ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 грудня 2015 р. Справа № 804/12342/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Барановського Р.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеценергобуд" про стягнення заборгованості , -
ВСТАНОВИВ:
Лівобережна об'єднана державна податкова інспекція м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі-Лівобережна ОДПІ, податковий орган, позивач) звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеценергобуд", у якому просить стягнути з відповідача заборгованість з податку на прибуток та з податку на додану вартість у загальному розмірі 3148, 77 грн.
Позовні вимоги мотивовані наявністю непогашеної заборгованості відповідача.
Відповідачем заперечень до суду не надано.
За приписами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України - кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Згідно витягу з Єдиного держаного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців Товариство з обмеженою відповідальністю "Спеценергобуд" (далі - ТОВ "Спеценергобуд", підприємство, відповідач) (код ЄДРПОУ 31971408) зареєстроване як суб'єкт підприємницької від 08.04.2002р. та перебуває на податковому обліку у Лівобережній ОДПІ як платник податків та зборів.
Згідно із ст. 67 Конституції України встановлено - кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Стаття 68 Конституції України ж передбачає, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст.16 Податкового кодексу України (далі-ПК), встановлено обов'язок платника податків сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
За даними Лівобережної ОДПІ за ТОВ "Спеценергобуд" станом на 31.08.2015р. обліковувалась недоїмка по податковим зобов'язанням у загальному розмірі 3148, 77 грн. (в т.ч.: по податку на прибуток в сумі 1020, 00 грн. та по податку на додану вартість в сумі 2128, 77 грн.).
Як вбачається з матеріалів справи заявлена Лівобережною ОДПІ до стягнення сума податкового боргу ТОВ "Спеценергобуд" з податку на додану вартість у розмірі 2128, 77 грн. складається із:
-пені в сумі 1958, 17 грн., що нарахована платнику в порядку ст. 129 ПК у зв'язку з несплатою узгоджених податкових зобов'язань за податковою звітністю ТОВ "Спеценергобуд" з податку на додану вартість;
-непогашеної суми штрафних санкцій у розмірі 170, 00 грн., визначених податковим повідомленням-рішенням №0003032204 від 04.09.2013р., яке сформовано позивачем на піставі наступного.
16.08.2013р. фахівцем Лівобережної ОДПІ проведено камеральну перевірку даних, задекларованих підприємством у податковій звітності ТОВ "Спеценергобуд" з податку на додану вартість за червень 2013 року, за результатами якої податковим органом складено Акт №302/2204/31971408.
У зазначеному акті податковим органом було зафіксовано несвоєчасне подання платником податкової декларації по податку на додану вартість за червень 2013 року (граничний термін подання зазначеної податкової звітності - 22.07.2013р., фактично подано платником - 23.07.2013р.), що є порушенням вимог п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49, п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України.
Відповідальність платника за порушення граничних строків подання податкової звітності ( в т.ч. і з податку на додану вартість) встановлена п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України.
Так, згідно із п. 120.1 ст. 120 ПК: неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
04.09.2013р. на підставі Акту №302/2204/31971408 від 16.08.2013р. позивачем сформовано податкове повідомлення-рішення №0003032204, яким на підставі положень ст. 120 ПК збільшено суму податкового зобов'язання по податку на додану вартість шляхом застосування до підприємства штрафної (фінансової) санкції у розмірі 170, 00 грн.
Копія акту №302/2204/31971408 від 16.08.2013р. та податкове повідомлення-рішення №0003032204 від 04.09.2013р. направлено відповідачу засобами поштового зв'язку, що підтверджується матеріалами справи.
Так, заборгованість підприємства по податку на прибуток в сумі 1020, 00 грн. утворилась внаслідок несплати підприємством грошового зобов'язання, визначеного податковим повідомленням-рішенням №0008841502 від 22.07.2014р. на підставі Акту камеральної перевірки з питання своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток №2392/15-231971408 від 08.07.2014р., копія якого отримано платником - 15.07.2014р.
Зазначеним актом зафіксовано неподання платником податкової звітності з податку на прибуток за 2013 рік, що стало підставою для застосування до ТОВ "Спеценергобуд" штрафних санкцій в порядку ст. 120 ПК із винесенням відповідного податкового повідомлення-рішення.
Відповідальність платника за порушення граничних строків подання податкової звітності (в т.ч. і з податку на прибуток приватних підприємств) встановлена п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України.
Так, згідно із п. 120.1 ст. 120 ПК: неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Враховуючи, що за неподання підприємством податкової звітності за податок на додану вартість за червень 2013 року до відповідача вже застосовувався штраф у розмірі 170, 00 грн., Лівобережною ОДПІ на підставі Акту №2392/15-231971408 від 08.07.2014р. сформовано податкове повідомлення-рішення №0008841502 від 22.07.2014р., яким збільшено суму податкового зобов'язання по податку на додану вартість шляхом застосування до підприємства штрафної (фінансової) санкції у розмірі 1020, 00 грн.
Податкове повідомлення-рішення отримано відповідачем - 26.07.2014р.
Відповідно до п. 42.2 ст. 42 Податкового кодексу України, документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.
У матеріалах справи відсутні докази оскарження відповідачем актів камеральних перевірок та винесених на підставі них податкових повідомлень-рішень у адміністративному або судовому порядку.
Згідно п.36.1 ст. 36 ПК - податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Пунктом 49.2 ст. 49 ПК передбачено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Згідно з п.п.133.1.1 п.133.1 ст. 133 ПК - платниками податку на прибуток з числа резидентів є суб'єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами.
Положеннями п.п.134.1.1 п.134.1 ст. 134 ПК визначено, що об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду, визначених згідно зі статтями 135-137 цього Кодексу, на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму інших витрат звітного податкового періоду, визначених згідно зі статтями 138-143 цього Кодексу, з урахуванням правил, встановлених статтею 152 цього Кодексу.
Відповідно до п. 152.1 ст. 152 ПК - податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу, від податкової бази, визначеної згідно зі статтею 149 цього Кодексу. Податок, отриманий від діяльності, яка підлягає патентуванню відповідно до розділу XII цього Кодексу, підлягає сплаті до бюджету в сумі, яка визначена відповідно до цього розділу, і зменшена на вартість придбаних торгових патентів на право провадження такого виду діяльності.
Згідно з п.46.1 ПК, податкова декларація -документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків -фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до п.49.1 ст. 49 ПК, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Звітним (податковим) періодом для податку на додану вартість є один календарний місяць (п. 203.1 ст.202 ПК).
Згідно п. 49.18 ст.49 ПК, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п.54.1 ст. 54 ПК - крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно з п.57.1. ст. 57 ПК, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.56.11 ст. 56 ПК - не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податку.
Пунктом 57.3 ст. 57 ПК передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1.-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків. Коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до п. 58.2. ст.58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з п. 58.3 ст.58 Податкового кодексу України - податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Відповідно до п. 95.2. ст. 95 ПК, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 ст. 14 ПК встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПК - у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На виконання вимог зазначеної норми, Лівобережною ОДПІ було сформовано та направлено на адресу підприємства податкову вимогу №942 від 04.05.2011р. на суму 1832, 56 грн. (отримано відповідачем - 04.06.2011р.).
За правилами, визначеними п. 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі, коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Відповідно до вимог ст. 58.3, 59.1 Податкового кодексу України податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Доказів оскарження в адмінстратвиному або судовому порядку вищезазначеного акту камеральної перевірки та податкового овідомлення-рішення відповідачем до суду не надано.
Таким чином, загальна сума заборгованості ТОВ "Спеценергобуд" по податку на прибуток приватних підприємств та по податку на додану вартість становить 3148, 77 грн. та на момент розгляду справи є непогашеною.
Згідно п.п. 95.1, 95.2 ст. 95 ПК - контролючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше, ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п. 41.1 ст. 41 ПК - контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК - стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направлено до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
На підставі викладеного, з урахуванням відсутності заперечень та відсутністю доказів остаточної сплати узгоджених зобов'язань, суд доходить висновку, що позов Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеценергобуд" про стягнення заборгованості - підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеценергобуд" (код ЄДРПОУ 31971408) на користь державного бюджету (код ЄДРПООУ 39499924) заборгованість з податку на прибуток та з податку на додану вартість у загальному розмірі 3148, 77 грн. (три тисячі сто сорок вісім гривень сімдесят сім копійок).
Копію постанови направити сторонам по справі.
Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Р.А. Барановський