ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 травня 2016 р. м. Чернівці Справа № 824/133/16-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Лелюка О.П.,
за участю:
секретаря судового засідання Мудрик І.А.,
представника позивача Станкевича В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Кострижівський комбінат будівельних матеріалів" до державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Кострижівський комбінат будівельних матеріалів" звернулось до суду з позовом до державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві, в якому з урахуванням уточнень до позовної заяви просить суд:
1) визнати протиправною бездіяльність державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві, що полягає у не зарахуванні помилково сплачених коштів по єдиному соціальному внеску на рахунок Кіцманської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області (Заставнівське відділення) та по військовому збору на рахунок Заставнівського УК згідно поданих позивачем заяв;
2) зобов'язати державну податкову інспекцію у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві зарахувати помилково сплачені кошти:
- по єдиному соціальному внеску згідно платіжних доручень №468 від 06 листопада 2015 року в сумі 27735,85 грн, №420 від 16 жовтня 2015 року в сумі 8519,15 грн, №434 від 21 жовтня 2015 року в сумі 16979,00 грн на рахунок 37191201012404, МФО 856135, код 39578251, Кіцманської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області (Заставнівське відділення);
- по військовому збору згідно платіжних доручень №421 від 16 жовтня 2015 року в сумі 305,15 грн, №436 від 21 жовтня 2015 року в сумі 565,00 грн, №466 від 06 листопада 2015 року в сумі 1014,97 грн на рахунок 31115063700066, МФО 856135, код 36752386, Заставнівське УК/ Заставнівський район.
В обґрунтування заявлених вимог позивач вказує, що ним 11 листопада 2015 року подано до відповідача лист, в якому висловлено прохання помилково сплачені кошти по єдиному соціальному внеску на рахунок 37191201012657 державної податкової інспекції Головного управління ДФС України в м. Києві згідно платіжних доручень №468 від 06 листопада 2015 року в сумі 27735,85 грн, №420 від 16 жовтня 2015 року в сумі 8519,15 грн, №434 від 21 жовтня 2015 року 16979,00 грн зарахувати на рахунок 37191201012404 Кіцманської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області (Заставнівське відділення) або повернути на його рахунок. Однак, відповідач відмовив у перерахуванні помилково сплачених коштів з посиланням на те, що відокремлений підрозділ позивача перебуває на обліку у відповідача як основний платник.
Позивач вказував, що повторно подав до відповідача листи про перерахування помилково сплачених коштів по єдиному соціальному внеску та військовому збору згідно платіжних доручень №421 від 16 жовтня 2015 року в сумі 305,15 грн, №436 від 21 жовтня 2015 року в сумі 565,00 грн, №466 від 06 листопада 2015 року в сумі 1014,97 грн. Однак, відповіді на подані листи не отримав.
У зв'язку з цим, позивач вважає бездіяльність відповідача протиправною та такою, що суперечить вимогам чинного законодавства України та порушує його права.
В судовому засіданні позивач заявлені позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позові. Просив суд позов задовольнити повністю.
Відповідач в судове засідання вчетверте не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи. Про причини неявки та свою позицію відносно заявлених позовних вимог суду не повідомив.
Заслухавши пояснення особи, яка з'явилась в судове засідання, дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно з'ясувавши всі обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Кострижівський комбінат будівельних матеріалів" є юридичною особою, ідентифікаційний код якої 33108815, місце знаходження: вул. Заводська, 15, селище міського типу Кострижівка, Заставнівський район, Чернівецька область, 59410.
Основними видами діяльності товариства з обмеженою відповідальністю "Кострижівський комбінат будівельних матеріалів" є: надання допоміжних послуг у сфері добування інших корисних копалин і розроблення кар'єрів; виробництво вапна та гіпсових сумішей; виготовлення виробів із гіпсу для будівництва; виробництво сухих будівельних сумішей; виробництво інших виробів із бетону, гіпсу та цементу.
27 грудня 2004 року товариство з обмеженою відповідальністю "Кострижівський комбінат будівельних матеріалів" взято на облік в органах Кіцманської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС України в Чернівецькій області як платник єдиного внеску.
Директором товариства з обмеженою відповідальністю "Кострижівський комбінат будівельних матеріалів" є Іванищак В.М.
11 листопада 2015 року товариство з обмеженою відповідальністю "Кострижівський комбінат будівельних матеріалів" направило начальнику державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві лист (вих. № 41), в якому просило помилково сплачені кошти по єдиному соціальному внеску на рахунок 37191201012657 державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві, код 39513550, в сумі 53234,00 грн: код платежу 71010000 зарахувати на рахунок 37191201012404 Кіцманської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС України в Чернівецькій області, Заставнівське відділення, код 31978251, або повернути на рахунок 26001060055960, МФО 356282, ЧФ Приватбанк, код ЄДРПО 33108815.
Сплата відповідних коштів по єдиному соціальному внеску підтверджується платіжними дорученнями №468 від 06 листопада 2015 року в сумі 27735,85 грн, №420 від 16 жовтня 2015 року в сумі 8519,15 грн, №434 від 21 жовтня 2015 року в сумі 16979,00 грн.
25 листопада 2015 року товариство з обмеженою відповідальністю "Кострижівський комбінат будівельних матеріалів" направило начальнику державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві лист (вих. № 45), в якому просило помилково сплачені кошти по військовому збору на рахунок 31110063700009 державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві, код 37962074 в сумі 1885,12 грн: код платежу 11011000 зарахувати на рахунок 31115063700066 Заставнівське К/Заставнівський район, код 36752386, або повернути на рахунок 26001060055960, МФО 356282, ЧФ Приватбанк, код ЄДРПО 33108815.
Сплата відповідних коштів по військовому збору підтверджується платіжними дорученнями №421 від 16 жовтня 2015 року в сумі 305,15 грн, №436 від 21 жовтня 2015 року в сумі 565,00 грн, №466 від 06 листопада 2015року в сумі 1014,97 грн.
Як слідує із матеріалів справи, із аналогічним проханням позивач звертався до начальника державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві листами №48 від 03 грудня 2015 року, №50 та №51 від 15 грудня 2015 року. Однак, відповіді не отримав.
16 грудня 2015 року державна податкова інспекція у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві надала відповідь на лист позивача від 11 листопада 2015 року №41.
У зазначеній відповіді відповідач вказував, що відповідно до підпункту 1 пункту 1 статті 4 Розділу ІІ Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платником єдиного внеску є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відокремлений підрозділ ТОВ "Кострижівський комбінат будівельних матеріалів" перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві як основний платник та має 0- стан.
Платник здійснює сплату відповідно до підпункту 1 пункту 2 Розділу IV Інструкції "Про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування " від 20 квітня 2015 року №449 затвердженої Наказом Міністерства фінансів України, де вказано, що " сплата єдиного внеску здійснюється за місцем обліку платника".
Також відповідач зазначав, що кошти сплачені відокремленим підрозділом ТОВ "Кострижівський комбінат будівельних матеріалів" згідно наданих платіжних доручень №420 від 16 жовтня 2015 року в сумі 8519,15 грн, №434 від 21 жовтня 2015 року в сумі 16979,00 грн та № 468 від 06 листопада 2015 року в сумі 27735,85 грн зараховано відповідно до призначення платежу в картку особового рахунку за кодом платежу 71010000.
На цій підставі відповідач відмовив у перерахуванні помилково сплачених коштів.
За наведених обставин товариство з обмеженою відповідальністю "Кострижівський комбінат будівельних матеріалів" звернулось до суду з даним позовом.
Вирішуючи спір, суд зазначає таке.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Пунктом 2 статті HYPERLINK "http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/an_6/ed_2016_01_07/pravo1/T102464.html?pravo=1"1 HYPERLINK "http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/an_6/ed_2016_01_07/pravo1/T102464.html?pravo=1"Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року №2464-VI (далі Закон №2464-VI в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) визначено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування
Згідно пункту 1 частини першої статті 4 Закону №2464-VI платниками єдиного внеску, зокрема є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Частиною першою статті 5 Закону №2464-VI передбачено, що облік осіб, зазначених у пунктах 1, 4, 5 частини першої статті 4 цього Закону, ведеться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування, а щодо застрахованих осіб, які є учасниками накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (далі - учасниками накопичувальної пенсійної системи), - з національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, та Пенсійним фондом.
Відповідно до статті 5 Закону №2464-VI та інших нормативно-правових актів розроблено Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 24 листопада 2014 року №1162 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03 грудня 2014 року за №1553/26330 (далі - Порядок №1162 в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Згідно пункту 10 розділу ІІ Порядку №1162 відокремлені підрозділи обліковуються як страхувальники з урахуванням таких особливостей:
- у разі отримання повідомлення від державного реєстратора або відомостей з Єдиного державного реєстру про створення відокремленого підрозділу юридичної особи такий новостворений підрозділ обліковується з приміткою "Неплатник";
- у разі прийняття юридичною особою рішення про виділення відокремленого підрозділу на окремий баланс та перехід до самостійного ведення ним розрахунків із застрахованими особами юридична особа повідомляє про це в десятиденний строк з дня прийняття такого рішення контролюючий орган за місцезнаходженням відокремленого підрозділу. У зазначеному випадку на підставі такого повідомлення юридичної особи відокремлений підрозділ обліковується як платник єдиного внеску;
- якщо юридичною особою прийнято рішення про реорганізацію відокремленого підрозділу - страхувальника в такий підрозділ, який не має обов'язків чи повноважень щодо ведення окремого балансу та самостійного ведення ним розрахунків із застрахованими особами, юридична особа повідомляє про це в десятиденний строк з дня прийняття такого рішення контролюючий орган за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. У цьому випадку за умови відсутності заборгованості на підставі такого повідомлення юридичної особи відокремлений підрозділ обліковується з приміткою "Неплатник";
- наявність у відокремленого підрозділу окремого балансу, самостійного ведення розрахунків з оплати праці із застрахованими особами може бути встановлена контролюючим органом під час проведення перевірки платника єдиного внеску, при опрацюванні його звітності.
На виконання статей 9, 11, 26 Закону №2464-VI розроблено Порядок зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року №450 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 17 вересня 2013 року за №1601/24133 (далі- Порядок №450 в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Згідно пункту 2 Порядку №450 він визначає процедуру зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску або повернення платникам, на яких згідно із Законом покладено обов'язок нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (далі - платники єдиного внеску), сум помилково сплаченого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Відповідно до Пункту 4 Порядку №450 повернення коштів здійснюється у випадках: надміру або помилково сплачених сум єдиного внеску, безпідставно стягнених сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій або інших коштів (далі - кошти) на відповідний рахунок органу доходів і зборів, відкритий в органі Казначейства за балансовим рахунком 3719; помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок органу доходів і зборів. До сум помилково сплачених коштів не включаються суми авансових платежів, сплачені відповідно до абзацу другого частини восьмої статті 9 Закону.
Згідно пункту 9 Порядку №450 помилково сплачені суми єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок органу доходів і зборів перераховуються шляхом оформлення підрозділом фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку органу доходів і зборів розрахункового документа про перерахування коштів на відповідний рахунок органу доходів і зборів за заявою платника не пізніше двох робочих днів з дня надходження висновку, зазначеного у пункті 7 цього Порядку.
У разі помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на рахунок органу доходів і зборів, в якому платник не перебуває на обліку, такі кошти перераховуються шляхом оформлення підрозділом фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку органу доходів і зборів розрахункового документа про перерахування коштів на відповідний рахунок органу доходів і зборів, у якому платник перебуває на обліку, за заявою платника не пізніше двох робочих днів з дня надходження висновку, зазначеного у пункті 7 цього Порядку.
Пунктами 7 та 8 Порядку №450 передбачено, що координаційно-моніторинговий підрозділ органу доходів і зборів у строк не більше ніж три робочих дні з дня отримання заяви з відміткою структурного підрозділу органу доходів і зборів, на який покладено функцію адміністрування єдиного внеску, про підтвердження повернення надміру або помилково сплачених коштів, на підставі даних інтегрованих карток платників готує висновки за формою, наведеною у додатку 1, та два примірники Реєстру висновків про повернення надміру або помилково сплачених коштів (далі - Реєстр висновків) за формою, наведеною у додатку 2. Висновки реєструються в журналі обліку висновків про повернення надміру або помилково сплачених коштів єдиного внеску за формою, наведеною у додатку 3, та протягом одного робочого дня від дати реєстрації передаються до підрозділів фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку органу доходів і зборів згідно з Реєстром висновків для підготовки розрахункових документів.
На підставі висновку у строк не пізніше ніж три робочих дні з дня отримання Реєстру, до якого включено такий висновок, підрозділ фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку органу доходів і зборів здійснює повернення надміру або помилково сплачених коштів з рахунку, на який їх було сплачено, шляхом оформлення розрахункових документів та направлення їх відповідним органам Казначейства.
Відповідно до підпункту 1.4 пункту 16 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 ПКУ, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 цього пункту.
Зокрема, підпунктом 168.1.1 пункту 168.1 статті 168 Податкового кодексу України передбачено, що податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов'язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок.
Порядок сплати (перерахування) збору до бюджету визначено пунктом 168.4 статті 168 Податкового кодексу України, відповідно до підпункту 168.4.1 якого збір, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно із Бюджетним кодексом України.
Пунктом 1 частини другої статті 29 Бюджетного кодексу України передбачено, що до доходів загального фонду Державного бюджету України належить військовий збір, що сплачується (перераховується) згідно з пунктом 16 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України.
Відповідно до пунктів 4 і 5 статті 45 Бюджетного кодексу України податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок і не можуть акумулюватися на рахунках органів, що контролюють справляння надходжень бюджету (за винятком установ України, які функціонують за кордоном). При цьому, податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.
Статтею 64 Бюджетного кодексу України визначено, що податок на доходи фізичних осіб податковим агентом - юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента - юридичної особи зараховується до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що виплачуються фізичній особі.
Крім того, згідно з підпунктом 168.4.3 пункту 168.4 статті 168 Податкового кодексу України суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. При цьому податок на доходи, нарахований працівникам неуповноваженого відокремленого підрозділу, юридична особа перераховує до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого неуповноваженого відокремленого підрозділу. Ця норма регламентує порядок перерахування податку на доходи фізичних осіб до місцевого бюджету. Оскільки збір зараховується до державного бюджету, встановлена в абзаці другому підпункту 168.4.3 пункту 168.4 статті 168 ПКУ норма не може бути використана для військового збору.
На підставі наведеного суд погоджується з доводами позивача про те, що відокремлений підрозділ підприємства, який не має статусу юридичної особи, реєструється, зокрема, в територіальних органах фіскальної служби за своїм місцем знаходження, а нарахування, утримання і сплата єдиного соціального внеску за відокремлений підрозділ здійснюється бухгалтерською службою головного підприємства-юридичної особи за місцем його основної реєстрації. У разі ж помилкової сплати сум єдиного внеску на рахунок органу доходів і зборів, в якому платник не перебуває на обліку, такі кошти перераховуються на підставі відповідної заяви платника у спосіб, встановлений Порядком №450. Юридична особа перераховує військовий збір як за себе, так і за неуповноважений на це відокремлений підрозділ до бюджету за своїм місцем розташування.
Згідно із пунктом 4 частини третьої статті 129 Конституції України однією із основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини першої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві, за визначенням частини першої статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України, є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Частиною першою та другою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Слід зазначити, що визначальним принципом здійснення правосуддя в адміністративних справах, на відміну від цивільних чи господарських справ, є принцип обов'язковості суб'єкта владних повноважень доказувати правомірність оскаржуваних дій, бездіяльності, рішень.
Між тим, в даному випадку відповідач - суб'єкт владних повноважень не надав суду жодних доводів та, відповідно, доказів щодо безпідставності заявлених позовних вимог та відносно правомірності оскаржуваної бездіяльності.
Водночас, як вбачається з матеріалів справи, позивач неодноразово звертався до відповідача із заявами про зарахування на інший рахунок або повернення коштів, помилково ним сплачених по єдиному соціальному внеску та військовому збору. Однак, такі заяви безпідставно не були задоволені.
Ухвалою суду від 29 березня 2016 року витребувано з державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві у строк до 12 квітня 2016 року: - інформацію щодо розгляду листів товариства з обмеженою відповідальністю "Кострижівський комбінат будівельних матеріалів" про зарахування на рахунок Заставнівського УК помилково сплачених коштів по військовому збору на рахунок державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві згідно платіжних доручень №421 від 16 жовтня 2015 року в сумі 305,15 грн, №436 від 21 жовтня 2015 року в сумі 565,00 грн, №466 від 06 листопада 2015 року в сумі 1014,97 грн; - докази перебування відокремленого підрозділу товариства з обмеженою відповідальністю "Кострижівський комбінат будівельних матеріалів" на обліку в державній податковій інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві як основного платника зі станом « 0».
Проте, як у встановлений судом строк, так і станом на час розгляду даної справи в судовому засіданні, витребуваних документів надано не було.
Згідно частини шостої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Як слідує з листа відповідача від 16 грудня 2015 року, наданого як відповідь на лист позивача від 11 листопада 2015 року №41, відмовляючи у перерахуванні коштів суб'єкт владних повноважень виходив з того, що відокремлений підрозділ ТОВ "Кострижівський комбінат будівельних матеріалів" перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві як основний платник та має 0- стан.
Водночас, з огляду на вищевикладене, суд вважає таку підставу для відмови у задоволенні заяви позивача безпідставною та необґрунтованою.
До того ж, згідно з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців позивач-товариство з обмеженою відповідальністю "Кострижівський комбінат будівельних матеріалів" з 27 грудня 2004 року взято на облік як платник єдиного внеску Кіцманської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області.
Таким чином, враховуючи наведені вище норми та встановлені обставини, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо визнання протиправною бездіяльність державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві, що полягає у не зарахуванні помилково сплачених коштів по єдиному соціальному внеску га рахунок Кіцманської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області (Заставнівське відділення) та по військовому збору на рахунок Заставніського УК згідно поданих товариством з обмеженою відповідальністю "Кострижівський комбінат будівельних матеріалів" заяв. А також про наявність підстав для задоволення позовної вимоги, яка є фактично похідною від попередньої, про зобов'язання відповідача зарахувати помилково сплачені кошти: - по єдиному соціальному внеску згідно платіжних доручень №468 від 06 листопада 2015 року в сумі 27735,85 грн, №420 від 16 жовтня 2015 року в сумі 8519,15 грн, №434 від 21 жовтня 2015 року в сумі 16979,00 грн на рахунок 37191201012404, МФО 856135, код 39578251, Кіцманської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області (Заставнівське відділення); - по військовому збору згідно платіжних доручень №421 від 16 жовтня 2015 року в сумі 305,15 грн, №436 від 21 жовтня 2015 року в сумі 565,00 грн, №466 від 06 листопада 2015 року в сумі 1014,97 грн на рахунок 31115063700066, МФО 856135, код 36752386, Заставнівське УК/ Заставнівський район.
Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки в даному випадку судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, то позивачу необхідно повернути судовий збір у розмірі 1378,00 грн, сплачений ним за подання позову згідно платіжного доручення №739 від 17 лютого 2016 року.
Керуючись статтями 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві, що полягає у не зарахуванні помилково сплачених коштів по єдиному соціальному внеску га рахунок Кіцманської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області (Заставнівське відділення) та по військовому збору на рахунок Заставніського УК згідно поданих товариством з обмеженою відповідальністю "Кострижівський комбінат будівельних матеріалів" заяв.
Зобов'язати державну податкову інспекцію у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві зарахувати помилково сплачені кошти:
- по єдиному соціальному внеску згідно платіжних доручень №468 від 06 листопада 2015 року в сумі 27735,85 грн, №420 від 16 жовтня 2015 року в сумі 8519,15 грн, №434 від 21 жовтня 2015 року в сумі 16979,00 грн на рахунок 37191201012404, МФО 856135, код 39578251, Кіцманської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області (Заставнівське відділення);
- по військовому збору згідно платіжних доручень №421 від 16 жовтня 2015 року в сумі 305,15 грн, №436 від 21 жовтня 2015 року в сумі 565,00 грн, №466 від 06 листопада 2015 року в сумі 1014,97 грн на рахунок 31115063700066, МФО 856135, код 36752386, Заставнівське УК/ Заставнівський район.
Стягнути з державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві за рахунок її бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Кострижівський комбінат будівельних матеріалів" судові витрати, що складаються з судового збору, у розмірі 1378,00 грн, сплачені згідно платіжного доручення №739 від 17 лютого 2016 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.П. Лелюк
Постанова у повному обсязі складена 13 травня 2016 року.