КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про заміну позивача
19 травня 2016 року 810/970/16
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудіна С.О., за участю представника відповідача Сердюк О.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Управління Укртрансінспекції у Вінницькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автокар-777» про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Управління Укртрансінспекції у Вінницькій області звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автокар-777» про стягнення заборгованості у сумі 45 558, 56 грн.
18.05.2016 на електронну адресу суду від представника позивача надійшла заява б/н від 18.05.2016 (вх. № 668/16 від 18.05.2016) про відкладення розгляду справи, у зв'язку з неможливістю представника позивача бути присутнім у судовому засіданні.
Також, 18.05.2016 на електрону адресу суду від представника позивача надійшла заява про заміну сторони правонаступником б/н від 17.05.2016 (вх. № 667/16 від 18.05.2016), у якій позивач просить суд замінити позивача у справі - Управління Укртрансінспекції у Вінницькій області, на його правонаступника - Державну службу України з безпеки на транспорті, з приводу чого суд зазначає наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем по справі є Управління Укртрансінспекції у Вінницькій області.
Відповідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» № 442 від 10.09.2014 утворено Державну службу України з безпеки на транспорті, реорганізувавши шляхом злиття Державну інспекцію з безпеки на морському та річковому транспорті, Державну інспекцію з безпеки на наземному транспорті та підпорядкувавши Службі, що утворюється, Державну спеціальну службу транспорту.
Згідно з п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті» № 592 від 26.06.2015 ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті за переліком згідно з додатком 1.
Додатком 1 вказаної Постанови визначено, що ліквідації підлягає Управління Укртрансінспекції у Вінницькій області.
Пунктом 2 зазначеної Постанови встановлено, що правонаступником майна, прав та обов'язків територіальних органів Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті, що ліквідуються згідно з пунктом 1 цієї постанови, є Державна служба з безпеки на транспорті.
Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України «Питання Державної служби з безпеки на транспорті» № 1378-р від 16.12.2015 було погоджено пропозицію Міністерства інфраструктури щодо можливості забезпечення здійснення покладених на Державну службу з безпеки на транспорті постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 р. № 103 «Про затвердження Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті» функцій і повноважень Державної інспекції з безпеки на морському та річковому транспорті та Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті, що припиняються.
Отже, враховуючи вищевказане, суд дійшов висновку про те, що функції та повноваження Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті та її територіальних органів, зокрема, Управління Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті у Вінницькій області, здійснюються Державною службою України з безпеки на транспорті.
Відповідно до ч. 1 ст. 52 Кодексу адміністративного судочинства України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
З урахуванням вищезазначеного, суд дійшов висновку про необхідність заміни позивача, Управління Укртрансінспекції у Вінницькій області, на належного - Державну службу України з безпеки на транспорті.
Відповідно до ч. 1 ст. 150 Кодексу адміністративного суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених цим Кодексом, а також у разі неможливості розгляду справи у зв'язку з необхідністю заміни судді (в результаті задоволення заяви про відвід чи з інших причин) або залучення до участі у справі інших осіб.
Таким чином, у зв'язку із заміною позивача на належного, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.52,150,160,165 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
1.Замінити позивача у справі - Управління Укртрансінспекції у Вінницькій області, на належного - Державну службу України з безпеки на транспорті (03135, м. Київ, пр-т. Перемоги, 14, ідентифікаційний номер 39816845).
2.Відкласти розгляд справи до 01.06.2016 до 15 год. 00 хв.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту постановлення і не може бути оскаржена окремо. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
Суддя Дудін С.О.