УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
20 травня 2016 року
Справа № 803/744/16
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Андрусенко О. О., вивчивши позовну заяву Ківерцівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
Ківерцівська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області звернулася з адміністративним позовом до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження №50976157 від 28.04.2016 року.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями, в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року № 484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015 року) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою – підприємцем - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 28.12.2014 року № 80-VIII (з наступними змінами та доповненнями) станом на 01.01.2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1378,00 грн.
Таким чином, оскільки позивачем подано позовну заяву, що має немайновий характер (про визнання протиправною та скасування постанови), тому вона повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 1378,00 грн. (тобто, 1 розмір мінімальної заробітної плати).
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України, до позовної заяви не долучено документ про сплату судового збору.
Одночасно в позовній заяві позивач просить суд звільнити його від сплати судового збору на підставі того, що Ківерцівська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області є бюджетною організацією та немає можливості сплатити судовий збір.
Однак, клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору до задоволення не підлягає, оскільки обставини, наведені у позовній заяві не підтверджують відсутність у позивача можливості сплатити судовий збір.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб’єктом владних повноважень.
Згідно із пунктом 7 частини першої статті 3 КАС України суб’єкт владних повноважень – орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Звертаючись з адміністративним позовом про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження №50976157 від 28.04.2016 року, боржником у якому є позивач, Ківерцівська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області діє не як суб’єкт владних повноважень, а як особа, яка захищає свої порушені права оскаржуваною постановою. Проте, в порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України, позивач не долучив копії всіх документів, що приєднані до позовної заяви, для вручення відповідачу.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, – до 09.06.2016 року. Позивачу слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору у розмірі 1378,00 грн. та подання до суду відповідного розрахункового документу (квитанції, платіжного доручення тощо), а також шляхом подання до суду копій всіх документів, що приєднані до позовної заяви, для вручення їх відповідачу.
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Ківерцівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 09 червня 2016 року.
Роз’яснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя О. О. Андрусенко