Справа № 761/16054/16-к
Провадження № 1-кс/761/10028/2016
У Х В А Л А
Іменем України
26 квітня 2016 року
слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва Бугіль В.В., при секретарі Ковальський С.Л., за участю слідчого Слончак Д.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Київській області старшого капітана поліції Слончак Дениса Олександровича, погоджене з прокурором відділу прокуратури Київської області Буцмак А.Ю. про проведення позапланової перевірки за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016110000000108 від 25 березня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
26 квітня 2016 року у провадження слідчого судді надійшло вищевказане клопотання.
Клопотання обґрунтовано тим, що Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12016110000000108 від 25.03.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 25 березня 2016 року до СУ ГУ НП в Київській області надійшла заява від ОСОБА_3, з приводу вчинення шахрайських дій, в особливо великих розмірах групою осіб з метою заволодіння грошовими коштами останнього під час укладання договорів купівлі-продажу земельних ділянок, розташованих в адміністративних межах Української сільської ради Обухівського району Київської області.
Так, приблизно на весні 2015 року ОСОБА_3 вирішив придбати на території Обухівського району Київської області земельні ділянки під ведення особистого селянського господарства.
У подальшому останній маючи на меті придбання земельних ділянок у приватну власність, звернувся до своєї знайомої ОСОБА_4, яка займається підшукуванням покупців для продажу земельних ділянок з приводу наявних у останньої пропозицій, а саме продажу земельних ділянок на території Обухівського району.
Під час зустрічі з ОСОБА_4, остання познайомила ОСОБА_3 з нотаріусом, яка працює у місті ОСОБА_5 та ОСОБА_6, які виступали представниками власників земельних ділянок.
На вказаній зустрічі останні обговорили деталі подальшого проведення правочинів, а саме укладання договорів купівлі-продажу земельних ділянок та визначилися з ціновою пропозицією у сумі 300 доларів США за 1 сотку земельної ділянки.
Окрім того, ОСОБА_6, повідомив ОСОБА_3, що останньому необхідно надати завдаток, який буде слугувати гарантією проведення операції купівлі земельних ділянок у сумі 60 000 доларів США, на що ОСОБА_3 відмовився від надання завдатку та повідомив, що згоден придбати дві земельні ділянки, які будуть слугувати гарантією подальшого укладання договорів купівлі-продажу на іншу частину земельних ділянок.
Починаючи з грудня 2015 року до лютого 2016 року ОСОБА_3 доручив представляти свої інтереси ОСОБА_7 в рамках проведення процедури купівлі земельних ділянок на території Обухівського району Київської області.
Так, приблизно 24, 25 грудня 2015 року ОСОБА_7 з метою перевірки законності щодо можливої купівлі земельних ділянок ОСОБА_3 під час однієї із зустрічей з представником ОСОБА_6 повідомив останньому, що з метою перевірки та підтвердження дійсності наявності земельних ділянок у власників та законності їх набуття у приватну власність, йому потрібно передати ОСОБА_7 копії правовстановлюючих документів на земельні ділянки на що ОСОБА_6 погодився та передав частину копій державних актів.
Окрім цього, в ході розмови ОСОБА_6 наголошував на швидкому укладанню договорів купівлі-продажу, обґрунтовуючи це нібито тим, що вказані переговори вже йдуть занадто довго.
23 березня 2016 року у ході зустрічі між ОСОБА_6 та ОСОБА_3, останні визначилися з усіма деталями укладання договорів купівлі-продажу земельних ділянок та домовилися найближчим часом провести процедуру укладання договорів купівлі-продажу.
В свою чергу ОСОБА_7 представляючи інтереси ОСОБА_3 з метою перевірки законності отримання власниками земельних ділянок, які виявили бажання здійснити їх продаж, в цей же день, за допомогою мережі інтернет на сайті Державного реєстру судових рішень, встановив що земельні ділянки з кадастровими номерами:
НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9, ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ по справі 372/436/15ц, в якій приймав участь представник власників вказаних земельних ділянок, визнано недійсним розпорядження голови Обухівського районної адміністрації від 26.08.2008 № 1356 «Про затвердження проекту із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність 20 громадян для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Української сільської ради Обухівського району Київської області», а також визнано державні акти на право власності недійсними та що підлягають скасуванню.
Окрім того, ОСОБА_7, з метою перевірки наявності кадастрових номерів у Публічній кадастровій карті, здійснив пошук вище зазначених земельних ділянок, де піч час перевірки було встановлено, що частина кадастрових номерів відсутні на публічній кадастровій карті України.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що правочини з приводу укладення договорів купівлі-продажу вище вказаних земельних ділянок посвідчувалися приватним нотаріусом ОСОБА_8.
З огляду на вище викладене, в діях власників земельних ділянок за вище вказаними кадастровими номерами їх представника ОСОБА_6 та ще ряду осіб, вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
На даний час виникла необхідність у здійсненні перевірки щодо додержання вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізація права на земельні ділянки з кадастровими номерами: НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9, які розташовані в адміністративних межах Української сільської ради Обухівського району Київської області, дотримання встановлених правил та режиму експлуатації вказаних земель, збереження межових знаків, дотримання порядку визначення та відшкодування втрат, використання земельних ділянок відповідно до цільового призначення за період з 21.02.2008 по теперішній час.
На території Київської області державний нагляд (контроль) у частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, в тому числі за: додержанням вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізація права на земельні ділянки; дотриманням товариством встановлених правил та режиму експлуатації вказаних земель, збереженням межових знаків; дотриманням порядку визначення та відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва під час переведення сіножатей в ріллю; використанням земельних ділянок відповідно до цільового призначення - відповідно до Положення здійснює Державна інспекція сільського господарства в Київській області (код ЄДРПОУ 38060805).
В судовому засіданні слідчий своє клопотання підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити.
Слідчий суддя, дослідивши надані документи та матеріали, заслухавши думку слідчого, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання з огляду на наступне.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» державний контроль за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі. Державний контроль за дотриманням вимог законодавства України про охорону земель здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.
Відповідно до підпункту 4.1. пункту 4 Положення про Державну інспекцію сільського господарства України- Держсільгоспінспекція відповідно до покладених на неї завдань, здійснює державний нагляд (контроль) у частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, зокрема, за дотриманням вимог земельного законодавства при набутті права власності на земельні ділянки за договорами купівлі-продажу, міни, дарування, застави та іншими цивільно-правовими угодами; дотриманням органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю; дотриманням порядку визначення та відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва; використанням земельних ділянок відповідно до цільового призначення.
Підпунктом 6.1. пункту 6 Положення про Державну інспекцію сільського господарства України визначено, що Держсільгоспінспекція та її посадові особи в межах своїх повноважень мають право складати акти перевірок, протоколи про адміністративні правопорушення та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, давати обов'язкові для виконання приписи (розпорядження), а також подавати в установленому законодавством порядку до відповідних органів матеріали перевірок для притягнення винних осіб до відповідальності.
Враховуючи викладене, слідчим належним чином обґрунтовано клопотання та доведено, що мало місце кримінальне правопорушення, обґрунтована необхідність проведення перевірки з питань дотримання керівництвом ТОВ «Агенція БОЗ» вимог чинного законодавства.
На підставі викладеного, керуючись ст. 110 КПК України, ст. 40 КПК України, ЗУ «Про оплату праці», ст. 43 Конституції України, слідчий суддя, -
У ХВ А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл спеціалістам Державної інспекції сільського господарства у Київській області юридична адреса: м. Київ, вул. Баумана, 9/12, фактична адреса: м. Київ, вул. Олени Теліги, 8 на проведення позапланової перевірки з 29 квітня 2016 року впродовж 15 робочих днів, з дотримання вимог земельного законодавства України при відведенні у власність земельних ділянок з кадастровими номерами: НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9, які розташовані в адміністративних межах Української сільської ради Обухівського району Київської області.
Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Бугіль В.В.