Справа №705/3451/16-а
2-а/705/66/16
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 травня 2016 року м.Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Мазуренко Ю.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про зобовязання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
В травні 2016 року позивач звернувся до Уманського міськрайонного суду Черкаської області з адміністративним позовом. В якості позивача в позовній заяві вказаний - «ОСОБА_3 …». В якості відповідача в позовній заяві вказано: «ОСОБА_4, уповноважений Уманського ВП …». В позовній заяві ставиться питання про зобовязання вчинити певні дії. В позовній заяві позивач вказує, що «… Уповноважений поліції ОСОБА_2 на прийняття та реєстрацію заяв про адміністративні правопорушення не вчинив необхідні дії у визначений КУпАП термін по моїй заяві, реєстраційний № 3438 від 09.04.2016 р. щодо порушення ст.ст. 173 і 199 Кодексу. Неправомірно проведений розгляд заяви згідно Закону України «Про звернення громадян» …».
Прохальна частина позовної заяви містить наступні питання:
«…1) визнати протиправними дії уповноваженого ОСОБА_2 що привели до порушення КУпАП;
2) зобовязати уповноваженого ОСОБА_2 розглянути заяву ОСОБА_1 в порядку КУпАП…».
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів, фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень збоку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійснення ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції ( далі адміністративна справа) це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, або інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини що виникають у звязку з здійсненням субєктом владних повноважень владних управлінський функцій, а також у звязку з публічним формуванням субєкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Згідно з положеннями підп. 2 та підп. 3 ч. 3 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства та про накладення адміністративних стягнень.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
В заяві вказано, що спірні правовідносини мають місце у звязку з тим, що уповноважений Уманського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_2 при розгляді заяви ОСОБА_1 не вчинив необхідні дії, відповідно до діючого законодавства. Згідно з п.2 ч.3 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства та про накладення адміністративних стягнень.
Відповідно п.1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 2 ст. 109 КАС України про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі суддя постановляє ухвалу.
Беручи до уваги викладене, суддя вбачає підстави для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про зобовязання вчинити певні дії.
Керуючись ст. 109 КАС України,-
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про зобовязання вчинити певні дії.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Уманський міськрайонний суд Черкаської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Ю. В. Мазуренко