених податкових зобов'язань 18.01.2016. Таким чином, ДФС України виконало, визначені нормативно-правовими актами, дії щодо передачі коригуючих реєстрів до ДКСУ, що свідчить про не порушення прав, обов'язків та законних інтересів платника.

Державна казначейська служба України також заперечувала щодо задоволення позовних вимог, що вбачається з наданих письмових пояснень, посилаючися на те, що від початку функціонування системи електронного адміністрування ПДВ до 12.06.2015 заборгованість по цьому податку, обліковувалась Казначейством у котловій картотеці загальною сумою по кожному платнику без подокументного розподілу. Для коригування такої картотеки передбачались реєстри з ознакою коригування типу 8 «коригування суми котлової картотеки». З 13.06.2015 за ініціативи ДФС здійснено перехід на подокументну картотеку, де реєстри обліковуються кожен як окремий документ, який підписаний електронним цифровим підписом посадових осіб ДФС. Відповідно до Протоколу № 1 Угоди про інформаційне співробітництво між ДФС та Казначейством від 12.11.2014 та Специфікації взаємодії з системами ДФС від 12.05.2015 версія 1.12 для коригування подокументної картотеки вперше передбачено реєстри з ознакою коригування типу 9 «оновлення документу в картотеці за реєстром». Такий тип реєстру дозволяє коригувати реквізити документу, що обліковується в картотеці системи електронного адміністрування ПДВ, зокрема, суму узгоджених податкових зобов'язань платника податку. На сьогодні взаємодія відбувається відповідно до Специфікації взаємодії з системами ДФС від 13.11.2015 версія 1.13. технологічно не можуть бути прийняті до обробки системою електронного адміністрування ПДВ. Таким чином, Казначейство у повному обсязі забезпечило виконання своїх зобов'язань, як в частині надання субвенцій, так і в частині зарахування податку на додану вартість до державного бюджету та інформування про це Державної фіскальної служби України.

Представник Головного управління Державної фіскальної служби України у Черкаській області в судовому засіданні також заперечував щодо задоволення позовних вимог посилаючися на обґрунтування Державної фіскальної служби України.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Суд встановив, що комунальне підприємство Управління водопровідно-каналізаційного господарства" зареєстроване як юридична особа 17.02.2000, ідентифікаційний код 30598710 та перебуває на обліку у Корсунь-Шевченківській ОДПІ з 30.03.2000 за видом діяльності «каналізація, відведення й очищення стічних вод».

Зокрема останнє є платником ПДВ, що і не оспорюється сторонами та має відкритий з 24.12.2014 електроний рахунок адміністрування ПДВ № 37513000050516 в ДКС України у відповідності до вимог пунктом 2001.2 ст. 2001 Подактового кодексу України.

Комунальне підприємство «Управління водопровідно-каналізаційного господарства» отримало на підставі постанови КМУ від 4 червня 2015 N 375 « Про питання погашення у 2015 році заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню» субвенцію всього в сумі 1103393 грн., що складається:

- 369 710,00 грн. згідно з договором № 12/375 від 15.07.2015;

- 610 386,00 грн. згідно з договором № 29/375 від 23.11.20154;

- 123 297,00 грн. згідно з договором № 56/375 від 18.12.2015.

У відповідності до платіжних доручень № 3 від 31.07.2015 на суму 369 710,00 грн., № 15 від 10.12.2015 на суму 610386 грн. та № 16 від 28.12.2015 на суму 132297 грн. дані суми направлені па погашення заборгованості з податку на додану вартість, що обліковувався у позивача з наявних в матеріалах справи довідках податкової служби (а.с. 27, 22, 17).

Також, листом від 15.01.2016 року № 32 позивач звернувся до начальника Головного управління ДФС України в Черкаській області щодо надання роз'яснень про причини не зарахування коштів на електронний рахунок. Отримано відповідь № 1934/23-00-15-0212 від 29.01.2016, що направлено лист до ДФС України щодо вирішення питання.

Крім того, судом досліджено лист ТОВ «Програміка» (а.с. 67) від 25.01.2016, яким останнє повідомило, що коригуючи реєстри на суму зменшення залишку узгоджених податкових зобов'язань були передані до ДКС України 18.01.2016. Проте, згідно листа ДКС України від 21.01.2016, зазначено, що за даними АС «Казна» інформації щодо обробки коригуючих реєстрів не має.

Як вбачається з п. 19.1.1 ст. 191 Податкового кодексу України (далі - ПК України) до функцій контролюючих органів віднесено зокрема здійснення адміністрування податків, зборів, платежів.

Так, на підставі Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі - Закон № 71) було запроваджено систему електронного адміністрування ПДВ (п. 35 підр. 2 розд. XX Кодексу): з 1 січня до 1 липня 2015 року (або до дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України про скорочення терміну перехідного періоду відповідно до пункту 7 Прикінцевих положень Закону № 71) - у тестовому режимі; з 1 липня 2015 року - на постійній основі.

Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість визначено статтею 2001 ПК України, а порядок електронного адміністрування податку на додану вартість затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі - Порядок).

Відповідно до п. 2001.1 ст. 2011 ПК України система електронного адміністрування податку на додану вартість забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку, зокрема інші показники, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» цього Кодексу враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 2001.3 ст. 2011 цього Кодексу.

Згідно абз.2 п. 2001.2 ст. 2011 ПК України для відкриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника.

Пунктом 2001.5 ст. 2001 ПК України визначено, що з рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду, та на поточний рахунок платника податку за його заявою, яка подається до контролюючого органу у складі податкової звітності з податку на додану вартість, у розмірі суми коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов'язань та суми податкового боргу з податку.

У разі проведення органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, розрахунків платника податку з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до закону України про Державний бюджет України в рахунок погашення заборгованості з податку, в поповнення рахунка в системі електронного адміністрування податку враховується в межах проведених розрахунків з податку сума зменшення залишку узгоджених податкових зобов'язань такого платника податку, не сплачених до бюджету, термін сплати яких настав, що обліковується органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, до виконання в повному обсязі за коригуючими реєстрами (п. 2001.3 ст. 2001 ПК України).

Відповідно до пп. в п. 2001.4 ст. 2001 ПК України, на рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника зараховуються кошти з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, а рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України про Державний бюджет України.

Згідно п. 2001.6 ст. 2001 ПК України, перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі, якщо таке зменшення загальної суми поповнення електронного рахунка не призведе до формування від'ємного значення суми податку, визначеної відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 цього Кодексу.

Для відповідного перерахування таких коштів центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету/на поточний рахунок та реквізити поточного рахунку платника (у випадку подання заяви платника на повернення коштів на такий рахунок). На підставі такого реєстру орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів після граничного терміну, встановленого цим Кодексом для самостійної сплати платником сум податкових зобов'язань, здійснює таке перерахування до бюджету/на поточний рахунок платника податку.

Кошти, зараховані на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, є коштами, які використовуються виключно у цілях, визначених пунктом 2001.5 статті 2001 цього Кодексу та погашення податкового боргу з податку на додану вартість (п. 2001.7 ст. 2001 ПК України).

Таким чином, за звітні податкові періоди, починаючи з лютого місяця 2015 року перерахування сум податку до бюджету здійснюється у порядку, визначеному п. 200.2 ст. 200 Кодексу, лише з рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ.

Аналіз наведених вище правових норм дозволяє дійти висновку, що платники податків, які зареєстровані платниками ПДВ, з 1 січня 2015 року повинні сплачувати зобов'язання на електронний рахунок, відкритий Державною казначейською службою України, відповідно до вимог чинного законодавства.

Відповідно до абз.2 п. 1 Порядку субвенція надається з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування (далі - заборгованість), за рахунок джерел, зазначених у статті 32 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік».

Пунктом 9 даного Порядку встановлено, що у разі проведення органами Казначейства розрахунків платника податку з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до закону про Державний бюджет України в рахунок погашення заборгованості з податку, в поповнення електронного рахунка враховується в межах проведених розрахунків з податку сума зменшення залишку узгоджених податкових зобов'язань такого платника податку, не сплачених до бюджету, строк сплати за якими настав, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, за коригуючими реєстрами.

Інформація про проведення таких розрахунків з податку надається Казначейством до ДФС у розрізі платників податку не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дати проведення таких розрахунків.

На підставі інформації про проведення розрахунків, отриманої від Казначейства, ДФС формує та не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дати отримання такої інформації надсилає Казначейству коригуючі реєстри у межах залишку узгоджених податкових зобов'язань платника податку, не сплачених до бюджету, строк сплати за якими настав, але не більше суми проведених розрахунків.

У день отримання коригуючих реєстрів Казначейство зменшує залишок узгоджених податкових зобов'язань платника податку, не сплачених до бюджету, строк сплати за якими настав, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, та повідомляє про це ДФС.

ДФС на підставі інформації про зменшення залишку узгоджених податкових зобов'язань платника податку, не сплачених до бюджету, строк сплати за якими настав, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дати отримання такої інформації збільшує суму поповнення електронного рахунка такого платника податку на суму такого зменшення.

Зазначені зміни спрямовані на впорядкування податкових відносин при використанні субвенції з державного бюджету для сплати податкових платежів відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 375 від 04.06.2015 «Питання погашення у 2015 році заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню».

За результатами цих змін на електронні рахунки в органах казначейства постачальників комунальних послуг повинні зараховуватись суми субвенцій з бюджету, які збільшуватимуть реєстраційну суму для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до п. 2001.3 ст. 200 Податкового кодексу України.

В матеріалах справи міститься витяг з бази (а.с. 167) з якого вбачається, що 18.12.2015 та 23.11.2015 коригуючі реєстри типу 8 були направлені Казначейству в електронному вигляді відповідно до специфікації взаємодії інформаційних систем ДФС та ДКСУ в процесі електронного адміністрування ПДВ.

Казначейство в свою чергу надає інформацію (лист 11.12.2015 № 9-08/1111-31431(а.с. 85-91), щодо зарахованих сум податку в розмірі 610386 грн. та 13297 грн.

Проте, Казначейство листом від 21.01.2016 № 10-08/151-1122 повідомило, що інформація щодо обробки коригуючих реєстрів відсутня.

Однак, TOB «Програміка», що є розробником програмного забезпечення ДФС, листом від 25.01.2016 № 02-15/2 підтвердило, що всі пакети коригуючих реєстрів типу 8 були передані Казначейству 18.01.2016, по всіх пакетах інформаційна система ДФС отримала відповідь про успішну доставку.

Додатково TOB «Програміка» проінформувало, що відповідно до документу «Доопрацювання АС «Є-Казна» щодо електронного адміністрування ПДВ, специфікації взаємодії з системами автоматизації Державної фіскальної служби» успішно переданим вважається пакет, який отримав відповідь від системи Казначейства зі статусом NEW в полі квитанції . Всі пакети коригуючих реєстрів з типом 8, передані Казначейству 18.01.2016, отримали квитанцію зі статусом NEW, що зафіксовано в журналі передачі пакетів інформаційної системи ДФС.

Однак, колегія суддів зазначає, що долучені до матеріалів справи Державною фіскальною службою України листи Державного казначейства України та Товариства з обмеженою відповідальністю «Програміка», що є розробником відповідного програмного продукту, щодо передачі відповідних корегуючих реєстрів лише свідчить про невиконання органами Державної фіскальної служби України вимог постанови КМУ від 18 листопада 2015 року за № 967 «Про внесення змін до пункту 9 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість» в частині поповнення електронного рахунку платника податку на додану вартість.

Крім того, колегія суддів звертає увагу, що комунальне підприємство "Управління водопровідно-каналізаційного господарства" не є і не може бути учасником відповідних правовідносин між органами виконавчої влади в особі Державної фіскальної служби України, Державного казначейства України та розробником програмного забезпечення діяльності вказаних органів - TOB «Програміка» і, відповідно, долучені документи не підтверджують зарахування шляхом збільшення суми поповнення електронного рахунку КП "Управління водопровідно-каналізаційного господарства" у системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Таким чином, враховуючи вищенаведене та вимоги чинного законодавства України, суд приходить до висновку, що відповідачем ДФС протиправно незараховано шляхом незбільшення суми поповнення електронного рахунку Комунального підприємства "Управління водопровідно-каналізаційного господарства"' у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника коштів з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого і водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України про Державний бюджет України, у порушення пункту 9 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції України та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачами, як суб'єктом владних повноважень, належним чином не виконаний покладений на них обов'язок щодо доказування правомірності вчинених ним дій з урахуванням вимог встановлених ч.2 ст.19 Конституції України та ч. 3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі.

Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94, 159 - 163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративнивй позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Державної фіскальної служби України та Державної казначейської служби України щодо незарахування на рахунок комунального підприємства "Управління водопровідно-каналізаційного господарства" у системі електронного адміністрування ПДВ з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до ЗУ "Про Державний бюджет України".

Зобов'язати Державну фіскальну службу України та Державну казначейську службу України вчинити дії щодо зарахування на рахунок комунального підприємства "Управління водопровідно-каналізаційного господарства" № 37513000050516 у системі електронного адміністрування ПДВ платника коштів в сумі 1103393 грн. відповідно до договорів про організацію взаєморозрахунків відповідно до постанови КМУ від 04.06.2015 № 375.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України на користь комунального підприємства "Управління водопровідно-каналізаційного господарства" (ідентифікаційний код 30598710) судовий збір в сумі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної казначейської служби України на користь комунального підприємства "Управління водопровідно-каналізаційного господарства" (ідентифікаційний код 30598710) судовий збір в сумі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя В.В. Мишенко

Судді В.О. Гаврилюк

О.А. Рідзель

Повний текст постанови виготовлено 20.05.2016