ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
11 травня 2016 року м. Київ К/800/12711/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Олексієнко М.М., вирішуючи питання про прийняття касаційної скарги представників Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області (далі - ГУ ДФС), Державної фіскальної служби України (далі - ДФС) на судові рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 18 січня 2016 року, Житомирського апеляційного адміністративного суду від 5 квітня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ГУ ДФС, ДФС про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
ВСТАНОВИВ:
У травні 2016 року представники ГУ ДФС, ДФС звернулися з касаційною скаргою, в якій просять скасувати постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 18 січня 2016 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 5 квітня 2016 року, посилаючись на їх незаконність.
Вивчивши зміст касаційної скарги, матеріали долучені до неї, суддя приходить до висновку про залишення її без руху з наступних підстав.
Статтею 213 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлені вимоги, яким за формою і змістом повинна відповідати касаційна скарга.
Відповідно до частини п'ятої вище згаданої норми до касаційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.
До скарги не долучено документ про сплату судового збору, що свідчить про невідповідність касаційної скарги вимогам статті 213 КАС України, тому вона підлягає залишенню без руху.
Представником відповідачів заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Клопотання задоволенню не підлягає з урахуванням наступного.
Частиною першою статті 8 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674-VI, в редакції Закону від 22.05.2015 року №484-VIII) передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Наведені в клопотанні доводи не є підставою для відстрочення сплати судового збору, оскільки доказів, які б свідчили про неможливість сплати судового збору, представником відповідачів не надано.
Спір, який виник між сторонами містить одночасно вимоги майнового та немайнового характеру, тому відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини третьої статті 6 Закону № 3674-VI судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно з підпунктом першим пункту 3 частини другої статті 4 цього Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем ставку судового збору у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати, немайнового характеру - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Слід зазначити, що ставка судового збору за подання касаційної скарги на рішення суду встановлена в розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Документ про сплату судового збору подається до суду тільки в оригіналі.
Реквізити для оплати судового збору за подання касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України наступні.
Отримувач коштів: УДКCУ у Печерському р-ні, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, Код банку отримувача (МФО): 820019, Рахунок отримувача: 31210255700007, Код класифікації доходів бюджету: 22030105 «Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)».
Для усунення недоліків надати строк десять днів з моменту отримання копії цієї ухвали, одночасно роз'яснити, що у разі не виконання ухвали про усунення недоліків у строк, встановлений судом, вона буде повернута з підстав, передбачених пунктом 1 частини третьої статті 108 КАС України.
Керуючись статтею 213, частиною третьою статті 214, частиною першою статті 108 КАС України,
У Х В А Л И В:
Відмовити в задоволенні клопотання Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області, Державної фіскальної служби України про відстрочення сплати судового збору.
Касаційну скаргу залишити без руху та надати Головному управлінню Державної фіскальної служби у Рівненській області, Державній фіскальній службі України строк для усунення недоліків десять днів з моменту отримання копії цієї ухвали.
Недоліки можуть бути усунені шляхом подачі доповнень до касаційної скарги.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Олексієнко