УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
____________________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
Від "17" травня 2016 р. Справа № 19/906/68/13-г
За заявою ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Фактор Нафтогаз" (м.Київ)
До боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Фактор Капітал" (смт.Черняхів Житомирська область)
про визнання банкрутом
Суддя Костриця О.О.
В засіданні суду прийняли участь:
від кредиторів: ОСОБА_2 - представник ТОВ "Бестом", дов. від 07.10.2014, ОСОБА_2 - представник ТОВ "Компанія"Нафто-Зеларт", дов. від 17.10.2014, ОСОБА_3 - представник ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України", дов. №010-01/5351 від 06.08.2013
від боржника: ОСОБА_4 - представник ліквідатора, дов. від 19.01.2015
В провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Фактор Капітал".
12.04.2016 до господарського суду від ДПІ у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області надійшла заява №3167/12-09-10 від 11.04.2016 про заміну кредитора по справі ДПІ у м.Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області на її правонаступника ДПІ у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області.
Ухвалою суду від 13.04.2016 було прийнято та призначено до розгляду в засіданні суду вищезазначену заяву.
10.05.2016 до суду від ДПІ у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області на виконання вимог ухвали суду від 13.04.2016 надійшли витребувані документи по справі.
В засіданні суду розглядалось клопотання Вінницької ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області №5187/23-10 від 09.02.2016 про заміну кредитора по справі - Вінницької ОДПІ Головного управління Мундоходів у Вінницькій області на належного - Вінницьку ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області.
Вінницька ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області свого представника в засідання суду не направила.
Представник ліквідатор боржника в засіданні суду не надав заперечень відносно клопотання Вінницької ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області №5187/23-10 від 09.02.2016.
Суд розглянувши вищезазначене клопотання Вінницької ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області про заміну кредитора по справі, уважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ч.2 ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно з ч.1 ст.2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ст.4-7 Господарського процесуального кодексу України судове рішення приймається суддею за результатами обговорення усіх обставин справи.
В силу ст.43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідно до ч.2 ст.4-3 ГПК України суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства, а сторони, в свою чергу, відповідно до ч.3 ст.22 Господарського процесуального кодексу України зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Як свідчать матеріали справи, 15.02.2016 до господарського суду від Вінницької ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області надійшло клопотання №5187/23-10 від 09.02.2016 про заміну кредитора по справі Вінницьку ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області на її правонаступника Вінницьку ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області.
Ухвалою господарського суду Житомирської області від 05.04.2016 було зобов'язано Вінницьку ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області: надати докази на підтвердження безпосереднього правонаступництва прав та обов'язків Вінницької ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області - Вінницькою ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області (зміни до положення тощо), надати передавальний акт, складений з дотриманням вимог ст.107 ЦК України; надати відомості з ЄДР про правонаступництво прав та обов'язків Вінницької ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області - Вінницькою ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області.
Однак Вінницька ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області свого представника в засідання суду не направила, витребуваних судом документів на підтвердження своїх вимог не надала, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена своєчасно та належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.71 том 38).
Таким чином, суд уважає, що ненадання витребуваних документів не надає можливості суду повно, об'єктивно та всебічно дослідити матеріали справи та з'ясувати всі фактичні обставини для правильного та об'єктивного прийняття рішення за результатами розгляду даної заяви.
Слід зазначити, що нормами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не передбачено всіх можливих випадків та наслідків розгляду даної категорії заяв, у зв'язку з чим суд приходить до висновку про необхідність застосування за аналогією положень ГПК України.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України господарський суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з'явився на виклик у засідання господарського суду і його нез'явлення перешкоджає вирішенню спору.
Згідно з п.3.13 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" у разі неподання учасником судового процесу з неповажних причин або без повідомлення причин матеріалів та інших доказів, витребуваних господарським судом, останній може здійснити розгляд справи за наявними в ній матеріалами та доказами або, з огляду на обставини конкретної справи, залишити позов без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 Господарського процесуального кодексу України.
Ураховуючи викладене, суд уважає за необхідне клопотання Вінницької ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області №5187/23-10 від 09.02.2016 про заміну кредитора по справі - Вінницької ОДПІ Головного управління Міндоходів у Вінницькій області на належного - Вінницьку ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області залишити без розгляду.
В засіданні суду розглядалось клопотання ДПІ у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області №3167/12-09-10 від 11.04.2016 про заміну кредитора по справі ДПІ у м.Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області на її правонаступника ДПІ у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області.
Як зазначалося вище, 10.05.2016 до суду від ДПІ у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області на виконання вимог ухвали суду від 13.04.2016 надійшли витребувані документи по справі.
ДПІ у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області свого представника в засідання суду не направила.
Представник ліквідатора в засіданні суду не заперечив проти клопотання ДПІ у м.Лисичанську про заміну кредитора по справі, з підстав викладених у відзиві.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників процесу, судом було встановлено наступне.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №311 "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1 та реорганізовано територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.
Згідно з додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №311 "Перелік територіальних органів ДФС, які утворюються" у Луганській області утворюється Державна податкова інспекція у м. Лисичанську Головного управління ДФС.
Відповідно до додатку 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №311 "Перелік територіальних органів Міндоходів, які реорганізуються", Державна податкова інспекція у м. Лисичанську Головного управління Міндоходів реорганізується шляхом приєднання до Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління ДФС.
Згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 05.04.2015, у ЄДР міститься інформація про юридичну особу - Державну податкову інспекцію у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області (ідентифікаційний код 39890557).
Згідно до Положення про ДПІ у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області, ДПІ у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області є правонаступником усіх прав та обов'язків ДПІ у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області.
Відповідно до передавального акту, затвердженого головою комісії з реорганізації ДПІ у м.Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області, в.о. начальника ДПІ у м.Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області, внаслідок реорганізації шляхом приєднання ДПІ у м.Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області, правонаступником всього майна, майнових прав та обов'язків, всіх фінансових зобов'язань, всіх кредиторів та боржників, у тому числі зобов'язань, які оспорюються сторонами, є ДПІ у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області.
Відповідно до повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи №01/24/90/02.1-6.1 від 04.04.2016 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 04.04.2016 внесено запис №13811120008001663 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи ДПІ у м.Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області, 38504959 (а.с.67 том 38).
Частиною 1 ст. 25 ГПК України встановлено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Відповідно до ст.21 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншої особи, яка бере участь у справі, здійснює заміну такої сторони на будь-якій стадії провадження у справі про банкрутство.
Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Ураховуючи викладене, суд уважає за необхідне задовольнити клопотання ДПІ у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області та замінити кредитора по справі ДПІ у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області на її правонаступника ДПІ у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області.
В засіданні суду розглядалось клопотання ліквідатора боржника ОСОБА_5. №19/906/68/13-г/60 від 08.10.2015 про скасування обмежень, арештів, обтяжень з майна банкрута та зобов'язання вчинити певні дії, з урахуванням доповнень.
Представник ліквідатора в засіданні суду вищезазначене клопотання підтримав в повному обсязі.
Розглянувши клопотання ліквідатора боржника ОСОБА_5 про скасування обмежень, арештів, обтяжень з майна банкрута та зобов'язання вчинити певні дії, з урахуванням доповнень, суд прийшов до висновку про його відкладення з огляду на наступне.
Ухвалою суду від 05.04.2016 було повторно зобов'язано Державну виконавчу службу України, ОВС СУ ГУСВС України в м.Києві, ДПІ у м.Черкасах, ПАТ "БМ Банк", ВДВС Голосіївського РУЮ у м.Києві надати письмовий відзив на клопотання ліквідатора ТОВ "Фактор Капітал" ОСОБА_5 №19/906/68/13-г/60 від 08.10.2015р. про скасування обмежень, арештів, обтяжень з майна банкрута та зобов'язання вчинити певні дії, з урахуванням доповнень.
З доданих до звіту ліквідатора документів, судом встановлено, що листом ДПІ у м.Черкасах повідомила ліквідатора про зняття податкової застави 21.12.2015 в державному реєстрі обтяжень рухомого майна відносно банкрута.
Станом на день розгляду справи, інші вищезазначені установи, не повідомили суд про результати розгляду клопотання ліквідатора, вимоги ухвали суду від 05.04.2016 не виконали.
При цьому, суд уважає за необхідне звернути увагу ліквідатора ОСОБА_5 на необхідність детальнішого підготовлення до розгляду клопотання №19/906/68/13-г/60 від 08.10.2015 про скасування обмежень, арештів, обтяжень з майна банкрута та зобов'язання вчинити певні дії, оскільки матеріали справи містяться відповіді податкових органів, незважаючи на наявність яких, ліквідатором в повному обсязі підтримується заявлене ним клопотання.
В засіданні суду розглядалось клопотання ТОВ "Фактор Енергогруп" (переможець торгів з реалізації майна) про зняття обтяжень з майна, яке було реалізовано і належало ТОВ "Фактор Капітал".
ТОВ "Фактор Енергогруп" свого представника в засідання суду не направив, вимоги ухвали суду від 05.04.2016 не виконав.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне відкласти розгляд клопотання ТОВ "Фактор Енергогруп" (переможець торгів з реалізації майна) про зняття обтяжень з майна, яке було реалізовано і належало ТОВ "Фактор Капітал".
В судовому засіданні було розглянуто звіт ліквідатора боржника ОСОБА_5 про хід ліквідаційної процедури, станом на 16.05.2016.
Відповідно до протоколу засідання комітету кредиторів боржника №12 від 16.05.2016 присутніми членами комітету кредиторів, було вирішено, прийняти до відома інформацію ліквідатора ТОВ "Фактор Капітал" та поточний звіт ліквідатора ТОВ "Фактор Капітал" станом на 16.05.2016.
Представник ліквідатора в засіданні суду в усних поясненнях повідомив суд про вчинені дії ліквідатором в ході ліквідаційної процедури. Разом з тим, судом з'ясовано, що ліквідатор боржника ОСОБА_5 вимоги ухвали суду від 05.04.2016 виконав частково.
Ураховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку відкласти розгляд справи.
Керуючись ст.ст.77,86 ГПК України, ст.ст. 37-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Вінницької ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області №5187/23-10 від 09.02.2016 про заміну кредитора по справі - Вінницької ОДПІ Головного управління Міндоходів у Вінницькій області на належного - Вінницьку ОДПІ Головного управління ДФС у Вінницькій області залишити без розгляду.
2. Задовольнити клопотання ДПІ у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області №3167/12-09-10 від 11.04.2016.
3. Замінити кредитора по справі ДПІ у м. Лисичанську Головного управління Міндоходів у Луганській області на її правонаступника ДПІ у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області.
4. Відкласти розгляд клопотання ліквідатора боржника ОСОБА_5 №19/906/68/13-г/60 від 08.10.2015р. про скасування обмежень, арештів, обтяжень з майна банкрута та зобов'язання вчинити певні дії, з урахуванням доповнень.
5. Відкласти розгляд клопотання ТОВ "Фактор Енергогруп" (переможець торгів з реалізації майна) про зняття обтяжень з майна, яке було реалізовано і належало ТОВ "Фактор Капітал".
6. Відкласти розгляд справи.
7. Призначити наступне засідання суду на "02" серпня 2016 р. о 10:00 в приміщенні господарського суду Житомирської області, каб. №407.
8. Зобов'язати ліквідатора боржника ОСОБА_5:
- надати господарському суду проміжний звіт про хід ліквідаційної процедури банкрута, підтверджений документально та погоджений на засіданні комітету кредиторів боржника; протокол засідання надати суду;
- надати довідку з податкового органу відносно рахунків банкрута відкритих у банківських установах;
- надати інформацію про рух коштів на розрахункових рахунках боржника в банківських установах, починаючи з дати порушення провадження у справі;
- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування;
- розглянути на засіданні комітету кредиторів питання щодо погашення вимог кредиторів за рахунок грошового внеску засновника боржника, відповідний протокол надати суду;
- надати довідки з реєстраційних установ, що знаходяться на всій території України (за виключенням тих областей, що вже надані ліквідатором суду), і зокрема з: Центрів надання послуг, пов'язаних з використанням транспортних засобів (Львівська, Полтавська області), відділів земельних ресурсів (Львівська, Полтавська, Сумська області та м.Київ), інспекцій по Держтехнагляду (Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Кіровоградська, Луганська, Чернівецька області), БТІ, територіальних управлінь Держпраці (Волинська область, Донецька, Миколаївська, Полтавська області та м.Київ), Інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю (станом на день судового розгляду справи);
- надати відповіді на запити до Державного підприємства "Український інститут промислової власності", Державного департаменту інтелектуальної власності, Державної митної служби України;
- повідомити про результати продажу майнових активів боржника;
- надати письмову інформацію, про те на якій стадій перебуває провадження у справах про банкрутство ТОВ "Ойл Трейдінг" та ТОВ "Астіка".
У випадку витребування судом вже поданих до матеріалів судової справи документів, зазначити дату подання до суду вказаних документів та відповідно до якого проміжного звіту вони були долучені.
З в е р т а ю у в а г у ліквідатора на необхідність долучення до проміжних звітів про хід виконання ліквідаційної процедури витребуваних судом документів, а не про їх зазначення лише у звіті.
У разі невиконання або неналежного виконання ліквідатором своїх обов'язків господарський суд застосовує заходи, передбачені ч.12 ст.41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Суд також попереджає ліквідатора ОСОБА_5, що згідно п.5 ст.83 ГПК України, господарський суд, приймаючи рішення, має право стягувати в доход Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.
10. П о в т о р н о зобов'язати Державну виконавчу службу України, ОВС СУ ГУСВС України в м.Києві, ПАТ "БМ Банк", ВДВС Голосіївського РУЮ у м.Києві:
- надати письмовий відзив на клопотання ліквідатора ТОВ "Фактор Капітал" ОСОБА_5 №19/906/68/13-г/60 від 08.10.2015р. про скасування обмежень, арештів, обтяжень з майна банкрута та зобов'язання вчинити певні дії, з урахуванням доповнень.
Попередити Державну виконавчу службу України, ОВС СУ ГУСВС України в м.Києві, ПАТ "БМ Банк", ВДВС Голосіївського РУЮ у м.Києві про встановленому чинним законодавством відповідальність за не виконання вимог суду.
12. Зобов'язати ТОВ "Фактор Енергогруп" надати докази звернення до органів, якими було накладено арешт на майно боржника, яке реалізоване ТОВ "Фактор Енергогруп", щодо зняття обтяжень.
13. Комітету кредиторів боржника розглянути на своєму засіданні та прийняти відповідне рішення щодо подальшого руху провадження по даній справі, з урахуванням того, що строк ліквідаційної процедури по справі та строк повноважень ліквідатора закінчився, та з огляду на те, що Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не передбачено продовження строку ліквідаційної процедури у випадку її закінчення.
Викликати у судове засідання ліквідатора та уповноважених представників кредиторів.
Ухвала господарського суду набирає законної сили в установленому чинним законодавством порядку.
У зв'язку із запровадженням автоматизованої системи документообігу у господарському суді будь-які заяви та клопотання у письмовому вигляді повинні бути зареєстровані в канцелярії суду до початку судового засідання.
Окрім того, учасникам судового процесу звернути увагу на необхідність належного оформлення документів (заяв, клопотань), що подаються до суду, з врахуванням того, що зміст об'єднуваних вимог у відповідній заяві чи клопотанні повинен мати однорідний характер, у випадку заявлення вимог, що мають різні підстави виникнення, то вказані вимоги слід розділяти та пред'являти до суду окремими оформленими документами
Суддя Костриця О.О.
1- до справи ;
2- ліквідатору ОСОБА_5 -а/с 29, м.Київ, 01030 - (рек з повідомл.);
3- ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м.Києві - 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 23
4. ДПІ у м.Лисичанськ ГУ ДФС у Луганській області - 39113, Луганська область., м. Лисичанськ, вул. Свердлова, 347
5. Новоград-Волинській ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області - 11700, Жит.обл., м.Новоград-Волинський, вул. Ушакова,3 )
6. ТОВ "Бестом" 03142, м.Київ, вул. В.Стуса, 35-37
7. ТОВ "Компанія "Нафто-Зеларт" -
8. ТОВ "Украойлпродукт" - 04071, м.Київ, вул. Сагайдачного, 25-г
9. ТОВ "Хімічна компанія "Укрхімпром"
10. ТОВ " Фактор Коммерс" - 01033, м.Київ,вул. Кіквідзе, 11-А
11. ТОВ "Фактор Нафтогаз";
12 . ПАТ "УкрСиббанк" 61001,м.Харків, пр. Московський, 60.;
13. Овруцькій ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області - 11102, Житомирська область, м.Овруч , вул. Сабурова, 1/20.
14. ПАТ "БМ Банк", 01032, м.Київ, ОСОБА_6Шевченка, 37/122. ;
15. ПАТ "ВТБ Банк" 01004,м.Київ, ОСОБА_6Шевченко/вул. Пушкінська,8/26.;
16. ПАТ "Державний експортно імпортний банк України" 03150, м.Київ,вул. Горького, 127
17. Криворізька північна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області
18. Вінницькій ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області: 21027, м. Вінниця, вул. 30-річчя Перемоги, 21 (реком. з повідомл.)
19. Коростенській ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області - 11501, Житомирська область, м. Коростень, вул. Коротуна, 3
20.Тернопільській ОДПІ Головного управління ДФС у Тернопільській області - 46003, м. Тернопіль, вул. Білецька, 1
21-Державна виконавча служба України (м.Київ, вул. Артема,73,( реком. з повід.)
22- ОВС СУ ГУСВС України в м.Києві (03150, м.Київ, вул. Антоновича,114, (реком. з повід.)
23- ВДВС Голосіївського РУЮ у м.Києві (м.Київ, вул. Ломоносова, 22/15 )(реком. з повід.)
24-ТОВ "Фактор Енергогруп" (04070, м.Київ, вул.Боричів Тік, 35-В)(реком. з повід.)
25-ДПІ у м.Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області (10008, м.Черкаси, вул Хрещатик 235)