Справа № 215/3402/15-ц
4-с/215/19/16
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 травня 2016 року Тернівський районний суд м. Кривого Рогу
у складі: головуючого, судді - Тарасенко О.В.
за участю секретаря - Пасько М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі № 5 Тернівського районного суду м. Кривого Рогу без фіксації судового процесу технічними засобами у відповідності з ч.2 ст. 197 ЦПК України скаргу Публічного акціонерного товариства «ДТЕК «Дніпрообленерго» про визнання неправомірними дій державного виконавця,
ВСТАНОВИВ:
27.04.2016 р. Публічне акціонерне товариство «ДТЕК «Дніпрообленерго» звернулося до суду зі скаргою на постанову державного виконавця Тернівського ВДВС Криворізького МУЮ ОСОБА_1 від 09.03.2016 року про відмову у відкритті виконавчого провадження. В обґрунтування своїх вимог у скарзі представник скаржника посилався на те, що на виконання до Тернівського ВДВС Криворізького МУЮ було надано виконавчий лист № 2/215/1639/15 від 11.11.2015 року про стягнення з ОСОБА_2 243,60 грн. витрати по сплаті судового збору на користь ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго».
Проте постановою державного виконавця Стаднік О.В. у відкритті виконавчого провадження було відмовлено через те, що у виконавчому документі відсутні ідентифікуючі відомості щодо боржника, а саме не зазначено індивідуальний ідентифікаційний номер боржника та стягувача або номер і серія паспорта стягувача або боржника для фізичних осіб громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомляти про це органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України.
Вказану постанову державного виконавця представник заявника вважає незаконною, вона суперечать нормам законодавства про виконавче провадження та підлягає скасуванню.
Представник скаржника звернувся до суду с заявою про розгляд справу у її відсутність, скаргу підтримує у повному обсязі.
Державний виконавець Стаднік О.В. в судове засідання не зявилася , про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що скарга на постанову державного виконавця від 09.03.2016 року є обґрунтованою та підлягає задоволенню з наступних підстав.
ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» подало заяву разом з виконавчим документом у Тернівський відділ державної виконавчої служби Криворізького МУЮ про стягнення з ОСОБА_2 на їх користь 243,60 грн. витрати по сплаті судового збору.
Проте постановою державного виконавця Стаднік О.В. у відкритті виконавчого провадження було відмовлено через те, що у виконавчому документі відсутні ідентифікуючі відомості щодо боржника, а саме не зазначено індивідуальний ідентифікаційний номер боржника та стягувача або номер і серія паспорта стягувача або боржника для фізичних осіб громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомляти про це органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України.
Але ця підстава суперечить ст. 10 Цивільно - процесуального кодексу України та ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» де чітко вказано, що основними вимогами до виконавчого документа є - повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові за наявності) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника.
Відповідно до ст. 17 ЗУ «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, до переліку яких відноситься і виконавчі листи, що видаються судами.
Окрім того, відповідно до ст.ст. 5,7 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець наділений досить широкими правами та обов'язками щодо примусового виконання рішень судів та актів інших органів. Тобто державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, а саме його обов'язком є отримання ідентифікаційного коду через контролюючі органи. А вимоги державного виконавця щодо виконання рішень обов'язкові для всіх органів, організацій, посадових осіб, фізичних і юридичних осіб на території України.
Згідно до ч. 1 ст. 369 ЦПК України виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження».
Відповідно до п. 3 ч.І ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» у виконавчому документі зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по-батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо.
Разом з тим, судом встановлено, що ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» при зверненні до суду, суду під час розгляду позовної заяви не було відомо індивідуальний ідентифікаційний номер боржника ОСОБА_2
Окрім того, відповідно до ст.ст. 5,7 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець наділений досить широкими правами та обов'язками щодо примусового виконання рішень судів та актів інших органів. Тобто державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, а саме його обов'язком є отримання ідентифікаційного коду через контролюючі органи. А вимоги державного виконавця щодо виконання рішень обов'язкові для всіх органів, організацій, посадових осіб, фізичних і юридичних осіб на території України.
Отже посилання державного виконавця на те, що у виконавчому документі відсутній реєстраційний номер облікової картки платника податків (боржника) є не обґрунтованими та безпідставними.
Відповідно до ч.2 ст.55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Відповідно до ч.2 ст.387 Цивільного процесуального кодексу України за результатами розгляду скарги, у разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов'язує державного виконавця або іншу посадову особу державної виконавчої служби задовольнити вимогу заявника та усунути порушення або іншим шляхом поновлює його порушені права чи свободи.
Відповідно до ч.1,2 ст. 14 ЦПК України, судові рішення, що набрали законної сили, обовязкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.
Таким чином, згідно ст. 26 ЗУ «Про виконавче провадження» у державного виконавця не було жодних правових підстав для відмови у відкритті виконавчого провадження згідно виконавчого листа від 11.11.2015 року виданого Тернівським районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Керуючись ст.ст. 18, 19, 26, ЗУ «Про виконавче провадження», ст. 387 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Скаргу Публічного акціонерного товариства «ДТЕК «Дніпрообленерго» на постанову державного виконавця Тернівського ВДВС Криворізького МУЮ ОСОБА_1 про відмову у відкритті виконавчого провадження - задовольнити.
Постанову державного виконавця Тернівського ВДВС Криворізького МУЮ ОСОБА_1 про відмову у відкритті виконавчого провадження згідно виконавчого листа 11.11.2015 року виданого Тернівським районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області - скасувати.
Зобов'язати державного виконавця Тернівського ВДВС Криворізького МУЮ ОСОБА_1 відкрити виконавче провадження згідно виконавчого листа № 2/215/1639/15 від 11.11.2015 року виданого Тернівським районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області про стягнення з ОСОБА_2 243,60 грн. витрати по сплаті судового збору на користь ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго».
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Тернівський районний суд шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги, а у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ: