Провадження № 2-а/734/24/16 Справа № 734/1289/16-а
ПОСТАНОВА
іменем України
11 травня 2016 року смт. Козелець
Козелецький районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Іванюка Т.І.,
при секретарі Дідовець М.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Козелець Чернігівської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та зобовязання вчинити певні дії,-
в с т а н о в и в:
у суд із адміністративним позовом про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та зобовязання вчинити дії звернулась ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області у якому просить визнати неправомірним дії відповідача та зобовязати його перерахувати ОСОБА_1 пенсію за вислугою років у відповідності до ч.3 ст. 63, ч. 2 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» у розмірі 60% від грошового забезпечення Національної поліції та виплатити різницю між фактично отриманою на належною до сплати сумою пенсії з 01.01.2016 року. Позовні вимоги мотивовані тим, що з 19 червня 2007 року і по даний час ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області, як отримувач пенсії за вислугою років, призначеної на підставі ст. 65 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року. 6 травня 2005 року їй довічно встановлена 3 група інвалідності. 14 березня 2016 року ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області із письмовою заявою про перерахунок пенсії у звязку з прийняттям змін до Закону України «Про національну поліцію України» № 900-VІІІ від 23 грудня 2015 року, до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № № 900-VІІІ від 23 грудня 2015 року та на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Але листом від 28.03.2016 року Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області відмовило їй у перерахунку, посилаючись на те, що вказані зміни стосуються передусім перерахунку у разі зміни грошового забезпечення по новоствореному відомству, тобто Національної поліції України. Вважає такі дії відповідача незаконними, тому вимушена звернутися до суду.
У судове засідання позивач не зявився, подавши заяву про розгляд справи у його відсутності. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача надіслав письмові заперечення проти позову, де зазначив, що пенсія позивачу призначена та виплачується згідно норм чинного законодавства, а тому просив у задоволенні позову відмовити.
У судовому засіданні встановлені такі факти і відповідні ним правові відносини:
з 19 червня 2007 року і по даний час ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області, як отримувач пенсії за вислугою років, призначеної на підставі ст. 65 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року. Грошове забезпечення для отримання пенсії становить: посадовий оклад 850.00 грн., оклад за військове звання 125.00 грн., процентна надбавка за вислугу років 30% - 292.50 грн., надбавка за особливо важливі завдання 53% - 871.78 грн., премія 10% - 193.93 грн. Враховуючи підвищення, як інваліду війни 3 групи та підвищення за Постановою Кабінету Міністрів України № 355 від 2012 року, загальний розмір пенсії ОСОБА_1 становить 2517. 22 грн.;
у своїй заяві від 14 березня 2016 року ОСОБА_1 просила Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області зробити перерахунок її пенсії у звязку з прийнятими змінами до Закону України «Про національну поліцію України» № 900-VІІІ від 23 грудня 2015 року, до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № № 900-VІІІ від 23 грудня 2015 року та на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції»;
своїм листом від 28 березня 2016 року Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області повідомило ОСОБА_1 про відмову у задоволенні її заяви, посилаючись на те, що пенсія їй призначена та виплачується згідно норм чинного законодавства. Відмова обґрунтована тим, що зміни, які внесені наприкінці 2015 року до порядку перерахунку військових пенсій, передбаченого законом, стосувалися передусім такого важливого організаційного моменту, як створення в Україні Національної поліції. По суті, прописано норми щодо перерахунку пенсії у разі зміни грошового забезпечення при цьому новоствореному відомству.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та зобовязання вчинити певні дії задоволенню не підлягає із наступних підстав:
згідно ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (із змінами і доповненнями згідно із Законом № 900-VIII від 23.12.2015) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у звязку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у звязку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Дана норма містить посилання на порядок Кабінету Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.
Згідно вищевказаного Порядку перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262 пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у звязку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Відповідно до п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобовязані у пятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у звязку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії, які в свою чергу протягом пяти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в пятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Відповідачем у запереченнях зазначено, що Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області не повідомлялось про прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у звязку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, довідок про новий розмір грошового забезпечення позивача з уповноваженого органу до відповідача не надходило.
Вищенаведені норми законодавства свідчать, що органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення зазначених у довідках, а тому для перерахунку та виплати пенсії позивача немає законних підстав, оскільки пенсія позивачу виплачується згідно норм чинного законодавства.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що для перерахунку та виплати пенсії позивача відсутні правові підстави, оскільки пенсія позивачу виплачується згідно норм чинного законодавства, а тому у задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 17, 18, 70, 71, 99, 104, 122, 157, 158, 159, 160, 167 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
у позові ОСОБА_1 до головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та зобовязання вчинити певні дії відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Козелецький районний суд Чернігівської області.
Суддя:-